Akta X: Chci uvěřit

• USA The X-Files: I Want to Believe (více)

Fox Mulder a Dana Scullyová už delší dobu nejsou v žádném spojení s FBI. Mulder se skrývá kdesi v ústraní a Scullyová se zaměřuje na lékařskou praxi a snaží se pomáhat potřebným. Do hry je však vrací agentka Dakota Whitneyová, která obdivuje práci Foxe Muldera a věří, že právě on jim může pomoci s vyřešením případu zmizelých žen, mezi nimiž figuruje i mladá agentka FBI. Jak se záhy ukáže, v případu má přeci jen svou roli tajemný element. Tím je bývalý farář, který má vidiny týkající se zmizelých žen. Tento zvláštní muž se zdá být jediným klíčem k vyřešení případu. Vzhledem k jeho pedofilní minulosti mu ale věří jen málokdo... (TV Prima)

Haymar

Jakožto velký fanoušek tohoto fenoménu 90. let jsem se na 2. celovečerák moooc těšil...a byl jsem zklamán. S X-Files to má společný vážně jen název a ústřední duo: Mulder/Scully (+ pár minut se Skinnerem). Pomineme-li výše uvedené, máme zde jen průměrnou kriminálku - vzhledem k sérii Akta-X, jde bohužel o podprůměr - vaření z vody - přiživení se na (dříve) fenomenálním dílku... Z velké úcty k tématu přivírám obě oči a dávám se skřípěním zubů 3*... ()

BuddyO

Rozhodně bych tento Carterův příspěvek nenazýval zbytečným filmem, ale taktéž neříkám, že mu není co vytknout. Je pravda, že celý příběh se jen veze na slávě Akt X a děj s nimi nemá téměř nic společného, ale pokud bych ho měl brát jen jako nějaký nový film (ne Akta X), nemohl bych hodnotit tak přísně jako zbylé obecentsvo a tak také učiním. Film "I Want to Believe" má poměrně zajímavou kriminální zápletku, která diváka po celý film drží v napětí. Za největší slabinu filmu považuji paradoxně odkazy na samotný seriál, které mohou nezasvěceného diváka dosti mást. Podle mého názoru si toto mohl Carter odpustit a měl své dílko natočit jako uplně nový film, ale to by se pak hůře prodávalo, že? :) Každopádně shlédnutí filmu nelituji. Pohled na Muldera, Scullyovou a Skinnera opět pohromadě ve mě vzbudil příjemnou nostalgii a o to šlo nejspíš režisérovi především. Slabé 4* - 70% ()

ThomasCrown

Kam sa podeli mimozemšťania a paranormálne javy? Tešil som sa na skvelé naviazanie na jednotku, ale zostal som sklamaný. Duchovny ako vždy výkonovo výborný, chladná atmosféra nevyčnieva z priemeru, snáď len záver a samotné rozuzlenie je niečím čo som naozaj nečakal a bolo hororovo príjemné. ()

TERRORDROME

Slávne Akty-X tu zdegenerovali do tuctovej kriminálky z rodu CSI do ktorej boli primontované postavy Muldera a Scullyovej. Bývalí lapači prízrakov tak hľadajú unesenú agentku, popritom rozmýšĺajú o hovadinách a Scullyová neustále zdržuje dej nekonečným orodovaním za umierajúceho chlapca, čo je naprosto nezmyselná linka nevedúca nikam. Nie je to úplná blbosť, ale človek od Aktov-X automaticky očakáva ufónov či nejaké príšery a jeden pedofilný farár čo má občas vízie z toho bombu neurobí, už sme predsa len mali možnosť vidieť aj zaujímavejšie veci. Navyše je tam vlastne tiež našróbovaný dosť kŕčovito, len aby v tom bol nejaký, aspoň decentne mysteriózny prvok. Mňa síce tie komplikované emzácko-vládne konšpirácie začínali pomerne štvať, ale bez nich je to teda fakt o ničom. Môj verdikt je asi taký, že toto jednoducho nie sú naozajstné Akty-X a celé sa to len úporne snaží parazitovať na známej značke. ()

Hyb_rid

Asi bych jen opakoval komenty ostatních, takže řeknu jen moje největší zklamání. Ano ty tam jsou záhady, jeden psychik se nedá považovat za tajuplno. Nebyl to špatný film, jen prostě setting se posunul o dost blíže realitě a námět byl pravděpodobně použit z jednoho dílu Outer Limits. Doufal bych v nějaké další filmy ale s ohledem na konec se na to moc spoléhat nedá. Škoda. ()

Varan

Druhý film o Aktech X u mě nedosáhl takového nadšení jako seriál samotný a první film. Dalo by se to klidně nazvat pouze Chci uvěřit. V tomto film kromě člověka jasnovidce který vidí do budoucnosti není skoro nic co patří do Akta X. ()

Ricky_CZ

Hodnotit tento film po tom všem, co jsem si tady přečetl, je docela náročné. Skalního fanouška (kterým bezesporu jsem již od svých mladých let) asi zklame absence oné "nadpřirozené stránky", která byla seriálu v jeho raných časech vlastní. Nicméně kdo nehledá negativa, najde spoustu pěkných pozitivů a s odstupem času jsem spokojen s tím, co se mi nabídlo. Bush scéna byla moc pěknou vložkou- invaze se blíží :) 75% ()

Klay

Vlastně jde o poměrně dobrý a napínavý film, jen to nejsou Akta X. Toho tajemna je tu mnohem méně než by bylo příhodno, Carter se svou režií také neexceluje a výsledku by slušela televizní obrazovka trochu více než plátna kin. Tvůrci se možná snažili přijít s neotřelým přístupem, zůstali však jen napůl cesty k úspěchu. Lepší 3*. ()

sona123

Velké zklamání pro dávného fanouška Aktů X. Tak minimálně od půlky filmu jsem si říkala, proč to proboha točili? (No asi aby vydělali peníze, protože co se týče sdělovací roviny, zde je to totální nula). Je tu naplácené páté přes deváté, aby se vše nakonci hladce vysvětlilo a vyřešilo (za asistence dávného známého Skinnera) a film konečně - díkybohu! - končí. Mulderovi to ani nesluší, trochu nám chlapec zestárl...Škoda, vždyť relativně v nejlepším skončili... ()

mosnak

CHCI UVĚŘIT,ale nejde to! Miluju Akta X a asi jsem od tohoto film očekával strašně moooc.... proto je moje zklamání tak obrovské.... je to zbytečné dílo! ()

mazadlo odpad!

V tomto filmu mluví ukrajinci česky a .....mě tak nějak připadá že se tu nic neděje. Škoda skvělého tématu který mohl dopadnout milionkrát lépe. Škoda. ()

Spacecore

Zde nejde o paranormální jevy (i když se o ně film malinko opře, to ano), ale jde o napínavý krimi thriller o vyšetřování masových únosů a vražd s Mulderem a Scullyovou... Dost mě potěšila i účast Xzibita, v roli agenta FBI mu to sedlo. Pro fanoušky Akt X povinnost, pro ostatní výborný thriller. ()

Movie Gourmet

Jako fanoušek Akt X musím říct, že zprvu v porovnání s prvním celovečerním filmem (nepočítaje pilot) jsem byl lehce zklamán, avšak nyní po opětovném shlédnutí musí říct, že se mi film líbil a stojí víc než jen za jedno "skouknutí". Film je svou atmosférou lehce přirovnatelný k legendárnímu filmu Se7en s tím rozdílem, že déšť zde nahrazuje sníh. Film má velmi dobře propracovanou a napínavou atmosféru. Gillian Anderson vypadá s dlouhými vlasy mnohem starší než v seriálu a dlouhé vlasy jí zvýrazňují oválný obličej. David Duchovny s plnovousem má také svoje charizma - působí dojmem starého zkušeného "parda", který je už nějakou dobu z branže ale přesto má stále svůj skvělý instinkt a myšlení. Blízký vztah Muldera a Scullyové má své kouzlo a příznivci romantiky také přijdou na své. Škoda jen, že díl nebyl mytologický a nebyl pokračováním posledního dílu poslední série. Bylo vidět, že postava Muldera a Scullyové se ve svých životech už chtějí přece jen posunout dál. Verdikt: 3 a 1/2* a 75-80 %. ()

werus

Jsem spokojená. Natěšená na premiéru jsem okamžitě zaběhla do kina, s mnoha očekáváními, s místním hodnocením i komentáři v hlavě a s jasnou představou jak to asi bude vypadat. A nakonec všechno jinak. Nakonec veliká spokojenost. Asi jsem si to zklamání odbyla už tady, když jsem si přečetla, že žádný marťani nebudou. Od celovečeráku Akt se to tak nějak očekávalo (nebo já to teda očekávala určitě - no co, v posledním Indym jsem to zas neočekávala vůbec a heleďme se :)) ). Ale i tak to byl přeci docela úlet. Já tam měla Muldra, Scully, dokonce Skinnera, klasickou znělku na začátku i na konci - všechno jako za starých časů, tak jak to mám ráda. Plus se dočkáte pár povedených hlášek. Ani spolu s ostatními nedoufám, že tohle je definitivní tečka za Akty. Ano, mohla by být, ale v nejlepším se má přeci přestat a mohlo to být lepší, to bezesporu. Pojďme do toho znovu, pojďme do toho s pořádnými děsívými paranormálními jevy. Ale jestli má být tohle konec, i tak dobře. Co vyznělo pro mě trochu divně, byla čeština na ruském operačním sále a opětovné vytáhnutí na Muldera jeho sestru. Čerstvě po shlédnutí přemýšlím i o pěti hvězdičkách, počkám ale na druhé shlédnutí. Musím se ale ještě přiznat, že moje hodnocení je silně ovlivněno tím, že Akta X je pro mě velmi srdcová záležitost a nelze si ani tento počin neoblíbit. ()

Simgal

Bohužel musím konstatovat, že se mé obavy vyplnily. Snažil jsem se jít do kina bez očekávání a s otevřeným názorem, ale i tak jsem se zklamání nevyhnul. Tento nový film totiž podle mě má s původními Akty X společný tak možná název a ústřední dvojici. Když ho porovnám s těmi nejlepšími díly první nebo druhé řady, tak jim nesahá ani po mimozemské kotníky. První film se mi velice líbil a musím říct, že právě ten považuji za takové důstojné zakončení celé série. Co se týče Chci uvěřit, tak tam toho moc říct nejde. Snad jen to, že se jedná o průměrný (ne-li podprůměrný) detektivní thriler, který postrádá jak atmosféru, tak i zajímavé zvraty. Je mi to líto, protože od Chrise Cartera jsem čekal víc. ()

Oxymoron

Nu, tenhle film se jmenuje Akta X asi jen z jediného (a vlastně úplně logického) důvodu - aby přitáhl do kin víc lidí. Není to teda rozhodně žádný brak, napětí vcelku funguje a pár děsivých scén se taky najde, jen s těmi Akty to moc společného nemá. A navíc je tu pár věcí, které jsem vážně nepochopil: 1) doktorka Scullyová hledá informace o výměně kmenových buněk pro svou budoucí operaci na Googlu? (já na něm hledám taky, ale kdybych byl doktorka, tak to si fakt netroufnu). 2) vím, že G.W.Bush je v USA téma číslo jedna, ale takovýhle připitomělý vtip, to bych do filmu nedal (kdybych byl režisér) ani kdyby mě mlátili klapkou po hlavě. 3) proč si sakra říkají Scullyová s Mulderem pořád příjmením i po tom, co se spolu vyspí (to bych neudělal, i kdybych byl agent FBI). No jo no, ale protože nejsem ani doktorka, ani režisér a dokonce ani tajný agent, ale úplně běžný filmový fanoušek, dávám tři hvězdičky. ()

kecinzer

Jednoznačné zklamání. Rozhodně naprosto mimo má očekávání. V podstatě celkově nudný děj, na Akta X dvojnásob. Čekal jsem něco "mimozemského", a dostala se mi "pozemská" slátanina. ()

Gore

Taky jsem Chtěl uvěřit, že by noví celovečerní Akta X mohli navodit tu atmosféru starých dílů seriálu, ale bohužel se z toho vyklubala pouze průměrná kriminálka, nic víc, nic míň. Být to zkráceno na 50 minut, byl by to zajímavý díl seriálu. Na celovečerák to prostě nemá. ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část