Akta X: Chci uvěřit

• USA The X-Files: I Want to Believe (více)

Fox Mulder a Dana Scullyová už delší dobu nejsou v žádném spojení s FBI. Mulder se skrývá kdesi v ústraní a Scullyová se zaměřuje na lékařskou praxi a snaží se pomáhat potřebným. Do hry je však vrací agentka Dakota Whitneyová, která obdivuje práci Foxe Muldera a věří, že právě on jim může pomoci s vyřešením případu zmizelých žen, mezi nimiž figuruje i mladá agentka FBI. Jak se záhy ukáže, v případu má přeci jen svou roli tajemný element. Tím je bývalý farář, který má vidiny týkající se zmizelých žen. Tento zvláštní muž se zdá být jediným klíčem k vyřešení případu. Vzhledem k jeho pedofilní minulosti mu ale věří jen málokdo... (TV Prima)

Camac

Mulder a Scullyová se vrátili, ale už to nejsou tak úplně oni. Hlavně David Duchovny se asi musel dost snažit, aby nevypadal na svých 48 a úplně se mu to nedaří. Co se týče vyšetřování je film solidní a fanouškovo srdce povyskočí. Bohužel druhá linie příběhu je příliš schématická, jako doplněk hlavního děje nefunguje a spíše ruší. Kdyby to byl jeden díl seriálu, bylo by to fajn. Jako celovečerní film je to poněkud rozpačité, i když napětí si člověk užije skoro jako dřív. ()

Money_too

Nejsou to akta X na jaké jsme zvyklí, kdekdo jistě čekal mUFO tématiku (včetně mě). Bohužel jde ale o rozšířený další díl Akt X, který se zabývá paranormálními aktivitami, a který je sakra dobrý!! Jako skalní fanda Akt X jsem nadšený,proto jsem dal 4 hvězdy. Ale to nic nemění na tom,že jde o výborný mysteriózní thriller plný napětí. I want new X- Files series! I want to belive ! ()

Omnislash

prilis jsem od toho necekal a tudiz nejsem ani prilis zklaman. bohuzel to ale bylo pomerne slabe i na bezny dil serialovych akt x. zapletka nezajimava, v podstate slo o beznou kriminalku, ktera by se mohla odehrat v kulisach kterehokoliv jineho serialu ()

Hopi

Nuda. V seriálu se pořád motali nějací ufouni a tady je prdlajs. Naprostá ztráta času. Být to kratší a jako jedna epizoda seriálu, patřila by k těm průměrným. ()

Platom

A já nechci uvěřit, že někdo dopustil, aby byl i tento film jakýmkoli způsobem spojován s Aktou X. Krom stejné úvodní dvojice je to totální odklon od toho, co byste v Aktě X čekali. Napětí, určitá míra nadpřirozených/nevysvětlitelných jevů, mimozemšťané, atd.. prostě nic z toho, co byste čekali, že se zde objeví, se zde neobjevilo. Namísto toho elitní agenti FBI, kteří byli nasazování do těch nejdivnějších případů a potýkali se snad se vším, co si jen lze představit, řeší takřka obyčejné vraždy, dále pak své osobní potíže a to, zda mají věřit v existenci něčeho, co je nad jejich chápání i přesto, že se s podobnými věcmi potkávali celý život - WTF? Typická hudba zazní ve filmu 2 x a to jen v kraťounkém intervalu a v žádném případě neprohlubuje napětí - je tam úplně mimo... Je to prostě hloupé a špatné. 2* s odřenýma ušima. ()

Sydonai

Podle většiny přátel měl být tento film lepší než předchozí,po shlednutí filmu od přátel se shodneme na tomto... Carter se dočista zbláznil,Akta X film už nikdy nebude a nakonec se z děje stala dlouhá epizoda Kriminálky New York....jednoduše slabý odvar. ()

Angelitos

Na tento film se asi nemohu dívat úplně objektivně, protože jsem velkým fanouškem Akt X. Dočkala jsem se konečně druhého filmu a měla jsem možnost vidět ho v kině. Moc mě mrzí kritika, která dává filmu přímo údery do slabých míst - která já tam ovšem nevidím. Musím říct že se mi moc líbí dějová linie i zápletka. Film se musí pozorně sledovat, protože když linku přerušíte je opravdu těžké vše pochopit. Na film jsem šla dvakrát, a musím říct, že podruhé jsem uvěřila, anebo spíše úplně pochopila a vžila se :). Nakonci vidíte, jak všechno navazuje na sebe. Neříkám, že je film dokonalý úplně ve všech stránkách, myslím však, že pro fanoušky je tento druhý film skvělý, a to zejména proto, že řeší to, co bylo načato v posledním dvoudílu deváté série, a sice jak oba bývalí agenti žili do této doby. Také je zde mnoho odkazů na některé díly. Pro koho jsou Akta srdeční záležitostí, bude film zážitkem :) Myslím (a tuším, že to Chris Carter také vyslovil), že pro fanoušky je tento film takovým dárkem a já za něj děkuji :). Doufám v třetí film a v zelené mužíčky :)) ()

FilmWave

Jsem poněkud zaskočen. Indiana s ufo a Akta X coby klasická detektivka o jednom sériovém vrahovi? Nakonec proč ne. Problém je jen v tom, že krimi je to velmi průměrná a oživuje ji jen ústřední dvojice. Děj je navíc poměrně chudý, takže se leckteré motivy opakují více, než by bylo zdrávo (umírající chlapeček v nemocnici, hrabání rukama do sněhu, "nevzdávej to", atd.). ()

jesus666

Nuž... Bývalý agent Mulder á la Rasputin a bývalá agentka Scullyová á la chodiaca reklama na botox. To je z "mysterióznej" stránky asi všetko, čo ponúkajú X - Files: I Want To Believe. A jediným paranormálnym javom v tomto filme je (ako správne upozornil Mordenroth vo svojom komentári) , že Mulder naozaj do rúk strelnú zbaraň nechytí, aj keď na filmovom plagáte ju drží v ruke. Keby nešlo o značku X - Files, tak by som bol zhovievavejší. Ale keď už pán Carter na túto značku láka ľudí do kina, tak nech im ponúkne aj zodpovedajúcu kvalitu. Inak je to obyčajný podvod, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani Muž s cigaretou. I want to believe, že nešlo zo strany Chrisa Cartera o úmysel. V opačnom prípade ma nikto nedonúti pozrieť si (prípadný) ďalší celovečerný film s agentmi Mulderom a Scullyovou. Záverom chcem ešte podotknúť, že som za ostatné 3 mesiace videl všetky diely prvých piatich sérií seriálu, takže moje hodnotenie môže byť trocha skreslené (nostalgiou). ()

vojo

Televízny film na plátnach kín. Ako pilotný diel ďalšej série by to nebolo zlé. No na filmovom plátne sa deje pomerne málo. Vzťah Muldera a Scullyovej však došiel do veľmi zaujimavej fázy. ()

Judas

Velké zklamání pro mě jako milovníka seriálu a mysteriózního pokoukání. Zápletka slabá a celý film je o pocitech hlavních představitelů, které jsou zajímavé okrajově, ale ne na celý film. ()

*Colorado

Pustil jsem si to jen a jen z nouze, protože jsem zrovna neměl nic jiného k dispozici. Jinak jsem se na to netěšil ani to nevyhlížel, takže by se dalo říct, že jsem neměl nějaká zvlášť velká očekávání. Přesto to bylo celkem zklamání. Když už to došlo tak daleko, že se ústřední dvojka dokázala opět sejít u Akt X, tak to chtělo trošku něco víc. Především pitomý scénář, kde je všechno (právě na Akta X) až přespříliš náboženské, hlavní zápletka je ubohá (rusáci co horlivě transplantujou je opět na Akta X moc a moc málo) a navíc ty do očí (uší) bijící scény, kde se Mulder se Scullyovou coby pár neustále oslovují příjmením (a to i v posteli)... První série seriálu jsou kultem, tohle padne v zapomnění. Snad alespoň u mě :) ()

HyneX

První dojmy byly celkem pozitivní, přišlo mi to poutavé, děj se začal docela slibně odvíjet. Pak jsem ale v půlce zjistil, že to začíná být malinko nuda.. Mohli z toho vytřískat daleko víc - kdyby to býval byl pouze jeden pilotní díl k další řadě seriálu (zkrácený na 45 minut), tak bych dal možná o hvězdu či dvě víc, ale takhle... ()

PDcz

2** kapky krve Dobrý den milý čtenáři. Patrně se ptáš, proč jsme tak dlouho nic nekomentovali. Mno, víte.. to máte tak, máme sadistického koníčka. Učení. Ale k filmu Akta X: Chci uvěřit. Pokud bych to měl shrnout, tak chci uvěřit, že to byla poslední věc Akta X co natočili. Měli se držet hesla: v nejlepším přestat a skončit před několika mnoho lety. [X] Minus 1* kapka krve Četl někdo z nich scénář? A pokud ano, byl střízlivý? [X] Minus 2* kapky krve Několik let hážou ruce, nohy a jiné kousky na jedno místo, ale první ruku najdou jinde. Proč? A nebo... Porazí značku, pokape ji krví.. zatímco jiné věci (auta, led, ruce) zapadaj sněhemm za pár hodin, ta značka s krví zůstane netknutá? A nebo... na konci stojí u baráku bílé auto, ale pak nasedá do stříbrného? [X] Minus 1* kapka krve Oni začnou vyšetřovat podle média? Jako jen tak? Dyk mu ani nevěří.. Ono vůbec celé zapojení našich hrdinů bylo až podezřelé. Dyť to nemuselo být X-files, ale kdejaká béčková krimoška. [X] Plus 1* kapka krve Bylo tam jedno místo, které mne velmi pobavilo. Fotka G.Bushe a melodie X-Files. [X] Budeme muset zavolat Muldera a Scully. Někdo nám žere ponožky. To jinak není možné, že by se tak ztrácely. ()

Amplifier

Tak jak se na děj nabalují další a další fakta, začínáte chápat předchozí scény a to vás nutí film stále sledovat a tím ho dělá zajímavý. Těšil jsem se na nějaké návštěvy z dalekého vesmíru, ale ničeho jsem se nedočkal a to pro mě bylo mírné zklamaní. Ale i tak si film uchovává svůj standart. 60% ()

bangee

Tak Vám nevím. Chceme uvěřit? - asi dostatečně nevěřim. Tomu filmu, hercům, příběhu . . . Celkově moc zdlouhavé, stačil by jeden čtyricetiminutovej seriál a ještě bych si říkal, že je to hodně slabý díl. Co to bylo za příběh? Nějakej zlosyn unáší ženský, aby si postavil nový tělo? A nějaké pedofilní prznitelské médium se svými božími vidinami to všechno uzří? A pak se jezdí často v autech na bílém plátně. No prostě super mysteriózní thriller, který mi vůbec nesedí do akta x. Jo a ještě na závěr, co to bylo za scénu, kdy je záběr na fotografii exprezidenta Bushe a k tomu hraje znělka Akt x? Jednoduše - pro mě film, který neměl být nikdy natočen, a když už byl, neměl jsem se na něj dívat. ()

pospech11

Tohle nejsou staré dobré Akta X, nevím proč z toho byl film na 1,5 hodiny když by stačil nějaký 50 minutový díl v seriálu. ()

SkyCaptain

Tak předem musím říct že tenhle film je opravdu dělaný pouze pro fanoušky, kteří vydrželi všech devět sezón a mezi které se počítám i já. Naprosto chápu zdejší nízké hodnocení. Mě osobně se tento film moc líbil a hlavně oceňuju jeho orginálnost (v rámci X-Files univerza) a odvahu přijít s takovým scénářem. Jen škoda že Skinner nedostal mnoho prostoru. ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část