Akta X: Chci uvěřit

• USA The X-Files: I Want to Believe (více)

Fox Mulder a Dana Scullyová už delší dobu nejsou v žádném spojení s FBI. Mulder se skrývá kdesi v ústraní a Scullyová se zaměřuje na lékařskou praxi a snaží se pomáhat potřebným. Do hry je však vrací agentka Dakota Whitneyová, která obdivuje práci Foxe Muldera a věří, že právě on jim může pomoci s vyřešením případu zmizelých žen, mezi nimiž figuruje i mladá agentka FBI. Jak se záhy ukáže, v případu má přeci jen svou roli tajemný element. Tím je bývalý farář, který má vidiny týkající se zmizelých žen. Tento zvláštní muž se zdá být jediným klíčem k vyřešení případu. Vzhledem k jeho pedofilní minulosti mu ale věří jen málokdo... (TV Prima)

teutates

Neohrozený režisérský štýl Chrisa Cartera je tuna cítiť na"sto honov"...Priznajme si X-Files už nieje to čo bývalo,avšak I Want to Believe predstavuje priemerné rozšírenie celku.Osobne ma sklamala ústredná téma,ktorá neudrží diváka dostatočnú dobu v napätí...kopa dialógov,ktoré rozširujú seriál a znepríjemňujú film a nakoniec vzťah hlavného osadenstva(zo začiatku som sa nato díval z nadhľadom,ale nakoniec ma to už vážne prešlo...)Aj napriek týmto všetkým faktom funguje pár časti úplne dokonale...atmosféra niektorých časti+hudobná vsuvka filmu sú dostatočne spracované a následne prevedené na filmové plátno...X-Files nestratili šťavu,len potrebujú trocha oživiť...6/10 ()

swamp

Mulder a Scully jsou zpět.. a rozhodně ne ve formě. Ale popořadě: staronová znělka je o ničem (i když mě pobavila scéna, kdy se rozezněla při pohledu kamery na obraz G. W. Bushe, přestože to byl téměř parodiální výkřik do tmy), ústřední dvojice až moc (popř. nudně) řeší své osobní problémy a scénář vypadá jak z průměrného thrilleru. Mysterióznost klasických The X-files je v nenávratnu. Co víc? Asi nic.. ()

Ant

Když si představím, jaký kolem toho tvůrci dělali humbuk a tajnosti, a jaká je to nakonec nezajímavá a nudná blbost, tam mi to hlava opravdu nebere. Neskutečně špatný scénář, trapné herecké výkony a hudba, která není dobrá ani do druhořadého seriálu. Atmosféry z původního seriálu tady není ani co by se za nehet vlezlo. Taky co by tam dělala, když samotný příběh nemá absolutně co nabídnout. Jedno z největších zklamání roku. ()

predators

Mnoho mystičnosti tu nebylo, ale zato se režie hodně soustředila na Muldera a Scullyovou a jejich vztah. Což ale vůbec nepovažuji za zápor filmu. Ten je trochu jinde, a to v tom, že bych uvítal alespoň malinký šok nebo nějaký větší zásah i z toho mála nadpřirozena. Jinak jenom dobrý a taky mám rád sníh a zimní počasí, takže malé plus:-)PS: ...taky bylo v kině takové ticho při posledních slovech M a S?:-) 70% ()

Němi

Pokud film předloží něco jiného, než co se od něj čeka, neznamená to, že je špatný. A druhá Akta X nejsou špatná! Jako krimi thriller rozhodně převyšují šeď průměru (což 56% nenaznačuje). Má to nadnesený příběh? Ano, ale na to člověk jako divák X-Files musí přistoupit! Má to slabší místa? Ano. Nejsou tam ufoni? Ano, a díkybohu za to! Jenže aura kolem Muldera a Scullyové je natolik silná, že neznalý divák očekává bombu, kterou se ani film nesnaží být. Atmosféra zasněžené krajiny a kolem šmejdících vrahů je silná, M+S klasicky skvělí, sem tam nějaké překvapení... Carter věděl co dělá a nesnaží se pokračovat tam, kde to kdysi skončilo. Podpořen vynikající hudbou a pěknou kamerou divákům předložil přesně ta Akta X, která se do roku 2008 hodí. ()

nash.

Jedno z největších a musím přiznat, že i nejlepších překvapení, které mi v posledních letech Akta X připravila. Býval jsem nadšeným fandou seriálu, ale otráven jsem ho opustil poté, co přestalo jít o nadpřirozeno a řešení záhadných případů, protože už na to pro všechny ty intriky a machinace tajných a ještě tajnějších spolků nebyl čas. Dorazilo to z mého pohledu stále absurdnější spiknutí se zlými emzáky a tak jsem nakonec poslal Muldera i se Scullyovou k vodě. Proto jsem tak dlouho váhal s druhým filmem. A to byla chyba, protože mě čekalo příjemného překvapení. Stará dvojka je zpět a emzáky i spiklence s jejich pikly vzal čert. Znovu se řeší záhadný případ, znovu se jde po stopě něčeho víc než jen obyčejných únosů a mordů. To vše ještě obohaceno téměř komorní vztahovou rovinou hlavní dvojice, která už je ve svých životech někde jinde. Především Scullyová, která jako lékařka má úplně jiné starosti než záhady a mordy. Řeší se případ z neobvyklým pozadím i vztahy obou hrdinů k záhadám, práci u FBI i k sobě navzájem, a vše běží hladce, jedno neruší druhé, naopak se vše dokonale doplňuje. Byla to radost ocitnout se zase na chvíli ve starých časech. ()

Pedestrian

Vidím vousatého lišáka Muldera. Vidím ustaranou Danu. Vidím hodně sněhu. Vidím těžce zbytečnou paralelní dějovou linku s na smrt nemocným Christianem. Vidím průměrnou režii s ještě podprůměrnějším scénářem. Vidím Akta X bez X. Slyším českou stopu. Cítím průser. Vidím to na dvě. ()

Chrustyn

Když přesně před deseti lety vznikl film podle populárního seriálu Akta X byly nadšeni jak seriálový fanoušci tak i diváci, kteří mají rádi zábavné a napínavé podívané. Teď se k nám opět vracejí známí agenti FBI, avšak tento návrat už nepotěší ani fanoušky seriálu ani "normální" diváky hledající zábavu. Z očekávaného hitu Akta X s podtitulem "chci uvěřit", který už fanoušci znájí z úvodní seriálové znělky se stal tuctový nudný thriller postrádající vše čím byl původní seriál tak populární. Není zde žádné tajemno ani napětí a místo toho je snímek plný nelogičností a z filmu úplně vyzařuje to, že si s ním autoři nevěděli rady a čas od času si museli vypomoct nějakou náhodnou berličkou, která agenty opět přivede na stopu. Při sledování jsem si říkal, že se to ani nemuselo jmenovat Akta X, jelikož to má se seriálem společné jen postavy. A vztah Muldera a Scullyové je zde taky postaven na vedlejší kolej. Z očekáveného snímku se tedy stalo obrovské zklamání, které je o to větší, že je pod snímkem podepsaný "otec" Akt X. ()

klerik

Zaujímavo nadhodené témy, ale ústredná dvojica ani dialógy nie sú príliš uveriteľné. Chcel som uveriť v niečo viac, ale (keďže tu nie sú žiadne intrigy ani spiknutia na pozadí) film funguje len ako štandardná epizóda... Inak tá akože vtipná hra s hudobným motívom Aktov X bola dosť prepísknutá... ()

korbitch22

tak tohle že má být to velkolepé finále?čekal jsem nějakej nadupanej boj,mezi mulderem,fbi a emzákama.ty woe a já 105 minut civěl a delší díl,televizní kriminálky,se směšnýmí výkony herců,debilním scénářem a o nějakym napětí,či snad strachu nemůže být ani řeč.sculyová je kráva,mulder je debil,no a že 15 let čekáme,kdy si vyznaj lásku,je tady prostě daný tak,že spolu už ňákej ten pátek souložej.paráda,sem neskutečne znechucenej jak moc mě to zklamalo. ()

classic

Mňa ako fanúšika kultového seriálu Akta X „už” druhý v poradí celovečerný film poriadne nahneval, i napriek tomu, že si ho vzal pod svoje ochranné krídla, „duchovný otec” - Chris Carter ! Prvý kino - zárez (Akty X - Film, r. 1998) má určite väčší šmrnc, než tento miš-maš nepodarok. Myslím si, že áno, lebo v tom čase boli tvorcovia zhruba v polovici, a tak ešte mali dostatok nápadov na rozdávanie. Tentokrát už šesť rokov po skončení dlhodobého seriálu, prichádzajú Fox Mulder a Dana Scully rozlúsknuť ďalší zamotaný prípad na veľkom, striebornom plátne, ktorý prekvapivo neobsahuje sled paranormálnych javov spojených s mimozemšťanmi. Síce som rád, že som ich opäť videl, no pripadalo mi to tak, akoby sa im ani bohvieako nechcelo ísť do filmu, nieto sa ešte zapodievať s istým pedofilným kňazom, z ktorého sa vykryštalizuje účinné MÉDIUM. Pomáha zisťovať F.B.I. , čo sa deje s unesenými ženami... ? Neprezradím hlavnú myšlienku filmu, aby som nedajbože neskazil filmový zážitok pre jedincov, ktorí sa doteraz ešte nestretli s touto vecou. _ Podľa mňa Carter nie je extra dobrý režisér pre dlhý, takmer dvoj-hodinový film, určený pre kiná. Ak by trebárs režíroval ľubovoľnú epizódu, tak nech sa páči, veď má s ich režírovaním bohaté skúsenosti. Toto dôležité režisérske žezlo mal radšej prenechať pre skúsenejších kolegov - Manners, znovu Bowman, či Nutter... ? Bolo by to určite prospešnejšie. Neobjavili sa ani agenti - John Doggett, či Monica Reyes, až takmer na konci prišiel Walter Skinner, a to len preto, aby sa nepovedalo. Je to strašne slabo zrežírovaný film, že sa to normálne ani nesluší pre týchto zúčastnených, ako pred kamerou, tak i za kamerou. Vysvetľujem si to tak, že sem prišli iba na silu, aby si splnili svoju povinnosť pre fanúšikov, ktorí sú taktiež asi pomenej spokojní, lebo voľakedy pravidelne zažívali počas sledovania epizód intenzívnu dávku napätia, že sa tešili na každú novú časť, čo sa s týmto filmom nedá ani porovnať !!! ()

Yardak

Průměrný thriller - bohužel, asi každý čekal něco jiného od Akta X. Mezi Mulderem a Scullyovou stále chemie fungovala, ale příběh nebyl nijak šokující a sám Carter nic extra nevytvořil na závěr tohoto kultovního seriálu. Třeba se dočkáme ještě jednoho filmu a ten už bude o mimozemšťanech, jak by si Mulder zasloužil, protože i já chci uvěřit:). Vtipné plusy - Bush se znělkou a čeština od Veroniky Hadravé. 3 a půl! ()

mcb

,,Je to spíš jak Mlčení jehňátek." nechali se slyšet tvůrci tohoto filmu. Pod tímto potencionálním vtipem se skrývá nezáživná, nudná a absolutně neefektní a absolutně ničím ohromující televizní báchorka jak se dva agenti (myslím, že se jmenovali Fox Mulder a Dane Scullyová) vydávají v podprůměrném příběhu po stopách pohřešované agentky. Žádná tajemnost, žádné lokace (sníh, sníh, les), žádná hlubší myšlenka, tupé vedlejší odbočky a a ještě tupější vedlejší role. Opravdu, posílat někoho na film, kde proletí jeden vrtulník se nedá a přitom se nezáživně pobíhá po lese, se nedá. Minulý film jsem neviděl, o seriál jsem také moc nezavadil, ale tohle je bílé peklo. Atmosferický thriller, v němž z letargie vytrhne jen trapný vtípek s Bushem, nemůže být dobrý... ()

Flego

Žiadny zázrak sa nekoná, rudoverní skalní budú zrejme hromžiť, lebo čakali mystérium... Taktiež patrím medzi nich, ale hromžiť nebudem. Videl som ľahko nadpriemernú krimi, ktorá ničim neurazila, ale ani nič nepriniesla. Chcel som síce veriť, že sa stane zázrak a vrátime sa do starých dobrých koľají, ale nestalo sa tak. ()

honajz

Když přistoupíme na to, že paranormální jevy mohou zahrnovat i cosi jako telepatii či předtuchy, pak je tenhle film OK i pokud jde o seriálovou linii příběhu. Nemusí přece vždycky jít o konspirace nebo UFO. Tenhle film je primárně o víře - a to v několika podobách - náboženské víře, víře v tajemno, víře v člověka, víře v nové léky, víře v uzdravení... Celé zabaleno do hávu akční kriminálky á la Mlčení jehňátek, se stylovým soundtrackem, laděním do modra (nejen led, sníh, pláně, ale i nemocnice a modrá na uniformách sester). Sem tam nudnější pasáže, hlavně dialogové, ale celkově velmi zdařilý film. ()

Jinny

50 %. Poslední záchvěv života kdysi seriálové legendy. Leč do mrtvol se nekope. Přinejmenším je v tomhle film vztah Muldera a Scullyové o dost přímočařejší (což neznamená normálnější) než býval. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 26.5.2012, réžia slovenského znenia (JOJ) = MARTA MRLIANOVÁ - Absolútny súhlas s Visáčom. BOHUŽIAĽ. Jedna hviezdička za Skinnera a za zopár odkazov, ktoré postrehnú len ozajstní fanatici a ktoré nemajú na samotný dej žiaden vplyv. A na trojku môžeme zabudnúť (iba ak by u FOXov niekto osvietený zveril scenár a réžiu nejakému oveľa lepšiemu rejžovi. SORRY CHRIS) (22.7.2008) ()

HellFire

Pro mě jsou nové Akta X jen film bez špetky napětí a s nulovou atmosférou. V porovnání se seriálem nebo dokonce s prvním filmem je to jen obyčejný sled pohybujících se obrazů. Jediné, co film spojuje s Akty X jsou Mulder a Scullyová. jednu hvězdu dávám jen ze soucitu. ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část