Historické drama, kronika života aristokratky Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshiru. Georgiana (Keira Knightley) byla na 18. století, ve kterém žila, velmi moderní a pokroková žena. Její patriarchální manželství podle konvencí, s morózním, uzavřeným manželem (Ralph Fiennes), neschopným projevit jakýkoliv cit, ji neuspokojovalo. Ona milovala společnost, byla výbornou hostitelkou a společnost milovala ji. Nevyhýbala se hazardu a zamilovala se  do mladého politika  Charlese Greye. Manžel však, i když měl poměr s její nejlepší přítelkyní, donutil Georgianu, aby se své lásky kvůli dětem vzdala. (JOJ Cinema)

Godhaj

,,Please put out her grace's hair.“ Keira má problém s manžílkem, protože neumí porodit kluka. A šup, a je z toho další kostýmní drama pro emancipovaná děvčata. Příběh se neustále snaží protlačit myšlenku, že ženy to měly (a mají?) hrozně těžké a že jsou neustále utlačovány muži. Keira tomu pomáhá tím, že koulí těma svýma psíma očima a každých pět minut má jiný kostým. Na mě to teda dojem neudělalo. Dramatická linka příběhu mě zcela minula a já jsem jen kroutil hlavou nad problémy té nesympatické hlavní dvojice. Alespoň ty kostýmy se povedly, i když celkovou atmosféru to postrádá. ()

1mArc0

Aspoň okrajovo sa film priblížil skutočnostiam doby, a ukázal v tom, že na tých najvyšších miestach boli viacmenej najväčšie prasatá (nadržané a nenažrané). Pamätám si na herecký výkon herečky menom Keira Knightley, a musím uznať , že tá má skutočne talent, toľko nervových výpadov v jednom filme, to je paráda (nie že by to bola radosť, herecký prvotriedne). Konečne dostala, kde sa preukázal jej talent. Áno, že veľmi kontroverzné napísť, že či má človek rád Keiru Knightley ako herečku. Odpoveď: za tento film áno, v podstate ho zachránila od prepadku. Samotný film, by potreboval dohnať baterky, aby sa vyrovnal výkonu herečky. Aspoň človek uvidí, že manželstvo bolo vtedy len a len forma biznisu.Zaujímavý sountrack, ktorý by som určite nenechal mať vo svoje zbierke. /55 %/ ()

Amonasr

Typicky ženský romantický film, který ukazuje nesvobodné postavení ženy ve vyšších kruzích anglické stavovské společnosti, plné předsudků a pokrytectví, které v těchto vrstvách ostatně přežívají až dosud. To lze kromě bohaté výpravnosti přičíst ke kladům snímku, který je ale jinak dost povrchní, nedokáže diváka vtáhnout do vnitřního dramatu postav a vlastně tak i poměrně nudí. Slušné filmové řemeslo, které ale nepřerostlo ve filmové umění a nezanechá tak žádnou hlubší stopu. ()

MarkHoppus

Byl jsem opravdu velice překvapen, protože film dosahuje nesporných kvalit. Keira ja jako vždy nádherná a její výkon skvěle zdobí příjemný a pomalu plynoucí děj. ()

_-0-_

Mám slabost pro historické filmy - pro jejich atmosféru, pro emulaci stroje času, pro lákavost náhledu do života jiných generací. Pokud se ovšem nejedná o zdlouhavou poloromantickou "srajdu", jakou se ukázal tento film. Kladem jsou některé exteriery, navozující atmosféru a la Bronteová. ()

pride

Rozhodne nečakajte nič podobné ako "Pýcha a predsudok" toto je úplne iná káva. Kruté, smutné, nešťastné, deprimujúce, poľutovania hodné, skutočne čosi takéto som nečakal. ()

jites

Dějově nepříliš obsáhlý film, ale na herce se moc pěkně kouká nejen jak hrají, ale i v čem chodí. ()

honeybunn2

Krásne kostýmy, vynikajúca výprava, zaujímavý príbeh nevšednej ženy, ktorá bola spútaná svojou dobou a zároveň volná svojim srdcom. Jediné čo tomuto filmu môžem vytknúť a dôvod prečo to nie je u mňa za 5 hviezdičiek, je nie veľmi presvedčivý výkon Keiry Knightley a okato odfláknuť výkon Ralfa Fiennesta. Keira si naložila, alebo jej bolo naložené príliš veľa na plecia. Rozhodne ani z pozície veku a vlastných hereckých skúseností a schopností, ako vojvodkyňa bohužiaľ nebola dostatočne presvedčivá. Aj napriek tomu 4 hviezdy ako lusk :) ()

vitac.

Zvláštní film. O vévodkyni Georgianě z Devonshiru jsem nikdy nic neslyšel (a po zhlédnutí filmu vím proč - nebylo o ní totiž ani nic nějak zvlášť zajímavého k slyšení:)) a tak nějak mi není jasná motivace pro tvorbu filmu o ní. Takže příběh "nula bodů" a vzhledem k délce snímku mě během projekce tahala za vlasy i slečna nuda. Na čem tedy film staví je atmosféra Anglie v 18. století, pěkné paláce a panství, slušné herecké výkony a... to je tak vše. Hudebního doprovodu jsem si všimnul převážně v momentech kdy se mi nelíbil. Nicméně dohromady to celkem funguje a pokud zrovna nemáte nic lepšího na práci, tak úplně zahozené necelé dvě hodiny to nejsou. Slabší tři. ()

jafuska

naprosto super film, nemělo to chybu, nejen ta atmosféra, jen to kazil despotický a tyranský manžel, i když na tu dobu to bylo běžné, obdivovala jsem, že to snášela, i když se pak doopravdy zamilovala, tento film vřele doporučuji, nemá to chybu. ()

Marrianna

Reálné zpracování života v 18. století. Žena je milá a ideální, pokud nemá žádné potřeby, myšlenky, mlčí a rodí děti (tedy synů, dcerama nikoho neuchvátíte pokud má jít o dědice, že). No aby jsme nebyli tak zlí, na večírcích má důležitější roli - okouzlovat tím, jak bezduchá je, aby ji mužíčkovi všichni záviděli. Nevím proč ale do teď mě Keira nijak neoslovila, v Pýše a předsudku mě srážela potěchu z tohoto filmu. Ale zde jako by se otočila o 180 stupňů. Její výkon je naprosto skvělý. Věřila jsem ji každé slovo i to, že Giu nehraje, ale že jí opravdu je. Výborné kostýmy a strhující příběh mě naprosto uchvátil - jak už se mi u historického kousku docela dlouho nestalo. Jen více takovýchto počinů a neodrhnete mne od obrazovky ani plátna. ()

Marty20

Na Keiru se vždy dobře dívá, ale když je film nudný, tak to ani ona nemůže zachránit. Závěr přímo volal po nějaké (sebe)vraždě, ale život ho napsal jinak, bohužel pro mě nepochopitelně. (Možná proto, že nemám děti) ()

hackstolle

typicka ostrovni, smyccova a velmi krasna hudba provazi cely film, ktery je sam o sobe velmi hezky a zavoren neskutecne kruty ve svem deji. . . .a Keira u me opet o kousem stoupla v oblibenosti...o velky kousek. "what kind .. of man .. are you ?!!" 85% ()

xxlch

Neznalá historie o Georgianě z Devonshiru,zato s nadšením pro historické filmy jsem čekala něco hodně skvostného.Ano kostýmy,hudba a výprava mou představu zcela naplnily, ale to bylo asi tak vše.Ve své době velmi pokroková žena ,která je svázaná konvencemi. Podle tehdejších zákonů,po svatbě ,se stává majetkem svého muže a jako s majetkem je s ní zacházeno.Asi nejvíce mi vadila Kiera v hlavní roli.Jako herečku jí mám velice ráda,ale tady to nebylo to pravé ořechové.Zato Ralph byl jako vévoda naprosto dokonalý.Nelíbí se mi ani závěr filmu,který mi připadá násilně useknutý a vyznívá do jakéhosi nehezkého prázdna. ()

Burrows

Kostýmové drama, jejímž lákadlem může být ústřední dvojice Keira Knightley s jejími účesy na tisíc způsobů a Ralph Fiennes, zápletka ovšem ne. Připadá mi, že příběh podobného rázu jsem viděl už několikrát a ani dříve mě neoslnil. Z pohledu nezainteresované osoby byla zápletka jak z brakové literatury (on si ji vezme, pak ji podvádí s její nejlepší přítelkyní, ona se zamiluje do jiného .. ), na druhou stranu uznávám, že Georgiana měla velice těžký život, vysoké postavení, svázané ruce a minimum práv. Kostýmy špičkové, jenže ty nemají moc vytvořit zajímavý filmový zážitek. ()

čolek

Na to, jaká to byla jedna z nejvlivnějších žen (alespoň to o ní ve filmu říkali, nebo na wikipedii psali), tak se film omezil jen na lehké náznaky na její působení v politice, nebo její lásky k hazardu (ve skutečnosti prý prohrála všechno a zůstala na mizině). A to mi přijde jako škoda, protože takhle to byl jen další obyčejný romantický film pro holky... ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy