Historické drama, kronika života aristokratky Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshiru. Georgiana (Keira Knightley) byla na 18. století, ve kterém žila, velmi moderní a pokroková žena. Její patriarchální manželství podle konvencí, s morózním, uzavřeným manželem (Ralph Fiennes), neschopným projevit jakýkoliv cit, ji neuspokojovalo. Ona milovala společnost, byla výbornou hostitelkou a společnost milovala ji. Nevyhýbala se hazardu a zamilovala se  do mladého politika  Charlese Greye. Manžel však, i když měl poměr s její nejlepší přítelkyní, donutil Georgianu, aby se své lásky kvůli dětem vzdala. (JOJ Cinema)

fallangell

Přiznám se bez okolků, že mám rád historické romány. Duchess je určitě povedený, plný krásných kostýmů a závažných témat. Jenže je tak přehnaný, že emoce se zde dávají najevo zvednutým obočím a vážnost situace rychlostí chůze. A to už je zkrátka moc i na mne. ()

Sheldra

Nic nového nepřinášející film, který je kombinací módní přehlídky a velmi odtažitého drama. Hezky se u toho pochrupává, silnější dojem to ve mně ale nezanechalo. Keira Knightley by potřebovala mnohem lepší scénář a o něco víc talentu, aby tohle utáhla. ()

fmash

Pohledná kostýmovka moderního ražení. Až moc moderního. A poněkud předkousaná. Všichni jsou tuctoví, až na fešácké hlavní postavy. Společenské vztahy a dění jsou podané hezky dnešně stravitelně, aby o to víc vynikly patálie vysoko postavené paničky se slabostí pro lid. Zlatá Austenová. Ale ušlo to a Fiennes zachraňoval, seč mu role dovolila. Jen ta Knightleyovic zubatá holka mi v těchhle rolích nesedí. ()

JOHN.NY

Keira je pro tyhle role snad stvořená. Spolu s ledovým Ralphem Fiennesem mě dokázali do filmu zcela vtáhnout. Hudba byla výborná, kostýmy bezchybné a kamera se mi také libila, ale něco málo tomu pořád chybělo...Každopádně si jméno Saul Dibb ukládám do paměti a příště očekávám více odvahy. Jelikož jsem čekal další tahané historické drama, byl jsem velice mile překvapen (marně vzpomínám na podobné letošní překvapení). Celý film jsem si náramně užil a snad jen wrightovská kapka chybí k tomu, abych přidal i pátou hvězdu.. ()

Carlossss

Tak tohle bolelo... vážně. Koho napadlo vzít příběh jako vystřižený z klasické červené knihovny a udělat z něj skoro dvě hodiny dlouhé mučení? Jasně... chápu, že se tvůrcům asi zalíbila drobná paralela Georgiany a Lady Di a chtěli z toho něco vytěžit, ale museli to udělat tak nešikovně? To absolutně asexuální koště Keira Knightley by ve mně totiž nevzbudilo sympatie, ani kdyby mělo na hlavě místo peří čokoládovou fontánu. A jediní, kdo zde byli trochu ke koukání byli überzáporák Ralph Fiennes a koketa Hayley Atwell... a to je trošku málo. Chtělo by to příště přihodit špetku děje a trochu vygradovat závěr, který jsem vyloženě prozíval. ()

Katarine

Když jsem si po zhlédnutí přečetla obsah filmu na této stránce, vypadlo ze mě jedno velké: "Cože?" Patrně jsem koukala na úplně jiný film. Nesnáším příběhy o chudinkách ženách, které trpí po boku svých slavných a zámožných manželů, přesto jim porodí několik dětí, ale zamilují se do chudých hezounů, s kterými v žádném případě nemohou být, a to rozhodně ne proto, že bych byla nějaká feministka a iritovala mě doba, kdy zjednodušeně muži směli všechno a ženy nic. Spíš mi takové příběhy připadají příliš jendoduché, klišovité, někdy trapné, k smíchu a zkrátka úplně o ničem, stejně jako příběhy Danielly Steel či Rosamundy Pilcher. Tato filmová podoba mi navíc přišla lehce podtextově přenesena na dnešní dobu, ale řekněme, že pokud jde o všechno kolem (výprava, kostýmy, prostředí, herecké výkony, kamera, režie a především bych chtěla vyzdvihnout hudbu Rachel Portman), tak je to celkem kvalitní počin, vše z mého pohledu pokulhává pouze v samotném ději. A ještě jedna věc. Opravdu nechápu, co všichni mají na Keiře Knightley, a tím nemyslím vzhled, ale její herecké dovednosti. ()

M.i.k.e

další z řady solidních historických dramat,které se řadí na roveň s Elizabeth : Golden Age (o něco horší než Duchess) a The Other Boleyn Girl (naopak o něco lepší než Duchess) a které si pro sebe krade hlavní hrdinka Keiry Knightley (podobně jako ve výše zmíněných filmech Natalie Portman,nebo Cate Blanchett).70% ()

HappySmile

Krásné dobové kostýmy a účesy, takže lahoda pro oko. Sice byl scénář jednoduchý a přímočarý, ale Keira Knightley i Raplh Fiennes odvedli skvělé výkony a byla opravdu radost se na tento snímek dívat. ()

Meridius

Na Keiru bych se vydržel dívat hodiny:-) Zde je navíc ještě skvělý Ralph Fiennes a sympaťák Dominic Cooper, k tomu všemu dobře padnoucí hudba Rachel Portman a ve výsledku velmi příjemný film s několika nudnějšími momenty. ()

Martin741

Keira Knightley v roli extravagantnej damy je sice fajn, ale scenaristi sa mohli viac pohrat s dejom. Samotne intrigy nestacia. 52 % ()

Elyssea

Nemohla jsem se rozhodnout, mezi čtyřmi nebo pěti hvězdičkami. Nakonec zvítězily čtyři. Vévodkyně je neobyčejný film, ale jen špatně se popisuje. Keira hraje naprosto úžasně a Ralph Fiennes jí skvěle sekunduje. Příběh Georgianny je strhující a pro mě se Dianě příliš nepodobá. Velmi dobrý film se skvělými herci a nádhernými kostýmy. Neměla bych opomenout krásnou hudbu. Neřekla bych, že je to Angelika pro dospělé. Tohle je o něčem jiném:) ()

bourec

Dobrý film,skvělá Keira a nesympatický vévoda Ralph.I když tyhle filmy nejsou vůbec můj šálek kávy,tak z povinnosti jsem to zhlédnul a nenudil.50%. ()

Streeper

Kostýmy, prostředí a hudba byly na filmu rozhodně to nejlepší. Georgiana byla pozoruhodná a velmi citlivá žena s velkým srdcem. Její manžel byl studený čumák, proto byla tak nešťastná a hledala lásku jinde. Nedokáži si představit tu bolest, když si musela zvolit mezi dětmi a láskou. Keira zahrála svou roli skvěle, po celý film jsem s ní soucítila. ()

Nach

Fiennes je mistr v tom, jak vykreslit sebestředného, arogantního a chladně kalkulujícího manžela jako osobu, kterou ve výsledku respektujete a chápete. Vévodkyně s tvářičkou Keiry Knightley (jež poprsí zdědila po taítnkovi) je zde více méně jen proto, aby sekundovala svému manželu, který je spíše vedlejší postavou. Prostě a jednoduše, zajímaly mě ve výsledku scény jen s Ralphem. A jelikož ty scény byly dokonalé a ty bez něj často zdlouhavé a nudné, nemohu tomu filmu dát plný počet. Ale ani průměrné hodnocení. 75% ()

ifa

Vévodkyně je jako severní poryv větru, silný a chladný. Silný-reprezentovaný sílou příběhu, kdy zvolíte cestu, ze začátku pěkná udržovaná pěšinka, plná veselých představ, která se však mění v cestu osamocenou a zašedlou nezměnitelností osudu. Chladný-reprezentovaný ztvárněním, nejsou podsouvány prvoplánové obrazy, je předkládána holá realita a holý obraz na ni. Proč dokreslovat hrubý náčrt, když sám o sobě stačí. Byla jsem nadmíru spokojena, jen mě mrzí, že jsem si tuto podívanou nechala ujít v kině. Keira je prostě v dobovkách neskutečná, věřila jsem jí jak roli mladé holky,tak roli matky a milenky, Ralph hrál svůj part tak jak měl, bez monotónnosti a přehnaného okolkování.Možná jsem tak trošku neobjektivní,ale Anglie této doby...to je moje. 85%. ()

C0r0ner

Další z řady unuděných staromilských dramat typu Pýcha a předsudek, u kterého asi budou filmoví kritici a romanticky založené holky vzdychat, ale pro mě se tam toho našlo opravdu málo. Vidět a zapomenout, nic víc jsem si neodnesl. 30% ()

Vignette

Mno nevím, když jsem četla zdejší popis Georgiany z Devonshiru jako "jedné z nejkontroverznějších postav Anglie v 18. století" se všemi těmi zajímavými přívlastky a činnostmi, kterými se zabývala, nějak jsem tak očekávala, že ve filmu budeme mít možnost sledovat alespoň některé z nich. Místo toho je Vévodkyně, jednoduše řečeno, vyprávěním o prioritách nešťasně vdané ženy- příběhem se sice sem tam nějaký ten hazard a politika mihne, ale rozhodně to pro něj nění nijak klíčové. Nicméně pokud pominu svoje prvotní zklamání, je to dobře zpracovaný, i když velice předvídatelně se vyvíjející, milostný příběh ;-) ()

Wormboy

Ja tieto kostymove dramy fakt nejako nemusim. O Vojvodkyni sa da v podstate napisat nieco podobne ako o The Other Boley Girl. Nadherne kostymi, krasne interiery a exteriery historickych budov, slusni herci (no nic extra), nevyrazna hudba, proste nic co by som musel vidiet druhy krat....no a skratit to o dvadsat minut, vobec by som nebol proti. Ale aspon tu nebolo tolko intrig a ja neviemcohoeste /teda viem, S. Johansson ;) /, sorry jojinecko), co mi este vadilo na The Other Boleyn Girl. Co ma vsak vylozene stvalo je to, ze tam v priebehu filmu v podstate nikto nestarol a Keira Knightley vyzerala rovnako ako 17rocne dievca, aj ako 30 rocna niekolko krat rodiaca zena. 2,5/5* ()

matt6

Dobrý historický film z doby, ktorú osobne nemám moc rád a javí sa mi dosť nudná. Film však nudný nebol, naopak výborný herci sa postarali o spestrenie snímku. Keira Knightley bola dosť dobrá, no Ralph Fiennes v úlohe vojvodu zahral úplne super. Jeho bezcitný pohľad a slová boli geniálne. Príbeh však sám o sebe v podstaťe nič nevyriešil a zdal sa mi dosť ohraný a predvýdateľný. Prednosť dávam radšej viac odviazanejšej a bezstarostnej Márii Antoinette. 70% ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy