Historické drama, kronika života aristokratky Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshiru. Georgiana (Keira Knightley) byla na 18. století, ve kterém žila, velmi moderní a pokroková žena. Její patriarchální manželství podle konvencí, s morózním, uzavřeným manželem (Ralph Fiennes), neschopným projevit jakýkoliv cit, ji neuspokojovalo. Ona milovala společnost, byla výbornou hostitelkou a společnost milovala ji. Nevyhýbala se hazardu a zamilovala se  do mladého politika  Charlese Greye. Manžel však, i když měl poměr s její nejlepší přítelkyní, donutil Georgianu, aby se své lásky kvůli dětem vzdala. (JOJ Cinema)

Elegnor

Keira a Ralph excelujou, příběh taky hezkej, ale místy se strašně vleče a celý to vlastně stojí jen na hercích a kostýmech.. ()

Asdas

Keira každým filmom od Pirátov dospieva a vyberá si zaujímavé úlohy a aj v priemerných filmoch s priemernými scenármi vie zahrať nad očakávania dobre ,zdatne jej tu potom sekunduje Fiennes a kostýmy len čo z toho ak film nedokáže vyvolať emócie. ()

han.ci

Další historický film, který mě nenudil. V hlavní roli odvážná žena, nejsou tam žádné bitvy nebo válečné konfilkty, které mě nebaví. Akorát co mi vadilo, že tam nebyl znát ten časový rozsah. Hrdinka byla i po třech dětech stále mladá a štíhlá, na to, že film zachycoval x let to vůbec nebylo patrné. ()

nula87

Je otázka,jestli si zrovna tato historická postava zasloužila svůj biografický film, ale pokud se nebudeme soustředit na "historickou" důležitost vévodkyně z Devonshiru, ale na zpracování filmu jako takového, tak ten je velmi svěží, vtipný, s nadhledem natočený, příjemně ubíhá, a rozhodně stojí za podívání. 80% ()

Sagisia

Velmi překvapilo... Podle traileru a komentářů jsem očekávala průměrný nicneříkající film z historie a dostala jsem totální emoční nálož, ze které jsem byla úplně naměkko. Tohle na mě prostě platí. A navíc ta Keira a historická Anglie, že...magická kombinace. ()

elleyne

Podle ukázek jsem byla na film natěšená. Kostýmy a výprava vypadaly slibně, a k tomu Raplh Finnes. Nemůžu říct, že to bylo vyloženě špatné, jen jsem prostě čekala víc. Takže dávám jednu hvězdu za Ralpha, jednu za hudbu, jednu za příběh, ale ta je s odřenýma ušima... ()

Ances

Pro mě osobně jaksi nemastné, neslané, nudné. Užila jsem si jen kostýmy, na kterých ulítávám vždycky, nic jiného mě nezaujalo (lepší pastvu pro oči mi přinesla i Marie Antoinetta z roku 2006 nebo rovnou taková Kletba zlatého květu). Všechny postavy mě vytáčely, pokud byly na plátně déle jak 5 minut kvůli všem těm protahovaným a předvídatelným výstupům. Bože můj, už nikdy nedopusˇt, abych koukala na historické drama! ()

Wooke

Možno, keby som to nepozeral so slovenským dabingom (ale tak, STV sa snaží zaujať aspoň výberom filmov) tak by hodnotenie mohlo ísť vyššie. No ten dabing bol nepekný. Inak Keira trošku sklamala, lebo v podstate hrala podobnú rolu ako v pirátoch a tu sa do nej moc nevžila, aj keď ukázala, že je úžasná herečka, ktorá prejaví aj nemožné emócie. Naopak, pomaly ale isto začínam mať Ralpha Fiennesa, ktorého som donedávna poznal len ako Voldemorda. Každým filmom však dokazuje svoje kvality a v záporných postavách je veľmi fajn. Okrem týchto dvoch ma však už žiadna z postáv nezaujala, čo taktiež poznačilo moje hodnotenie. Príbeh celkom ok, spracovanie taktiež= film, ktorý si určite pozrite, ak nemáte čo robiť, no medzi moje obľúbené by som ho nezaradil ani omylom. ()

helrohir

Suchopárny, povrchný a chladný historický príbeh, ktorý vo mne nezanechal takmer nič. Celé to pôsobí trochu územčisto a nenápadne, napriek všemožný pokusom o nastolenie emotívnej dejovej roviny. Za pozitíva musím rozhodne považovať kostýmy, necitlivého Ralpha Fiennes a aj Keiru, ktorú mám proste rád. 60%. ()

Daertelon

Vévodkyně je film, o kterém se jistě musejí vést mnohé spory, lidé jsou rozděleni na dva tábory a hodnocení na ČSFD se pohybuje od jedné hvězdy k pěti. Jak ohodnotit, nad tím si sám nyní lámu hlavu. Film se snaží o jistou vyzdviženou sentimentalitu nataženou do kýčovitě obřích rozměrů. Nezlehčuji téma a útrapy, jimiž si vévodkyně procházela, ovšem citové nadsazení snímku je politováníhodně přehnané oproti scénáři. Odloučení od dětí, spory s vévodou, laciná a účelová intimita, intriky, trable a špatné svědomí - to vše mohlo být propracováno daleko lépe, aby to snáze odpovídalo onomu vrcholení emočnosti. Existují tři věci, které ovšem filmaři nemohli u tohoto filmu udělat lépe. Hudba - je dokonalá (pominu-li onu patetičnost a přehnané podkreslení nutící si myslet, o co všechno jde), naprosto vás pohltí její skvělé tóny a dlouho vás nepustí. Keira - je překrásná, role jí více než sedla, je strhující herečka, a už přirozeně s ní musíte soucítit (ovšem Hana Ševčíková se k ní moc jako dabing nehodila). Herecké výkony - byly navzdory patosu nastínění odměřené ve správném smyslu, například Fiennes s svou strohou arogancí, Atwell se svou němou oddaností a mnozí další. Dnes je patnáctého jedenáctý, to znamená rozdílem čtyři. Čtyři hvězdy. ()

Petule3

Ale jo, fajn film. Keira opět ukázala, že herečka je skvělá a zahraje kde co. Přesto ale mi filmová stopáž přišla zbytečně dlouhá, v klidu by se celý děj vešel do hodiny a půl. Co vyzdvihuji je skvělé zpracování období baroka, které mě vždycky fascinovalo a nádherné kostýmy. Škoda jen, že neukázaly úplnou opravdovost tohoto období...tím myslím, škrabátka pod paruky, kde se vehementně množily vši a také lojové kuličky místo šperků na krku, aby byl překryt zápach...hygiena tehdy upadala. Děj ve většině silný, to jak odevzdávala dítě, to bolelo...asi 60% ()

Hawaj

Celekem slušný, ale oproti Valmotovi apod. je to jen epizodka. Režja tomu zapoměl vdechnout život a scénárista jakbysmet. ()

MirkaP

7/10 /// Byly momenty, které mi byly velmi povědomé. Zkazit všechno hezké, i když toho moc není, to někteří jedinci prostě dokážou a ani neví jak. ()

ostravak30

Mám Keiru Knightley velmi rád, ale musím se přiznat, že její Vévodkyně mě moc nezaujala. Nedokázala si mě získat nejspíš proto, že jsme se o ní vlastně moc nedozvěděli. Četl jsem zde, že to byla pokroková žena. Ve filmu je to ovšem dokázáno především tím, že se zajímala o politiku a objevila se na několika politických mítincích. A dál nic. Což je škoda. Její život, alespoň co jsem četl, byl mnohem zajímavější, než nám tvůrci předkládají ve více než sto minutovém filmu. Jeden milostný skandál je tak na celý film málo a uspokojí asi jen milovnice červené knihovny. I když ani ty asi ne, neboť postrádal dobrý konec. Takže kostýmy výborné, Keira také, Ralph Fiennes skvělý, ale film mě prostě neoslovil. Saul Dibb natočil Vévodkyni jako svůj druhý film. Já od něj viděl jen Útok v Salisbury, ale to je úplně jiný druh práce. ()

PlysovyMacko

Dobová drama s celkom obohranou zápletkou-mlada slachticna žije v zlatej klietke a nedarí sa jej porodiť syna. Ralph nechutný ako chladný manžel, ktorý si robi co chce. Na príbehu vidieť aké malé práva mali ženy aj tie vysoko postavené. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy