Historické drama, kronika života aristokratky Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshiru. Georgiana (Keira Knightley) byla na 18. století, ve kterém žila, velmi moderní a pokroková žena. Její patriarchální manželství podle konvencí, s morózním, uzavřeným manželem (Ralph Fiennes), neschopným projevit jakýkoliv cit, ji neuspokojovalo. Ona milovala společnost, byla výbornou hostitelkou a společnost milovala ji. Nevyhýbala se hazardu a zamilovala se  do mladého politika  Charlese Greye. Manžel však, i když měl poměr s její nejlepší přítelkyní, donutil Georgianu, aby se své lásky kvůli dětem vzdala. (JOJ Cinema)

Marys

Ako, historicky možno presný, kde by ťažko dejepisári našli nejakú chybu, príbehovo pre mňa ale veľká nuda. Samé súloženie, smilstvo, rodenie detí, stále dookola až nakoniec po takmer dvoch hodinách film skončil. Vizuálne, historicky a hudobne pútavý, no to, čo je pre mňa hlavné, nezaujalo. ()

Milky.

Nemůžu říct, že je to špatný film. Jako historický asi super, herci perfektní (snad kromě Dominica Coopera, možná umí zahrát Starka, ale tady se absolutně nechytal). Bohužel mi přišel hrozně sterilní a bez emocí. Což u takového příběhu dost zamrzí, tenhle příběh má větší potenciál než co ukázal tenhle film. ()

Jimmy15

Pěkný no, já osobně v tom nic hlubšího nevidím. Vévodkyně má manžela, který si domů přivede milenku a tam jí nakládá a nechce ji pustit, protože se doma má špatně. Pane bože to je nápad jak za milion. Maj štěstí, že tu blbost pozvedli aspoň pěknými kostýmy. Jinak mě to neuchvátilo. ()

Terezinka198

Soundtrack v některých chvílích až mrazivý. Rozhodně se mi film líbil. Ralpha Fiennese mám ráda, ale tady mi jeho postava byla naprosto protivná. Líbil se mi závěrečný dovětek k filmu. Bess jsem si neoblíbila nikdy předtím a ani dnes, kdy jsem si tento film pustila. A přesto ve mně zanechal dost silný zážitek. Jinými slovy – díky bohu že není středověk, kde rodiče vybírají partnery pro své děti a ženy nejsou jenom nádoby, ze kterých mají vzejít dědicové. ()

Gore

Minimálně nominace na oscara za kostýmní stránku. Fiennes a Knightley hrají svůj výtečnej standard a poměrně zajímavá Atwell jim stačí a vůbec za nimi nepokulhává. ()

Emzet

Představte si Keiru v historickém (ne, vážně?) dramatu, tentokrát bez Wrighteovy stylizace, ale zase se skvělým Fiennesem. Nevím, jestli to byl záměr, ale film umně balancuje mezi extrémně sentimentálním historickým dramatem a černočernou komedií (i když je tento humor dost nenápadný, aby drahé plačící divačky nebyly uraženy), za což patří Saulu Dibbovi mé tisiceré díky. ()

Pawlisman

Sic velice malicherný příběh, kde divák čeká konečně větší zvrat či prasárnu a závěr už trochu nudí, ale nemohu odepřít, že mě film z valné většiny upoutal a vtáhl do děje. Keira je samozřejmě silně podmanivá - zvlášť s jejím lehkým šišlákem. Historický film, jenž je kupodivu víceméně o ničem a koliduje mezi 3 a 4 hvězdami. Pěkný, lehký nadprůměr. 7/10 ()

hnkflknk

Velmi citlivě natočený snímek, kde se člověk snadno dokáže vcítit do hlavní postavy a zamyslet se nad tím, jestli v dnešní době máme právo si na něco vůbec stěžovat..... ()

BreHas26

Díval jsem se na film s rodinou a ke konci filmu moje máma řekla, že vévoda z Devonshiru je bručoun a já to uzavřel: "TO NENÍ BRUČOUN ALE BLBEC" ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ()

BorisHron

Tenhle film rozhodně není o ženě,která "vedla velmi extravagantní, rozmarný a promiskuitní život plný intrik." Tak bacha. Je to spíš nezajímavý příběh o anglický vyšší společnosti na konci osmnáctýho století. Hezká Keira Knightley a tradičně super Ralph Fiennes. Jestli máte rádi historický filmy a dobový kostýmy, tak si přidejte jedno oukej navíc. ()

crozet

Jazykové se zaobírají kostýmy, výpravou, nominacemi a historickou osobností Georgiany Cavendish.. Okay, okay, to není v tomto žánru úplně překvapivé. Film je v každém případě dobře režijně i technicky zpracovaný a zahraný, ovšem zápletka a dějová konstrukce (alespoň z dnešního pohledu) mi připadala poněkud plochá a zaprděná.. Jasně, despotický manžel jako celkem autentický genderový exkurz do doby rodící se moderní společnosti (upozorňuju, že despocie tohoto druhu takto prorůstala manželstvími ještě dalších min. 100 let a napříč všemi stavy), historický exkurz do doby šlechtické degenerace a předávání žezla, (hystericky kříčí) JA-JA-JA-JA-JA..! Aber (unaveně, šeplavě) bylo to celé takové ..nudné, bez šťávy. Čím to? Úrovní předlohy? ()

embecka

Kruto studený film, s veľmi dobrými scénami, krásnymi kostýmami. Čo mi vlastne vyvažuje aj akúsi menej zaujímavú a rozťahanú dejovú líniu. A štvrtá hviezda ide Keire, lebo tieto typy postáv sa jej nenormálne hodia k tomu chladnému bezemotívnemu ksichtíku. Mala sa narodiť normálne v inej dobe alebo čo. ()

ashtangi

Ralph Fiennes je odporně skvělý, Keira je velmi roztomilá a kostýmní dramata jí opravdu svědčí. V době velkých akčních snímků takovýto film potěší, tím spíš že je inspirován skutečným osudem. ()

jane1106

Kostýmně okázalý ale jinak vcelku sterilní film s pro mě nijak zajímavým příběhem... Ralph Fiennes velmi přesvědčivý a mrazivě chladný, Keira uspokojivá, ovšem vrcholně necharismatický Dominic Cooper! Je pochopitelné, že mezi vévodou a Georgianou chemie nefungovala, ale já ji jaksi postrádala i mezi ní a jejím milencem. ()

Milwa

Ženský film, nemyslím tím ale ženskou kostýmní romantiku, tento film jí nabízí poskrovnu. Jsme svědky života britské "lady G", nejmilovanější šlechtičny Británie konce 18.tého století. Je modní ikonou, krasavicí, ale nikdo nevidí její pravou tvář, tvář ženy uvězněné ve zlaté kleci, nespokojené v manželství, ženy která nemůže svůj život změnit. Může jen poslouchat svého manžela. Zažíváme s ní naivní očekávání sňatku, první milostné rozčarování, porod dcer, to vše za tiché asistence nevěrného, chladného a nespokojeného manžela, jehož jediným přáním v manželství je početí syna a věrnost manželky. Celý film je o absurditě vztahů společnosti 18. století, která je sevřená svázanosti konvencemi, nesvobodná pro ženy a tragická pro vztahy. Keira se na roli "Georgiánské Lady Di" hodí skvěle, Ralph dostal bohužel málo prostoru na to, aby vdechnul vévodovi trochu více lidskosti. Až na konci filmu vidíme i jeho nejistou emotivní stránku, jinak vždy hluboce schovanou za maskou "vévody". Po několikerém shlédnutí řadím tento film k mým nejoblíbenějším. ()

blazenka

Nádherné kostýmní drama, Keira je nádhernou ozdobou celého filmu a její mimika je úžasná. Stejně tak i Ralph Fiennes by svou chladností zmrazil cokoli v okruhu 10 kilometrů. Mám ráda historické snímky a pokud v nich hraje Keira, tak ještě lépe. 85%. ()

Mat21

Nelehký je úděl žen v 18. století. Obzvláště jedná-li se o Georgianu, provdanou za jednoho z nejmocnějších vévodů Anglie, lorda z Devonshyre. Jejím jediným úkolem a posláním je zplodit mužského potomka, pokračovatele rodu, jinak je odsouzena k nudnému šlechtickému životu. No, většina poddaných trávících dny a večery na poli s motykou by s ní patrně měnila. Pro lorda z Devonshyre, ač působícího nesmělou a samotářsku povahou, zůstává Georiana pouhým "prostředníkem" k cestě jeho vytouženému synu a jeho největším rozptýlením zůstává pobyt v posteli s milenkami a výchova loveckých psů. ● Obávám se však, že ušití či zapůjčení množství dobových kostýmů, pronajmutí několika zámeckých pokojů a jednoho udržovaného anglického parku, zangažování převážně neznámých herců (tedy za malý peníz) a jediná myšlenka filmu: ukázat nerovnoprávnost v postavení mužů a žen mezi šlechtou před několika staletími k natočení historického filmu již dávno nestačí. Britská chladnokrevnost ve scéně, kdy Georgianě chytne paruka a ostatní jen nečinně přihlížejí, nejlépe vystihuje vtip: Volal jste mě lorde? Ano, Jamesi, doneste mi prosím sklenici vody. Zde je, máte ještě nějaké jiné přání? Ano, ještě jednu sklenici vody. A bude to již vše? Obávám se Jamesi, že ten požár neuhasíme, zavolejte prosím hasiče. ║2.5.2009║ ()

ypres.bass

Poslední dobou se Keira objevuje v těch historických filmech nějak často, rozhodně tenhle patří k těm lepším. Velmi se mi líbil výkon často tak vlažného R.Fiennese. celkově na pomezí 3-4* ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy