Futurama: Benderova hra

Futurama: Bender's Game

Animovaný / Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2008, 88 min

• Ivoshek

Po dvou celovečerních Futuramách (Benders Big Score a tohle) se mi čím dál víc stýská po původních 25-minutových dílech. Zatím se ze dvou pokusů ani jednou nepovedlo udržet tempo a frekvenci gagů po celých 90 minut. Kromě toho, tentokrát nedává děj ani moc logicky smysl. Navíc místo parodování současnosti se tvůrci pustili do parodie Tolkiena a Hvězdných válek (byť zrovna kvazistředověká část je asi nejvtipnější - třeba u Bendera jako hradního pána, který nutí trpaslíky do sebezničujícího tance a následně je požírá, jsem dostal brutální záchvat smíchu).(24.5.2009)

• Haluzz

Smutná ukázka postupně se zhoršující kvality Futuramých filmů. Citace se mění v bezduché vykrádání, mizí hravost a zbývá jen trapnost ...(22.6.2009)

• xxmartinxx

Další velké zklamání, kdy hrdinové mého oblíbeného seriálu ztrapňují sami sebe a celý svět Futuramy. I tenhle díl naprosto postrádá oblíbený humor a děj neutáhne délku celovečerního filmu. Kam se poděla působivost , vtipnost a akce epizod... Tohle je dlouhé, nudné, zbytečné a, i když to nerad říkám, naprosto obtěžující. Futuramo, vrať se! Ale rozhodně ne v téhle podobě... Tohle přece nejsi ty!(12.12.2009)

Stejně jako minulé díly má i Bender's Game velice silné okamžiky, ale na 88 minut to prostě nemá potřebnou kopaktnost... Ne, po třech filmech už jsem si jistý, že filmový formát Futuramě nesluší. We're owl exterminators!(11.2.2009)

Nejlepší část snímku je posledních třicet minut, kdy se příběh ocitá v Benderově fantazii, která je perfektní parodií na Pána Prstenů:). Silné 4 hvězdy.(21.11.2008)

• - Sestra v blázinci, kam je poslán Bender, se jmenuje Ratchetová, čímž seriál odkazuje na sadistickou sestru Ratchedovou z filmu Přelet nad kukaččím hnízdem. Té je robotí sestra také nápadně podobná. (Ištván87)

• - Uvidíme zde znovu hostujícího herce Georgea Takeia. (Matrinx)

• - Samotný název filmu je parodií na knihu "Ender's Game" od Orsona Scotta Carda. (Matrinx)