Ošklivka Katka

Česko, (2008–2009), 65 h 47 min (Minutáž: 52–56 min)

Kamera:

Asen Šopov

Hudba:

Karel Mařík

Kateřina Janečková, Lukáš Hejlík, Michaela Horká, Olga Lounová, Michal Zelenka, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Petr Štěpán, Romana Goščíková (více)

Série(2) / Epizody(73)

Všichni máme jistě rádi pohádky a vůbec při tom nezáleží na věku. V případě „Ošklivky Katky“ jde o moderní variaci pohádky O Popelce s tím, že děj se odehrává v módní firmě. Naše hrdinka se jmenuje Katka, pochází z pražské periferie a sociálně velmi skromných poměrů. Rodiče dali chytrou a nadanou dceru studovat, ona se jim odvděčila vynikajícími studijními výsledky, dokonce získala stipendium na zahraniční univerzitě. Potud by bylo všechno v pořádku. Jenže teď se Katka nachází v situaci, kdy by ráda našla místo odpovídající jejímu vzdělání a odborné erudici. Jenže to je problém. V dnešní době mají totiž šanci nejen chytří a studovaní lidé, ale také fyzicky přitažliví. A mezi ně Katka rozhodně nepatří. Navíc vkusně se obléknout a mít zájem o módu je něco, co ji absolutně míjí. Se svými starými brýlemi, nemožným účesem, rovnátky a nevkusným oblečením se nemůže divit, že ji všichni nazývají „ošklivkou“.
Katku to netrápí, jenže o jedno místo kvůli svému vzhledu přišla (klienti v bance si stěžovali), dalšími přijímacími pohovory neprošla. Táta je bez práce, mamince její krámek s potravinami moc nevydělává... Co s tím? Když Katka objeví v novinách inzerát na místo sekretářky největší módní firmy v zemi, vůbec neváhá. A tady začíná její neuvěřitelný příběh, který popisuje život každého člověka, který se rozhodne poprat se svými handicapy a nepřátelským prostředím. Na své cestě potká velké množství lidí, které musí přesvědčit o svých kvalitách a vnitřní kráse. A samozřejmě se setká hned v prvním díle se svým vysněným princem v podobě prezidenta módního domu. Jeho srdce nakonec získá, cesta za vysněným cílem je však dlouhá a trnitá... (oficiální text distributora)

AdamFogl odpad!

Několik desítek dílů, točících se okolo Ošklivky Katky Kateřiny Janečkové, která navíc vůbec není ošklivá a je jediným plusem tohoto strašného seriálu: dialogy příšerné, partu tzv."ošklivek", které každou hovadinu komentují "Ty jo holky, ale viděli jste to?" bych nejradši postřílel, úděsného Václava Vydru jakbysmet. Navíc je tu naprosto blbá zápletka, protože jak je možné, že pořád vím co se v seriálu děje, ačkoliv se na epizodu kouknu tak jednou za měsíc a čas od času shlédnu nějakou upoutávku? Stačilo by podívat se na první a poslední díl a zbývající večery věnovat nějaké zajímavější činnosti. Zřejmě spodina české televizní scény. 5% ()

Yawgmoth odpad!

Neuvěřitelný paskvil, při jehož sledování je jeden velký vomitus neustále a pravidelně střídán dalšími a toto trvá tak dlouho dokud člověk nesebere poslední zbytky sil a téměř mrtev nepřepne na jiný program, kde na něj bohužel číhá další česká seriálová tvorba, při jejímž sledování se dostavují pocity velmi podobné a protože z toho není úniku člověk padá mrtev k zemi. Z toho plyne jediné ponaučení...nikdy,ale opravdu NIKDY se ani na zlomek sekundy nepokoušet byť jen koutkem oka spatřit byť jediný záběr,jinak hrozí výše popsané! ()

gemi odpad!

Pokud si hodláte zahrávat se svým duševním zdravím, zamkněte se potmě v koupelně a nechte si týden kapat ledovou vodu na palici. Pořád to bude daleko bezpečnější než tento primácký výkal. ()

bull!nka odpad!

Pro mě je u seriálu důležité, jestli mě to chytne hned od začátku...no, tento jsem vydržela sledovat jen pár minut a byla jsem zděšená, co to za paskvil vyrobili...sledování je ztráta času ;o( ()

haWranka odpad!

Tahle prapodivná napodobenina telenovely má jednu velkou výhodu - totiž že ji ani tvůrci, ani herci, očividně (a pevně doufám!) nebrali vážně. Abyste věděli, byla jsem i přes všechny otřesný zážitky způsobený českýma seriálama ochotná se kouknou. Viděla jsem první díl, druhej tak na půl a pak poslední. Víc jsem nepotřebovala (a ani bych to nevydržela). Takže víte co? Odpad jako vyšitej:) ()

Menno odpad!

Nevím jestli je fér hodnotit na základě jednoho jediného dílu (prvního), ale pokud nastolená kvalita zůstala stejná, tak je odpad adekvátní hodnocení. ()

ljukyljuk odpad!

Pôvodná juhoamerická verzia bola hrozná, ale na to sme už pri telenovelách zvyknutí. Americká verzia bola vcelku obstojná, aj s tou svojou preafektovanosťou, bolo to aspoň brané s nadhľadom a vtipom. Ale toto! Toto si jednoducho nezaslúži nič než odpad! ()

Jolee

Sebemrskačsky jsem se na pár dílů podívala, abych se jenom utvrdila v tom, že české seriály vážně stojí za hov*o. Nevím, která z postav mi byla protivnější, jestli příšerně tupá Olga Lounová v roli sekretářky nebo ošklivka Katka, co vypadá jak Ewa Farná. Možná i proto nazpívala ten úvodní naprosto hrozivej song právě ona. Jednu jedinou menší hvězdu dávám za Lukáše Hejlíka, ale rozhodně to není díky jeho hereckému výkonu... ()

Blondpipi odpad!

No, budiž tohle odstašujícím příkladem pro všechny, na které někdy přijde touha napodobit některou z hloupých, bezduchých telenovel o tom, kterak Chůůlio, Chosé nebo Džůlio z bohaté rodiny dva tisíce dílů svou lásku Marínu, Rosapindu či Kasandru hledal. Mezitím však stihl obšťastnit Chuanýtu, Lolítu a hádám, že i na Rosinantu došlo ;-) A nápad natočit obdobu jihoamerické novely pro telata a ještě po česku, to by jeden čekal tak leda od Trošku trhlého rejži, no asi jich máme na území více. Ono totiž udělat hovno z kladiva a naopak,.. není technicky ani možné, snad se nebude opakovat.. ()

kratina odpad!

Impérium vrací úder! (myšleno kolumbijským narkobaronům, kteří se nám Ošklivkou Betty pomstili za mizivou spotřebu kokainu v Čechách) ()

playboy_05 odpad!

myslel jsem si že to bude další český stupidní seriál "ze života" - něco jako Pojišťovna štěstí nebo dokonce Rodinná pouta...ale musím přiznat že je to daleko horší... ()