Ošklivka Katka

Česko, (2008–2009), 65 h 47 min (Minutáž: 52–56 min)

Kamera:

Asen Šopov

Hudba:

Karel Mařík

Kateřina Janečková, Lukáš Hejlík, Michaela Horká, Olga Lounová, Michal Zelenka, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Petr Štěpán, Romana Goščíková (více)

Série(2) / Epizody(73)

Všichni máme jistě rádi pohádky a vůbec při tom nezáleží na věku. V případě „Ošklivky Katky“ jde o moderní variaci pohádky O Popelce s tím, že děj se odehrává v módní firmě. Naše hrdinka se jmenuje Katka, pochází z pražské periferie a sociálně velmi skromných poměrů. Rodiče dali chytrou a nadanou dceru studovat, ona se jim odvděčila vynikajícími studijními výsledky, dokonce získala stipendium na zahraniční univerzitě. Potud by bylo všechno v pořádku. Jenže teď se Katka nachází v situaci, kdy by ráda našla místo odpovídající jejímu vzdělání a odborné erudici. Jenže to je problém. V dnešní době mají totiž šanci nejen chytří a studovaní lidé, ale také fyzicky přitažliví. A mezi ně Katka rozhodně nepatří. Navíc vkusně se obléknout a mít zájem o módu je něco, co ji absolutně míjí. Se svými starými brýlemi, nemožným účesem, rovnátky a nevkusným oblečením se nemůže divit, že ji všichni nazývají „ošklivkou“.
Katku to netrápí, jenže o jedno místo kvůli svému vzhledu přišla (klienti v bance si stěžovali), dalšími přijímacími pohovory neprošla. Táta je bez práce, mamince její krámek s potravinami moc nevydělává... Co s tím? Když Katka objeví v novinách inzerát na místo sekretářky největší módní firmy v zemi, vůbec neváhá. A tady začíná její neuvěřitelný příběh, který popisuje život každého člověka, který se rozhodne poprat se svými handicapy a nepřátelským prostředím. Na své cestě potká velké množství lidí, které musí přesvědčit o svých kvalitách a vnitřní kráse. A samozřejmě se setká hned v prvním díle se svým vysněným princem v podobě prezidenta módního domu. Jeho srdce nakonec získá, cesta za vysněným cílem je však dlouhá a trnitá... (oficiální text distributora)

Toshiro30 odpad!

Nechápu, proč TV Prima investuje do takových projektů. Viděl jsem tři díly a je to naprostá katastrofa. Nuda, herecké výkony nulové ,o scénáři ani radši psát nebudu. Je vidět, že TV Prima opravdu nedokáže natočit ani průměrný seriál. Po Rodinných Poutech, VKV, Letištích a Bazénech je tu Ošklivka Katka. Co napsat na závěr?? " Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš..." A tenhle bonbon patří do kategorie nejhorších. ()

Milky. odpad!

Je mi líto českého národa, který se nechá krmit těmito zvratky a nemyslím jen tyto, ale i další typu Tisíc a jedna noc. Opravdu jsou lidi tak zdegenerovaní? ()

ProgLaney odpad!

Největší urážka Popelky ever! Kdyby byl stupidní seriál a hlavní postavou krásná ženská, dalo by se mluvit o jedné hvězdě...ale takhle...wtf. ()

mira007

Objevení Kateřiny Janečkové, což je to jediný v týhle překopírovaný telenovele. V rámci žánru jsou asi horší, ale díky tomuhle seriálu udělala K´ˇta kariéru, která v mém zorném poli vyvrcholila rolí zdravotní sestřičky v první sérii Labyrintu (2015) ()

Oxymoron

Ale jděte, vsadím se, že minimálně polovina hodnotících dala tomuhle seriálu (no spíš "seriálu") odpad! aniž by viděli jediný díl - prostě jen tak z principu. Ale když se na to kouknete trochu s nadhledem, rozhodně to vychází pořád líp než třeba taková Ordinace (která se narozdíl od Ošklivky bere až moc vážně a její tvůrci jí dokonce nazývají pokračovatelem Nemocnice na kraji města - no teda). Já se tu občas opravdu od srdce zasměju a to nekecám :) ()

laserr odpad!

Viděl sem pár dílů tohoto i Ošklivky Betty a můžu s klidným svědomím říct, že originál je lepší...i když mě to samotného zaskočilo... ()

Emzet odpad!

Další perla české seriálové produkce. Protože pokud zkusmo zhlédnu deset minut, po kterých hořce lituju, že jsem je nestrávil něčím duchaplnějším, třeba běháním dokolečka, vypovídá to vše. ()

wampire23 odpad!

Úprimne ľutujem ľudí, ktorí sú ochotní si na toto nájsť čas. Keby som to mal odsledovať celé bol by som zrejme na rovnakej psychickej úrovni ako pacienti po lobotómii. Kŕče sa u mňa dostavujú už len pri upútavke alebo pri započutí zvučky. Úplné dno seriálovej tvorby. 0% ()

hellequine

Pokud by to byla parodie, pak je vše v pořádku. Bohužel není. Je to jen další nepovedená česká kopie originálu. Navíc jako přes kopírák. Jednu hvězdu dávám ze sympatií ke Katce.. ()