Dokonalý únik

• USA A Perfect Getaway (více)

Cliff (Steve Zahn) a Cydney (Milla Jovovich) jsou mladý pár dobrodruhů, který tráví své líbánky na cestách po nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Havaji. Při cestách po divokých, opuštěných stezkách si připadají jako v ráji. Když se ale setkají se skupinkou vyděšených turistů, kteří probírají děsivou vraždu jiného páru, začínají přemýšlet o tom, zda by se neměli raději vrátit.
S jistým váháním se připojí k dalším dvěma párům – Nickovi (Timothy Olyphant) s Ginou (Kiele Sanchez) a Kaleovi (Chris Hemsworth) s Cleo (Marley Shelton) – a záhy se situace začne vyhrocovat. Daleko od civilizace a záchrany začíná každý působit jako hrozba a nikdo neví, komu vlastně může věřit. Začíná brutální boj o přežití a z ráje na zemi se stává opravdové peklo. (oficiální text distributora)

jopal

Tak toto pozriem aj viackrat. A nechal som sa oklamat. :(. Pod ruhom pozreti to u nebola taka pecka, pretoze pointa uz bola znama. ()

djcremo

Šikovný thriller. Zo začiatku mi to nedávalo trošku zmysel, ale ten sa hneď vyjasnil. Aj sa mu podarilo ma zo začiatku zmiasť, ale po čase som už tušil o čo tu ide a tušil som ako to ale skončí. Ale aj tak ma dosť prekvapil. Začínal z pozvoľna a ku koncu nasadil poriadne rýchle tempo akcií a prekvapení. Hlavne sa mi páčilo to, že celý film nestal len na Mille Jovovich, ale že film potiahli rovnakým dielom aj ostatný traja herci. A vyšlo im to perfektne. ()

Rosssss

Tady chtěl někdo tak moc diváka oblbnout a překvapit, až tak trochu oblbnul sám sebe a svůj scénář, že pane Twohy? Rádoby šokující pointa má sice děravé základy a semtam se s logikou moc nekamarádí, ale atmosféra je tak skvěle budovaná a gradující, že jsem to hltal od začátku až do konce...a o to jde. Nesmysly budiž odpuštěny, takže 70%. Varování: opakované shlédnutí způsobuje nutkání snížit hodnocení...lepší vidět jednou, nevědět, nepátrat a užít si to. ()

KKOALA

Velice dobrý thriller s krásnou přírodou. Před všemi herci smekám a Steve Zahn byl třešničkou na dortu. ()

soltak

výbotný thriller s výborným obsazením. Od začátku do konce jsem byl v neustálem napětí, to od filmu tohoto žánru přesně ošekávám. Překvapivá vyvrcholení mé hodnocení ještě umocňuje. Na plný počet tomu ale něco málo chybí. 85% ()

gipper

Parádně šílenej film! Twohy mě teda fakt dostal:o) Kouzelný prostředí Havaje a dva opravdický cvoci, no pane jo! Ty bych teda potkat nechtěla. Chvílema to byla sranda a chvílema mi běhal mráz po zádech. Nakonec i trocha tý romantiky, když se Nick vytasil s tou věcičkou z Ebaye, tam já to mám ráda ;o) ()

seefoo

Dobrý film se skvělým obsazením. Místy mírně nedomyšlený a zdlouhavý, ale to vše se vyváží tím, jak scénáristé byli schopni otočit celou situaci, ze záporáků udělat klaďase a naopak. U mě naprosto neočekávané, myslel jsem, že se bude jednat o jednoduchý film. ()

William_Kirk

Jedním slovem "paráda" :-) Ty falešné stopy, které Twohy dává a pečlivě je dávkuje, mě dostaly. A Mila Jovovichová je krásná... Takže jedna * za scénář, jedna * za krajinu, jedna * za režiji, předposlední * za casting a poslední * za Milu. ()

benqsiemens

Čekal jsem daleko větší blbost než to ve skutečnosti je. Začátek byl sice trochu zdlouhavější a možná i trochu nudný, ale lucifer to vem, pozdějc se to rozjelo celkem solidně a díky nádhernému prostředí Havajskejch ostrovů a taky díky dobrejm hercům to prostě koukatelný bylo. Je to zase ten film u kterýho když příjde rozuzlení, nesmíte moc přemejšlet o tom, co se dělo před tím. Prostě vypnout mozek a nechat se unášet na vlnách scénáristových nápadů a i když můžou bejt stokrát blbý, tak pokud to do sebe jakoby zapadá, nic neřešit. ()

kuře.gril

Příjemné překvapení. Co se týče vrahů, tak jsem to tak nějak tušila (po jistém zneklidňujícím faktu zmíněném během jejich putování jsem byla skoro přesvědčena). A jsem ráda, že to bylo tak, jak jsem tušila. Příběh to sice nebyl dokonale sešitý, ale bavilo mě to a napětí tomu nechybělo. Navíc ta krásná příroda a herci ... Postava s hláškou "Já už jdu baby!" (a vlastně celá ta scéna) byla super! ()

WoodoX

Zo začiatku nevinný thriller, ktorý nás uvedie do šokujúceho zauzlenia. Je pravda, že v podstate je nezmyselné, ako sa v skutočnosti podozrivé postavy zo začiatku správali, ale nič to u mňa nemení na tom, že takto má vyzerať dobrý thriller. ()

Xaeroo

Tenhle film drží nad vodou pěkná příroda:) napětí,( i když začátek se celkem táhne) a závěr, ve kterém se "konečně" dovíme, kdo si zasloží pořádně nasekat:) ()

Kozlowski8

Mladí novomanželé odjedou trávit líbánky na Havaj, kde chtějí podniknout trek krásnou horskou krajinou. Žádná idylka, jak si představovali, je však nečeká...Už od začátku se mi na způsobu vyprávění nelíbilo to, jak režisér divákovi přímo vnucuje a podsouvá okamžiky, kdy by měl onen divák zbystřit a říct si "pozor, tady se něco stane", místo aby mu nechal prostor pro vlastní vnímání. K tomu je nutno přičíst některé neskutečně hloupé dialogy. No a ten nelogický a hloupý zvrat v poslední třetině filmu toto vše korunoval a u mne do té chvíle už tak slabý film zcela shodil až do odpadních vod. Tu jednu hvězdu dávám za kvalitní práci kameramana a úžasné přírodní scenérie. 20%. ()

carlos.s

až na nepochopitelné a nelogické odhalení toho, kdo je vrah je to skvělý thriller. Film jsem si pustil v jednu ráno, když se mi už zavírali oči, ale usnout mě nakonec nenechal. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Thor bude drtit kosti

Thor bude drtit kosti

02.06.2009

Komiksová adaptace Thor, kterou pro studio Marvel natočí Kenneth Branagh, začíná nabírat konkrétní tvary. Na scénáři už pracují původně televizní tvůrci Ashley Miller a Zack Stentz (Terminátor:… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)

Olyphantovy krvavé líbánky

Olyphantovy krvavé líbánky

20.01.2008

Scenárista a režisér David Twohy má slabost pro holohlavé kluky. Proslavil Vina Diesela v Černočerné tmě (a téměř pohřbil jeho kariéru v Riddickovi: Kronice temna) a teď se zakoukal do Hitmana.… (více)