Zombie zaútočily na letiště v Harvardville a uvrhly ho v chaos. Leon S. Kennedy a Claire Redfieldová, kteří před sedmi lety během tragédie v Raccoon City bojovali proti zločinné společnosti Umbrella, jsou zpátky. Podobně jako v předchozích snímcích série Resident Evil, i nyní jsou připraveni utkat se se zlem. Jejich protivníkem je tentokrát ničemný válečník, který poté, co přišel o celou rodinu v Raccoon City, touží po odplatě. Smrtelný G-Virus se začíná šířit a nová zmutovaná monstra se pouští do zběsilého řádění. Dokáže Claire s Leonem zastavit virus dřív, než se bude historie znovu opakovat? (oficiální text distributora)

markuc

Tomuto filmu chybelo velmi malo a dostal hodnoceni "odpad". Od zpracovani (vazne nechapu, proc dnes vypada animovany film takto spatne), scenare (hrebicek do rakve skomirajici serii), rezie (nezvladnuti zakladnich filmarskych prvku), akce velmi spatna, postavy hrozne napsane a celkovy dojem skoro katastroficky - ted nejak nechapu, proc jsem dal 1*, asi za snahu (ale je to vice, nez si tento pseudo film zaslouzi mozna). ()

Mrkvič

Bavím se tím, že tu někdo píše, jaká je to sračka ve srovnání s druhým nebo třetím dílem hrané serie :) Je to něco uplně jiného a díky bohu, není to taková píčovina jako zmíněné dva díly. Pro fanoušky hry může jít o zajímavé spestření příběhu, který znají a který si zahráli. Pro nás ostatní je tu skvělá animace (efekty, požáry, výbuchy, příroda, voda, světla, postavy jsou bohužel hodně slabě animované) a ke konci i slušně zamotaný a zajímavý vývoj děje. Pro fandy hry 4* ()

LordSnape

Konečně Resident Evil jak má být. Atmoška ze hry, postavy ze hry, spousta zombíků. Co víc si přát? Snad jen další podobný film. ()

lennyd

Obyčejné letní odpoledne na jednom obyčejném americkém letišti. Tedy, bylo by obyčejné, kdyby sem zrovna v tento okamžik nepřilétal senátor Ron Davis, odpovědný poradce za společnost WillPharma, kterážto je (nepřímou) nástupkyní nechvalné známé společnosti Umbrella. Jeho přítomnost zde vyvolává mimo jiné protesty humanitární organizace Terra Save, a také pozornost teroristů, kteří si právě toto letiště vybrali za cíl své biologické zbraně, taktéž již známého T-Viru, který dělá z živých mrtvé, a z mrtvých ... ehm ... nemrtvé. Naštěstí (toje náhodička) je na letišti i Claire Redfieldová a za chvilku přifrčí Leon Kennedy, kteří si s hrozbou rychle poradí. Ale ani oni netuší, že ve společnosti WillPharma je vyvíjena mnohem větší hrozba, a to ještě zákeřnější G-Virus. ... Musím říct, že jsem hrou "nepolíben", a se sérií mám přátelský vztah pouze přes filmové plátno. Čekal jsem že film bude dalším následovníkem z (nekonečné) série s Milou Jojovich, a tak jsem byl docela překvapen, že kde o odklon od filmové série a přiblížení zpět k herní. Na celkovém příběhu není nic moc originálního (resp. nic nečekaného), ale celých 100 minut se neustále něco děje, takže člověk nemá ani moc času přemýšlet, jestli se nudí nebo ne. Animace je na vcelku slušné úrovni,i když tento druh animace bych si na film mezi mrtvými a nemrtvými asi nevybral - v očích jsou "mrtví" všichni. Příjemná zábava, pokud máte hodku a půl volna a na obzoru není nic lepšího... ()

Raven0

Residenty, jak herní tak filmové, mám vcelku rád. Animák je už ale moc i na mě. Scénář je vystaven na klasických herních klišé, což u hry zase tolik nevadí. Ve hrách jde o to, že příběh si tak nějak vytváříte samy, jste součástí děje... U filmu je podobný scénář dost na překážku. Divák pouze pasivně sleduje a nevěřícně kroutí hlavou nad naivní zápletkou. A to, spolu s občas haprující animací, je kámen úrazu tohoto filmu. ()

anli

Animovany film,nijak nenavazujici na residentovskou trilogii.Jde vlastne o samostatny film,vytvoreny studiem Capcom,ktere vytvorilo i genialni serrii her Resident evil.Konecne se dockavame poradne porce zombiku a nasich oblibenych postav ze hry.Scenar ma spad,akcni sceny dobre,takze komu nevadi animovane filmy pro dospele a ma rad puvodni serii her od studia Capcom,bude spokojen,i kdyz o zadne vyjimecne dilo nejde.Jen doplnuje informace o fiktivnim svete,vytvoreny Capcomem.A protože mam tenhle svet rad,stejne jako hry,davam 65% a beru to jako jedno skvele dlouhe herni video,ktere jsou ve hrach od Capcomu tak skvele propracovane a napadite. ()

Aven

Zbytečný film. Čekal jsem lahůdku, která doplní děj mezi druhým a třetím dílem a dostal jsem jakousi nudnou splácaninu naprosto bez atmosféry, s nudným dějem a s neúměrně natahovaným koncem. ()

VanTom

Na trochu strnulou a neživotnou animaci si člověk zvykne do pěti minut, a pak se mu dostane klasického Resident Evil "zombie" schématu - únik ze zamořeného letiště a později výzkumné laboratoře, nebezpečný virus měnící lidi v monstra, komploty na nejvyšších místech. Narozdíl od hrané série zapadá Degeneration ve všem do herního univerza, což může být i problém - působí totiž pouze jako nepříliš důležitá epizoda, vytrhlá z většího celku. ()

Fakipics

Výborná svižná akce, postupně rozvíjející děj, dokonalá vážnost dialogů, dodržená původní herní předloha, skvělá vizuální podívaná. Můj nejoblíbenější Resident evil. ()

fefee

Prvá polka výborná, absencia zombie-kov však v druhej polke spôsobila nudnejšiu a nezáživnejšiu časť príbehu čo je veľká škoda. 2,5* ()

drackula

Oceňujem najmä akčný úvod, ktorí ma naozaj príjemne navnadil. Zombie boli skvelý, havária lietadla lahôdková a film sa niesol v strhujúcom tempe. Avšak po prvej polhodine nadšenie ochladlo a tempo sa prakticky zastavilo. Po sérii nezáživných a miestami nudných politicko-konšpiračných pasáží sa tempo opäť zrýchľuje, avšak nedostal som to, čo som očakával. Záver filmu už zo zombie nemá absolútne nič spoločné a celé dianie sa mení na "one-man-show" nezničiteľného mutanta a film tak stráca svoje kúzlo. Záver ma sklamal najmä svojou neprehľadnosťou. Nehral som všetky diely RE, a preto mi možno ušli niektoré súvislosti ale film hodnotím z pohľadu bežného diváka. 45 % ()

KASUGI

Zklamání to bylo, miluju herní sérii RE, na víc jak 70% bych to i přes nostalgii nedokázal zvednout, ale mých pět hvězd tu slouží jako bojkot proti těm třem halyvůdským zvratkům od Andersona, které zapříčinily, že RE Degeneration už s ničím extra novým přijít nemohl. Edit: v porovnání s Vendetou fakt slabé. ()

Ichabod

První opravdový Resident Evil s Leonem S. Kennedym nezklamal. Zápletka není nijak objevná, ale po celou dobu jsem se nenudil a užíval si sympatické hlavní postavy a solidní grafiku. Konečně se Capcom chopil svého díla po a nenechal si nic kazit hranými filmy a anonymními smyšlenými postavami. ()

Kurikmoon

Animačne to bolo dobre, ale ten dej bol úplne mdlý. Navyše človek miestami strácal prehľad o tom, čo ktorá príšera vydrži. Škoda. Slabé. ()

stitch7

/// Vcelku fajn herní film, který přibližuje dvě oblíbené postavy, Leona a Claire. Oceňuji jejich dabing, který se drží tehdejších her. Zamrzí, že zhruba v polovině tempu poněkud spadne řetěz, na konci se ale Rozklad přeci jen vzchopí a přinese tolik žádanou transformaci "hlavního bosse". A vím, že jde o akční film na motivy hry, ale těch nelogičností na konci taky bylo trošku moc. Fanoušci každopádně nemají co řešit, tohle lze určitě bez obav doporučit. Zvlášť těm, kterým vadí téměř neexistující spojení hraných filmů s Millou se značkou Resident Evil. ()