Zombie zaútočily na letiště v Harvardville a uvrhly ho v chaos. Leon S. Kennedy a Claire Redfieldová, kteří před sedmi lety během tragédie v Raccoon City bojovali proti zločinné společnosti Umbrella, jsou zpátky. Podobně jako v předchozích snímcích série Resident Evil, i nyní jsou připraveni utkat se se zlem. Jejich protivníkem je tentokrát ničemný válečník, který poté, co přišel o celou rodinu v Raccoon City, touží po odplatě. Smrtelný G-Virus se začíná šířit a nová zmutovaná monstra se pouští do zběsilého řádění. Dokáže Claire s Leonem zastavit virus dřív, než se bude historie znovu opakovat? (oficiální text distributora)

Deimos

DVD/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 10/10/// +velice příjemná animace, uvěřitelné chování postav, srozumitelný děj, vydařený český dabing, dobrá akce -no aby se neřeklo, chůze a pohyby postav nebyly ještě úplně dokonalé, jinak žádný problém nevidím/// No tak tenhle film jsem si musel půjčit, i kdyby dopadl jakkoliv. Avšak hned prozradím, že dopadl dobře. Stylem a zpracováním se dá zařadit mezi první dva díly. Animací se potom podobá samotné hře. Animace je nádherná. Možná, že by se v dnešní době dalo vytěžit víc a troufám si říct, že tento film svojí animací nepřekonal o několik let starší Final fantasy, přesto je rozhodně dostačující. Bezvadně se povedli všechny postavy, i ta záporná toho senátora a mile překvapil český dabing, který je lepší než originál. Takže spokojenost. A aby taky ne, snímku jsem hodně fandil, takhle můžou klidně vypadat všechna zpracování PC her. Jen ještě zabrat na emocích./// Celkem 83%/// ()

666teen

Teď máte všichni šanci proběhnout všemi levely Resident Evil bez zákysu kdekoli a hlavně to určitě zvládnete bez loadování po úmrtí hlavního hrdiny. Jediné co trošku drhne je ovládání a hlavní monstrum, které vypadá jako něco, co vyblila kočka. ()

Sysel_CZ

Od okamžiku zjištění existence Degeneration (což je velice nedávno) jsem se těšil jako malý kluk. Hlavní sousloví, co se mi dralo do hlavy, bylo Splnění mých snů, a bohužel, prd z toho. Je hezké, že postavy jsou z mojí nej hry i nej dílu, ale od začátku do konce je to zvláštní. Kdybych byl kreslenou postavou, většinu času nade mnou visí otazník, protože mnohé činy a události jsem opravdu nepobíral. Co je na všem asi nejlepší je kožená tvář Leona, protože tomuhle chlápkovi tvůrci nepřikreslili snad jedinou grimasu za celý film - od začátku do konce, nadlidský superman. Dobře pro něj, a hodně velké zklamání pro mě... (PS, už jen pro dokreslení, flashback: Claire s brokovnicí. Kdo hrál, ví, že Claire brokovnici nenašla. Proč jí ve filmu prdnout brokovku? Proč ne jakoukoli jinou zbraň, nezměnit tím film a neporušit tím konzistenci? No, asi je to takhle víc cool... Smrk...) ()

Frajer42 odpad!

Animace jako z doby PS1. Hra byla v minulosti úžasná. Film mi přijde v současnosti debilní. Je diskutabilní, zda byl návrat k animaci dob dávno minulých dobrý tah. Dobrá animace mohla být to jediné co film mohlo zachránit. Těžko se tento film mohl spoléhat na debilní dialogy, dájí - li se tak debilní věty, ještě debilnějších postaviček, nazvat. Postavy postrádaly jakýkoli charakter. Jejich počínání mi mnohdy přišlo impozantně debilní. Nenašel jsem ani okamžik, po který by mě film alespoň nenudil. Sečteno podtrženo. Celkem 5x debilní. Uznávám, že odpad je hodnocení neúměrné, ale bohužel nižší hodnocení nemám k dispozici. ()

swamp

Aj, sérii Resident evil - jak filmovou, tak herní - mám celkem rád.. ale tahle nezajímavě animovaná ukecaná slátanina mě opravdu nudila. ()

predators

Další z mnoha počítačových adaptací veleúspěšné hororové akce Resident Evil. Oproti herní předloze se co do audiovizuální stránky nic nezměnilo, což je pro mě spíše než chyba, zklamání. Při všech dnešních grafických vymoženostech jsem očekával mnohem více. Především neakční scény, mimika postav a některé jejich pohyby by snesli menší úpravy. Po příběhové stránce taky žádná slava. Z animáků patří tento k těm slabším... 35% ()

Němi

Další promarněná šance. Ano, je to ten RESIDENT EVIL o řády víc než akčňáky s Millou, ale především příběh je pěkná nuda. I to lehce týmové pojetí nebyl dobrý nápad a myšlenka "po Racoon city" byla dopředu minimálně divná. Samotné zombie uvidíte asi ve třech scénách, jinak je tu pořád jakýs panáček Mrkáček. Animace je podprůměrná a ztvárnění lidí téměř hnusné, všichni se pohybují jak loutky na provázkách, o nějaké fyzice nemůže být řeč. Bohužel ani scénář nic nezachrání a klišé proslovy by působily trapně i ve hře. Ty tři hvězdy jsou z nostalgie, občasné citace pro zasvěcené a i přes obrovské nedostatky za určitou zábavnost filmu. ()

silentname

Nakoľko rok 2017 nám nepriniesol len katastrofu v podobe filmu Resident Evil: The Final Chapter, ale máme sa dočkať ešte aj pokračovania animovanej Resident Evil série vo filme: Resident Evil: Vendetta, myslím si, že by nebol zlý nápad sa pozrieť predtým ešte na dva predchádzajúce filmy z tejto série. Nepozeral som tieto filmy, nakoľko som mal obavy, či sa z toho podarí spraviť dobrú sériu a ľudia mali na to veľmi zmiešané názory. No musím priznať, že po tom, čo som teraz dopozeral "Resident Evil: Degeneration", mám pocit, že je to film, ktorý sa viac orientuje na to, čo sa udialo v hre, než všetko, čo dal Paul W.S. Anderson do svojich filmov. A na jednej strane je to super, na druhej mám občas pocit, že niektoré veci nie úplne fungujú. V prvom rade človek musí poznať jednotlivé hry, musí vedieť čo sa udialo a mať aspoň trošku prehľad. Pretože to ani nie je film podľa videohry, ale naopak sa niekde medzi tie hry vsúva. Je to super, pretože tu máme Leona a Claire a skutočne mám pocit, že sú to postavy a hrdinovia, ktorých som si obľúbil. A nie herci, ktorí sa im snažia dať nejaký výzor. Úprimne. Porovnajte si tohto Leona s týmto. Pre mňa je to obrovský rozdiel. A okrem toho Leon v tomto filme je skutočne pán, ako si ho pamätáme z hier. Claire je rovnako vynikajúca a celkovo si momentky s nimi užívam. Dokonca musím povedať, že som si obľúbil aj postavu Angely a ani hlavný zloduch nie je najhorší a v mojich očiach funguje dobre. Animácie sú miestami vynikajúce, no v iných momentoch mám pocit, že potrebovali na to ešte trošku vyzrieť. Postavy vyzerajú skvele, no miestami niektoré akčné scénky alebo pozadia sú trošku nedokončené. Každopádne od toho, aby sa animácie zlepšili sú sequely, a uvidíme čo spravia tam. Film ale podľa mňa trošku padá na tom, že musíme poznať už postavy z hier. Film nám ich nijako nepredstaví. Je tu veľmi dobrá úvodná scénka na letisku so zombíkmi, no potom už skoro vo filme vôbec nie sú. A je to viac vyšetrovanie krimi udalosti, než niečo iné. Ale je to celkom okey, a na druhú stranu aj v hrách sme toho veľa vyšetrovali. Možno by som len chcel vo filme viac akcie a mať viac momentov, kedy by som mal pocit, že je tu hlavne horor. Plus záverečný boss súboj by sa viac asi ujal v hre. Pretože trvá akosi moc dlho. Celý film viac menej pôsobí, ako keby sme tu mali sfilmovanú videohru. Ale na druhú stranu to vyzerá oveľa lepšie, než posledné filmy od Andersona. Uvidíme ako to dopadne pri pokračovaniach, no mám pocit, že táto séria bude hry reprezentovať oveľa lepšie. Stačí len urobiť pár ďalších dôležitých krokov v pokračovaniach. Hodnotenie: C+ ()

Chrustyn

Konečně je filmový Resident Evil tím samým čím byl ten videoherní. A stačilo tomu tak málo. Zajímavý příběh, napětí a akce. V tomto případě i výborná počítačová animace. Japonci jsou v tomto oboru opravdoví machři a film by měl zaumout i ty, kteří jsou herní předlohou nedotčeni. ()

klerik

To nejlepšie z filmovej série(70%). Animácia nie je dokonalá, ale je to hutné, akčné, dravé, cool. Je to jednoduché, ale nie je tu ten závan béčkovosti, ktorý má filmová trilógia... ()

Lenny.M

První polovina filmu se u mě držela tak na 4*, bohužel asi od té půlky už to ztrácelo na váze..Jsem fanoušek Resident Evilu, takže nemůžu hodnotit moc objektivně, ale jako animovaný film je to pěkná podívaná. ()

honajz

Hm, otravná a trhaná animace, která si hraje na CGI, ale je spíš rušivá, příběh takový rozpolcený (dělí se v podstatě na tři vzájemně jen velmi volně propojené části), pro mě nic moc. Mille Jovovich byl aspoň vidět bobr. ----- Čtvrtý film ságy se rozhodli samotní tvůrci původního komiksu a hry natočit sami, a to v animované verzi. Nic proti Japonsku, ale jejich anime a manga filmy už tak zaplavily trh, že je těch filmů prostě moc a kvality málo. A tenhle Resident Evil se mezi ty povedené rozhodně nezařadí. Díl nazvaný v anglickém originále Degeneration, vypráví vlastně několik příběhů - nejprve zombie napadnou letiště, kde dva hlavní hrdinové mají plné ruce práce a střílení, aby se pak děj přelil do futuristického výzkumného komplexu, kde se řeší mj. politické ambice a teprve posléze zase zmutovaní zombie a boj s nimi. Otravná a trhaná animace, která si hraje na CGI, ale je spíš rušivá, příběh takový rozpolcený (dělí se v podstatě na tři vzájemně jen velmi volně propojené části), pro mě nic moc. Mille Jovovich byl aspoň v prvním filmu vidět bobr. ;-) Bonusy zahrnují film o filmu (30:05 - spíše o vzniku animace a rozhovry s japonskými tvůrci), profily postav včetně minutových sestřihů z filmu k nim, přeřeky (9:10), rozhovor s "představitelem" Leona (4:48), pět trailerů včetně conových, dvě upoutávky na Resident Evil 5 (3:13 + 1:11), trailery na pět jiných filmů - a to vše jen s GB a NL titulky (u trailerů dokonce jen NL). Publikováno: 16.03.2009 ()

SOLOM.

Společnost Capcom stvořila hru Resident Evil a ještě před souhlasem s natáčením filmové série s Millou Jovovich, uvedla krátký 3D animovaný kousek pod názvem Biohazard 4D-Executer (2000). Paul W. S. Anderson se však herního Resident Evilu (originální název Biohazard) příliš nedržel a pojal svou sérii po svém. Na svou stranu si sice získal řadu příznivců, ale skalní fandové hry mu to dost často vyčítali. Zřejmě i proto se nakonec lidé v Capcomu rozhodli, že natočí vlastní animovanou sérii, která s tou filmovou nemá rovněž skoro nic společného, ale za to se v ní objeví řada důležitých postav ze hry. I díky tomu mají diváci šanci shlédnout své oblíbence Leona a Claire pěkně v akci. A že se rozhodně bylo na co dívat. Animace byla zdařilá, nechybí ani slušná atmosféra a samozřejmě se nezapomnělo na solidní dávku akce. I tentokrát zde hrají důležitou roli nemrtví a samotný smrtící virus, ale příběh je okořeněn i rozvíjející se vztahy mezi hlavními postavami. Což bylo dobře, ale na můj vkus to místy Japonci zbytečně přeháněli. Naštěstí hlavní doménou je i zde především masakr zombíků, jejichž řady díky jedinému kousnutí rostou doslova raketovou rychlostí. I zde jsem však narazil na několik situací, které byly hodně přitažené za vlasy, jiné nezáživné, ale obdobně tomu bylo i u filmů s Millou. Takže si myslím, že jak filmová tak animovaná série si nemají po této stránce co vyčítat.60% ()

becki_tu

Co nedokázaly filmy hrané (nebo přinejmenším první dva díly), to dokázal film animovaný. Nedokážu si rozumně vysvětlit, proč mě právě tahle forma předělávky slavné PC hry vzala takovým způsobem u srdce. A upřímně ani já jsem nevěřil, že by mi mohla tahle hororová série ještě něco dát. Přitom stačilo přesedlat na atraktivní počítačovou animaci, která přímo evokuje herní prostředí, nastrojit na ni příběh, nad kterým nemusíte každých pět minut kroutit hlavou a naanimovat sympatické hrdinky a hrdiny. Zapomeňte na Millu Jovovich, zapomeňte na nudné a nezábavné vyvražďovačky v podobě prvních dvou hraných dílů. Série Resident Evil má nového krále: Degeneration. 90% ()

oLí

Když se před nějakými osmi-devíti lety začalo poprvé šuškat, že se chystá filmová verze kultovní věci mezi PSX hrami, představoval jsem si ji spíše takto, než jak nám to poprvé naservíroval Paul Anderson. Od Japonců jsem čekal pořádnej strike-back americké trilogii, ale dostal sem houby z trouby. Příběh nic moc, strach žádnej... mmmm kdyby se příběh tohoto filmu odehrával v době první hry RE, v tom starym baráku a tvůrci by nešetřili pořádnou řezničinou a temnotou, jak je nám známo z původních herních dílů, použili by shodnou hudbu, neviděl bych problém. [4.5/10 březen 2009] ()

Sawy

Tak kdy se konečně dočkám skutečně podařené adaptace mých nejoblíbenějších her?! Hry Resident Evil,hlavně tedy ty první,byly vždy hlavně o pocitu neustálého strachu a tísně.Nikdy to nebyla nějaká tupá střílečka,šlo hlavně o přežití.Hraná trilogie šla prakticky přímo proti tomuto konceptu,byla to typicky tupá hollywoodská popkornovka.Ale v případě trojky alespoň zábavná.Do téhle animované verze jsem vkládal jisté naděje,že půjde o skutečnou adaptaci.Proto jsem byl výsledkem docela dost zklamaný.Animace je někdy skutečně krásná,ale většinu filmu vypadá dost amatérsky,jako ukázky z prvních dílů série.Známé postavy a nějaké to pomrknutí na fanoušky sice potěší,ale co naplat,čekal jsem alespoň trochu hororu,ale dostal jsem (znovu) akční béčko,které je navíc docela nudné,což se právě u akčních béček absolutně nedá odpustit.Takže velká škoda,tohle skutečně mělo jistý potenciál,ale nedokázalo ho ani zdaleka naplnit. 40 % ()