Resident Evil: Vendeta

バイオハザード ヴェンデッタ

Resident Evil: Vendetta

Animovaný / Akční / Horor

Japonsko, 2017, 97 min

Nedisponujem pocitom sklamania, pričom som rád, že samotný priebeh určitými momentmi pripomína práve hru. "Resident Evil: Vendetta" totiž na rozdiel od filmu, disponuje aspoň ako takým kúzlom, vďaka ktorému som si najmä v úvodnej tretine, rád "zaspomínal". Nie je tu príliš čo hodnotiť. Príbeh jednoduchý, akcie je asi aj dosť, o kvalite nemá zmysel diskutovať, tá je proste výborná. Záver je už klasicky "game over" z množstva pokračovaní arkády, no stále lepšie ako tá hraná "pičovina", ktorá až na dve časti (I, III), neponúkla absolútne nič, čo by samotnú RESIDENT sériu opätovne prebralo k životu. Zrejme omnoho viac zostanem fanúšik prvotných častí "hry", než kadejakých lacných náhrad s Millenou z Ukrajiny - 65%(20.6.2017)

Päť rokov prešlo od Damnation. Akoby to bolo včera. Vendetta je rozhodne najlepší RE zo všetkých troch animákov. Ak vezmem v úvahu aj filmové diely s Millou, tak poradie tých najlepších je nasledovné: 1. Extinction (film), 2. Vendetta (animák) a 3. prvý diel (film). Uvítal by som pokračovanie za kratšiu dobu, ako päť rokov. Jeden až dva roky by bol ideál. Leon, Chris, Rebecca. Všetci splnili účel prvotriednej zábavy vo svete RE. V rámci animovano-akčnej produkcie nemožno chcieť viac.(6.7.2017)

Vojak Chris Redfield pri vykonávaní akcie narazí na muža menom Glenn Arias. Ten je medzinárodne stíhaným zločincom a má byť dovozcom nelegálnych zbraní pre viaceré zločinecké organizácie. Jeho najnovšou zbraňou je Zombie vírus, ktorý je extrémne nebezpečný. Glenn Arias plánuje poslednú akciu, ktorá má zničiť populáciu New Yorku a Chris s jeho tímom odhodlaných bojovníkov je jediný, kto môže tento diabolský plán prekaziť. - Nie som nejako zasvätený do priebehu tejto série a nie som ani velký fanúšik Resident Evil, ale táto časť ma bavila. Animovaných hororov vela nevzniká, takže sa vždy v týchto prípadoch teším, že môžem vidieť niečo menej tradičné. Animácie sú tu slušné, postavy majú príjemné hlasy, akcie je dosť a potešia rôznorodé hry s tématikou Zombie vírusu. Nakazených však bolo na môj vkus málo, čo je zvláštne keď zvážim, že to bolo animované. To finále mi tiež úplne nesedelo k predchádzajúcemu priebehu, ale ubieha to svižne, takže ma to zaujalo.(29.6.2017)

Vendeta je dalším povedeným přírůstkem do animované série Resident Evil, která nechává hrané filmy daleko za sebou. Opět je tu dechberoucí animace, rozumný počet hlavních postav, které dobře známe z herní série a nový záporák Arias. Po vzoru jakéhokoliv dílu herní předlohy je tu parádní závěrečný boss-fight, který narozdíl od herních předloh není potřeba několikrát opakovat. Za mě tedy velká spokojenost.(25.6.2017)

Animace opravdu pokročila a většina pohybů reálně kopíruje lidské pohyby. Do toho propracované detaily a extrémně nápaditá choreografie soubojů - ano je hodně přehnaná, ale podívejme se na Avengers, Thora, Supermana, Batmana, atd. to jsou slátaniny mnohem větší. Já v tom chvílemi viděl souboje se zbraněmi z blízka po vzoru Equilibrium a to se mi líbí. Takže za mě fakt dost slušný průměr a parádní oddechovka.(2.8.2017)

• - Rebecca Chambers a Chris Redfield se poprvé setkali v prvním díle herní série. (Marlok)

• - Příběh se odehrává po hře "Resident Evil 6" a před "Resident Evil 7". (agentmiky)

• - Ve druhém díle herní série jezdí Leon v Jeepu a Chrisova sestra Claire na motorce. (Marlok)