Resident Evil: Vendeta

バイオハザード ヴェンデッタ

Resident Evil: Vendetta

Animovaný / Akční / Horor

Japonsko, 2017, 97 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $256,000▐ Na škodu je prepálený naivný úvod s vojenským výsadkom. Aj keď niekedy to začne mať dejovo čosi do seba ako úsek v laboratóriu. Tak sa to miestami zbytočne prepne na krvavú akčnú samoúčelnosť. CGI animácia je na dosť dobrej úrovni. /40%/(1.11.2017)

V životě mě tolik neštvaly pistole s nekonečnýma zásobníkama a taky nesmrtelní hrdinové, vyhýbající se směšnými chvaty střelbě z nepřátelských stran. Ale jinak celkem dobrý. Krásně animovaný akční béčko, od kterýho když člověk nečeká nový Final Fantasy (přijde mi, že stylem to má k Esenci života hodně blízko!), tak prostě nemůže urazit; minimálně první neakční polovina tolik nebije do očí svou přehnaností.(2.7.2017)

Zatímco filmová série, leží kdesi v prachu a snažím se na ni zapomenout, tak tenhle animovaný Resident mi na tváři vykouzlil úsměv a udělal mi obrovskou radost. Zatímco první polovina, by se dala považovat za horor, (super barák Spencere) tak ta druhá je zase ryze akční jízda, ale jaká. O takových akčních scénách a choreografii, se může Andersonovi jen zdát, v těch nejdivočejších snech, Leonův a Chrisův průchod skrz zombíky, je naprosto dokonalý. Ale i zbytek akce se nemusí stydět, sou tu bitky, střílení, honičky a přitom to stále má atmosféru, dostatečně napínavou, aby vás udržela do konce. Jo Chris, sice vypadá trochu mexicky.........jajajajajjajajah bien dicho carajo a Rebecca je z nějakého důvodu naživu, to jako hodně wtf ??? Ale jinak dobrý, je tu zmutovaný virus, který dělá zombíky agresivnější a chytřejší, logicky sou tu zombie psy, a vrcholem je Tyrant co nosí na zádech chobotnici, jo trošku úchylné. Co se týče hlavního záporáka, víc klišoidní, být nemohl, ale na druhé svatbě mně jeho padoušství pobavilo. Hezké zpestření a mám chuť dát, nějakého herního Residenta, tenhle film doporučuji.(26.6.2017)

Animace opravdu pokročila a většina pohybů reálně kopíruje lidské pohyby. Do toho propracované detaily a extrémně nápaditá choreografie soubojů - ano je hodně přehnaná, ale podívejme se na Avengers, Thora, Supermana, Batmana, atd. to jsou slátaniny mnohem větší. Já v tom chvílemi viděl souboje se zbraněmi z blízka po vzoru Equilibrium a to se mi líbí. Takže za mě fakt dost slušný průměr a parádní oddechovka.(2.8.2017)

• Likan7

Další z řady animovaných Resident Evilů. Nikdy jsem nehrál hry, takže nemám žádný vztah k postavám a ani příběh nemam nějak nastudovaný, takže vím jen to, co mi řekne film. Jako samostatný film to samozřejmě selhává téměř ve všem. Od postav až k příběhu. Všechno je nezajímavý až běda. Upřímně řečeno z celé hodiny a půl jsem si zapamatoval akční scénu před koncem, kde ty dva kucí likvidují se skoro neomezenými zásobníky asi 350 zombieků. Zbytek je prostě nic.(19.8.2017)

• - Ve druhém díle herní série jezdí Leon v Jeepu a Chrisova sestra Claire na motorce. (Marlok)

• - Začátek filmu se odehrává ve vile z první hry herní série. (Marlok)

• - Příběh se odehrává po hře "Resident Evil 6" a před "Resident Evil 7". (agentmiky)