Resident Evil: Vendeta

Resident Evil: Vendetta

Animovaný / Akční / Horor

Japonsko, 2017, 97 min

• M1911

Ještě jsem neviděl film, který by tak moc zachraňovala jediná scéna. Dialogy jsou někde na úrovni her (zajímalo by mě, kdy už skončí to ližprdelnictví Breaking Bad, jasný, bylo to dobrý, ale vše má své meze), příběh pod úrovní her (zajímalo by mě... vlastně ne, nazajímalo) a animace se pohybuje mezi "wow, vypadá to jako skutečný" a "wow, vypadá to jako na PS3", ale kurva, ve chvíli kdy na Chrise a Leona v klasické residentevilovské chodbě vyběhlo stádo zombies se mi na obličeji objevil přitroublý úsměv, který vydržel až do konce filmu. Hlavně Leon, který zombíky zabíjel maximálně stylově a s takovou vervou, že by jeden řekl že mu ukradli auto a zabili psa, doslova pozdvihuje film z hlubokého podprůměru na vcelku normální podprůměr.(21.6.2017)

Vojak Chris Redfield pri vykonávaní akcie narazí na muža menom Glenn Arias. Ten je medzinárodne stíhaným zločincom a má byť dovozcom nelegálnych zbraní pre viaceré zločinecké organizácie. Jeho najnovšou zbraňou je Zombie vírus, ktorý je extrémne nebezpečný. Glenn Arias plánuje poslednú akciu, ktorá má zničiť populáciu New Yorku a Chris s jeho tímom odhodlaných bojovníkov je jediný, kto môže tento diabolský plán prekaziť. - Nie som nejako zasvätený do priebehu tejto série a nie som ani velký fanúšik Resident Evil, ale táto časť ma bavila. Animovaných hororov vela nevzniká, takže sa vždy v týchto prípadoch teším, že môžem vidieť niečo menej tradičné. Animácie sú tu slušné, postavy majú príjemné hlasy, akcie je dosť a potešia rôznorodé hry s tématikou Zombie vírusu. Nakazených však bolo na môj vkus málo, čo je zvláštne keď zvážim, že to bolo animované. To finále mi tiež úplne nesedelo k predchádzajúcemu priebehu, ale ubieha to svižne, takže ma to zaujalo.(29.6.2017)

Päť rokov prešlo od Damnation. Akoby to bolo včera. Vendetta je rozhodne najlepší RE zo všetkých troch animákov. Ak vezmem v úvahu aj filmové diely s Millou, tak poradie tých najlepších je nasledovné: 1. Extinction (film), 2. Vendetta (animák) a 3. prvý diel (film). Uvítal by som pokračovanie za kratšiu dobu, ako päť rokov. Jeden až dva roky by bol ideál. Leon, Chris, Rebecca. Všetci splnili účel prvotriednej zábavy vo svete RE. V rámci animovano-akčnej produkcie nemožno chcieť viac.(6.7.2017)

Capcom si stejně jako Anderson dali se svým dalším přírůstkem pěkně na čas, ale u nich se to dá prominout, protože se převážně věnovali tvorbě dalších dílů v herní sérii. Navíc se mnohem intenzivněji věnují svým vytvořeným postavám, které jen tak ledabyle neodsunují na druhou kolej, jako tomu bylo u filmové série Resident Evil. Tentokrát se diváci kromě Leona dočkají i další důležité postavy Chrise Redfielda. Ten se sice objevil i ve filmu Resident Evil – Afterlife (2010), kde jej ztvárnil můj oblíbenec Wentworth Miller, ale zde ho Paul W.S. Anderson nedokázal nějak efektivněji využít. Japonci stejně jako u předchozích dílů Biohazard: Degeneration a Biohazard: Damnation dokázali kromě zajímavého příběhu vytvořit i slušnou dávku atmosféry, která sebou kromě porce napětí přináší i velice zdařilou animaci. Osobně jsem větším fandou animované série, nežli té filmové. I díky ní jsem se rozhodl, že se přece jenom pokusím získat většinu her Resident Evil, přestože žádný velký „pařmen“ nejsem a nemám na to ani moc čas. Tentokrát jsem si dokázal užít příběh hned od první minuty, protože se na nás valí jedna akce za druhou. Nemrtví i nejrůznější mutanti na sebe nenechají dlouho čekat a hlavně to pěkně odsýpalo. Vzhledem k probíhajícímu ději však musí lehce zkritizovat závěr, protože ten už mě tolik neokouzlil. Přemrštěný finální souboj a kupící se nelogičnosti zřejmě neuniknout vaší pozornosti stejně jako té mé. 60%(27.11.2017)

Jednoznačně nejlepší animovaný film ze světa zombies, který jsem doposud viděl. Na film jsem se ten půlrok nesmírně těšil, již trailer jsem si vychutnával plnými doušky. Kdo nehrál hry, ale viděl pouze filmy, tak si možná nepřijde na své, ale spojení dvou nejlepších mužských hrdinů této herní ságy do jednoho filmu ? To jsem si nemohl nechat ujít. Potěšil mě anglický dabing, zejména u Leona je Mercer již osvědčená volba. Chris zde byl jako hora svalů, což odkazuje na pátý a šestý díl hry, ale ocenil bych především jeho normálnější tělesnou konstituci z jedničky, protože mi to k němu sedí více (vůbec mi to ale nevadí). Příběh byl překvapivě zajímavý, vše dávalo smysl a hezky to odsýpalo. Akce byla asi tím nejlepším artiklem, s kterým se film mohl "vytahovat". Již počáteční scéna v rozlehlé budově plných infikovaných mě navnadila (kde byla taktéž tak moc nelogická scéna, ve které voják z protibioteroristické jednotky vidí jednoznačně zombie kluka a zeptá se ho, jestli je v pořádku ? A následně to kvůli jeho počínání odnese skupinka vojáků ? Jako omluvte mě, ale to mega díra ve scénáři). Poté bych ocenil i přestřelku ve stylu alá John Wick. Závěrečná bitka s charizmatickým padouchem Ariasem to vše hezky zakončila. Až na pár kosmetických nedostatků výborná podívaná. Možná bych ještě na závěr uvedl, že vizuální stránka filmu je skvělá, ale na mimice by to ještě chtělo trochu zapracovat. Za mě dávám 85 %(7.7.2017)

• - Rebecca Chambers a Chris Redfield se poprvé setkali v prvním díle herní série. (Marlok)

• - Ve druhém díle herní série jezdí Leon v Jeepu a Chrisova sestra Claire na motorce. (Marlok)

• - Začátek filmu se odehrává ve vile z první hry herní série. (Marlok)