Resident Evil: Vendeta

バイオハザード ヴェンデッタ

Resident Evil: Vendetta

Animovaný / Akční / Horor

Japonsko, 2017, 97 min

Ač nerad, i jako fanoušek herní série musím uznat, že dějově se již svět Resident Evil nehezky vyčerpal. Samostatná epizodka "masové pomsty" šíleného překupníka biozbraní (zase novinka: A-Virus) svým primitivním, uspěchaným a ohraným dějem s mělkou "psychologií" nevtáhne, přestože do hlavních rolí zapojuje hned 3 oblíbené charaktery - Rebeccu, Leona a Chrise. Ještěže animace dobře vypadá a ta méně přepálená - kontaktní - akce nepostrádá "koule". 5/10(24.7.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $256,000▐ Na škodu je prepálený naivný úvod s vojenským výsadkom. Aj keď niekedy to začne mať dejovo čosi do seba ako úsek v laboratóriu. Tak sa to miestami zbytočne prepne na krvavú akčnú samoúčelnosť. CGI animácia je na dosť dobrej úrovni. /40%/(1.11.2017)

Vendetta vysoko nastavené laťky CGI movies Degeneration ani Damnation nedosahuje. A může za to tentokrát kromě pár divnoscén a slabého příběhu především bezcharakterně rozplizlá postava Chrise Redfielda. Ne ani prostřednictvím tohoto snímku se tento steroidový chlapec nestane vašim oblíbencem. Už jenom proto, že jeho přítomností se dostáváme do žánru který horor viděl možná tak z vlaku. Nechat to u životem zhýralého motorkáře Leona Kennedyho (který z nějakého důvodu zjevně začal nosit eyeliner) co má už plné zuby boje s biozbraněmi asi by to byla mnohem zajímavější podívaná. Co ale musím vypíchnout je neuvěřitelná animace. Ve scénách bez postav se mi párkrát zatajil dech věrohodností vykreslení, Japonci prostě tohle umí.(17.11.2018)

Z těch animovaných RE, se mi Vendeta líbí ze všech nejvíce. Napětí, akce a hlavně svižnost se posunula kupředu. Ale jak už bývá zvykem u těchto animovaných verzí, některé akční scény pozbyly logičnosti a vysmívaly se i fyzickým zákonům, což u některých scén bylo bohužel dosti úsměvné. Typickým příkladem byli ultrasupr rychlí zombie psi nebo Leonova motorka.(26.7.2017)

Nedisponujem pocitom sklamania, pričom som rád, že samotný priebeh určitými momentmi pripomína práve hru. "Resident Evil: Vendetta" totiž na rozdiel od filmu, disponuje aspoň ako takým kúzlom, vďaka ktorému som si najmä v úvodnej tretine, rád "zaspomínal". Nie je tu príliš čo hodnotiť. Príbeh jednoduchý, akcie je asi aj dosť, o kvalite nemá zmysel diskutovať, tá je proste výborná. Záver je už klasicky "game over" z množstva pokračovaní arkády, no stále lepšie ako tá hraná "pičovina", ktorá až na dve časti (I, III), neponúkla absolútne nič, čo by samotnú RESIDENT sériu opätovne prebralo k životu. Zrejme omnoho viac zostanem fanúšik prvotných častí "hry", než kadejakých lacných náhrad s Millenou z Ukrajiny - 65%(20.6.2017)

• - Ve druhém díle herní série jezdí Leon v Jeepu a Chrisova sestra Claire na motorce. (Marlok)

• - Začátek filmu se odehrává ve vile z první hry herní série. (Marlok)

• - Začátek příběhu se ve skutečnosti odehrává v sídle v Mexiku (Raccoon City, Spencer mansion a sídlo v Arklay mountains byly zničeny během dílů Zero, 1 a 3). Obdobná sídla jsou pro filmovou i herní sérii opakujícím se tématem. (H3ll_h0unD)