Resident Evil: Vendeta

バイオハザード ヴェンデッタ

Resident Evil: Vendetta

Animovaný / Akční / Horor

Japonsko, 2017, 97 min

Vendeta je dalším povedeným přírůstkem do animované série Resident Evil, která nechává hrané filmy daleko za sebou. Opět je tu dechberoucí animace, rozumný počet hlavních postav, které dobře známe z herní série a nový záporák Arias. Po vzoru jakéhokoliv dílu herní předlohy je tu parádní závěrečný boss-fight, který narozdíl od herních předloh není potřeba několikrát opakovat. Za mě tedy velká spokojenost.(25.6.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $256,000▐ Na škodu je prepálený naivný úvod s vojenským výsadkom. Aj keď niekedy to začne mať dejovo čosi do seba ako úsek v laboratóriu. Tak sa to miestami zbytočne prepne na krvavú akčnú samoúčelnosť. CGI animácia je na dosť dobrej úrovni. /40%/(1.11.2017)

Päť rokov prešlo od Damnation. Akoby to bolo včera. Vendetta je rozhodne najlepší RE zo všetkých troch animákov. Ak vezmem v úvahu aj filmové diely s Millou, tak poradie tých najlepších je nasledovné: 1. Extinction (film), 2. Vendetta (animák) a 3. prvý diel (film). Uvítal by som pokračovanie za kratšiu dobu, ako päť rokov. Jeden až dva roky by bol ideál. Leon, Chris, Rebecca. Všetci splnili účel prvotriednej zábavy vo svete RE. V rámci animovano-akčnej produkcie nemožno chcieť viac.(6.7.2017)

Nedisponujem pocitom sklamania, pričom som rád, že samotný priebeh určitými momentmi pripomína práve hru. "Resident Evil: Vendetta" totiž na rozdiel od filmu, disponuje aspoň ako takým kúzlom, vďaka ktorému som si najmä v úvodnej tretine, rád "zaspomínal". Nie je tu príliš čo hodnotiť. Príbeh jednoduchý, akcie je asi aj dosť, o kvalite nemá zmysel diskutovať, tá je proste výborná. Záver je už klasicky "game over" z množstva pokračovaní arkády, no stále lepšie ako tá hraná "pičovina", ktorá až na dve časti (I, III), neponúkla absolútne nič, čo by samotnú RESIDENT sériu opätovne prebralo k životu. Zrejme omnoho viac zostanem fanúšik prvotných častí "hry", než kadejakých lacných náhrad s Millenou z Ukrajiny - 65%(20.6.2017)

Občas si říkám, co za šílenosti se dočká českého dabingu a to co by si to zasloužilo nikoliv. Což o to, tohle je už téměř filmové, tahle animace už má dost blízko k nahrazení hraného filmu. Přesto má určité vady jako minimální emočnost, těmhle postavam se může dít cokoliv a nijak se to neprojeví. Můžou se vztekat, brečet, jásat, ale ta emoční stránka z toho moc nešla. Tady ta animační technologie je nějaká divná v tomto směru, protože u klasických anime i emoce fungují bez problémů. Pak tohle je navíc hororové, zombíci, spousta krve a nestvůra nakonec. Ale taky nemělo to žádnou atmosferu, nadech strachu, či zrůdnosti. Řekl bych, že tady od všeho odtahuje pozornost právě ta maximální snaha o co největší přirozenost lidských postav. Spousta scén místo aby byla vypiplaných, tak je šíleně a zcela zytečně přestřelená, exhibiconistická a nesmyslná, právě na tuhle formu zpracování. Takže na jendu stranu se mi to přeci jen líbilo, ale rozpaky ze spousty věcí mi zase dost kazí dojem. Takže budu s hodnocením ve středu na třech hvězdách.(19.11.2017)

• - Příběh se odehrává po hře "Resident Evil 6" a před "Resident Evil 7". (agentmiky)