Zombie zaútočily na letiště v Harvardville a uvrhly ho v chaos. Leon S. Kennedy a Claire Redfieldová, kteří před sedmi lety během tragédie v Raccoon City bojovali proti zločinné společnosti Umbrella, jsou zpátky. Podobně jako v předchozích snímcích série Resident Evil, i nyní jsou připraveni utkat se se zlem. Jejich protivníkem je tentokrát ničemný válečník, který poté, co přišel o celou rodinu v Raccoon City, touží po odplatě. Smrtelný G-Virus se začíná šířit a nová zmutovaná monstra se pouští do zběsilého řádění. Dokáže Claire s Leonem zastavit virus dřív, než se bude historie znovu opakovat? (oficiální text distributora)

dopita

Začátek byl fajn. Celá pasáž odehrávající se na letišti mě bavila. Ale po půl hodině se děj přenese jinam a pak už jsem se v tom začal ztrácet. Škoda, potenciál tady byl. ()

Corpsegrinder

Perfektní po všech stránkách, vůbec by nevadilo kdyby místo hranejch filmů dělali jen tyhle animáky. První část na letišti mohla bejt delší ale asi bylo nutný nechat místo pro prostřední mluvící část a závěrečnej boss fight. První skutečně kvalitní adaptace Residenta. Vidim jak zde spousta lidí píše že to vypadá jak animace z prvního dílu no ehm tento názor maximálního čurákovství já nesdílím jelikož vzhled filmu je vysoce kvalitní. Ale to je fuk, expertíkům na grafiku co by za jedno umaštěný odpoledne splácali hezčí film přece nebudu bránit. ()

DailyDreamer

Tento CGI počin, podobně jako tomu je u Final Fantasy Advent Children, ocení spíš playstationový odchovanci, než filmový fanoušci. Počítá se totiž s tím, že divák je s postavami a událostmi z předešlých dílů již obeznámen. Pro herní neznalce se jedná o průměrný akční horor, který díky svižnému tempu nenudí a vcelku rychle uteče. Já, coby milovník starších herních dílů, musím jít z nostalgických důvodů s hodnocením o něco výš. ()

MadChick

Nepříliž povedený akčňák s na můj vkus podprůměrnou animací. Bohužel mě příběh moc neupoutal a animace mi dojem z tohoto filmu kazila ještě více, prostředí bylo ucházející (alespoň v některých momentech a nasvícení), ale postavy mě neustále dostávaly s některými velice topornými pohyby a jejich celkové provedení nebylo opravdu nic moc, tedy stačilo by to do in-game videa, ale u filmu to dost kazí dojem. První 3 díly herní série jsem párkrát vyzkoušel, ale přesto mě ničím zvláštním tento film bohužel nenadchl. Resumé 40% ()

Radim

Pro mě je u tohoto filmu nejproblematičtější rozhodnutí natočit ho v cgi - pro mě chybí tomu přirozený rozměr. Když toto ponechám stranou, zbývá celkem slušné zombi béčko, které oplývá všemi klady i zápory tohoto (sub)žánru. ()

venom14

Animace je dobrá,ale já čekal více bojů se zombíky(mám rád hru) a celé mi to přišlo nezáživné,nezajímavé a trochu nudné. ()

Hyb_rid

Takříkajíc návrat ke kořenům RE, respektive pro mě nejpodstatnější dvojici série (Leon a Claire). Nostalgie tu vykukuje z každého stínu a každého murmuru. ()

Jayem

V hlavnej ulohe postava s hry Resident Evil 2 a 4 Leon S. Kennedy. Aj napriek tomu že neni tento film dokonaly podla mna stale lepši ako posledny film. ()

Movie Gourmet

Že by to bylo něco extra se říci nedá, ale z úcty k této klasické a dnes již legendární počítačové hře (snad první akčňárna, co jsem na svém PC hrál) vzdávám hold. Počítačovou animaci bych si uměl představit už i lepší, jestli tohle byl vrchol animace v roce 2008, tak tedy nic moc. Děj samotný by též mohl být zajímavější. Verdikt: 2* - 2 1/2* a 50 - 65 %. ()

Gore

Jak už název napovídá, je to rozklad celé série. Už Zánik pohřbil celou sérii a teď přijde toto, co z větší části připomíná demo ke stupidní hře a navíc s dialogy, které se hodí spíš do porna ze 70. let. Animace naprosto hrozná, a k tomu "hrdinové", kteří budí dojmem krajné nesympatičnosti. ()

zdenur

Jedinými mínusy jsou dost komplikovaný děj a celková přehnanost. Animace a zvuk obstáli na výbornou, zpracovaný je každý detail, hlavně u akčních scén, které v kombinaci se zvukovou kulisou vytvářejí úžasnou podívanou. ()

chalp

Mizerná réžia a tetrisovský scenárista kontra príjemne oldschoolová animácia a známe postavičky zo série RE2 Claire, Leon(aj keď tentokrát s dosť netypickým emo účesom).V rámci žánru vlastne zábava, ale pre PSX neznalú obec sračka. ()

RomeroIsGod

Hře asi nejpodobnější kousek, co má v názvu Resident Evil. Animace celkem zdařilá, akce je dost a zombíci sympatický. U mě 70% ní spokojenost. ()

Jumbox

Prvni cast filmu s letistem byla skvela, nemrtvi jako zivi. Ale dlouhosahle vysvetlovani pribehu sebralo deji dynamicnost, kterou se snazila zachranit posledni megastvura. Zda zachranila ci ne posudte sami. Pro me velmi slabe pokracovani Residenta. ()

Meteorista

Jelikož mám tak nějak herní předlohu RE docela rád, tak mě tohle potěšilo daleko víc, než hraná série. Postavy sympatické a animace nebyla vůbec špatná. Nápad Resident Evilovský a chytlavý. Jestli máte rádi RE, neváhejte. Ostatním by se to možná taky líbilo, kdyby vypli a jen koukali bez velkého bádání o čem to vlastně je. ()

Dogmeat

Chyb to má možná spoustu, ale jako fanouška herní série a také prvního hraného filmu z tohoto univerza mě to prostě potěšilo a ani nenudilo. ()