Robocop

V roce 2028 je nadnárodní konglomerát OmniCorp vedoucím lídrem v oblasti robotických technologií. Jejich drony jsou již dlouhá léta využívány armádami po celém světě a OmniCorpu přibývají na účtech miliardy dolarů. Jedinou metou, kterou se jim dosud nepodařilo dosáhnout, je úspěch na domácí půdě, kde jsou jejich technologie stále považovány za příliš kontroverzní. Ale v jistém momentě přijde ke zlomu. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milující manžel a otec, který pracuje jako policista a dosahuje vynikajících výsledků v boji s kriminalitou a korupcí v Detroitu. Až do chvíle, kdy utrpí rozsáhlé zranění. OmniCorp najednou dostane jedinečnou příležitost - zachránit špičkového policistu. A tak se v odvážném experimentu zrodí RoboCop - napůl člověk a napůl stroj, dokonalý protivník všech kriminálních živlů. OmniCorp už plánuje jeho nasazení v co největším počtu míst, ale nepočítají s tím, že uvnitř stroje je myslící lidská bytost, která nedokáže potlačit vzpomínky na svou minulost. (Forum Film CZ)

Wormboy

Prevelika skoda, ze noveho Robocopa nereziroval Aronofsky ako sa povodne planovalo. Remeselne je film zvladnuty dobre, citit tu aj nevyhnutny eticky podtext celej tematiky, no nic to nemeni na fakte, ze novy Robocop zostava v podstate bezduchym akcnakom s nevyraznym hlavnym hrdinom...2,5/5* ()

PROCESOR

Tak nevím co kdo od toho čekal. Mě to přijde, jako lepší standart co není úplnej průser, zároveň ale nepřináší nic převratného a snímek výrazněji nikam neposouvá. ()

pakobylka

Zápletka je zpočátku převelice odhodlaná a s přehledem zvládá jak dramatickou polohu vyprávění, tak i nekompromisní kritiku systému ... aby se v závěru - patrně v důsledku nedostatku inspirace - nechala dobrovolně zahltit akcí a navrátila se tak k oblíbenému, hojně používanému, leč poněkud zjednodušenému silovému schématu, které řeší pouze a jedině momentální akutní problém. Svým přístupem v podstatě degraduje sama sebe - nemluvě o varovně vztyčeném prstu, který nenápadně a trochu stydlivě zase schová hluboko do kapsy, jakoby se omlouvala za vlastní mladickou nerozvážnost. Rozuzlení je zkrátka takové "americké", přesně v duchu zámořského světonázoru: ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Co není povoleno ve Státech, lze úspěšně aplikovat všude mimo území USA. Leč těšíte se marně, milánkové ... řekla bych, že za současného stavu věcí se US army do Teheránu hned tak nepodívá - natož aby si tam mohla cokoli diktovat. Slabší 3* ... za víceméně nadbytečný remake. ()

Juto

Je to menej hravý film ako originál, ale spĺňa všetky temné požiadavky éry na akčné reštarty s efektivitou obrábaného strojom a nádychom duše. 7/10 ()

pankreminek

Tohle je jeden z mála případů, kdy 4 hvězdy ode mě znamenaj zklamaní. První polovina filmu perfektní. Skvělý začátek někde v Muhammadově s frajírkem Haleym, sympatický poldové Kinnaman a Williams a snový tanec s ženuškou za doprovodu Franka Sinatry. Pak druhá půlka, jakoby se ani nekonala. Když konečně plechovku postavili do akce, tak to sice bylo super, ale bylo toho nějak málo. Mě to připadá, jak kdyby prostě chyběl kus filmu. Co se týče obsazení, režie a kamery, tak je tenhle film ukázka perfektně odvedený práce. Je to strašná škoda, Padilha mě přesvědčil, že je skvělej režisér a Kinnaman byl perfektní Robocop. Modlim se za director's cut na Blu-ray, pak bych byl i ochotnej si ho pořídit. ()

Šimpy

Nemám rád remaky, protože je považuji za zbytečné, stejně jako redabingy a jiné nešvary dnešní doby. Tento snímek mě však nadchnul. Dokázal mě vtáhnout do děje, za což patří dík především hercům, jako jsou Jackson, Oldman, Keaton a Haley. Dokonce i Jay Baruchel konečně dostal pořádnou dospěláckou roli. Velmi mě potěšilo použití původní, byť upravené hudby. Škoda, že nebyla použita častěji. Pamatujete si sociálně kritický ton původního Roba? Ironický výsměch soudobé americké společnosti? Tak dokonce i ten tady najdeme. A to v podání Samuela L. Jacksona. A pokud si ho nevšimnete, v závěru je tak markantní, že ho nepřehlédne nikdo, byť hodně přímočarý. Příběh je naštěstí nový a svěží a celkem funguje. Škoda jen, že je film zmáčknut do dvouhodinové stopáže. Delší stopáž by mu určitě prospěla. Takhle je Robocop ochuzen o Murphyho silnější vývoj. Středová část (zbavení emocí, chytání zločinců, návrat emocí) mohla být delší, ale chápu, že do filmu bylo třeba vmáčknout smysluplný začátek a vypointovaný závěr a že by by akčňák neměl překročit dvě hodiny. Co se týká akčních scén, odpovídají soudobému trendu a rovněž je škoda ratingu, který byl zvolen. Nedočkáme se tak bohužel žádné krve na plátně. Shrnuto, k dokonalosti něco chybí, přesto nadstandart. 4*. ()

RickDeckard

Řekl bych, že to nemohlo v podstatě dopadnout lépe. Nový Robocop je povedeným moderním remakem, který sice v lecčem na originál odkazuje, ale nebojí se vykročit vlastní cestou a díky řadě koncepčních změn nenudí a nepůsobí ve 21. století jako relikvie. Zásadní posun tkví v tom, že Padilhův Robocop je daleko více než kdy dřív psychologické drama (aniž by nějak výrazně ubylo akce) o tom, jak se člověk a jeho okolí vyrovnávají s tím, že je z něj v podstatě mechanická hračka, v níž toho původního lidského, skrze co si zrakem a hmatem identifikujeme své blízké, zůstalo jen pramálo. Tvůrčí rozhodnutí, že Robocopovi uvidíme v remaku velmi často do tváře (zakrytou ji má jen když jde do akce) a že jeho identita po probuzení v robotickém těle bude známá jeho rodině i zbytku města, se ukázalo jako velice chytré, ačkoliv fanoušky Verhoevenovy klasiky přivádělo po odhalení k nepříčetnosti. Je zcela příznačné, že scénou, která vás v tomto filmu nejvíc šokuje, není na rozdíl od původního Robocopa akční poprava, ale zcela intimní debata, v níž se Alex Murphy plně odhalí duševně i fyzicky. Akce je víceméně "jen" adekvátní, ale vrchovatou měrou ji kompenzují etická témata, která film nadhazuje a k nimž se neprvoplánově vyjadřuje, ať už je to právo manipulovat s jedincem (prostřednictvím moderní technologie umožňující propojení živé tkáně s elektronickými čipy) nebo s davem (prostřednictvím masmédií či veřejného mínění). Body plus dávám i za recyklaci hudebního tématu od Basila Poledourise. 90% ()

BoXBe

Všechno, co je potřreba o tomto filmu vědět, je .... nic. Už teď, minutu po skončení, ani nevím, o čem to bylo a nevadí mi to. Tím nezpochybňuju, že to vypadá jako film. ()

SHI-SHA

Hodně mě zklamala "nehoda" po které dochází k přeměně v robocopa. Původní film byl zkrátka surovější, syrovější a o fous zábavnější. Přesto musím pochválit CGI, které mi tentokrát vůbec nevadilo, a zásadní skoro až Orwellovskou myšlenku filmu. ()

WolfR

RoboCop je jeden z minima filmů, u kterých jsem remake nějak nehanil a vlastně mi přišel jako docela dobrý nápad. A RoboCopův update se povedl! Ale není to až taková akční jízda jako by jste čekali, je to film stojící na postavách zejména na postavě RoboCopa - Alexe Murphyho a jeho psychologickém vnímaní té životní změny - uvěznění jeho já v kovovém těle, z kterého není úniku. Tomu zdatně sekundují postavy Michaela Keatona a Garyho Oldmana. Navíc svět roku 2028 vypadá docela realisticky a pro oko to rozhodně není špatné. Nový RoboCop nepřekonává originál, ale alespoň k vyrovnání mu chyběl jen malý kousíček, slabší 4 hvězdy. ()

papaJA21

Vcelku jsem se bavil, je to vážně takové retro, film se nebere moc vážně a je tady spousta narážek a vtípků. Velmi se zdařil casting, ať už staré známé tváře jako Gary Oldman, nebo charismatický a téměř kompletně vyšinutý Samuel Jackson. Především pak obsazením Joela Kinemana do hlavní role, je vážně trefa do černého. Velmi jsem si ho oblíbil už v The Killing a tady dokazuje, že mu sedí i naprosto odlišná role. Klidně bych si dal i přídavek v podobě dvojky, tak uvidíme. ()

Icefist

Moc nevim, co si o tom myslet a co napsat. Ne že by mě to štvalo a nudilo, na druhou stranu mě to ale ani nechytlo a jen to proplulo okolo. Nemůžu ani porovnávat s původním snímkem, protože ten si pro změnu nepamatuju. Tudíž tentokrát přispěju jen střípky. Prvním je tvář ústředního hrdiny- vzhledem k tomu, že z něj o moc víc po většinu času vidět není, měla by poutat. Mně se ale zdála nesympatická a pro mě to tak je jednoznačně brzda. Za plyn naopak považuji Hocus Pocus od kapely Focus společně s The Clash hrajícími při závěrečných titulcích. A protože nemám automat, nýbrž manuál, tak neutrálem může být třeba příběh. 60 % Oblíbená část- první představení Alexe bez kovové zbroje ()

mortak

Původní Robocop bylo béčko jako řemen, vrchol žánru, ale pořád béčko. Nový Robocop chce být něco víc, a v první půli se mu to daří díky dvojce Oldman - Keaton. Jenže druhá hodina je zase béčko, ovšem tentokrát dost průměrné. Dobrý polda Murphy se tak stal další obětí hollywoodských producentů. ()

dr.fish

Je to vlastně docela dobře udělaný remake. Tvůrci usoudili, že na něj přijdou i nějací pamětníci, takže se netočila zábava pro děcka, ale občas probleskla i nějaká ta myšlenka či přímo poselství. Samozřejmě na kultovky dělané před deseti patnácti lety to nemá, ale je to příjemná vlaštovka, která v Hollywoodu ale asi jaro neudělá. Výborný Gary Oldman, který zahraje asi úplně všecko. Na můj vkus příliš emocí, filozofování a málo akce. Měl to být přeci jen Robocop! Ale dobrý. 70% ()

Prometheus69

Viděno v kině, kdyby měl zas někdo nějaký kidy) Nebudu se k tomu raději vyjadřovat... bez Shaker kamery a dýdžeje který nejspíš nahradil klasického skladatele.. tedy sound totálně vo.... Málo akce, ale hodně keců... zamyšlení, pomyšlení, domýšlení. Občas vtipné... občas dost trapné. Mohl to být dobrý restart... ale nebyl. Proč film vidět? 1. Největší plíce na světě/ 2. Akční scény z domova důchodců/ 3. Jestli chcete vidět celí trailer který jste už viděli před tím v 121 minutách.... jděte na to. :) ()

alchac

Tak nám zase zprasili Verhoevena! Nejprve byl nebohému krvavému Holanďanovi zprzněn Rektál (Totálně), nyní Robořezník a zlaté tele PG-13 si prý brousí chrup i na Hvězdné dezinsektory. Ovšem abych nezaváděl, mnou nejvíce obávaná fakanská přístupnost rozhodně není největší roboprůser. Totiž ani vlastně být nemohla, ačkoliv pro jistotu se u jediné pořádné přestřelky ve filmu zhasne. Ano, je to žel buch tak. Robocop takřka neakční - lze si to vůbec představit? Ještě dnes ráno jsem si myslel opak. Skoro dvě hodiny unylého kecání a řešení hluboce filozofických roboexistenciálních dilemat, ze kterých by se Sartre s Heideggerem posrali a Dicka s Asimovem by chytla minimálně silná migréna, mě však velmi brutálním způsobem (aha, tak že by přece...?) vyvedlo z omylu. Stručně řečeno - čekal jsem sterilní pičovinu, dostal jsem sterilní a nudnou pičovinu (od naprosté žumpy to zachraňuje jen výtečné fašounské intro a nazi intermezza pana Nováka). Čili půjde-li to takto dál, tak si za pětadvacet let skočím do kina na re-remake režírovaný Larsem z Trevíru a se scénářem od Rosamundy Pilcherové o citlivém detroitském policejním kyborgovi, který se bude výstižně jmenovat Homocop 3D (možná i 4D, ale to je příliš děsivá představa). Jen doufám, že Padilha se co nejdřív probere a uvědomí si, jaký to byl Troup Jelitní, a odtáhne do Ria spáchat nějakou košér akci á la favela. Za tohle zvěrstvo od něj očekávám minimálně dva erkové BOPEsácké kousky. ()

Nivenx

Pro mě Robocop vždycky bylo špatné téma a nezískal si mě. Po tomto filmu se nic extra nemění, je to zkrátka pořád ta stejná blbina s novým zpracováním a novými herci. Nic nového extra nepřináší, nic co jsme neviděli už někde jinde. Film jako prostá oddychovka funguje, ale nezanechává žádnou delší stopu. Nic co by bylouchvacující, nic co by zanechalo nějakou větší vzpomínku. 50% ()

StanislachKo

Keby mi niekto z budúcnosti povedal, že uberiem hviezdu z dôvodu pár logických nezrovnalostí filmu o Robocopovi (ROBOCOPOVI!), dal by som mu po ušoch. Neprávom. Lebo toto nebola nezmyselná akčná na postap sa hrajúca adrenalínová injekcia, akú som čakal, ale naozaj inteligentne natočený, ale hlavne premyslený príbeh s dostatkom psychologična a sociálno-politična. V mojom okolí sa stretávam s názormi, že ten film nebol nič moc... Neviem, či to môže byť spôsobené mojím chladom voči pôvodným sfilmovaniam, ale podľa mňa tento film je rozhodne MOC! A aj na celkom nečakaných frontoch. PS: Oldmanov nový dobrácky stereotyp nadobudnutý v Batmanoch funguje, permanentne otravný Jackson tu nie je až tak otravný, ale keď ešte niekto niekam obsadí Keatna, budem sa fakt diviť... ()

majo0007

Úplná zbytočnosť oproti takmer 30! rokov starému originálu. Film neprináša nič nové, to, že sú tam lepšie jedine CGI efekty, je skôr ostuda. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015