Mel Gibson a Danny Glover se vracejí jako neohrožení losangeleští detektivové Riggs a Murtaugh a s nimi i Joe Pesci coby Leo, jehož žvanivost by měla být trestná. Murtaugh je pořád rodinný typ a Riggs stále funguje jako odjištěná zbraň a – cože? - rodinný typ. Jeho nejistota, zda se má či nemá oženit s Lornou (Rene Russo) je dalším problémem tohoto úspěšného diváckého hitu, v němž hrají i populární komediální hvězda Chris Rock a akční hvězda Jet Li. Svatební zvony, zásobníky, exploze smíchu... Tahle zbraň je ostře nabitá! (Magic Box)

luka4615

Ano, komediální stránka zde začíná lehce převažovat nad tou akční, nicméně i přesto je Lethal Weapon 4 vysokooktanovou výbušnou jízdou, která téměř nestíhá nudit. Jako závěr této výtečné tetralogie tedy snímek obstojí více než dobře. Skvělá práce! „You sure picked a strange angel, baby. But I got the message.“ ()

Sawy

I když série Smrtonosná zbraň podle mého nedosahuje kvalit Smrtonosných pastí,přesto jsem ji respektoval jako velmi vyrovnanou a zábavnou trilogii.Co se ale čtvrtého dílu týče,tak zatímco Smrtonosná past 4.0 byla špičková akční zábava,tak Smrtonosná zbraň 4 je pouze na zakázku vyrobený podprůměr,který kazí kdysi slavnou sérii.Jakoby se šíleností Martina Riggse odešla celá zábavnost série.Kdo by se taky chtěl dívat,jak Riggs a Murthaugh oba kecají o tom,jak půjdou do důchodu a jak už na to nemají?Možná když jste opravdu vášnivý fanoušek série,tak to může fungovat,ale to já nejsem.Joe Pesci je ještě otravnější než ve trojce a ještě ke všemu k němu přibyl další otrava Chris Rock,díky čemuž se komická stránka věci značně zhoršila.A taky zbytečně dlouhá stopáž a hlavně nesmyslně natahovaný konec,u kterého jsem se modlil ať už to mám proboha za sebou.A to je rozhodně špatně.Co tedy pochválit?No,rozhodně záporáka.To byla až doteď největší slabina série,protože chyběli výrazní protihráči ústřední dvojice.Je trochu paradox,že nejslabší část série dostane skvělého záporáka.Tím je Jet Li,což je prostě neuvěřitelnej týpek a já mu dokonce nemohl nefandit.A druhým kladem je občas akce,dálniční honička je na vysoké úrovni.Ale i kdyby akce byla sebelepší a i kdyby se Jet přetrhl (což prakticky dělá),stejně to nezachrání tuhle zbytečnou a natahovanou nudu.40 % ()

Lucasion

Poslední Smrtonosná zbraň je zaručeně nejlepší ze všech! Perfektně nastavená laťka humoru tady graduje na celé čáře. Gibson a Glover jsou stále při síle a jejich nápady už neznají hranice. Výborná počáteční scéna je jen malý rozjezd šílené jízdy, která končí až titulky. Hlavní protivník Jet Li zde předvedl snad poprvé své dokonalé umění boje a jako úhlavní nepřítel je skvělý. Akční scény jsou natočeny dobře a film příjemně odsýpá. A samozřejmě musím vychválit scénu na dálnici. Kdy Mel Gibson surfuje na obráceném stole, který je vlečen za tirákem. Dokonalé. Zkrátka a dobře : "My ještě nejsme starý!" ( 79 procent ) ()

Lacike

Tak a je tu koniec serie. Som rad, ze sa neskoncilo rozpacitou trojkou. Tento diel je podla mna druhym najlepsim po famoznej dvojke. Tentoraz sa nezabudlo na kvalitny scenar s dobrou zapletkou a znova skvelymi hlaskami. Tentokrat sa hra na nostalgicku notu a funguje to dokonale, kedze sa jedna pravdepodobne o posledny diel. Takisto Pesci je znova zabavny ako v druhom diely a na pomoc dostal dalsiu komedialnu postavicku v podobe Chrisa Rocka. Ja s nim nemam problem ani v inych filmoch, takze pre mna je plusom tejto serie. Jeho komedialne vystupy s Gloverom su neskutocne zabavne. K tomu je tu jednoznacne najlepsi zaporak celej serie Jet Li, ktory predvadza najlepsie kusky ake kedy predviedol v USA produkcii. Finalny suboj medzi nim a hlavnou dvojkou patri medzi moje oblubene. Je to skvely mix azijskej akrobatickej bitky s klasickou americkou krcmovou mlatickou. Takisto po choreografickej stranke je perfektne prevedena a posobi aj dostatocne drsne. Celkovo vsetky akcne sceny su v tomto diely spickove a riadne velkolepe. Takze vysledkom je perfektne zakoncenie jednej kultovej akcnej serie. Napriek tomu, som si vzdy prial, aby vznikol dalsi diel. 8/10 ()

ScarPoul

Pre mňa stále okej. Postavy mám rád a páči sa mi aj Čínska zápletka. Jet li super záporák a naháňačky majú väčší spád a drajf. V zásade tu nemám veľmi čo k tomu napísať. Takéto druhy filmov sa vám buď páčia alebo nie. Sú schématické a stoja na postavách a hláškach. Niektoré fungujú, iné nie. Ale pre mňa je Lethal Wheapon asi najlepšia séria na poli Buddy filmov :) Minimálne tých amerických. ()

maseer2

po akční stránce jednoznačně nejlepší díl série, k tomu spousta vtipu, trochu nostalgie a dojemný konec.. Richard Donner svou smrtonosnou tetralogii lépe zakončit nemohl.. ()

GeusX

Ačkoli je ve čtvrtém volném pokračování cítit kalkul tvůrců, je to stále velmi nadstandardně dobrá zábava sledovat tuto sehranou dvojku, Riggse a Murtaugha. ()

Tommassi3

"Znáš Ebony Clarkovou ??" - "Ty ji pigluješ ??" - "Ne !! Trish je Ebony Clarková !!" - "Takže ji pigluješ !!" - "Jo, já ji pigluju !!" ;) ()

Terva

Režie - Richard Donner. Scénář - Channing Gibson. Hudba - Michael Kamen a Eric Clapton. Kamera - Andrzej Bartkowiak. Akce na začátku je opravdu ohnivá. Není čas. DIALOG: RIGGS (Mel Gobson) - Tak na dvě! ROGER (Danny Glover) - Jak na dvě!!?? Vždycky je to na tři!! RIGGS - Není čas, jedna dvě, dělej!!! Příběh se tentokrát zaměřuje na imigraci a tradičně peníze. Co se stalo? Ale nic, střelba, výbuchy, žraloci, normal. Čas se hnul a když Riggs přijde dobrovolně za policejní psycholožkou, ta před ním utíká. Už mu prostě v ničem nevěří. CITÁT - Já nejsem blbá!!!........ V tomto příběhu dokonce padne jedna z nejlepších hlášek co znám. Alespoň já to tak cítím. CITÁT - Říká se rejže, čůráku!!!........ Protože Riggs a Roger nadělají mnoho škody, jsou dokonce povýšeni z nadějí, že už se trochu uklidní ve své demoliční náladě. Opak je pravdou. Znáte to jeden je Chaos a druhý Zkáza. CITÁT - Hele, Riggsi, opatrně nenadělej moc škody............ Jet-Li (Wah Sing Ku) přinesl do příběhu zlo a brutalitu. Mám za to, že díky tomu je čtyřka nejlepší díl celé série. Akční scény jsou tvrdší a hlavně v nich jde o život. Film má napětí ale zachoval si ten klasický humor. CITÁT - Když to přečteš, jsi moc blízko........ Scéna u zubaře okolo 80 minuty je naprosto šílená a geniální. CITÁT - Furt mele něco o čtyřech praotcích......... DIALOG: ROGER - Byl to dobrej nápad? RIGGS - Byl to jen nápad.l......... Stále ti dva mají smysl pro humor, ikdyž jde o život. Jet-Li ukazuje své umění a Chris Rock (Lee Butters) zase svou nevymáchanou a nesmrtelnou hubu. Joe Pesci (Leo) je stále jen fackovací panák. Je to porvé, co se mě v této quadrologii líbila hudba. V předcházejících příbězích nebyla tak výrazná. Tenhle příběh je fakt síla 1..........2...........3..........4ethal Weapon........... Závěrečné titulky obsahují spoustu fotografií jak z filmování tak fotky štábu, herců a tvůrců. Můžeme zde vidět třeba kameramana Andrzeje Bartkowiaka, editory, zvukaře nebo režiséra osobně. A spoustu dalších lidí podílejících se na celé sérii. ()

svik

Skvělí výkon obou herců,jako v ostatních dilech ale tento dil byl nejslabsí a taky mi chyběli Gibsonovi vlasi. ()

corpsy

Všeobecne považované za najslabší článok v celej sérii. Má však dokonale natočené akčné scény, srší humorom a nadhľadom. Snímok, ktorý dokázal, že séria Smrtonostná zbraň je jednou z kvalitatívne najvyváženejších filmových sérii vo filmovej histórii. ()

Marek1991

Ozaj to bol posledný kŕč tejto série, no nepovedal by som, že skvelej. Bola to komerčná pudová bublina, kde sa objavili aj zaujímavé tváre ako Chris Rock, či Jet Li, no až na scénku na diaľnici ma to nejak zvlášť nezobralo. Vysávať peniaze podivnými pokračovaniami je v Hollywoode v posledných 20 rokoch akosi zaužívané, no ozaj to niekedy preháňajú a potom z toho vznikajú napríklad rozpačité trápne kriminálne akčné filmy ako tu. ()

Torision

Naprosto skvělý akční krimi s prvkama komedie, který už od prvních minut jede v neskutečným tempu. Megakrutej začátek s maníkem s plamenometem, skvělý bitky s Jetem Li, neskutečná honička po dálnici, spousta olova ve vzduchu a celkově po akční stránce geniální. Na druhou stranu mi docela vadilo množství scén s Chrisem Rockem, kterýho jako komika zrovna moc nemusím, a taky až přehnaný happy end. Ale jinak je to pořád skvělá jízda s hláškující dvojicí Gibson - Glover a kdo si myslel, že patřejí do starého železa, se mýlil. ()

Qasa

Tento díl série mě bavil nejvíc, potom dvojka, pak jednička, která je proti ostatním dílům vážnější a nejmíň trojka, kde je zas snahy o humor až přespříliš. Dialog ze čtyřky: (uprostřed palby) "Hej Rogi, proč jsi mi krucinál přestal věřit? Říká se, že bereš úplatky. / Já a úplatky? / Jo, mně to taky zaskočilo, ale když ty teď tolik utrácíš. / Znáš Ebony Clarkovou? / Jo, ta píše erotický románky. / Jo, jo, jo tu. / Páni, ty ji pígluješ? / Já nepígluju Ebony Clarkovou, sakra, moje žena Trish je Ebony Clarková. Nemoh jsem to říct, je mi to trapný. Vydělává děsný prachy. / Trish je Ebony Clarková? Tak ji pígluješ. / No jo ... já pígluju Ebony Clarkovou." ()

ConanVJ

Poslední díl této skvělé série neztrácí nic z laťky, kterou nastavily předchozí filmy. Hlavní hrdinové přirostli k srdci i s rodinami a je zde i spousta emotivních scén. Akce je zde skvělá a je jí opravdu hodně. Vtipných scén a hlášek, je zde taky jako máku. Hlavní záporák v podání Jeta-Li dává nejen hlavní dvojici parádně zabrat. Podle mě víc než důstojné zakončení luxusní 80.-90. akční podívané, která nemá jako celek konkurenci. Co díl to pro mě pecka. 100% :) ()

FFilipCZ

Po slabší trojce přichází pro mě vrchol celé série - nejzábavnější čtyřka. Už jsem to ani nečekal, ale série byla obohacena novými tvářemi a především díky nim mě zase chytla. Když k tomu přidáte i perfektní gagy, které jsem si nejednou opakoval (scéna na lodi se žralokem a nebo "říká se rejži, ne lejži, ty čuláku" :D), nemůžu jinak než za pět. ()

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

29.01.2020

Podle producenta Dana Lina jsou herečtí veteráni Mel Gibson a Danny Glover připraveni vrátit se ještě jednou naposled do legendární akční série Smrtonosná zbraň. Producent potvrdil, že on a režisér… (více)

Jet Li je celý zafačovaný!

Jet Li je celý zafačovaný!

24.03.2007

Nebojte, hvězda bojových umění neutrpěla žádné vážné zranění během natáčení fyzicky náročného kousku na zlomeniny všech druhů a otřesy mozku tu přece máme Jackieho Chana. Jet Li však oficiálně… (více)