Mel Gibson a Danny Glover se vracejí jako neohrožení losangeleští detektivové Riggs a Murtaugh a s nimi i Joe Pesci coby Leo, jehož žvanivost by měla být trestná. Murtaugh je pořád rodinný typ a Riggs stále funguje jako odjištěná zbraň a – cože? - rodinný typ. Jeho nejistota, zda se má či nemá oženit s Lornou (Rene Russo) je dalším problémem tohoto úspěšného diváckého hitu, v němž hrají i populární komediální hvězda Chris Rock a akční hvězda Jet Li. Svatební zvony, zásobníky, exploze smíchu... Tahle zbraň je ostře nabitá! (Magic Box)

Alojs

Jediný "Jet Li v USA", kterého jsem tak nějak mohl. Ba co víc - když tady začal máchat těma rukama, dokonce jsem dostal mírné bobky. Co se čtyřky týče, opakuje se situace z minula. Opět více humoru, vynikající ústřední trio (Riggs, Murtaugh a karikatura Joa Pesciho) a nějaké ty exploze, honičky a pěstní výměny. Jeden z nejzábavnějších akčních filmů, jaký znám. Docela bych uvítal pětku. Třeba o tom, jak jde Murtaugh konečně do důchodu. ()

godspeed

4. a 1. díl z celé série hodnotím nejvýše. oproti předchozím dílům je tento akčnější, dospělejší, ale zároveň pořád stejně vtipný. a i záporák byl konečně zase parádní. ve 2. a hlavně 3. dílu byli hlavní záporáci fest nevýrazní a tedy velmi těžko zapamatovatelní. ()

Chuppa

Na čtvrtý díl stále velmi vysoká úroveň, skvělí Jet Li a nezapomenutelná jízda na stole po dálnici a následné projetí kancelářskou budovou :-) ()

Rodin

Dovolím si nesouhlasit s nízkým ratingem mnoha zdejších účastníků. Byl jsem úplně uvařený z mnoha partií filmu, ale v kostce - představení zestárlého bývalého elitního borce v podání Mela Gibsona bylo neodolatelné. Chuck Norris musel zamáčknout slzu (ale asi to neudělal, místo toho natočil dalšího Walkera :-)). Scénka rozborky zbraně v rámci souboje je hned na druhém místě, tedy po začátku a Gloverových trenkách, tanečku a celkově neskutečnému příběhu u benzínky. ()

john.h

I poslední díl série je stále super. Tentokrát tu máme asi nejlepšího záporáka všech dílů Jeta Li. Závěrečná bitka s ním je podle mě ta nejlepší ze všech čtyř Smrtonosných zbraní. Také nemělo chybu vytáhnutí frajera z okýnka za jízdy a surfing na dřevěným stolku. ()

playboy_05

nejroztahanější a taky nejslabší díl...ovšem, která série se může pyšnit tím že její nejslabší článek má hodnocení úctyhodných 76% a ode mě 4*...maximálně tak Die Hard...tyhle filmy pro mě prostě navždycky zůstanou akční klasikou ()

Stanix

Tak trochu slabý "odchod do důchodu", který je ale stále stabilně podepřen sympatií Martina a Rogera. Bohužel tento díl dost shazuje obsazení Chrise Rocka, jehož "umělecký" projev je mi až nepříjemný. Grázl v podobě Jet Liho nebyl špatným tahem, přestože si myslím že oproti Generálovi, Ruddovi i Travisovi je asi ten nejméně zajímavý. Sqelou trefou byl Kim Chan alias Uncle Benny ( Riggs: "Flied lice?" Benny: "Flied lice? It's Fried Rice, you Plick!" ). Celkově nejslabší díl, který ale neztratil pel a podařilo se mu udělat krásnou tečku za touto legendární tetralogií. ()

celticek

Kéž by všechny 4 díly více akčních filmů vypadaly aspoň trochu jako tento. Od začátku výborná akce. Některé fórky jsou už vyčpělé, ale pořád solidní. Jet Li by jim nakopal prdel, měli ho odpravit jinak. ()

papadoce

LW4 a Jet Li pre mňa v ikonickej roli. Tento film má jedinú slabinu a tou sú nové dabingové hlasy pre Riggsa, Murtaugha aj Getza. Všetko ostatné tu funguje na výbornú. A rodina je kompletná. Súboj 2 na 1 je legendárny, veď viete, ako to spravil s tou pištoľou, ako? Pre mňa klasika. ()

Duke90

Stárnoucím detektivům přibylo možná pár vrásek na čele (mladšímu Gibsonovi víc než Gloverovi), ale to je asi tak jediná výraznější změna v dalším skvělém počinu Richarda Donnera. I na počtvrté se dočkáme skvělé zábavy, kde je nejslabším článkem Chris Rock a nejsilnějším samozřejmě Joe Pesci. Ústřední dvojici beru jako samozřejmost k dokonalému pobavení se. Navíc Jet Li je po delší době první zápornou postavou, která se svým chladem a krutostí vyrovná legendárnímu panu Joshuovi. Za mírně přestřelený považuji akorát závěrečný souboj s doslova "prošpikovaným" Jetem a následnou záchrannou akci pobřežní hlídky v podaní Dannyho Glovera. Jinak si nemám opět nač stěžovat a Pesciho příběh o žabákovi se v dané scéně dá opravdu považovat za mírně dojemný. ()

Fanak

Oproti předchozím dílům jasný posun úrovně směrem dolů, to znamená z filmového Olympu na úroveň spousty průměrných akčních filmů, na něž se rád podívám. ()

Varangian

Mel s Dannym jsou stále vynikající v akci a srandě. Vše ostatní mi přišlo už poněkud křečovité, a to včetně hudebního doprovodu. Jestliže jsem v prvních třech dílech měl ten utahaný zvuk saxofonu (či co za žesť to je) rád, v tomhle 4. mi prostě lezl na nervy, jakoby už nezněl upřímně či co. Joe Pesci je film od filmu nesnesitelnější a Chris Rock je nesnesitelný hned napoprvé. Jet Li umí a nebojí se to ukázat (po jeho poplácání po zádech po předchozí exekuci příbuzného mě docela zamrazilo). Prostě škoda, že Mel, Danny a Jet jsou naředěný tím otravným žensko/rodino/komikoidním koktejlem... Scéna s rajským plynem ftw - hned bych si dal taky :-) ()

deep

je mi úplně jedno,že čtyřka se změnila vpodstatě na sitcom.takhle přesně si představuju akční komedii a mimochodem spousta dnešních filmů tohoto žánru nesahá tomuhle filmu ani po kotníky.kéž by byly všechny čtvrté(ve velké části už druhé) díly tak kvalitní. ()

pekas

Tak tenhle díl už tak moc rád nemám. Proč? Jet-li je proti dvěma hlavním hrdinům o několik tříd jinde, takže to, že ho nakonec dostali, působilo hodně nevěrohodně. Prostě neměli dávat takovej kalibr za soupeře už dost unaveným detektivům. Čtyři za Jeta a z respektu k povedené sérii. ()

derive

Rozhodně nejlepší(zatím) z celé sérky...nejvtipnější, nejakčnějčí, nejrychlejší a nakonec nejdojemnější...prostě nejlepší. ()

J.Cobra

"Říká se rejže ty čuláku." Ke všemu co už známe a skvěle funguje se přidal v té době ještě neznámý Jet Li, který byl vynikajícím protivníkem. ()

Dinsberg

Slabší, ale přece jen důstojné zakončení slavné éry karierý Richarda Donnera. Znovu se na začátku konají orgie, hodné předních světových pyromanů. Ale s Shanem Blackem má už tenhle film společná jenom jména postav. Čínská mafie expanduje na západ už mnoho let, takže nosná myšlenka je poněkud slabá. Co ji ale zachraňuje, je vlastní provedení. Donner i na svůj věk natáčí neskutečné kousky, nad kterými zůstává rozum stát. Jet Li poprvé jako zloduch je chladný jako kámen (narážka na motorkářský klan :-)) a je tedy mužem na svém místě. Neumím si v jeho roli představit Jackieho Chana. Film, který pobaví, ale v hlavě asi moc neuvízne. Přece jen Smrtonosná skvadra je tu už počtvrté a rozhodně nemládne. Možná se dočkáme i několikrát slibovaného pátého filmu. ()

N3O

Čtyřka je výborná trochu drsnější akční komedie ale už stojí dosti vratce na kraji útesu. Další díl už radši ne. ()

helrohir

Posledná časť série nie je o nič slabšia, než predošlé filmy. Opäť tu nechýba skvelá akcia, v tomto prípade okorenená umením Jeta Li, a nechýba ani poriadna dávka humoru. Podobne ako v predchádzajúcich filmoch, aj tu pribudla nová postava (Chris Rock), ktorá je pre vývoj filmu nepostrádateľná a dodáva mu potrebé oživenie. Je pozoruhodné, že celá séria si napriek relatívne dlhému časovému obdobiu svojho vzniku dokázala udržať vysokú úroveň, a tým sa nemôže chváliť až tak veľa filmových sérií. ()

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

29.01.2020

Podle producenta Dana Lina jsou herečtí veteráni Mel Gibson a Danny Glover připraveni vrátit se ještě jednou naposled do legendární akční série Smrtonosná zbraň. Producent potvrdil, že on a režisér… (více)

Jet Li je celý zafačovaný!

Jet Li je celý zafačovaný!

24.03.2007

Nebojte, hvězda bojových umění neutrpěla žádné vážné zranění během natáčení fyzicky náročného kousku na zlomeniny všech druhů a otřesy mozku tu přece máme Jackieho Chana. Jet Li však oficiálně… (více)