Johnysman

V porovnání s dílem prvním...je rec 2 pro mě asi zklamání. Shlédl jsem překombinovaný horor s rádoby dvěmi dějovými liniemi, které mě zdaleka tak nepřikovaly k sedačce jako jenička. Děj se mi celkově zdál zbytečně moc mysteriozní a zaměřenmý na boj ďábla a křesťanského boha...a také moc přeakčněný. Škoda. Tvůrci správně čerpali ze stylu, který se jim osvědčil, ale někdy víc je bohužel míň. ()

bulawaio

Jak já se bál a ani jsem film neviděl. Podle traileru se zásahovou jednotkou jsem to předem odpískal a to byla chyba! naprosto skvělé pokračování, které mi nahánělo krev do hlavy. Tvůrci si pro mě připravili tuhý oříšek ve formě jakési nenávaznosti na vzteklinu z prvního dílu. Vydali se cestou náboženského scénáře okořeněným skvělou myšlenkou o protilátce. Většina scén je naprosto dokonalých a hutná atmosféra uvěznění funguje skvěle. Tento horor aspiruje na plný počet, ale snižuje ho slabý scénář. I tak si režisér ode mě zaslouží ohromnou pochvalu, že nezprznil tímto pokračování můj dojem o španělské hororové kinematografii. Samozřejmě pochvalu si zaslouží i zvuková část, která absolutně bez hudby dodává filmu štávu a u závěru jsem chrochtal blahem. Určitě ponaučení, že ne vždy pokračování musí dopadnout špatně. Konec nám zadává na další díl a už si ho zařazuju do svého natěšeneckého deníčku. ()

Davemix

Naprosto geniální pokračování perfektní jedničky. Výborná atmosféra, nabušený od začátku do konce, prostě nářez...85% ()

david666

Ačkoliv se nejedná o takovou bombu jakým byl první díl, i tak zde opět máme slušnou jízdu, mrazivou atmosféru a vkusný konec, díky němu jsem nakonec uvažoval i o plném počtu - ale první díl je jen jeden. Tvůrci asi mají rádi Vymítače ďábla, protože scéna s posedlým chlapcem mi hodně připomínala tento legendární film. ()

sAreOn

Jiné než jednička, a to o dost. Přesto velmi důstojné pokračování. Snímek zachovává stejnou atmosféru jako první díl, ale již není v určitých momentech tak nápaditý jako jeho předchůdce. Bohužel občasné zvlaštní a až stupidní chování postav je do oka bijící, což je u takovéhoto filmu opravdová škoda. ()

kalysta

Neuvěřitelný film, jehož poetika vám vytrhne duši z těla. Není tak našlapaný jako první díl, je jaksi epičtější, režiséři střídají tempo a výrazové prostředky. Přestože film opakuje a recykluje zaběhnutá klišé , jeho stavba, budování napětí, malebnost scén a bezchybné využití handy camery z něj dělá výrazného aspiranta na horor roku. ()

Skretule

Aaaaa....pánové!!!!S druhým dílem nám začínáte pěkně blbnout! Když nevíte roupama coby tak víte přeci že to nejdete v OBI tak nezvracejte nesmysly na plátno. ()

Rieux

Dva roky ubehli a uspesny spanielsky horror sa dockal pokracovania. Dvojka v nicom nezaostava, naopak oproti jednotke ponuka napatie uz od prvych minut. Infikovane bytosti sa valia na skupinku policajneho timu, vedenou zvlastnym hygienikom a nenechaju divaka odpocinut. Na niektore udalosti z prvej casti sa vrha nove svetlo a viac sa dozvieme aj o samotnej infekcii... Atmosferu sa podarilo udrzat rovnako napatu az do samotneho konca, co si u horrorov v tejto dobe treba vazit. Neviete ktora z postav prezije, ktora umrie a tento pocit neistoty vam nedovoli predvidat situacie. V celku nadpriemerny horror, ktory svojho predchodcu triumfuje dejovo aj strachom. Tesim sa na trojku... ()

Silblade

Po shlédnutí prvního dílu jsem si okamžitě pustil i druhý díl, jelikož mě REC naprosto fascinoval a já jsem ještě nechtěl, aby hrůzný, bezesný večer končil. Hořel jsem zvědavostí, co nabídne pokračování tohoto veleúspěšného snímku. Děj navazuje naprosto plynule tam, kde skončil a nyní začíná - SWAT jednotka, vyzbrojena samopalama, beranidlem a kamerou, jde zjistit, co se stalo v domě, kde pobíhají lidi infikovaní vysoce nakažlivým virem. Na průzkum s sebou berou i "doktora" z Ministerstva, jediného člověka, který doopravdy ví, co se vlastně děje. Vstupují do zakaranténovaného domu a cesta za nimi se uzavírá. Nová jatka může začít... No... RECu 2 určitě nechybí akce, chvílema ani napětí, do děje skočí po hlavě, namísto budování "nevinné atmosféry," která se vám postupně rozpadá jako domeček z karet, je hned v úvodních minutách objektiv kamery zaplněn prvními krvavými obličeji infikovaných. Hrozně rád bych místo "infikovaných" použil slovo "zombie", bohužel se v tomto případě nejedná o oživlé mrtvé, ale o živé posedlé. Posedlé démonem. Ne, že bych neměl rád vymítačské horory, ale u mě tohle vysvětlení boří veškeré potěšení (dá-li se to tak říct) z filmu a mírně znehodnocuje i první díl. Chápu, je to originální, nový pohled na věc, vlastně vemte to nejlepší ze zombie a z vymítačů, dejte dohromady a vznikne vám jakási "velmi nakažlivá infekce, která způsobuje posedlost ďémony." Zkrátka, přimontujte k jízdnímu kolu křídla, místo řídítek volant a ono to třeba bude plavat. Takhle ne, prosím. Ale hodnoťme, co nám bylo naservírováno. Akce - dobrá. Herci - ujdou. Atmosféra - zprvu slušná, poté ne tak děsivá, po vysvětlení vlastně rozporuplná. Konec - sice nechutný, ale jinak mi tam neseděl, vlastně mě docela napálil. Ach jo... tak co s RECem 2? Tři hvězdičky, protože mám takovej pocit, že budu za něj ještě rád, když vyjdou další dvě ohlášená pokračování, kde už si o "zombiích" nemůžu dělat iluze. ()

barikhartlik

Tak tohle bylo zklamání na plné čáře. Po jedničce jsem se vyloženě těšila na její pokračování a zřejmě jsem to s očekáváním přehnala. Kamera hrůza a děs, děj to samé, a že bych ze snímku cítila aspoň trošku strachu nebo napětí, tak to ani co by se za nehet vešlo. ()

HennessyVSOP

Komu se líbila jednička, tomu se bude nejspíš líbit i dvojka. Víc akce, rychlejší úvod, stará dobrá budova a nové postavy. Příběh je dle mého názoru velmi zajímavě mysticky rozveden a konec mě překvapil celkem dost. Strach je ve filmu budován stejně jako v jedničce, takže se nejedná o žádnou revoluci. Pro mě 5 hvězd a další adrenalinová jízda a těším se na další díly. ()

Texxa

Tak tohle mě obrovsky zklamalo... Všechna ta tísnivá atmosféra a napětí jedničky tady chybí, navíc se k tomu přidalo naprosto dementní chování hlavních postav, které byly občas prostě na pěst :) No a dialogy... Nejvíc jsem se zasmála u scény, kdy drsňák z jednotky SWAT upustí nesmírně cenou zkumavku, ta se po pádu rozletí na malé kousíčky a on vše komentuje slovy: Omlouvám se, hořelo to. Navíc je tu opět to staré dobré náboženství, které já osobně moc nemusím. Ale abych jen nehanila - některé scény mě trošičku potrápily. Jsem zvědavá, s čím na nás přijdou příště. ()

MUNRO

Opět velmi dobré efekty a dusná atmosféra.Bohužel ale také oproti jedničce absolutně nic nového.Znovu prostorný dům plný nakažených lidí.Tentokrát se nejedná přímo o nákazu,ale o jakousi posedlost ďáblem..?Důstojné pokračování,i když tak trochu zbytečné. ()

Carnosaurus

Snímek začíná velmi slibně. Navazuje přesně na tu atmosféru, kterou jsem obdivoval v prvním díle a snaží se příběh z jedničky rozvíjet dál. Snaží se ale strašně moc a postupně kupí na hromádku sračky, které by měli všechno vysvětlit, objasnit, prostě uvést na pravou míru a to je chyba. To, že jde o pokračování naprosto zbytečné, mi bylo jasné už předem, ale přesto jsem se nechal zvyklat převážně kladným hodnocením a doufal jsem v zázrak. Hle, žádný se nekonal. Tady se vaří ze zkažené vody, ale ani k varu nedojde. Když už chtějí pohřbít slibně se rozvíjející trilogii, klidně (to se stává), ale do finále prvního dílu by se nemělo rýpat. Moc se mi líbila teorie o původu zombies a počáteční atmosféra. Tím to ale končí. Taková krásně nastavená kaše s příchutí nostalgie. Trochu mi to připomnělo moje pocity při sledování Pádu do tmy II. Jak stopáž tohohle dílka plynula dál, já měl čím dál větší chuť si pustit první díl, protože jeho sledování by mělo alespoň nějaký smysl. ()

jopal

Film ako taky nie je zly. Aj sceny su zo zaciatku zaujimave. Prekvapeni je malo, bo ked uz mate par hororov napozeranych, viete presne, kedy "to" pride. Co mi ale najviac vadilo, ze do 1/2 hodiny sa minu vsetky tromfy a nasledne sa uz vsetko viac-menej len opakuje. Tym nechcem povedat, ze by ma film nezaujal, ale chcelo to viacej necakaneho. ()

Venceslao90

Lepší než jednička, i když jisté kvality prvního dílu oceníte až po shlédnutí pokračování, jehož velkou výhodou je to, že se jde na akci okamžitě po pár minutách. Dvojka není ani o tolik lepší v samotné atmosféře (i když ta je stále velmi dobrá, lekačky tady na mě fungovaly více než v prvním díle, i když si myslím že jich trochu ubylo), ale především ve svém variabilním a zábavném zpracování a také ve svém mnohem akčnějším pojetí. Chvílemi jsem měl skutečně pocit, že se dívám na zfilmovaný F.E.A.R. :) Samotný příběh je posunut dál a vydává se docela zajímavou cestou. Škoda že je na konci opět příliš otevřený a vy se vlastně nic moc nedozvíte. Přítomnost reportérky z jedničky také potěšila :) ()