Mezonito

REC 2 = obrovske zklamani. Prvni dil byl skvely, ale dvojka to totalne zabila - hrozne spatni herci, hromada naprosto nelogickych veci ktere cas od casu vystrida naprosto predvidatelna a nasilu narobouvana "lekaci scena"...Tak znechuceny a znudeny jsem byl naposledy pri sledovani Sexu ve meste 2.... ()

Kozlowski8

Film navazuje na jedničku dějově, zpúsobem natáčení na ruční kameru a vůbec - je z něj patrná shodná tvůrčí sestava jako u prvního filmu. Určitý posun však dvojka zaznamenala. Je zde více střílení, výce akce, děj scénáristé okořenili novými postavami a novými nápady, což muselo přijít, aby podívaná nesklouzla v stereotip a nudu. To se nestalo, ale přesto mne dvojka tolik nevtáhla. Bylo zde více dialogů - někdy trošku přihlouplých, jedna nepříjemně uječená holka, ostří hoši ze zvláštní jednotky, působící poněkud strejdovsky...60%. ()

Dreamer

Obrovske klamanie. Skoda ze to preslo do nabozenskej tematiky, zacal som to pozerat, ziadne napatie, priserky, knaz, nuda, asi najviac sa mi pacila pesnicka na konci - to je sakra malo! Z ucty k jednotke po dlhom vahani nedavam odpad. Ak ste videli jednotku, nezkazte si zazitok tymto prepadakom. Slabuckych 10%. ()

Bruce_cz

Tak to snad ne... SPOILER Nejdříve si leze komando po schodech za zadkem jak mravenci, ale do členitého bytu pošlou chudáka samotného... Ještě oukej, stupidita, ale nějak ten příběh je třeba posunout... Ale za chvíli člen komanda zůstane v bytě se zombíky, má nepochopitelně jeden zásobník (proč by jinak křičel o náboje, kdyby je měl za pasem...) a raději si vystřelí mozek z hlavy, než aby zkusil pistolí prostřelit okno, či to pálit do zombíků skrze dveře... No prostě chápu jakýsi stres a tohle, ale takhle by se choval snad jen totální amatér, ale tihle vojáci vypadají jako tvrdá a perfektně vybavená jednotka, tak aspoň trochu realisticky by se nemuseli chovat jak hejno slepic. Dále nekonečná touha zombíky chytat, proč do nich sakra nekopou, nemlátí je a nepraží do nic jednu kulku za druhou. Chvílemi jsou všichni vyklepaní jak kus plechu, ale potřeba na všechny mrtvoly šáhnout, obejmout a nevím co ještě, je nějak neopustí. Jedeme dál. Bezpečností opatření jak to, sniperky míří na každé okno (teoreticky, v některých oknech se mlátí, ale nikdo nevystřeli, ale dejme tomu, že to jsou okna do dvora), ale kanálem si do baráku (a teoreticky i z baráku!) přileze parta děcek, jako by nechumelilo. Nabízí se otázka, co bránilo první skupině kanálem odejít, když v té místnosti dle pistole očividně byli. Neřekl bych, že to je tak skvěle zavřené, že by to šlo otevřít jen z venku. Ke všemu tak nesympatická partička, jak to jenom lze, ale plusový bod, když ta hnusná blb*a zastřelí hasiče místo mrtvoly :-D. No naštěstí se někde ztratí a vrátí se hlavní holka z jedničky (to je vůbec pěkná chuťovka). Ale jinak kněz úplně na baterky, nápad s posedlostí je super, ale ten kněz chvíli vymítá, chvíli jen tak blbě okouní, no divné. Ten film je do nebe volající ignorace mozkových buněk diváka. Taková dvojka, která se tváří děsně cool a jak to do sebe všechno pasuje, ale spíš z toho cítím chechty chechty, šak oni to sežerou a je to horor (horor!!) tak nad tím přece snad nemohou přemýšlet a chtít, abychom to mysleli vážně! Dáme jim tam zombíky, démony, krev a jednu dobrou lekačku a všichni budou šťastní a my bohatí! Já teda nejsem a nebaštím to, cítím se uražen, ale oceňuji snahu a nějaké dobré nápady (byť zrovna ten "vidím to jen v nočním režimu" považuji za jeden z nejhloupějších, jaké jsem kdy viděl)... Achjo! ()

FOndra

Nechapu vysoké hodnocení ... film je okopírovaná jednička bez ničeho navíc, nebýt strašidelného konce a závěru kde přijde k malém zvratu dal bych odpad ! ()

ludovit14

Musím pochváliť REC 2 za veľmi dobré nadviazanie na jednotku.A veľmi som uvítal menej roztrasenú kameru,ktorá v jednotke bola priam katastrofálna-tu to bolo vrámci normy.Ale opäť o filme,nemôžem hovoriť o nejakej veľkej spokojnosti-bol to pre mňa iba zbytočne strávený čas.Na môj vkus to bolo veľmi slabé a nudné.Oproti 1 pridávam o 10% viac,a to za spomínanú kameru a za technickú stránku,ktorá bola na dobrej úrovni.HOD:60%.Jedno je iste,že s touto sériou som skončil,vrátim sa k nej až,keď nejaká epizóda dosiahne viac ako 80%-a len kvôli zvedavosti.PS:úryvok z filmu//povedz mi kdesi?-SOM V KUNDE TVOJEJ,,MATKY’’. ()

Merenre

Co to vlastně bylo, komedie nebo nějaká parodie? Pozor, aha, to měl být horor... ale větší strach jde i z Robbieho Rottena terorizujícího Lazy Town než z těch legračních zombíků nebo co to bylo a ta banda pošustů, co se tam motá po baráku tomu taky nasazuje korunu. Jenom proto, že podporuji evropskou tvorbu, tak nedám odpad. ()

santosz

Bože to zas byla neinvenční stoka plná nelogičnosti a absurdit. Taková ta klasika, zásahová jednotka skládající se výhradně z psychicky narušených jedinců, kteří nedokážou nic jiného než jenom řvát a hysterčit jako ženske, parta uřvanejch, blbejch jak troky tínejdžrů a jeden navedenej kněz. Všichni hodinu a dvacet minut běhají s kvérama po schodišti nahoru a dolů a hulákají jak na lesy. Na konci všichni zemřou, přežije jen jedná novinářka, která se zajisté stane nositelkou zla v pokračování tohoto braku. Ale to už beze mě. Jo, a že se jedná o spoiler jsem nenapsal schválně, to jen tak náhodou kdyby někdo dočetl můj komentář do konce. Díky tomu už čtenář ví jak to dopadlo, nemusí ztrácet čas s touto sračkou a může se porozhlédnout po něčem hodnotnějším. ()

Ace.A.T.L.

Tak a dvojka. Bál jsem se, kam to zklouzne, ale byl jsem opravdu skvěle překvapenej. Naváže na jedničku s naprostou plynulostí a neztratí nic ze svýho kouzla. Naopak, ještě přidá. Poslední scéna ve tmě v kutlochu prapodivně vypadající "slečinky" je opravdu originál a nenechá vydechnout ani na vteřinu. Tam, kde vy člověk čekal lekanec, neni nic a když se člověk uklidní, praští ho bubák, přes chlopně, jak jen to dokáže. Opravdu povedený navázání. Za mě skvělých 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

PECHY15

Asi nemusím komentovat, protože Zeck mi zde mluví přímo z duše. Tedy až na poslední řádky. Blábolící kněze mám tuze rád. ()

Awerin

Ano, tohle je tip hororu který nemá chybu. Film byl od začátku plný hrůzy a všelijakých děsivých okolností, které přidávali filmu na dynamice. Zkrátka výborné film- ()

@nthr4X odpad!

Asi bych si měl dát na chvíli pauzu od hororů. Tohle vážně někoho děsí ? To už víc mě děsí to vysoké hodnocení tohoto ''skvostu''...a jako největší perla jedna ze scén kdy do ''zombie'' zapíchne světlici...to jsem se málem posral né strachy ale smíchy... ()

hony23

Největší slabinou filmu je, že pokaždé, když se děje něco zajímavého, sledujeme děj třesoucí se kamerou z helmy některého z vojáků, takže divák vidí jen chaoz a zmatené záběry. Hororové atmosféry se docílit nepodařilo vůbec. ()

Katjushkator

Po velmi povedeném prvním dílu, přichází zklamání. Dvojka Recu pokulhává jak v celkové atmosféře, tak v dynamice postav. Zatímco v prvním díle, jste si k postavám vytvořili vzat a od začátku do konce jim fandili, zde jsem se přistihla, že si přeji, aby otravné děti z filmu zmizeli, i za cenu strašné smrti. Původně realistický základ příběhu posunuli tvůrci ke klasickému béčkovému hororu. Jako samostatně natočený film by Rec 2 mohl fungovat. Bohužel mě jeho starší sourozenec příliš rozmazlil. ()

Staple

Wau. To jsem vážně nečekal. Jednička byla fajn, tak sem se pustil do dvojky, která mě naprosto dostala. Film oproti jedničce obohatily okultistické prvky, což dalo tomuto filmu úplně jiný rozměr. Zpracování se stále drží nechvalně známému found footage formátu, který zase funguje na jedničku. Tentokrát děj nevidíme z jednoho úhlu pohledu, ale hned ze třech a jejich návaznost je zvládnutá perfektně. Síla jedničky byla v uvěřitelnosti. Zde už tomu tak úplně není, vzhledem k tomu kam se děj ubírá. Hlavním tahákem je tentokrát nápaditá a skvěle zrežírovaná akce. Všechno je nasnímané opravdu velmi precizně a nápady tvůrci opravdu nešetří (viz. scéna s rachejtlí). Co se týče postav tak zde máme nové a vlastně i zajímavější postavy, které mě vlastně i docela zajímali oproti jedničce(což vůbec nevadilo, myslím že v jedničce se to spíš hodilo). Pokud bych tomuhle filmu měl dát nějakou nálepku, tak to bude nejzábavnější hororový film. PS: Jednička je podmínka. Filmy jsou k sobě pevně vázány. Jestli chcete vidět tento skvost musíte vidět jedničku, jinak je požitek poloviční. ()