Dexter1

REC 2 sa vracia presne tam, kde skončila prvá časť. Trošku mrzuté pre mňa je, že sa zmenil charakter nakazených a aj celkovo nádych filmu. Zatiaľ, čo jednotka si budovala pekne postupne atmosféru, dvojka sa správa ako počítačová akčná survival hra a to dokonca aj strihovou skladbou. Toto nie je vyložene zlé pokračovanie, len iné, čo mi nie tak úplne vyhovovala. Najviac ma pobavila však hra tvorcov s kameramanovým menom. Skutočným menom sa volá Pablo Rosso, a v jednotke ho oslovovali Pablo a v dvojke Rosso, som zvedavý ako sa bude volať v trojke. ()

Skip

Do dvojky přidáno náboženské "vytržení" v podobě posedlosti ďáblem, která byla na konci jedničky jen naznačena. Jinak je to více méně to samé v bledě modrém, ale nemyslím to nijak špatně. Film si určitě najde spoustu spokojených diváků a je úplně jedno, že já k nim nepatřím. ()

Sokka_

Skvělé pokračování, které se mi líbilo víc než díl 1... Kvůli dětem co se tam obejvili byla atmosféra o hodně lepší. A ten konec? Páni. ()

fmash

Virová posedlost. Co si na nás ten náš Satanáš ještě nevymyslí, ale budiž. Ale proč si s sebou ten užvaněný elitní exorcista bral do utajené akce tu čtyřku fotbalových „hijo de puta“ strejdů s kamerou... (Nejen) tahle volovina mi nepřestala strašit v hlavě až do konce filmu, a to jsou potom „strašidelné“ finesy ve stylu neustále se vypínající mávající kamery málo platné. Špatně toho bylo opravdu hodně, kromě toho, že jsem se nebál ani vteřinu, tak aspoň dvě hvězdy za komediální vložky s pistolí a několik málo dalších drobností. Nemohl jsem se dočkat konce. ()

kalap

No kto už len môže likvidovať bubakov, ked nie vyškolený farári a tu jeden takýto opíchal zopár miništrantov, matka predstavená mu ho vyhulila, do pet láhvy si nabral svätenú vodu,ktorú zmixoval zo svojim svätým semenom do baťohu si pribalil zopár krucifixov a pod ho likvidovať démona. Lenže farárko sa prepočítal, lebo to nieje nejaký pekelný odkundes, ale priamo origins Devil, ktorý sním cvičí ako prežraté Grécko s EU. ()

kapsomut

Tohle mělo vystrašit? Jsem asi odolnej vůči tomuhle stylu hororů ale koukal jsem na to v noci a nepatrně jsem se bál jen jednou. Nakonec jsem usnul 10 minut před koncem což taky nečemu nasvědčuje - 1* ()

ilemas

Opět řemeslně zvládnurý druhý díl výborného atmosférického hororu, bohužel mě zklamalo to , co se z toho vyklubalo. V jedničce, dokud jsem nevěděl o co jde, to ještě šlo, ve dvojce,když se z toho vyklubal náboženský horor a už víme co se děje musím s hvězdičkou dolů, přesto to má velice hutnou atmosféru a už těším na trojku. ()

Fíla

Horor kde se dokáže zombie pomocí nějakého "démona" převtělit do druhé osoby a poté ještě umět měnit hlasy. Ten mě opravdu nenadchne. Občas jsem měl pocit, že je to spíš výsměch k jedničce. Takže celkem fajnová komedie na dobrou noc. = ) ()

berusche

Když se profláklo, cože v tom baráku dělají, byla jsem hrůzou u vytržení, že úplně smáznou tak dobrou jedničku. Ale překvapivě, nikoli. Musím se přiznat, že scénář působí dokonce přesvědčivěji než ten předchozí a to jej ještě věrně kopíruje. Dokonce začne přesně tam, kde skončil předchozí, což mě teda hodně bavilo. Mám jedinou výtku, a to k počtu infikovaných, kterých tam snad ani tolik nebylo, taky nějaké zabili, takže tady počty, aby to působilo masivněji, trochu nedopadly. Ale jinak, klobouk dolů, hodně slušnej pokus otevřít nově téma exorcismu! ()

StrYke

První REC se mi nezdál ani zdaleka tak skvělý, jak se o něm všeobecně hovoří, ale rozhodně byl dost dobrej. Takže když jsem včera v noci měl náladu na nějaký hodně děsivý horor, vsadil jsem na dvojku.. A byl jsem docela zklamaný. Hodně oceňuji, že REC 2 si totálně na nic nehraje a jde věrně po šlépějích prvního dílu, ale jak se to rozvinulo, to bylo hrozný. Ze zombie udělali lidi posedlý ďáblem (a posedlost ďáblem se šíří slinami) a že se dají odrazit pouhým křížem a modlitbou. Ani trochu a ani jednou jsem se během filmu nelekl a ani trochu nebál, z mnohých scén se sice dala atmosféra až krájet, ale většinou se v ní nikdy neobjevila žádná "zombie", ale až o pár vteřin po tom, kdy už vyprchala všechna atmosféra. To mi přišlo dost smutný a vrcholem je potom ještě příběh trojice děcek, během kterého jsem se i docela nudil (a žádnému z nich jsem ani trochu nefandil). Smysl potom i postrádá dokonce ruční kamera, která dostává prostor jen v několika málo momentech a ve zbytku je jenom prostě "doplněk". To je asi tak všechno z kritiky. Co se týče kladů, tak těch má film tolik, že je zbytečné je tu všechny vypisovat. Jednoznačně má jen místy přerušovanou atmosféru, která je možná i jedna z nejděsivějších, kterou jsem kdy ve filmu viděl, a závěrečné scény se zdrojem všeho zla nemají vůbec žádnou chybu. Dost potěší i "návrat" hlavní hrdinky z jedničky a vydařená scéna s prvním zombie-vojákem, když děcka otevřenou dveře od pokoje, kde byl zamčený. Bohužel se musím sklonit k pouhému průměru, ale je to opravdu hodně hodně dobrý průměr. 3,49/5 ()

honajz2

Nelogičnost na druhou. Už jenom to, že jednotka SWAT vleze do baráku, o kterém vědí, že je v něm virus bez nějakých bezpečnostních rukavic a po prvním střetu s nakaženou osobou už jsou totálně s nervy v háji. Pak se tu objeví další skupinka plná těch nejblbějších študáků, co snad kdy existovali a pak se dostávají k jednotce (taky jeden nesympatický blb vedle druhého). Nápad z konce jedničky, se kterým by šlo dobře pracovat, se tu zvrtne doslova ve Vymítače ďábla a je to celé na nic. Plus k sloučení dvou skupin pak přichází ještě někdo, ale to už je moc velký spoiler, kdybych to tu rozepsal. Oproti jedničce žádná změna - brutálně roztřesená kamera, samá tma, napětí nikde (ale proč ho čekat, když stejně víte, jak to dopadne a postavy jsou nesympatické), prostě, nic nového nepřijde. Ale plusy tu jsou. Už jenom ten nápad pospojovat víc kamer je zajímavý, začátek se mi líbil a fajn se to v něm rozjíždělo, bohužel pak přišel zbytek filmu. A jako celek to bylo maličko zajímavější, než jednička, tudíž dávám 2*. Ale nakonec můžu být vlastně spokojený. Ten starý pár (těm jsem fandil) jsem nikde jako nakažené neviděl ani v jedničce ani ve dvojce... ()

M.i.k.e

kvalit jedničky sice druhý díl nedosahuje,ovšem i tak stále výborná zábava s velmi dobrou atmosférou a pár fajn lekačkami.Nad hodnocením sem chvilku váhal a ačkoliv to na plný počet není,nakonec sem se k němu přiklonil díky faktu,že na hororové scéně zkrátka moc lepších,nebo alespoň stejně dobrých hororů nevzniká. ()

HappySmile

Oceňuju, že tvůrci navázali přesně tam, kde skončila jednička, a taky to, že přidali spoustu neotřelých nápadů, aby to nebylo jenom pouhé nastavování předchozího. Bohužel ale musím říct, že posedlost ďáblem mě moc nenadchla a ty uječený dementní děcka sem si přála odbouchnout sama. To bych asi ještě všechno zkousla, ale ten závěr s tou tmou vs. světlem mi už přišel opravdu za vlasy přitaženej (i když uznávám, že jim to asi muselo dát práci něco takového vymyslet). Na jedničku to holt nemá, úplná ztráta času to taky není, ale kdyby to nenatočili, tak by se nic nestalo. Jenom doufám, že trojka už nebude... ()

Hees

Je to to isté ako REC len trochu zaujímavejšie pri konci.Momentov na zľaknutie je menej ale príbeh je zaujímavejší.(Hodnotenie 3,5) ()

Hennes

Už jsem si chtěl připadat divně, ale zachránil mě svým komentářem Rob Roy. Dvojka se mi líbila víc než jednička. Tohle mě chytlo a bavilo až dokonce, který otevřel dveře třetímu dílu. Bylo to prostě jiné a hnulo se to pro mě lepším směrem. Mimochodem mi bylo hned divné, že to ta reportérka přežila. ()

Havaj8

Tak tohle je pecka. Na rozdíl od Karantény 2, který mělo volný pokračování, tak tady Rec 2 měl úplnou návaznost na děj. Prostředí zůstalo stejný, přibyly další kamery a v lecčem jsme se posunuli o kus dál. Partička mladejch to tam osvěžila, ale 2 z nich zůstali zavřený pořád v jakymsi pokoji. I když tam nebylo tolik akčních scén, málo jich taky nebylo, tak vsadily na náboženskou kartu, vymítání a kněze. A skvěle se jim to vyvedlo, ten konec mluvil za vše. Manuela se nám vrátila v nový roli a podle mě dvojka předčila jedničku, těším se na pokračování... ()

SallyZen

Po překvapující, nadupaný jedničce přišel tenhle dost slabej odvárek. U prvního dílu jsem se dost bál, u tohle jsem se smál, jelikož tu nebylo nic pořádně děsivého. SPOILER: Jediný, co mě potěšilo byla účast Manuely Velasco a celkem dobrý konec. KONEC SPOILERU. ......... Hodnotím podprůměrně, ale přesto se rád podívám na další díly. 40% ()

Martin741

REC 1 postupne vtahovala divaka do deja a aj strasidelna atmosfera sa budovala len postupne, ale o to viac gradovala. Vidno, ze pan Balaguero sa pekne pohral s gradujucou strasidelnou atmosferou, ako to mal vo zvyku maestro Hitchcock. V REC 2 vsak uz pribudlo viac akcnych scen, strielania a postavy sa miestami spravali dost nelogicky, co film trochu potapa. Ale aj tak v ramci hororovej jazdy stale vyborna nadpriemerna zalezitost. Ovsem, na REC 1 to uz nema. 83 % ()