Pontius

Člověk by si řekl, že jednička už vyčerpala veškeré nápady, překvapení, ale ono je to úplně naopak. Začátek opatrný, plný očekávání, po 20 minutách už jen nonstop mazec! ()

Krissty

Při druhém díle jsem se výrazně méně smála a výrazně více bála než při sledování prvního dílu Rec.. Celé to bylo takové víc mysteriózní, ďábelské a psycho! Rozum mi zůstával stát nad lidmi, kteří se dobrovolně hnali za smrtí (nevěděli o tom sice, ale stejně jsem je nechápala).. Taky jsem občas nechápala chování policistů, kteří chodili do bytů po jednom, a kněze, který nemohl vzít krev slečně bez hlavy (dodnes jsem si myslela, že to jde :D).. To všechno ale opomenu a končí to tak, že jsem absolutně nadšená z postupného odkrývání děsivého tajemství a posledních scén ve tmě! Samozřejmě i rozuzlení po mě bylo šokující a úžasné zároveň. Nemůžu se dočkat dalšího pokračování! ()

agentmiky

Dvojka byla podle mě o malinký kousíček lepší než jednička,protože mi přišlo,že v ní bylo více akce a hlavně konec musel překvapit každého,kdo se na tento film koukal.Chování členů španělské speciální jednotky bylo trochu jiné než u civilistů v jedničce.Možná se mi to líbilo více,protože policisté jednali profesionálněji a působilo to na mě lepším dojem.Lekačka ve filmu byla také slušná konec to všechno vygradoval,takže se těším na další díl a doufám,že se povede aspoň jako první dva díly.Hodnocení:80% ()

-Ravee-

Oproti prvnímu dílu, který se záměrně nesnažil okolnosti děje nijak komentovat a osvětlovat a soustředil se plně jen na hutnou atmosféru a napětí, přišel sequel s vysvětlením, jak to všechno vlastně vzniklo.. Ovšem s vysvětlením tak hloupým a křečovitým, že to snad ani není možné.. Dvojka naprosto pohřbila "uvěřitelnost" jedničky a stejně tak znatelně utlumila atmosféru i děs.. Namísto okousaných nehtů, které mi nadělil první díl, jsem měl u dvojky místy namoženou bránici, když jsem se nechápavě smál krkolomnosti děje.. I tak ale [Rec] 2 nabízí slušnou stylizaci jdoucí ve stopách originálu a stejně tak i pár momentů, kdy se zatají dech.. Summa summarum průměrný horor, který se ovšem v dněšní době stupidních "slasherů" cení.. ()

zlabus

Zásadní propad oproti jedničce. Je fajn, že si páni tvůrci vymysleli poměrně atypické vyvětlení pro fenomén zombies, ale měli si to trošku líp promyslet. Logika dostává jednu ránu za druhou, ať je to celá "mytologie" kolem tajemného viru, chování postav či závěrečné zmrtvýchvstání. Z kladů nám tak zůstal skvělý vizuál (bohužel už ani ten nepůsobí tak jako v prvním díle), a to je asi tak vše. Jednička mi přinesla skoro bezesnou noc a pocit totálního strachu. Co mi přinesla dvojka? Hlavně pocit těžce promarněné šance. ()

Paxxx.cz

Je docela vzácné když se u druhého pokračování podaří udržet nastavená laťka alespoň na stejné úrovni jako u prvního dílu. Skvělé propojení s úvodním dílem, nečekaný konec. Pro fanoušky jedničky povinnost- 78%. ()

RasputincZ

Jednička patří mezi mé nejoblíbenější horory, ale 2 mě spíš zklamala. Obával jsem se, že za příchodu elitní jednotky se z REC rázem stane americká vyvraždovačka, ale tak úplně se mé obavy nenaplnily. Zhruba druhá polovina filmu se skládá především z hádek mezi šéfem jednotky a neskutečně nepříjemným knězem. Zajímavé bylo využití POV kamery, co mělo gradovat především akční scény. Zapojení tří teenagerů do příběhu jsem rozhodně neviděl jako mínus, ikdyž přiznávám, chování některých jedinců bylo opravdu chvílemi zvláštní. ()

TomX2

Rec 2 je pre mňa veľké sklamanie. Po prvom úspešnom dieli som sa na pokračovanie veľmi tešil, no to už nie je ničím génialne, výborne a ani výnimočné. Skôr také nemastné neslané. Najviac mi vadil scénar - chovanie postáv bolo naozaj nepekné, nechovajú sa vôbec normálne alebo tak, ako by ste sa v danej situacii chovali vy. K tomu ešte pristanú aj nezmyselné dialógy, priznám sa - už od začiatku som to chcel vypnúť. Herci ušli a hodnotil by som aj štyrma, dokedy na obrazovku neprišli primitívni teenegari, ktorí mi naozaj liezli na nervy. Od vtedy to ubehlo pomerne rychlo, ale aj tak som ich nemohol vystáť. Napínavé to bolo veľmi, hlavne v prvej polhodine, ale škoda že tam nebola ani jedna lakačka - takže som sa ani raz nevystrašil a ani raz som ani necukol (zatiaľ čo v jedničke niekoľkokrát) Nadpriemer - 65% ()

havLord

Špatní herci, nuda, demence, nic, co by mě dokázalo překvapit, nezvládnuté použití videokamery - skrz celý film je (samozřejmě) používána jen ta, ale často křečovitě, ohrané závěrečné vysvětlení návratu jednoho charakteru. ()

Tayen

Může být pokračování úspěšného filmu lepší než jeho předchůdce, aniž by za jeho stvořením stál James Cameron? Ano může, pokud se vykašlete na komerci a nebojíte se ukázat rudou barvu a syrovou chuť, a jste Španělé :-). Druhý díl Rec přímo navazuje na díl první a v průběhu děje odpovídá na spoustu otázek. Pokud byl první díl čistým zombie filmem, díl druhý přidává exorcismus a Ďábla. Jednička se nekopíruje, už tady nemáme nájemníky, jen vyděšenou partu záchranářů, jednoho protivného kněze a bandu děcek, které se tvůrci nebojí pohryzat. Střílí se, kouše se, hledá se anorektická přenašečka, kterou známe z prvního dílu, a to vše v rychlém tempu a za přítomnosti napětí, které nám zaráží dech. Úžasný nápad s vězením temnoty je triviální, přesto originální a já se budu nadosmrti bít do hlavy proč něco takového nenapadlo i mě. A proč jen čtyři hvězdy? Jedna dolů za závěr: toho červa si mohli odpustit. Je možné, že takhle se přemisťuje Satan, ale mi to spíš připomnělo Shivers od Cronenberga nebo legendární Věc. V mžiku všechno dostalo zase úplně jinou podobu, která zabila téměř vše, co se budovalo od prvního záběru. ()

Praxis

Ještě o chlup lepší než první díl. Upřímně - takhle děsivé horory jsem ve svém životě snad ještě neviděl. Zatímco jednička těžila z atmosféry neznáma a hrůzy, dvojka sází na akci míchanou klasickým hororovým schématem alá vymítač ďábla. Velmi mě bavily dvě dějové linky, které se poté spojily do jedné (docela mě zajímá osud holky a kluka, které zavřeli do místnosti s "růžencem") a jako předchozí díl - děsuplný a převapivý závěr alá Shyamalan. Jsem zvědavej na trojku! ()

Popluh

Je sice pozitivní, že se tvůrci po atmosféricky jedinečné a dotažené jedničce vydali víceméně odlišným směrem, ale to je tak všechno. Nulové napětí, absolutně žádná atmosféra a milion scenáristických berliček podpírajících naprosto šílený námět, který kromě toho, že do pekel stahuje dvojku dodatečně sráží i jedničku. U tohohle filmu jsem se v podstatě víc nasmál než bál a rozhodně jsem nebyl sám. A když už se v závěru aspoň na chvíli objevil prvek napětí, byl udusán neskutečně debilním a očekávaným cliffhangerem pro další díl, který se okamžitě stal tím nejvíce děsivým prvkem Rec2. 40 % a nikdy víc ()

Sandiego

Co se týče brutality a nechutnosti ještě větší nářez než minulý díl. Trochu víc tu ční příběhová konstrukce a chybí zde ono plíživé budování atmosféry, ale i tak si lepší pokračování nelze připravit. Navíc výborně připravuje půdu pro další dvě pokračování. ()

nirvanafan

Tak jako fanoušek jedničky jsem dostala pořádnej kick-ass. Skvělá gradující tísnivá atmosféra jedničky se naprosto vytratila. Přicházíme do rozjetého vlaku a napřed je divný, že zombíci neútočí vůbec (jako kdyby věděli, že tentokrát tam jsou chlapi s bouchačkama). O tom, že by byl tento horor opravdu děsivý, opět narozdíl od jedničky, mluvit nelze. Dále se tu matlá zombie horor s výmítáním ďábla, což mi jako úžasnej nápad vážně nepřijde (to už můžeme rovnou spojit čistou duchařinu a texaský masakr motorovou pilou). A jako debilita navrch jsou tu uječený puberťáci (v jednom záběru to připomíná mnou nenáviděnou záhadu blair witch) a vzkřísení tý holky z jedničky. Takže jedna hvězdička za nostalgii k jedničce a za to, že když už něco tak to aspoň nenudí. To však nepopírá fakt, že z hororové pecky se stalo jen další debilní béčko, který můžeme směle postavit vedle řady jinejch. ()

Freemind

Rada pro začátek - pokud jste neviděli jedničku, určitě se na ni podívejte, než si pustíte REC2. Scénář je sice plný drobných kravinek, místy se mohli tvůrci držet trochu zpátky, s kombinací křesťanských démonů s biologickými experimenty to trochu přepískli - přesto to na mě opět fungovalo, takže klidně dám slabší čtyři hvězdy. Tvůrci mají opravdu velmi dobrý cit pro detail, nelineární scénář je hezky propletený, postavy hezky plastické, musím moc pochválit masky, došlo i na decentní dávku černého humoru. Sequel krásně navazuje na první část a nakopává původní komorní horror na úroveň adrenalinové jízdy - plně souhlasím se všemi, kteří přirovnávají styl zpracování tématu ke druhému dílu série Vetřelec. Nezapomínejme ale, že Vetřelce pokaždé točil jiný, velmi vyhraněný tvůrce, tady se proto trochu bojím trojky, která nás beztak nemine - riziko upadnutí do schématu už bude příliš velké. Prozatím si ale užívejme tenhle krásný mix horrorových žánrů, než ho amíci zprzní nějakým remakem. ()

Macejko

Jednotka prekonaná v každom jednom ohľade. REC 2 ani náznakom netrpí všeobecným syndrómom sequelitídy, kde dvojky sú vo všeobecnosti horšie filmy ako prvé diely. Jediný neduh jednotky, a síce občasné výpadky z nastoleného tempa, sa tu nenachádza vôbec. Je to nonstop atmosférická, na dosranie napínavá a perfektne zahraná záležitosť. Trojka jednoducho MUSÍ vzniknúť! ()

raimi

Pánové Plaza a Balagueró mě vyzvedli, tam kde mě naposledy vysadili a pumpujou mi adrenalin do žil s ještě větší vervou než u jedničky. Tu jejich vyhýbku jinam sem jim sežral i s navijákem a sakra si to užil. Bude trojka? :-))) ()

zipper111

Dvojka si drží kvalitu jedničky, je o něco nechutnější, ale zase méně strašidelnější. Bohůžel trochu předvídatelná, ale pořád tisíckrát lepší než nějaká srajda typu Hory mají oči. Pár výtek bych měl hlavně k postavám komanda, které se chovaly tupě, bez logiky, a to by měli být profesionálové ve svém oboru, a ne že na prvního vocasa vystřílej celej zásobník, a ještě s tou puškou mávaj tak, že rozstřilěj celej byt, jen toho pitomce jednoho skoro netrefí. Ale to se dá ještě svést třeba na psychiku, já nevim. Ale pořád to je velmi slušný. ()