Malá modrá stvoření, která žijí šťastně ve své šmoulí vesnici, ohrožuje  nepřítel - čaroděj Gargamel se svým kocourem Azraelem (tato dvojice nápadně připomíná biologa Jaroslava Flegra s jeho Micíkem). Když se snaží čelit jeho útoku, unikne šestice Šmoulů - Taťka Šmoula, Šmoulinka, Mrzout, Nešika, Koumák a Směloun - časoprostorovým portálem a octne se v New Yorku. Tady se po krátkém bloudění dostane do bytu novopečeného viceprezidenta pro marketing kosmetické společnosti Anjelou Patricka a jeho těhotné manželky Grace. Patrick má spoustu starostí se svou zaměstnavatelkou Odile, která neví, co chce, ale požaduje, aby to dostala, ale Grace zaujme k modrým pišišvorům od začátku kladný postoj. Gargamel, který touží získat ze Šmoulů jejich magickou modř, je ovšem pronásleduje i v New Yorku, kde démonicky na nejrůznějších místech vystupuje z kouře, a získá si dokonce přízeň Odile, když nečekaně omladí její matku. Gargamel zajme Taťku Šmoulu a na ostatních Šmoulech je, aby ho osvobodili... (TV Nova)

Axident

No, je to sice ptákovina podle šablony Alvin a Chipmunkové, ale popravdě řečeno mě to bavilo a děti též. Gargamel je stylový, šmoulové extrémně plastičtí (ač si na jejich vzhled musí člověk zvykat a se šmoulinkou, vypadající jako malá, bloňdatá, modrá manekýna, jsem si neporadil) a pár dobrých vtípků. Palec jemně nahoru. ()

Deratizer

Bohužel mi humorné hlášky v této komedii přišly víc trapné než humorné a k tomu ještě ubohý herecký výkon hlavní mužské role, jenž nemá žádné charisma, natož pak pro komickou roli. Ten herec mi lezl krkem. Naopak Gargamel byl herecky naprosto ideální, vzhledově opravdu trefná volba, jednoznačně nejcharismatější herecká postava filmu. Śmoulové taky nebyli k zahození, ale film jako celek mi ze zmíněných důvodů prostě nešmakoval a bohužel jsem nedostal šanci se zasmát, ale zkouknout se to dá. Nápad přenést slavné animované šmoulíky z pohádky do reálného prostředí světa lidí byl jen otázkou času, kdy to někoho napadne a vlastně proč ne, každá změna a nápad se cení. ()

Rokle

Kdo byl jako malej na Šmoulech odkojenej, nemůže být touhle blbinkou pohoršen. Ba naopak, příjemně stravitelné, zábavné a vtípky do vlastních řad pobavily. Nejlepší film jinak podprůměrného Gosnella. Jak toho docílil je mi záhadou :) ()

čmelda5

Čekala jsem průměrnou komedii, ale příjemně mě to překvapilo. Samozřejmě, že děj je trochu strohý, konec předvídatelný, ale já jsem se opravdu bavila. Šmoulové jsou malí, milí a roztomilí, Gargamel s Azraelem zlí a proradní, přesně jak v původním seriálu. Dokonce mi udělalo radost, že aspoň někteří Šmoulové jsou namluveni stejnými dabéry, jako v tom seriálu. Prostě se mi to líbilo, myslete si, co chcete. Normálně bych dala slabší 4*, ale za úžasného Neila Patricka Harrise a za písničku Ready to go (kterou zbožňuju), jenž hraje při závěrečných titulcích, musím přičíst ještě jednu--------->dávám 5* :)) ()

Luk Skywalker

Nic extra jsem od toho nečekal, takže míra očekávání nebyla velká. Zábavný film je, herci hlavních rolí jsou známí ze seriálů (Neil Patrick Harris, Sofia Vergara a Jayma Mays) a jejich herecká úroveň není špatná a Gargamel je snad ještě lepší než v seriálu (nebo spíše mocnější). Nedostatky jsou jako snad v každém filmu, ale celkem pěkně odsejpá a děj a nenudil jsem se. Ne všechny předělávky seriálů mých předškolních a školních let do podoby filmů se zdařila (Méďa Béďa dopadl o něco hůř), proto dávám vysoké hodnocení. ()

Zajdo

Vedel by som si šmolkov predstaviť ako kreslený film podobný seriálu z 80 rokov. Táto verzia ma veľmi neoslovila. Film nieje vyslovene špatný ale poteší najmä malé deti. ()

BOURQUE

Kým ozajstný „Šmolkovia“ sú fenoménom osemdesiatych rokov, tento celovečerný „film“ je len veľkou bublinou, ktorá síce marketingovo sa ešte viac narástla (myslím na zisk v kín), no zo strany kvality úplne vypukla. Mám taký pocit, že „diváckym terčom“ bola len skupina malých detí. Na druhej strane si musím vyzdvihnúť H. Azaria, ktorý ako Gargamel bol celkom reálny. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Ydrosten

Právě jsem z dcerou shlédl oba díly. bylo by ode mně nesportovní dát méně jak 3 hvězdy, protože jsem se u toho docela nasmál. Proč tomu dávat méně jak průměr, když to vyloženě špatné nebylo. ()

Olík

Moje dětství.....sledoval jsem je, vystřihoval si jejich obrázky, poslouchal dlouhohrající desky (ano, to jsou takové ty černé placky s dírkou uprostřed), od sestry k vánocům dostal plyšového Taťku šmoulu.....a tohle mám za to? Dneska tento belgický produkt krátí volné chvíle mému potomstvu a já musím konstatovat, že některá osvědčená schémata by neměla měnit svou formu. ()

Rathalos

Filmove spracovanie Smolkov na prekvapenie dopadlo vyborne,velmi dobry vyber hercov,modri malicki kamoskovia boli po grafickej stranke super,hudba fajn,pribeh zaujal a zabavil som sa...:-) ()

mutace

Soudě podle reakce mých dětí, kterým se to velice líbilo, jedná se o vcelku úspěšný dětský film. Dokonce ani já se nijak zvlášť nenudil. A, že mi to místy přišlo trochu jednoduché? Však je to film pro děti. Za mě čtyři hvězdy, moje děty by dali 5. ()

Kingjiri

"Nemám rád šmouly." Upřímně řečeno jsem od Šmoulů radši neočekával vůbec nic, takže to nakonec dopadlo tak, že jsem vcelku mile překvapenej. O žádnej klenot kinematografie se samozřejmě nejedná, ale dalo se na to koukat a občas jsem se i přes totálně infaltilní šmoulí zápletku docela i bavil. Docela potěšil sympaťák Neil Patrick Harris v hlavní roli a nejvíc pobavil Gargamelův triumfální průchod kouřem. Dá se říct, že líp už snad "hraný" Šmoulové dopadnout nemohli. Naopak moh být výsledek mnohem horší, nakonec teda tři velmi slabý hvězdy. ()

actor-SP

Taká typická rozprávočka pre deti. Človek sa pobaví, zaspomína na staré dobré detské časy a po opustení kina splieta jednu hlášku za druhou. Šmolkovia sú slabým filmom, no deti vo veku do 12rokov na tento film budú ešte véééľmi dlho spomínať. ()

phoenixer

Samotnej film mě ani tak nebavil jako spíš to 3D zpracování šmoulů. Scénář nic moc, už po zhlédnutí traileru mě bylo jasný o co půjde, ale být dítě tak mě to baví asi dost. Nakonec docela zdařilá zábava... ()

saltonsea?

Děti se baví, rodiče se nijak zvlášť nenudí, ba dokonce někteří se baví taktéž. 3D provedeno velice dobře. Hraný Gargamel skvělý, ještě lepší je ale jeho kocouří parťák Azrael. ()

radek512

Naprosto zhrozen po shlédnutí traileru, ovšem po návštěvě kina celkem spokojen, nedochází k prznění šmoulů NY, ale někdy dochází k pěkné symbióze. Nejedná se o nic z čeho se stane v budoucnosti klasika, ale jako rodinný film to myslím uspěje. ()

Kdo namluví nové Šmouly?

Kdo namluví nové Šmouly?

15.06.2015

Celovečerní návrat Šmoulů vydělal před čtyřmi lety přes půl miliardy dolarů. Pokračování ale nedalo ani 350 milionů, takže se v Sony rozhodli celou sérii restartovat. Modří nezbedové se vrátí do kin… (více)

Ježek Soník běží na velké plátno

Ježek Soník běží na velké plátno

11.06.2014

Že neznáte nejrychlejšího ježka na světě? Tak to jste zřejmě nevyrůstali na videohrách od Segy. Sonic the Hedgehog (u nás jako ježek Soník) je legendární protagonista roztodivných hopsaček, především… (více)

Rychlá rota míří do kin

Rychlá rota míří do kin

04.02.2014

Správný... zásah... v tu pravou chvíli mám, když přízrak... temný... svým rejdům šanci dá... na velkém plátně! Ano, čtete správně. Slavný animovaný seriál, na kterém musela vyrůstat většina uživatelů… (více)