Malá modrá stvoření, která žijí šťastně ve své šmoulí vesnici, ohrožuje  nepřítel - čaroděj Gargamel se svým kocourem Azraelem (tato dvojice nápadně připomíná biologa Jaroslava Flegra s jeho Micíkem). Když se snaží čelit jeho útoku, unikne šestice Šmoulů - Taťka Šmoula, Šmoulinka, Mrzout, Nešika, Koumák a Směloun - časoprostorovým portálem a octne se v New Yorku. Tady se po krátkém bloudění dostane do bytu novopečeného viceprezidenta pro marketing kosmetické společnosti Anjelou Patricka a jeho těhotné manželky Grace. Patrick má spoustu starostí se svou zaměstnavatelkou Odile, která neví, co chce, ale požaduje, aby to dostala, ale Grace zaujme k modrým pišišvorům od začátku kladný postoj. Gargamel, který touží získat ze Šmoulů jejich magickou modř, je ovšem pronásleduje i v New Yorku, kde démonicky na nejrůznějších místech vystupuje z kouře, a získá si dokonce přízeň Odile, když nečekaně omladí její matku. Gargamel zajme Taťku Šmoulu a na ostatních Šmoulech je, aby ho osvobodili... (TV Nova)

PedroPo

Začnu jako už spousta dalších tady: kupodivu to nebylo tak strašné, a vyklubal se z toho velmi příjemný film na sobotní dopoledne s dětma v kině (sledoval jsem v sobotu před polednem bez dětí). Animace nerušivá, Gargamel a jeho kocour úžasně natvrdlí, Šmoulové s tou svou pozitivitou příjemně protivní. Co mi vadilo byla snaha udělat z N. P. Harrise heteráka a taky zjednodušování práce marketingového oddělení (ale to poslední je pouze můj problém). ps - miluju vystupovat z dýmu, připadám si pak tolik záhadný a nebezpečný....muhehe ()

BDMarty007

Nenazýval bych to rodinnou komedií, protože pro rodiče to moc není, byť pokus o kombinaci vysloveně dětské pohádky a romantické komedie je zřejmý. Zůstalo ale spíše u té pohádky, která se tak trochu prolne světem dospělých. Ale dětem se to líbí, je to jasné a přímočaré, dětsky vtipné, úplně debilní nebo scestné to není a jako doprovod to milující rodič unese. Ocenil jsem zejména to, že tam nejsou žádné debilní šmoulí písničky (kromě jedné, a tu i sami šmoulové ironizují). Momenty utrpení je používání adjektiva „šmoulí“, ale není toho zas tak moc. Snesitelné, spíše příjemné překvapení. ()

Hermanka

V polovině filmu jsem si začala přát, ať se objeví opět ten vodní vír a ta modrá stvoření zmizí i s tou skrytou reklamou a já můžu jít domů. Ještě mnohem lepší by bylo, kdyby je Gargamel dojednoho pochytal. Ale známe animáky, moc jsem v to nedoufala. Málem jsem zapomněla zmínit pro mě jeden dojemný okamžik, a to když se šmoulinka zpovídá z toho, že má pouze jedny šaty. Jak by řekl mrzout: nemám ráda animáky. Budu se snažit být v hodnocení objektivní. Dle reakcí dětského publika musím říci že to se bavilo. Proto jsem nucená udělat aritmetický průměr v hodnocení. Zaokrouhluji nahoru, jelikož odchod mě napadl v polovině, Době ledové se to povedlo již po pár minutách začátku. ()

sarfian

Osobne som si myslel, že to bude omnoho lepšie. Nebolo to tak úplne hrozné a prvá štvrtina filmu mala celkom slušné obrátky, ale potom až do asi trištvrťky filmu slabota, no a posledná štvrťka sa nám zase trochu rozhýbala. Škoda, z tohto sa dalo vyťažiť omnoho viac a hlavne vďaka značke ŠMOLKOVIA, ktorú pozná asi každý a každý už mal možnosť vidieť kreslený seriál. Nevadí je to zaslúžený priemer a tuším, že už sa určite robia plány na pokračovanie, kde dostanú tvorcovia druhú šancu ukázať niečo viac. VIDENÉ 1x ()

Searison

Dostal jsem co jsem čekal.... takže nic. Ani Neil Patrick Harris to nezachránil. Věřím že do věku 12 let se to může líbit, ale starším určitě ne ... ()

tom912

Osobně jsem nikdy neměl rád kombinaci animovaného filmu a hraného filmu a asi nikdy rád mít nebudu. Kdyby to byl plnohodnotný animák, šel bych s hodnocením určitě výš, takhle jenom za 3*. 60% ()

Henry Morgan

Tak u toho jsem se bavil, i když to bylo tak strašně přímočarý a primitivní. Ono to bylo zároveň i jistým dílem roztomilý, srandovní, praštěný a divný, takže něco pro mě. Je to prostě pohádka a dětem se to musí líbit, takže se vy dospělý moc neserte do bodování. To je jako kdybyste seriozně ohodnotili Twilight ()

Drtic

Šmoulovane divná slátanina ktorá potvrdila to čo som tušil od tej doby keď som uvidel trailer. V tej dobe som si, ale myslel, že to bude čisto decká záležitosť, ale nie nieje. Film si snaží získať divákou všetkých vekových skupín aj keď deti ho docenia určite viac. Vo filme sa vyskytne množstvo humorných narážok na kade čo, ale ktoré decká ešte nepochopia. Každopádne sa to snaží tváriť milo obzvlášť milý boli šmoulové hovoriaci goooooogle a 3D taktiež poteší, ale príbeh je úplne jednoduchý ktorý pravda dopadne tak ako má. Ešte by som rád vyzdvihnul gargamela ktorý bol aspon u mna najzaujímavejšia a najviac originálna postava a veľmi vierohodná konverzia z kresleného seriálu do animovaného filmu. Tak ako to celé vlastne dopadlo ? ? Neslávne !!!! ()

waska

Nebylo to nejhorší, čekal jsem větší průser, ale k výbornému seriálu to má daleko. Sice Gargamel byl "boží" a příjemně překvapil "Barney" v roli rodinného "taťky", ale chyběl tomu zlomový nápad. ()

Oonika

Já jsem se bavila skvěle, takže si myslím, že děti se museli bavit královsky. Skvělé vtípky ve formě přešmoulených slov (I smurf you!), zmatení šmoulové v New Yorku a hodně přesvědčivě zahraný a namaskovaný Gargamel. Na konci super fotky, jak si šmoulové ve své vesnici udělali malý Smurf York :-D Rozhodně žádná ostuda, ale příjemná zábava pro děti, i velké děti jako já :-) ()

Petula009

Čtu tady jaký to neměl být propadák a jaké je to zklamání. Já jsem nečekala téměř nic a myslím, že jsem celkem hodně získala. Je to fajn film, který rozhodně neurazí a všem příznivcům Šmoulů by se určitě líbil. Jedna věc mi tam haprovala a to byla v zásadě celá role Gargamela.Nesedla mi, i když to byl primární účel. ()

ER

Vypadá to, že popularita seriálu se nekoná,ale za podívanou to stojí a dětský divák bude spokojen. ()

Chip89

oooooouuuuu google.....:D Scéna, u které jsem se nejvíce nasmála. Jinak typické hollywoodské se šťastným koncem. Uslazené a skoro o ničem, oddechovka,kterou jsem viděla teď a dalších pár let vidět nepotřebuji. Dávám tři hvězdičky, protože jsem viděla už i horší věci. ()

vincchuppo

Bál jsem se toho víc než Garfielda, ale nakonec to zase tak nebolelo. Jo, docela mě to i překvapilo. Sentimentální Šmoulí filmek. ()

Psycho.R

Být dítětem, dám klidně o hvězdu dvě víc, protože bych dostal přesně to, co od Šmoulů chci. Ale ani dospělej nejsem zklamanej, že bych svůj čas promarnil, naopak, bavil jsem se, takže to vidím tak na 70 %. ()

gemi

Příjemné překvapení, váhám nad čtyřmi hvězdami. Ani zdaleka tak infantilní a hloupé jako kreslená verze. Naopak. Dívali jsme se na to celá rodina a já k tomu měl ze začátku skoro fyzický odpor, ale je to překvapivě vtipné. Děti se řehtají nemotornému Gargamelovi, dospělí chytrým vtipům a všichni jsou spokojení. ()

Petike odpad!

Toto si tí malí rozprávkoví komunisti nezaslúžili... Trestuhodné ! Režisér nech radšej šmolkuje s inými filmami. Apropo : Téma "Ohúrení cudzinci v New Yorku" bola už pred rokmi natoľko obohraná, až ma šokuje, že tvorcovia tohto braku ešte vôbec považovali za nutné pridať do jej radov ďalší nepodarený film. ()

cheonsacz

Docela jsem se bála co mě čeká a byla jsem mile překvapena. Není to příliš amerikánské, hraný Gargamel byl dokonce vtipný a film rozhodně nehraničil s trapností jak jsem očekávala. Dokonce i hlasy dabérů si byly podobné s těmi z původního animovaného seriálu, ne-li stejní (nejsem si jistá) a Neil Patrick Harris potěšil v pro něho tak netypické roli muže rodinného typu :) Ovšem na původní seriál to rozhodně nemá, pár momentů bych filmu vytkla a tak dávám pouze 4 hvězdičky. ()

Kdo namluví nové Šmouly?

Kdo namluví nové Šmouly?

15.06.2015

Celovečerní návrat Šmoulů vydělal před čtyřmi lety přes půl miliardy dolarů. Pokračování ale nedalo ani 350 milionů, takže se v Sony rozhodli celou sérii restartovat. Modří nezbedové se vrátí do kin… (více)

Ježek Soník běží na velké plátno

Ježek Soník běží na velké plátno

11.06.2014

Že neznáte nejrychlejšího ježka na světě? Tak to jste zřejmě nevyrůstali na videohrách od Segy. Sonic the Hedgehog (u nás jako ježek Soník) je legendární protagonista roztodivných hopsaček, především… (více)

Rychlá rota míří do kin

Rychlá rota míří do kin

04.02.2014

Správný... zásah... v tu pravou chvíli mám, když přízrak... temný... svým rejdům šanci dá... na velkém plátně! Ano, čtete správně. Slavný animovaný seriál, na kterém musela vyrůstat většina uživatelů… (více)