Malá modrá stvoření, která žijí šťastně ve své šmoulí vesnici, ohrožuje  nepřítel - čaroděj Gargamel se svým kocourem Azraelem (tato dvojice nápadně připomíná biologa Jaroslava Flegra s jeho Micíkem). Když se snaží čelit jeho útoku, unikne šestice Šmoulů - Taťka Šmoula, Šmoulinka, Mrzout, Nešika, Koumák a Směloun - časoprostorovým portálem a octne se v New Yorku. Tady se po krátkém bloudění dostane do bytu novopečeného viceprezidenta pro marketing kosmetické společnosti Anjelou Patricka a jeho těhotné manželky Grace. Patrick má spoustu starostí se svou zaměstnavatelkou Odile, která neví, co chce, ale požaduje, aby to dostala, ale Grace zaujme k modrým pišišvorům od začátku kladný postoj. Gargamel, který touží získat ze Šmoulů jejich magickou modř, je ovšem pronásleduje i v New Yorku, kde démonicky na nejrůznějších místech vystupuje z kouře, a získá si dokonce přízeň Odile, když nečekaně omladí její matku. Gargamel zajme Taťku Šmoulu a na ostatních Šmoulech je, aby ho osvobodili... (TV Nova)

KayTee

Dávám 5 a chci je všechny domů...a vůbec se za to nestydím :-D 3D verze Šmoulům opravdu sluší :-) Lá lá la la la lá lá la la la lá ()

jasanka

Příjemný film, který děti ocení a dospělí se při jeho sledování taky rozhodně nenudí. Několikrát jsem se opravdu s chutí zasmála, jednou jsem se dokonce přistihla s napětím otevřenou pusou. Bohužel pro děti děj obsahoval pár zbytečných scén a dost vtipů bylo vyloženě pro dospělé. Celkově ale moc povedený hraný/animovaný film. ()

blazenka

Podle mě se film celkem vyvedl. Nezdála se mi ale dobře zvolená kombinace hraného a animovaného. Myslím, že Šmoulové pobíhající New Yorkem byly sice roztomilí, ale prostředí mi k nim nesedlo. Spíš bych uvítala nějaký nápaditý příběh odehrávající se v jejich rodné vesničce. Ale i tak to bylo velmi svěží. 65% ()

Silencia90

Hezká a milá animace, kde jsou Šmoulíci fakt moc roztomilí. Už jen na ně se dívat, je lahoda. Navíc vtipný Harris tomu dodává šmrnc. A blbý Gargamel s kouřem je jen třešnička navíc :)) Bylo to přesně takové jaké jsem čekala. Příjemné, humorné, sympatické a pohodové. ()

Móó

Když jsem šla s malou ségrou do kina na Šmouly, říkala jsem si, že to třeba nebude tak hrozné. Když jsem odcházela, běželo mi hlavou, že jsem se vlastně dobře bavila. Nezbývá než dodat - šmoulovatě dobrý film. ()

Mr.Hudson

Tato dlouho očekávaná komedie dopadla v mých očích celkem slušně. Samozřejmě, že se jedná o jednodušší film, který nás neosloví bezchybnými hereckými výkony a nebo třeba zápletkou, ale jako komedie na téma stejnojmenného seriálu je to až překvapivě snesitelné. Mladí modří mužíci se mi leckdy zdáli v seriálu otravní, ale zde je tomu jinak, líbí se mi jejich vykreslení, spád, dějová linie a když skončí u sympatické dvojice v New Yorském bytě, tak teprve začíná to pravé dobrodružství. Jejich konečný návrat do jejich země jsem si u filmu dokonce přál oddálit, to bych před začátkem filmu rozhodně nečekal. Zkrátka jedna z povedenějších rodinných komedií poslední doby. ()

Illuminare

Koupil jsem DVD letos pod stromeček mojí malý sestřenici, měla z toho ohromnou radost. Druhej den se na to chtěla semnou podívat, přidala se babička, otec, teta, a matka. Musim dodat že takhle jsme se dlouho nepobavili. Opravdu zabavný film pro celou rodinu. ()

MovieFive

Obecně přímo nesnáším filmy, kde se spojují animované postavy s realnýma (př. Garfield) , řekla bych, že málokdy se to povede natočit dostatečně věrohodně. Na Šmouly jsem se koukla hlavně kvůli N.P.Harrisovi. Co bych filmu vytkla je hlavně děj, který mohl být mnohem více propracovanější a vůbec, mohl být zkrátka lepší. Samotní šmoulové byli krásně zpracovaní a dejme tomu, že tady spojení animace-realita docela fungovalo. Záporná postava-Gargamel-věřím, že byl dobře zvolený i zahraný, ale především hrozně otravný a celkově mi vadil, i když to je tak možná správně :) Přesto je pravda, že pár povedených scén měl, stejně jako Azrael (jeho kočka), ale právě u kočky byla někdy hodně vidět přehnaná animace. Neil Patrick Harris ve filmu nebyl nějak výrazný, což mě mrzí, ale hlavní roli měli hold šmoulové...Co se mi na filmu opravdu líbilo byla hudba, pár dobrých vtipů a roztomilí šmoulové a navzdory ne moc vydařenému ději, jsem to dokoukala a nakonec to nebylo tak špatné. 55% ()

Wolvie

O třídu koukatelnější než Chipmunkové,ovšem pořád jen plytká a po většinu času trapně nevtipná podívaná,která dětem kazí vkus a dospělí u ní zákonitě trpí.Letos už jsem ale v kinech chytil i horší věci. ()

RedDuck

Udělat film pro mladší a zároveň i starší kategorie je kumšt, ovšem nikde jsem neviděl předěly tak výrazné a násilné jako zde. Linie reálného a šmoulího světa jsou jako dva odlišné filmy, a tak zatímco jednou bude malé dítě tleskat ručička a starší se bude nudit, za pět minut bude malé nechápat a starší pobaveně sledovat. Povedl se Gargamel a Azrael, ovšem i jich se týká to že by pomohlo více gagů a vtipů místo neustálého pitvoření se. Pitvoří se vždy a všude a bohužel většinou velmi trapně. Příběh jde podle šablony použité ve vícero filmech, tedy nic překvapivého a dost možná vysledujete pravděpodobný průběh z prvních minut. Klišé na klišé a nejasná cílová kategorie tak stojí za dalším trapným pokusem zfilmovat komiks a kreslený seriál formou hraného filmu. Dvě hvězdičky dávám hlavně z nostalgie. ()

šarka

tak tohle byla naprosto neuvěřitelná nuda...na začátku sem si říkala, že by možná pomohlo si předtím něco šlahnout. Po shlédnutí si myslím, že by to bylo marný... ()

Fawkes

Nádhera ! Úplně jsem se přenesl do svých dětských let. Co se týče hodnocení, dávám 4 hvězdičky. Do plného hodnocení totiž postrádám něco, co by povzbudilo lepší a zajímavější děj. V prvních několika minutách není žádný problém. Šmoulí vesnice se všemi Šmouly je překrásně ztvárněná. Jakmile se děj přesune do New Yorku, děj začíná slábnout. V podstatě, kromě hledání vhodného loga na billboardy a vztahu mezi dvěma mladými lidmi se nic neděje. Naštěstí se to snaží podporovat šmoulí 3D animace, na které se bezvadně kouká, stejně jako čaroděj Gargamel se svým kocourem, ti mě neustále rozesmívali. Takže když to shrnu, děj celkem slabý, ikdyž celkem koukatelný (jelikož jsou na plátně sympatičtí herci), roztomilí Šmoulové (i ten kocour) s jejichž pohyby si tvůrci skvěle pohráli a skvělé obsazení do role Gargamela. Nakonec má tento film ještě jedno velikánské plus, totiž český dabing. Jedná se zase o jeden z mála filmů, kde české hlasy nekazí příběh, ale naopak se do jednotlivých postav hodí. (80%) ()

gumbo

Jedno z překvapení roku. I přes kupu product placementu je to skvělá zábava kupodivu ne jen pro nejmenší. Čekal jsem spíš průser ve stylu Alvin and Chipmunks, ale tohle byla svěží jednoduchá komedie se spoustou nenápadných odkazů a narážek ,s Gargamelem jako z němé grotesky a s tou správnou dávkou sebeironie. Ideální film pro celou rodinu. 70% ()

Bejbinka

Roztomilý comeback Šmoulů, co si stále šmoulují po svém, ať se to někomu líbí nebo ne. Patřím k jejich fandům a počítačová verze mě bavila, rozesmála a potěšila. Klasický animák je klasický animák a nic se mu nevyrovná, ale pokud by mělo počítačové zpracování dopadat takhle, nic proti tomu. Fajn zábavný nepromarněný čas a ponuka pro novou generaci prcků - fandů šmoulíků ()

Kdo namluví nové Šmouly?

Kdo namluví nové Šmouly?

15.06.2015

Celovečerní návrat Šmoulů vydělal před čtyřmi lety přes půl miliardy dolarů. Pokračování ale nedalo ani 350 milionů, takže se v Sony rozhodli celou sérii restartovat. Modří nezbedové se vrátí do kin… (více)

Ježek Soník běží na velké plátno

Ježek Soník běží na velké plátno

11.06.2014

Že neznáte nejrychlejšího ježka na světě? Tak to jste zřejmě nevyrůstali na videohrách od Segy. Sonic the Hedgehog (u nás jako ježek Soník) je legendární protagonista roztodivných hopsaček, především… (více)

Rychlá rota míří do kin

Rychlá rota míří do kin

04.02.2014

Správný... zásah... v tu pravou chvíli mám, když přízrak... temný... svým rejdům šanci dá... na velkém plátně! Ano, čtete správně. Slavný animovaný seriál, na kterém musela vyrůstat většina uživatelů… (více)