Malá modrá stvoření, která žijí šťastně ve své šmoulí vesnici, ohrožuje  nepřítel - čaroděj Gargamel se svým kocourem Azraelem (tato dvojice nápadně připomíná biologa Jaroslava Flegra s jeho Micíkem). Když se snaží čelit jeho útoku, unikne šestice Šmoulů - Taťka Šmoula, Šmoulinka, Mrzout, Nešika, Koumák a Směloun - časoprostorovým portálem a octne se v New Yorku. Tady se po krátkém bloudění dostane do bytu novopečeného viceprezidenta pro marketing kosmetické společnosti Anjelou Patricka a jeho těhotné manželky Grace. Patrick má spoustu starostí se svou zaměstnavatelkou Odile, která neví, co chce, ale požaduje, aby to dostala, ale Grace zaujme k modrým pišišvorům od začátku kladný postoj. Gargamel, který touží získat ze Šmoulů jejich magickou modř, je ovšem pronásleduje i v New Yorku, kde démonicky na nejrůznějších místech vystupuje z kouře, a získá si dokonce přízeň Odile, když nečekaně omladí její matku. Gargamel zajme Taťku Šmoulu a na ostatních Šmoulech je, aby ho osvobodili... (TV Nova)

conery1

" Máš na to dva dni. Boh mal na stvorenie sveta šesť dní. Ak to nestihneš, môžeš robiť pre neho." Zábavnejšie než som čakal. Výborný Gargamel, výborná hudba ( vrátane AC/DC ). " Čo vznikne krížením kravy a šmolka? Modrý syr ". ()

kikka20

Nejroztomilejší věc z celého filmu, byla prostě Šmoulinka. Její krásné vlásky mě dostaly. Gargamel měl plno dobrých chvilek a v "lidském" světě i vtipných. Dobrý blázen. Neil a Jayma se k sobě skvěle hodili, tyhle herce mám strašně moc ráda a tenhle komedii to přidalo na hodnocení.. ()

Mikeel

Šmoulové, na kterých jsem jako děcko ujížděl a jejich diskotéky poslouchal do noci. Proto první, co mě zarazilo bylo to, kam se sakra poděly jejich heliový hlásky? Ale to jsem hnedka přešel, protože se to začalo odvíjet jako vcelku dobrá pohádka pro děti, což mě osobně nevadí. Jen škoda, že celý děj nezasadili jen do té jejich pohádkové říše, ale protli to s naším světem. Kdyby to bylo animované celé, bylo by to možná i lepší, protože vtípky nebyly špatně, když bereme v potaz, že to má být rodinný film pro všechny generace. Gargamel a jeho kocour famózní! Jen taková vsuvka, kterou si neodpustím: "Šmoulinka už zase vaří makarony, ví kdy je cedit, kdy je voda osolena. Jen ona umí dobře vařit makarony, héééj makarony!" :D ()

simply

Čekala jsem, že to bude kýčovitější a o moc horší. Avšak Šmoulové mile překvapili, bylo to milé a místy dokonce vtipné. Taková příjemná letní oddechová komedie. ()

Piri

Ďalšia trapošina ala animovaná klasika znásilnená do hraného filmu ako Alvin a Chipmunkovia či Medveď Yogi - jedna väčšia kravina ako druhá. Neviem prečo silou-mocou v poslednom období chcú producenti tlačiť animovaných hrdinov do absurdných živých reálií. Radšej nech natočia nové animáky alebo keď už, tak na úrovni hraných Flinstonovcov, tam som toto živé prevedenie zniesol. Tieto filmy nie sú však prvým pokusom preniesť kreslené postavičky do hraných filmov, jeden z takých neslávnych pokusov bol film Space Jam, ktorý na prekvapenie bol znesiteľný, možno aj preto, že postavičky boli ešte kreslené, nenahradili ich 3D animáciou ani figurínami (hercami) ako napríklad vo filmových spracovaniach TMNT. ()

janabel

Na co máš to vodítko?... diví se šmoula a přitom tahá chlápka za kravatu ☺ Pro mě příjemná a zábavná rodinná komedie. ()

martalini

Já si prostě nemůžu pomoct, vždyť jsou to přece šmoulové...nečekaně málo nesnesitelná a otravná a nečekaně chvílema i zábavná (Hank Azaria skoro pořád) a očekávaně hodně infantilní dětinskost, která se přece jenom dá dobře snést (a jsou to přece šmoulové, no ne?) ()

kristynca

Lalalalalala sing aa happy sooong... Roztomilé, místy i vtipné. Šmoulózní tak akorát, což se nedá říct o vypuknuvší celosvětové šmoulománii. BTW na animovaný film tam bylo dost product placementu, i když v Česku asi víc zaberou Šmoulové zvoucí masy nákupuchtivých do Alberta. Hank Azaria coby Gargamel byl celý Josef Bláha AKA čtyřruký ředitel čarodějnické školy z Dívky na koštěti, i když chvílemi mi přišel víc jako úchyl. Je to tak na 3*, ale pro mě skvělí Neil Patrick Harris a Jayma Mays to vytáhli na horší 4. Teď už bych jen ráda věděla, kdo mě nutí stahovat nekvalitní mazanici z internetu, když mám zájem vidět Šmouly v původním znění. You son of a smurf! ()

Eterninox

Od hollywoodských Šmoulů jsem se bohužel nepříliš překvapivě dočkal těžce amerického slepence filmových klišé, evidentně zaměřeného na děti do 12i let. Příběh je nezajímavý a předvídatelný, postavy jednorozměrné, humor převážně prostoduchý, a projevy živých herců buďto přemrštěné do trapnosti (Hank Azaria jako Gargamel), nebo mdlé a nezáživné (všichni ostatní, trochu překvapivě včetně Neila Patricka Harrise). Všechno korunuje naprosto samoúčelné (a mimořádně mizerně natočené) tanečně-vokální číslo a všudypřítomný product placement. Voice-acting samotných Šmoulů se nicméně celkem povedl, a u několika referencí (Pán Prstenů, 300, Brokeback Mountain, I Kissed a Girl…) a gagů („a local wizard…“) jsem se i s chutí pousmál. Vcelku pěkné byly i občasné náznaky o nějakou sebereflexní rovinu, které ale většinu času zanikaly pod návaly dětinských vtípků té nejlevnější sorty. Dohromady tedy raději „Smurf off!“ 40%. ()

Anakinekcz

Ze začátku jak jsem se dozvěděl o tomto filmu jsem měl obavy, zda se z tohoto filmu nestane jeden velký kýč...Naštěstí se tento předpoklad nenaplnil a spojením těchto dvou světu vznikl skvělý film. Šmoulí svět byl skvěle zakomponován do toho našeho reálného, a tak se naplno mohl rozběhnout tento příběh. Jsem rád že si šmoulové zachovali svou šmouleznost i na filmovém plátně, a tak je zde i nějaká spojitost mezi kresleným seriálem. Doufejme že se dočkáme pokračování.... ()

Hepy13

Podle traileru v kině jsem čekal typický snímek určený převážně pro dětské publikum, a hlavně pořádný propadák. Tušení se z poloviny vyplnilo. Pro děti to samozřejmě je, ale co se týká propadáku, tak o tom nemůže být ani řeč. Teď můžu s velkým potěšením říct že se mi šmoulové hodně líbily. Nevím, já mám prostě asi slabost pro to všechno...šmoulněte sebou, šmoulíme na to, čestný šmoulý, šmoulastické, šmoulovatě, trochu to tu prošmoulneme, do šmouloval si. Roztomilý Šmoulové, roztomilá Jayma Mays, sympatický Neil Patrick Harris, který si tu zahrál svojí oblíbenou hru, kterou známe ze seriálu - Jak jsem poznal vaši matku "TAK CO, UŽ SE ZNÁŠ ZE ŠMOULOU?". A ještě nesmím zapomenout na Gargamela. Který vypadá jako kombinace pražského bezdomovce z Hlavního nádraží a vedoucího Bohnic pana Nešpora. ()

Misacek22

Tak tento film příjemně překvapil. Zfilmované animáky většinou bývají pěkný průser, ale Šmoulové byli opravdu dobře ztvárnění a nadchli mě víc, než Garfield nebo 101 dalmatinů. Vůbec jsem se nenudila, naopak musím říct, že mě film bavil i přesto, že je určený výrazně nižší věkové kategorii, než jsem já. Určitě doporučuji :) ()

Pavelos

Škoda, že nevznikl spíše animovaný celovečerní snímek.. Kombinace anime a herců nic moc.. Pro mě celkem zklamání.. Jsem zvyklý na kreslenou klasiku.. Třeba moderní děti to osloví.. Já už na to jsem asi moc starý;-) ()

Florfila

Kdo vyrostl s taťkou Šmoulou, tomu se to musí líbit. Já jsem se u toho výborně bavila. Kreslení šmoulíci zakomponovaní do reálného světa vypadali opravdu šmoulatě. A to byla další super blbůstka, co se mi líbila - tedy převádění veškerých superlativů i negativů do šmoulákova: "je to šmoulí, šmoulím se, ..." Asi týden jsem se toho nemohla zbavit. Šmoulíci jsou jednoduše úžasní. ()

JK-Stinger

Pro děti fajn, pro dospělé aspoň vizuál stojí za pochvalu, ale že bych z toho musel šmoulovat jak blázen, to asi ne. Průměrný rodinný poloanimák. ()

Nolanofil

Priemerný animák, s podpriemernými vtipmi. Pre dospelého znesiteľná hodina a pól, pre cieľovú skupinu (deti), výborná zábava. Dvojka je na ceste, za mňa, ďakujem neprosím. ()

Kdo namluví nové Šmouly?

Kdo namluví nové Šmouly?

15.06.2015

Celovečerní návrat Šmoulů vydělal před čtyřmi lety přes půl miliardy dolarů. Pokračování ale nedalo ani 350 milionů, takže se v Sony rozhodli celou sérii restartovat. Modří nezbedové se vrátí do kin… (více)

Ježek Soník běží na velké plátno

Ježek Soník běží na velké plátno

11.06.2014

Že neznáte nejrychlejšího ježka na světě? Tak to jste zřejmě nevyrůstali na videohrách od Segy. Sonic the Hedgehog (u nás jako ježek Soník) je legendární protagonista roztodivných hopsaček, především… (více)

Rychlá rota míří do kin

Rychlá rota míří do kin

04.02.2014

Správný... zásah... v tu pravou chvíli mám, když přízrak... temný... svým rejdům šanci dá... na velkém plátně! Ano, čtete správně. Slavný animovaný seriál, na kterém musela vyrůstat většina uživatelů… (více)