Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

Shizuru

To je snad vtip, ne... aspoň u těch dojemných scén a motivačních proslovů by se ta kamera nemusela tak třást. ()

Nyan

Základem každé úspěšné meziplanetární invaze je bombardování z orbity! To je něco, na co emzáci z bitvy o LA zapomněli a tak jim mohli US mariňáci stylově nakopat prdel! ()

zberatel

Aliens vs World - kolko krat to uz tu bolo ??? Nema to vtip independence day ani napetie War Of The Worlds a uz vobec nie emocie district 9. A ten koniec ako vystrihnuty z BLACK HAWK DOWN - to uz mohol rezirovat rovno Ridley a urcite by to bolo lepsie. ()

quip

Navzdory product placementu mých übercool bot někde kolem sedmdesáté minuty zůstává Independence Day nepokořen. ()

AbelXavier

Ok, druhý díl asi takto: 2,5 hod. stopaz, kde postupne sledujeme akci pesaku, tanku a stihacek, do toho obcas prostrihy z veleni a logistiky. Zadne dlouhe zdrzovani ale film ala real-time strategy. Tohle byl pekne vypadajici blabol, bez spadu a kouli. ()

Ba-nny

Podobne ako mnoho inych uzivatelov aj ja zacnem svoj komentar podobne. Maximalne sklamanie. Keby aspon nespravili fakt excelentny trailer, ktory poriadne nazhavil a vzbudil vo vas pocit, ze sa jedna o epicky dielo v style Dna nezavyslosti. V skutocnosti je to jedno velke, obrovske klise. Uz od 1/4 filmu som vedel ako sa to skonci dokonca budete vediet aj zhruba ako budu pokracovat jednotlive sceny. Zopar americkych vojakov zachranuje ludstvo, tak asi kazdy si domysli ako to skonci. Mohli sa aspon trochu pohrat so scenarom a urcite by to bolo viacej znesitelnejsie, hoci na druhej strane tie efekty stali za to. ()

kubal18

No, jo. To se dalo čekat. Plno emzáků, plno výstřelů a výbuchů a plno typického amerického patosu, srdceryvných proslovů mariňáka, amerického Mirka Dušína, který jde všem příkladem a je legendou, která to všechno sama vyřeší. ()

Lumberjack

Sračka, sračka, sračka ! Ještě větší než Den nezávislosti a místy chaotičtější než Černý jestřáb sestřelen. A u čeho jsem uplně nemohl, co mě fakt srazilo do kolen ? Srdceryvný proslov k malému klukovi, který zrovna přišel o tátu a hláška: "Připomínáte mi mého staršího bratra, taky se nikdy neusměje". A proč by se tam jako měl smát, ty krávo ? LA srovnáno se zemí, většina jeho parťáků mrtvá, bezvýchodná situace a představte si to, on se prostě nezasměje !!! Ale na druhou stranu to docela rychle uteklo, takže dávám 1.5*... ()

bakeero

Jedna velká meziplanetární akce jako náborový materiál pro USMC. Triky OK, i když emzáků jsem si chtěl užít víc a zblízka. Patosu až na půdu a koncentrace hrdinství na jednoho mariňáka jen něco málo pod 98,6 %. Roztřesená kamera mě místama dráždila, ale jako popcorn pro masy je celek OK. ()

mudvayner

Člověk se na to i těšil, když je to jeho oblíbený žánr. Člověk dokonce i počítal s tím, že kameraman bude mít ruku v klidu asi jako feťák s týdenním absťákem. Ale takovou nudu jsem fakt nečekal. Měli to svěřit radši Rolandovi, ten by tam alespoň narval pár supercool scén a vtipkující hrdiny a určitě by to ve finále vypadalo víc sexy. Jenže proč by Emmerich točil podruhé stejný film, že. Inu, World Invasion v nabité konkurenci totálně propadl a i ten Skyline v poměru cena/výkon jasně tenhle propadák převálcoval. Vždyť já jsem se ke konci filmu přistihl, že nefandím lidem ani emzákům, ale že by mi vyhovovalo odpískání zápasu někdy po první půlhodince a oba týmy bych poslal domů. Pokud chcete dobrý film s tématem ufónci vs. člověci, aneb bitva o naší planetku, jsou tu minimálně čtyři filmy, které byste měli před tímto načančaným bublifukem upřednostnit (District 9, Independence Day, War of the Worlds, Cloverfield) a další dva, které by ho se stejným rozpočtem rozmetaly (Skyline, Monsters). Teď mě napadá, že nejvíc mi to připomíná akční FPS hru. Takže, udělejte někdo film třeba podle Crysis a bude (snad) na co koukat. ()

mvukotic

Nic prevratne, ale nie az taka tragedia, aku som cakal. Zaciatok filmu ma celkom slusny rozjazd v style klasickych hollywoodskych sci-fi/action limonad, potom vsak sklzne do sediveho stereotypu a tento trend si udrzi, aj napriek neuspesnym pokusom vymanit sa z neho, az do konca. Pateticke, tupe a nacionalisticke zvasty mi az tak nevadili. Prave naopak, takto nejako si predstavujem, ze rozmyslaju a spravajusa typicki americki marinaci. Smutno-smiesna laska k vlasti, horkokrvne odhodlanie, nekriticke plnenie rozkazov a absolutna lojalita k veleniu. Ono by to mozno aj fungovalo lepsie, keby jednotlive charaktery boli vykreslene sikovnejsie a kompaktnejsie s celkovym konceptom filmu. Na druhej strane konanie a kecy civlistov bola jedna katastrofa. Ich hercom a ani im samotnym som neveril ani nos medzi ocami. Zo spinavej a kvazirealistickej scifi survival dramy trcali ako plomby z ust ciganov v Cinka Pana. Co je vsak najvacsim minusom celej snimky je prave ta nuda a neschopnost nadchnut, vylakat, ci aspon zaujat. Vsetko sme uz niekde videli a videli sme to urobene lepsie. Napriek tymto vytkam som to ako velky fanusik sci-fi takmer v akejkolvek podobe celkom skusol a sledovanie si ako tak uzil, no pripisal by som to skor nedostatku podobnych filmov v sucasnosti a opozeranosti tolko citovanych klasik zanru. Z nametu sa dalo rozhodne vytazit viac. Ovela viac. ()

Drtic

Místo názvu svetová invaze bych nechal spíš jenom skromne invaze. Čekal sem neco jako boj biblickych rozmerú bo tomu hodne vecí nasvečovalo, ale hold přišlo nic jiného než zklamání. Parta vojákú okolo kterých se vlastne celá invaze točí sou statečnejší než všechny armády sveta. Kamera se dost často chovala chaoticky a nebylo vúbec místo na nejaký postraní příbeh který by onu atmosféru nejak ucelil místo toho se pořád neco delo a to boj boj a boj který se namne pořád chrlil až mne to nebavilo. Taky báchorka o vojakovi co si vyčítá a nedokáže se smířit ze smrtí svých mužú je hodne ohraná. ()

Spaziergang

Celé mi to přišlo jako počítačová hra, u které sice sedíte, ale nehrajete ji. Vojáci chodí z místa na místo,jsou ze všeho paf, střílejí a střílejí,pár jich u toho umře, pak chvilku jedou autem, letí vrtulníkem, pak zase střílejí a potom je konec. Akce je ovšem slušná, takže za to 2 stars. ()

Zenithgirl odpad!

Nejhorší film roku! Už jste někdy přišli do kina a po dvou minutách filmu zjistili, že koukáte na úplně jiný film? Tak si představte, že jdete na Správce osudu s M. Damonem a místo toho, začne Světová invaze, obsluha kina si toho všimne "už" po půlhodině, omluví se a film vesele pokračuje dál. Hrdinně jsme přetrpěli film do konce a můžu s klidným srdcem konstatovat, že nic horšího jsem ještě neviděla... ()

RatBoj

Preniesol som sa cez to, že všetky katastrofy sa natočia v L.A. (prípadne v New Yorku), ale aby sa o to postarala malá skupinka amerických vojakov. Aké dojímavé. Bez toho by azda ani nebol americký film – vlajky, hrdinské reči a pod. I napriek tomu World Invansion ponúka poriadnu akciu a chválim aj hudbu. ()

liberator

● rovnako slabé ako sprievodná hra - taký predražený náborový film pre námornú pechotu. Hudba Briana Tylera bola skôr lyrická - čakal by som, že v akčných scénach trošku pritvrdí, ale... najlepšia skladba aj tak bola použitá len v traileri (Jóhann Jóhannsson - The Sun's Gone Dim and The Sky's Black). ()

arkie

Hrozne. Nudne. Mnoho patetickych kecov, bezvyrazna akcia, emzakov skoro ani nevidiet. Klise na klise, zaver uplne hrozny. ()

Tamten

Film ze současného válečného prostředí, jen tu jako protivníka dali mimozemšťany. Tahle kombinace ale nějak nejde dohromady. U válečných filmů je lepší mít proti sobě teroristy či jiné "běžné" vojáky, vše pak vypadá přirozeně, věrohodně a napínavě. Když se ukážou mimozemšťani, je lepší proti nim poslat drsňáka, který sype jednu hlášku za druhou, a když mu dojdou rakety a jiné náboje, válcuje mimozemšťany motorovkou či jen tak rukama. Ale postavit reálné vojáky proti nereálným ufonům prostě nemá tu správnou atmosféru. ()

SirSammael

Hodně ohraných dialogů, ale ta neuvěřitelně živá kamera, která vtáhne do akce byla přesně tím, co pro mně tenhle film udělalo unikátním. Zkrátka příšerný thriller, ale úžasná akce. Proto za 5* ()

Varney

A opäť je to tu...Celý svet dostával na frak od mimozemšťanov, až kým mu skupinka statočných amerických vojakov nevytrhla tŕň z päty. Na jednej strane sú jednotlivé bojové scény a filmové triky vskutku realistické, na druhej strane to všetko demolujú úplne nemožné dialógy. Z veľkého očakávania mi zostal na tvári len znechutený výraz. 2* a ani o chlp viac. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání