Jason Bourne se vrátil do New Yorku, ohrožuje celou CIA a ta začíná konat. Ukončuje programy Black Briar a Outcome, do kterého patří i agent Aaron Cross. I on je určen k likvidaci, stejně jako ostatní agenti rozesetí po celém světě, kde služba operuje. Aron je na tréninkové misi na Aljašce, kde se mu podaří před vrahy uniknout. Musí ale vynaložit veškeré úsilí a využít své schopnosti k tomu, aby všemocnou tajnou organizaci překonal. Ocitá se na útěku, je opět sledován nejmodernější technikou a musí kličkovat mezi sprchou smrtících kulek. Cross se poté shledává s doktorkou Shearingovou, u které kdysi podstupoval léčbu jako agent. Té jediné může věřit. Proti nim stojí šéf tajných operací, který má obrovský zájem na likvidaci všech vylepšených agentů. (TV Nova)

johnywalker

Opravdu jsem se bál a dlouho jsem odkládal zhlédnutí nového Bourna zkrátka proto, že je bez Bourna... Rozhodně se nevyrovná předešlé trilogii, ale jako samostatný film vůbec není špatný. Jeremy je důstojným nástupcem a Edward s Rachel dávají Odkazu větší šmrnc. Co pobavilo, byla poslední odhaduji dvacetiminutovka, kde nepadlo snad jediné slůvko. Tož i bez toho to jde :) ()

Nerd4Dreaming

Úplně bych to nezatracoval. Ale už to začíná bejt vtipný.. kolik těch tajnejch programů už je? 4-5? Ale asi víc, dyť je to vlastně jen "špička ledovce"... :D ()

fr3ak

Do dalšího Bourna se mi moc nechtělo. Kdo viděl předchozí díly, tomu je jasné proč - otřesná kamera, nulová režijní invence plus Damon v hlavní roli. Horší kombinaci by člověk těžko pohledal. Teď tu máme pokračování bez Greengrase (třikrát hurá) a hlavně bez Damona. Renner sice krásy moc nepobral, ale pořád je miliokrát sympatičtější než Dajmn. Obsazení je vůbec mnohem svěžejší (Rachel Weisz to tady moc sluší, tak krásná nebyla snad v žádném filmu, ve kterém jsem ji viděl), Joan Allen a její bezvýznamné hádání se Strathairnem už tu taky trpět nemusíte. Zápletka je sice trochu za vlasy přitažená (hlavně vyřešení jednoho Crossova biologického problému je až komické) ale sakra je to fajn akčňák a pokud jde o nové směřování série, tak jsem určitě pro! ()

anatheman

Málem bych udělil 4*, zvláště kdyby se jednalo o samostatný film. Jenomže tento už v sobě obsahuje jméno "Bourne" a to je oním determinujícím aspektem. Legacy totiž působí oproti svým nasteroidovaným předchůdcům poněkud neinovativně a sterilně. Ale na druhou stranu nemůžu říct, že by mě nudil. Děj je poměrně přímočarý a nějakých výraznějších vatových míst k nalezení ani moc není. Celkem mě i potěšilo, že tu Rachel nebyla jen do počtu a že na celkový vývoj vliv nepochybně měla. Líbil se mi začátek na Aljašce a finále bylo taktéž uspokojivé. Nakonec tedy 3*. ()

MickeyStuma

Čtvrtý snímek s Bourneova světa, avšak bez Bournea. Zajímavý tah především ukazující, že se v oblasti tajných služeb dějí i jiné věci, avšak mající s tím kolem Bournea nemálo společného. Atmosféra krapet polevila, ale o nudu se v žádném případě nejedná. I očekávané adrenalinové honičky, kterou je Bourneova série pověstná, se divák dočká. Jason Bourne je tedy v tomto příběhu pouze jmenován. Události se však vlastně odehrávají současně s ´Bourneovo ultimátum´. Dalo by se říci, že se tímto filmařsky parazituje na předchozí trilogii ve snaze vyždímat z tématu co se dá, ale nakonec, proč ne? I když souhlasím, že bez Bournea to už prostě nějak není ono. Na druhou stranu to však na kvalitě nijak neubralo a i Aaron Cross v podání Jeremyho Rennera má co ukázat. ()

panvasik

Odkazu jsem se obával hodně, jednalo se totiž o velký a strmý pád s jak hodnocením, tak obsazením a protože jsem nebyl odvařený z trilogie a opravdu nejlepší se mi zdála dvojka, tak jsem byl zvědavý, jak to dopadne. Kupodivu jsem překvapen Renner nebyl k zahození a působí to na mě celkově dost dobře, pořád si myslím, že celá trilogie je v mnoha ohledech lepší, ale tím nechci říct, že bych byl zklamaný a nebo, že bych tím opovrhoval. Příjemné překvapení 7/10 ()

Dimo

Dost dobrý akčňák. Nepřepálený akcí, s možná že více dialogy, než je obvyklé, nicméně nejsou nijak hloupé. Herecky bez výhrad, s hutnou hudbou a zejména v první části s krásnými zasněženými lokacemi. Nenechte se odradit blekotáním, že tohle je zkažený film, který si od Bournea půjčil jen jméno, není to pravda. Nečtěte recenze, vynechte trailery a dívejte se na film. Stojí za vidění. ()

shereen

Vubec nevim co bych tomu vytkla, snad jen, ze to byl trosku zmatek a nevedela jsem vzdy kdo je kdo, hlavne ze zacatku. Akcni sceny, herci a dialogy byly ale naprosto vytecne a celkove mi to prijde jako vynikajici pokracovani Bournovske trilogie. ()

KOOHA

Pěkně natočený, pěkný dialogy, nikde to nedřelo, ale... Příběh jako takovej a stejně jako Total Recall o utíkání z bodu A do bodu B. V bodě A se stane něco, ale v bodě B vůbec nic a film končí a vy si říkáte...wtf? Je to jako Hobbit, rozdělený. Tentokrát to ale ani nevíte. Líbili se mi ty lokace, to sněžení na Aljašce a diváká příroda, všicni herci včetně mého oblíbence Stacy Keache...všechno to mělo dobré karty, nicméně Tony Gilroy udělal příběh, který vlastně příběhem ani nebyl. ()

darkreider

Som jediný, ktorý vďaka tomu guľometnému strihu a roztrasenej kamere nemal z akcie nič? A nalejme si čistého víru, tento film si zakladá na akcii. K tomu sa mi ani trochu nepáčila Rachel Weisz a na týchto základoch nebude stavať ani líška. ()

mirroh

Takovej paralelni pribeh k puvodnimu Bournovi. Vubec jsem se nenudil, prave naopak. Dej plynul svizne a akce byla nova a neokoukana. Tam kde clovek chtel a mohl tusit nejakou bitku, tak tam bylo neco jineho. Mam rad filmy s Rachel Weisz, tak to bylo dalsi plus. Jsem zvedavej na dalsiho Bourna, jestli se daji ti dva dohromady, ted ne mysli ty dva ale puvodniho Bourna s novym Bournem ;-) ()

Kingjiri

Gilroy neni Greengrass, stejně jako Renner neni Damon. Takže novej Bourne rozhodně neni lepší než druhej a třetí díl původní trilogie, ale nedá se říct, že by zklamal. Zatimco Bournové od Greengrasse představujou téměř bezchybný snímky svýho žánru, nový zpracování spádá "jen" do mírnějšího nadprůměru. Renner je sympaťák a díky jeho extrovertnímu charakteru se divák o něm i tajemnym výcvikovym programu dozví mnohem víc než od jeho předchůdce. Nějaký akční scény se fakt povedly (laboratoř, honička na Filipínách), ale většina akce působila i na velkym plátně spíš průměrně. Převážně pozitivní dojem však nejvíc kazil hodně dlouhej a nezajímavej rozjezd - celá část odehrávající se v horách společně s připravovanou konspirací na začátku mě nijak neoslovila, tři silnější hvězdy. ()

kuces

Prostě nuda, někdo se chtěl jen napakovat na zavedené značce. Film postrada vlastnosti puvodni serie. Bylo mi naprosto fuk co bude s hlavnim hrdinou a ty nekonecne debaty o nicem me malem opravdu uspaly. S cistym svedomim nemohu doporucit. ()

apostrof.

na prvotnu trilogiu sa to samozrejme nechyta ale nemyslim ze to nejak urazilo, minimalne 75%...kazdopadne by som sa potesil keby sa dozvieme aj o dalsich zatial neznamych agentoch pretoze takyto zaner plny akcie skutocne bavi. Napriklad takeho Toma Hardyho z Outcomu si viem predstavit ;) ()

gp_one

Slušné odvedené akční řemeslo, které však v rámci dosavadního Bourneova příběhu nemá co nabídnout a než stačí položit své vlastní základní dějové kameny, tak náhle skončí. Mne teda Bourneův odkaz jako popcornovka ani moc nezklamal, ale rozhodně jsem čekal víc. Mnohem víc. ()

DAPDO

Dobré navázání na předchozí díly s Mattem Damonem. Od začátku to mělo spád, akci, napětí. Trošku přehnaná "enduro akce" na konec filmu. V pokračování si dovedu představit Rennera a Damona vedle sebe. ()

bararich8

Při srovnání se staršími díly je tohle nejslabší kousek, bohužel. První polovinu nevíte, která bije a ač některé akční scény jsou povedené, je jich málo. Pak se to naštěstí rozjede, ale nečekejte nic originálního, vše už tu bylo. No a pak je konec, který vlastně nic neukončuje. 3* ()

Macias

Já ty Bourny miluju :) Začátek fakt vlažnější, ale pak zase jízda jako vždy. Renner skvělej, ani mi ten Damon nechyběl. Klidně další díl. Víc a víc. Sice asi nejslabší díl, ale pořád o nějkolik levelů výš, než kdejakej špinonážní akčňák. ()

PanMaur

The Bourne Legacy ukazuje několik věci ... samotný nápad Bournovek je hrozně jednoduchý a velmi vděčný. Jeremy Renner není vůbec špatná "náhrada" za Damona a E. Norton by měl hrát jen a jen tyto chladné, analytické role, pže mu to neskutečně svědčí. Hlavně za jeho výkon přidávám ještě jednu * navíc k těm 3 (přibližně 70%), které by tento film dostal jinak. ()

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (více)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)