Jason Bourne se vrátil do New Yorku, ohrožuje celou CIA a ta začíná konat. Ukončuje programy Black Briar a Outcome, do kterého patří i agent Aaron Cross. I on je určen k likvidaci, stejně jako ostatní agenti rozesetí po celém světě, kde služba operuje. Aron je na tréninkové misi na Aljašce, kde se mu podaří před vrahy uniknout. Musí ale vynaložit veškeré úsilí a využít své schopnosti k tomu, aby všemocnou tajnou organizaci překonal. Ocitá se na útěku, je opět sledován nejmodernější technikou a musí kličkovat mezi sprchou smrtících kulek. Cross se poté shledává s doktorkou Shearingovou, u které kdysi podstupoval léčbu jako agent. Té jediné může věřit. Proti nim stojí šéf tajných operací, který má obrovský zájem na likvidaci všech vylepšených agentů. (TV Nova)

kilobyte

Jeremy Renner už je asi smířený, že vždy bude hrát druhé housle, i když tady je hrál velmi dobře. PS: Až bude slečna Bondová potřebovat Bond boye, tak Jeremy bude samozřejmě druhá volba. :D ()

papaguy

Pokus uchovat Bourneův odkaz bohužel nevyšel. Výborný úvod navnadil. Slabý zbytek sice nezabránil propadu do naprostého pocitu lhostejnosti. Ale i tak díky za několik skvělých scén. ()

Kalimero13

Jako velký fanda původní trilogie musím smutně konstatovat, že The Bourne Legacy opravdu není tím Bournem, na kterého by leckdo čekal. Na druhou stranu má sympatický začátek a pár světlých momentů...což je něco, co se o následujícím pokusu vrátit se do sedla už říct vůbec nedá. ()

dodona

That´s it? Žiadne rozuzlenie na konci? Akože zatiaľ sme prežili, misia splnená? Čakala som naivne viac. Áno, akcia je veľmi pekná aj keď miestami až smiešne prehnaná, vizuál je proste perfektný. Hereckému stvárneniu Jeremy Rennera nemám čo vytknúť aj keď čo sa týka charizmy, tak Aaron na Jasona proste nemá. Rachel Weisz sa mi ako vyklepaná vedkyňa pomerne dosť páčila. Ale tá absencia nejakého ukončenia ... ()

aLCaP0Ne

Nerozumiem tomu hodnoteniu, že len 69%. Bournov odkaz nám čo to napovie o nasledujúcom vývoji jednotlivých operácii a o osude Aarona Crossa v ktorom sa perfektne prezentoval Jeremy Renner, jedine čo mu môžu niektorí vyčítať je pomalší rozbeh ale nakoľko sa dozvedáme spojitosť s jedotlivými osobami a programami je to logické.. Bournov odkaz ma potešil, tých 134 minút ubehlo ako voda a ja som preberal jednu informáciu za druhou a spájal si ich s prvotnou trilógiou. No už teraz sa teším na to čo nám ponúknu v zaverečnom filme, kde bude Jeremy (Cross) po boku Damona (Bourn) a, že to nebude náklad? o to by som sa nebál.. 85% ()

E lan

Ve finále slušný film, zápletka je sice trochu nesrozumitelná, závěr hodně natahovaný, ale jinak jsou výkony a scénář na srovnatelné úrovni s původními díly. ()

Idahou

Zcela očividně byli ty mé dvě hvězdičky to co na csfd srazilo tady pana Arona Crose pod 70%. A to je jen dobře. Tenhle film si nezaslouží více jak 60%. S trilogií Jasona Bourna nemá kromě postav nic společného, hrdina je nesympatický feťák, akční scény jsou nesmyslné mixáže rychlých záběrů a bláznivých nereálných nápadů které očividně vymyslel ne tak bystrý fanoušek MacGyvera. No i tak je akce to jediné co zvedá film trochu nahoru, o to víc je zarážející, že se k první z nich dostaneme po půl hodině kravin a monologů. A ani když se děj rozjede, není prakticky na co koukat. Jestli sledujete samotné pátrání po Aronovi, budete čumět, budete čumět jak si jen tak z plezíru vycucaj z prstu stopu, po které se vydají, což vyustí v pronásledování, které je po začátku i zajímavé, ale natáhne se na dobrou čtvrtinu filmu, neustále se opakují různé scény a nakonec to spadne (vyroste?) do závěru Indického trháku. Špatné a nudné. POKUD JSTE FANOUŠKY BOURNOVY SÉRIE, TENHLE FILM SI NEPOUŠTĚJTE. Říká se, že sledování v kině přidává tak zhruba jednu hvězdičku, smůla, ja na to v kině koukal a vyšli z toho dvě hvězdy... ()

vincchuppo

Celkem solidně natočené, ale trošku postrádá překvapení. Každý. kdo zná sérii, tak ví, a kdo nezná, tak nechápe. PS: mohlo tam být více bojové akce. ()

s1r1us

Zkráceně: Není to Bourne, ale je to skoro tak dobrý. Podrobně: Bourne trilogie je moje absolutní srdcovka. Takže i kdyby v pokračování hrál strýček Jedlička a mělo to aspoň odlesk šmrncu Bourna, tak ty hvězdičky dám. Naštestí první housle nehraje strýček, ale Jeremy. Jeremy Renner je uplně skvělej, žeru ho nejen ve filmu Smrt čeká všude. Navíc, střih, kamera, no super akce. Jsem ale trochu rozpačitý nejen v kometáři. No, pořád, tohle celý je jen odlesk Bourna. I tak dávám 4*. Ten "odlesk" je pořád dostatečnej k tomu, aby se Bournovec kurevsky bavil. Celá akce v Manille je hodně dobrá, Jeremy je frajer a přestože to není klasickej Bourne, tak nebudete litovat. Táákže 4. A na konci se nám na lodičce někdo zamiluje, sledujte její pohledy :) Víceméně vkusné, sic asi finančně vynucené, pokračování. ()

Franc1s

Tohle nemá s Bournem nic společného, bohužel nebo bohudík? Stejné postavy se musely ukázat, jinak by na to už nidko nešel. Holt někdo chtěl masivně vydělat na jménu a kvalitě trilogie, ale panu režiserovi se to nepovedlo, haha :D Pryč s takovýma příživníkama! Zajímalo mě co z tohodle dílu vznikne a ted lituji,ze jsem se na to koukal a zabil 2 hodky. Do kina bych na tohle fakt nešel, pro mě je na filmu všechno špatně... A co na to ostatní? Škoda Jeremyho, má na lepší role. 6/10 ()

Matt007

Bournův odkaz je taková kapitola sama pro sebe, nesnaží se těžit z předchozích dílů a Jeremy Renner v roli Aarona Crosse je perfektní, ono vůbec přesně takovéto role Jeremymu skvěle sednou. Líbila se mi i Rachel Weisz, kterou za normálních okolností moc nemusím. Parkour a následná moto-auto-moto honička v přelidněné Manile byla opravdovou třešničkou na skorokonec. ()

Withree

Prázdnější film (z hlediska příběhu) z toho udělat nešlo. O Bourneovi se jen mluví, na scéně se objevují další dva programy pro ještě namakanější terminátory, a které, pro dobro USA, je potřeba při nejmenším zničit. Samozřejmě to ale jeden Alex Cross přežije a vydává se na svou cestu za pomstou. Teda skoro. Jelikož program, kterému se Alex upsal, dělá z lidí super feťáky, tak se za pomocí jedné doktorky (ta samozřejmě přežila podobnou čistku taky) vydává na cestu za modrou pilulkou. Můžete si tipnout, jestli se mu ji podaří získat, nebo ne, ale myslím, že vám stačí jen jeden pokus. Na můj vkus je film příliš nudný a rozvláčný, dialogy vládnou, akce skoro nikde a nezachrání to ani asi půlhodinová honička po Manile. A ten slavný konec, to je tež na solidní pěst. Jen doufám, že další Bourne bude zase Bourne a u kormidla opět stanou Greengrass a Damon, Matt Damon. ()

vikino1

S jedničkou nejlepší díly serie , má to občas trhliny v ději, akce by mohlo být o trošku víc, ale moc hezky se na to kouká, a celkově jsem se bavil, navíc mi nebylo na blití z těch klipovitých střihu ( což je hlavní zápor u 2ky a 3ky). Trošku tomu kazí dojem, ten jako by vyšuměnej konec, kterej prostě nic neřeší.... ()

ER

Jakoby nikdo nevěděl, jak to dál rozvinout a kam má další děj směřovat a tak namísto odkazu na Jamese Bourna vidíme spíše přešlapování na místě. Dialogy jsou "vyčerpané" a postavené půl filmu na kecech o pilulkách. Zklamání.... ()

Sentax

Jeremy Renner, ktorý má utiahnuť áčkový film a prevziať štafetu po predsa len kvalitnom hercovi, nedokáže zažiariť na sto percent. Jeho Aaron Cross je vytrénovaný svalnáč, zvláda akciu a pozná čo kedy urobiť, no azda to, že to nie je vyhúkaný bývalý agent vám prekáža v stotožnení – a špeciálne v tejto sérii. Rachel Weisz je fajn a v akčnom filme sa nestratí. Za to Edward Norton jasne ukazuje, že návrat ku špekulantovi, hoci na vládnej strane barikády, to je presne rola, čo mu sedí. Zosnovať, exekuovať jasný akčný plán – a improvizovať, keď sa mu začína rozpadávať. Bourneov odkaz je vedľajší produkt – obstojí ako akčný triler (teda viac ako triler, kde sa snaží zaujať zápletkou ako akciou), do série zapadne, trošku ju obohatí, no neraz je kostrbatý. Ako nasledovník špičkovej trilógie už toľko bodov nedosahuje, hoci veľmi chce pokračovať ďalej. ()

slidealama

Tak uz kdyz jsem videl trailer, chytal jsem se za hlavu a rikal si, ze dalsi Bourne je naprosto zbytecny. Byli to Matt Damon a Paul Greengrass, kteri udelali z Bourna nezastavitelnou akcni jizdu. Bohuzel, tohle se v tvurcum v Bourne Legacy dle meho nazoru nepodarilo. Pribeh je nudny a ponekud predvidatelny. Jeremy Renner je sice sympaticky herec, ale hlavni postava, kterou ztvarnil mi prisla takova tuctova, proste dalsi akcni hrdina. Jako akcni film je to silny prumer, ale jako pokracovani Bourna - zklamani. ()

Boris.

Byl by to docela slušnej akční snímek, kdyby se to menovalo úplně jinak a nevymejšleli by tam nesmyslnou návaznost na Bournovu trilogii. Při prvnim puštění sem to musel totiž asi po 10 minutách vypnout protože sem si nepamatoval předchozí díly a hned sem se v tom ztrácel...tak sem si dal opáčko všech tří dílů, a když sem si pustil tehle tak sem vlastně zjistil, že všechny pasáže, který odkazujou na Treadstone a Blackbriar sou úplně zbytečný, což tvůrcům asi neprominu. Jinak je to ale dobrá akčňárna a ústřední dvojice na mě působila velice příjemně. ()

ISAJ

Rozhodne výborný akčný thriller, dokonca určite jeden z najlepších tohtoročných filmov aké vznikly. Problém Odkazu zpočíva v tom, že je spojovaný s prvou častou svojho názvu. Bourneova séria je vrchol akčného žánru, no a problém ´štvrtého Bournea´ je v tom že väčšina divákov čakala klasický sequel. To jednoducho povedané znamená to, že čakali nadupanejšiu akciu ako v Greengrassovom ultimáte, a to sa obávam že už asi len tak lahko v dohladnej dobe nezažijem. Gilroy sa opiera o dobrý príbeh ako zvyčajne, a ktomu ešte pridáva velmi dobre zvládnutú akciu doplnenú s náhradným, ale zato výborným castingom pre túto sériu. Odkaz je pre mna rozhodne lepší ako Limanov počin, ale na Greengrassových bratov celkovo nemá. Hlavný rozdiel je v zaužívanej dynamike pre túto sériu, ktorá bola doplnená perfektnou akciou a dychberúco nenahraditelnou hudbou. Odkaz má tiež výbornú akciu, a dokonca aj výborný soundtrack, ale jednoducho ked´ sa už raz dosiahne vrchol tak ten sa už prekonať len tak lahko nedá. Jeremy Renner je príjemne iný ako samotný Bourne, ale neviem sa zbaviť pocitu že keby si to spolu rozdali, tak Jason z Aarona urobí sekanú. Taktiež nepotešia chýbajúce Bourneovské trademarky ako fight ´čističov´ či autonahánačka kde za volantom sedí Bourne/Cross. Napriek tomu všetkému to Gilroy zvládol velmi solídne, a treba mu podakovať za dostojné pokračovanie, ktoré je hodné tejto série. Zhliadnuté v kine 3x. 8.5/10 ()

Chip89

NEEEEE, ježíš jak já byla otrávená. Možná by to nebylo až tak špatné,kdybych předtím neviděla všechny předchozí díly, tak bych si to nespojila. Jenže takhle to bylo šílené. Možná kdyby to byl film, který by se nesnažil navázat na ty předchozí díly, ale byl by to samostatný film,tak by to ještě bylo zajímavý,ale takhle to bylo šlápnutí vedle. Prostě ne, musím si pustit něco,co mi vrátí dobrou náladu. ()

bakeero

Ke 4* chybí jen krůček. Možná jenom z úcty k původní trilogii jí nedávám kvůli ostychu. Nicméně Jeremy Renner je sympaťák, amanty kosí o nic míň COOL, než Jason a zkrátka celý to tak nenuceně odsejpá, že já jsem tedy z "Bourna bez Bourna" nebyl vůbec zklamanej. A klidně bych si dal další pokračování. ()

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (více)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)