Jason Bourne se vrátil do New Yorku, ohrožuje celou CIA a ta začíná konat. Ukončuje programy Black Briar a Outcome, do kterého patří i agent Aaron Cross. I on je určen k likvidaci, stejně jako ostatní agenti rozesetí po celém světě, kde služba operuje. Aron je na tréninkové misi na Aljašce, kde se mu podaří před vrahy uniknout. Musí ale vynaložit veškeré úsilí a využít své schopnosti k tomu, aby všemocnou tajnou organizaci překonal. Ocitá se na útěku, je opět sledován nejmodernější technikou a musí kličkovat mezi sprchou smrtících kulek. Cross se poté shledává s doktorkou Shearingovou, u které kdysi podstupoval léčbu jako agent. Té jediné může věřit. Proti nim stojí šéf tajných operací, který má obrovský zájem na likvidaci všech vylepšených agentů. (TV Nova)

vodkasesemte

Where did you find it? YouTube. Your friends are here. Dont you think thats strange? They dont track ppl. Maybe they dont think you are human. Přesně to jsem říkal, když jsem to sledoval na pozadí, že je to přitažený za vlasy, že by stačilo, aby se posadil k tomu ohni a měl by je u prdele. Ted se to vysvětlilo! Seriously, man, you thinking to much. Why did they pull you off the fild and put you up here? Its not physical, with the way you have been moving, so what did you do? You fell in love. We are done talking. LOL. Tak proto byl tak zamračenej! You asking me to wipe the most valuable intel-gathering assets we have ever put in the field. Research Assay Group. You and I have our jobs bcs we have got the strength to do whats necessary. Jasně, že je povypínali přes ty tabletky. We should spread. Přesně! Film si nepamatuju, ale přemejšlím, jako bych byl sám v programu! To, že pověsil vlka na větev, vubec! Tady jsme si řikal, že by ho neudržel, ale když je to superhuman. We are morally indefensible and absolutely necessary. A jak vysvětlej toho týpka, co mu šiblo? DID. Měl se léčit! Vubec nepotřebujou polní agenty typu bourna. Number Five. There were nine then six. Thirteen exams. Whos they? Theres no way you are that naive. Ani physical enhancment is now permanent. You infected me? Is this when I was sick? The mystery flu? Why am I still keeping green pills? Keep us on a leash. To keep us dependent. I do research. I dont administer meds. I dont make policy. No, you just load the gun. We were all there for science. Lets say you want to change the human body. You want to fix a mistake. If you are gonna to reprogram human genetic material, you need a delivery system, and nothing works better than virus. Its like a suitcase. You pack in genetic mutation, infect the body and the vector unloads into the target cells. But getting it where you want it is the nightmare. Unless you have a map. Terrible accident at Fort Detrick in 1985. its the most exciting development in genomic targeting in the history of the science. Mně stačí brufen. We need to pu asside any normal emotional response. June Monroe. Do you know her? Not anymore. Why do you have to stay enhanced? My army recruiter was looking to make his quota. He added 12 points to my IQ (a mně ubral). To asi nebylo chitrý otevřít si na webu stránku s jeho jménem. Cognitive degrade. Hell of a long way to fall. Where is this from? Its a Canadian forestry satellite. Co byste bez těch kamerek dělali. Ted to má každá svině na baráku. Pro svoje vlastní bezpečí! Prasata, co se peleší se zvířatama, se mají čeho bát. Brundage Karl. Outcome agent. Hes supposed to be dead. How doesnt really matter. The only mission we have fot now is to drop a bag over this. Kenneth James (Kenneth Copeland). You can make it. You are a warrior. Assassin (SAM 999). I was kind of hoping we were lost. ()

PaTeXx

Achjo. Velmi dobrý úvod v laborce, solidní a až naivně béčkový průchod dějem a hrozné, nudné zakončení čtvrtého dílu. Po dobře provedených (ačkoliv absolutně nenapínavých) akčních scénách a nesympatických hereckých výkonech, je opravdu škoda takhle zahodit čtvrté pokračování, že jo Gilroy brothers? ()

blondboss

Tento akčný snímok má tú smolu, že aj napriek tomu, že je to slušný akčný nárez a za normálnych okolností by to bol jeden z tých lepších akčných snímkov roka, v rámci Bourne série je to skutočne len slabý odvar toho, čo Damon predvádzal v predošlej trilógii. V porovnaní s ňou tento spin-off nemal takú šťavu a napätie a viezol sa na vlnách typických akčných filmov, ktorých sa točí momentálne veľké množstvo. Nepomohlo ani hviezdne herecké obsadenie a tejto sérii podľa mňa pomôže jedine návrat Greengrassa a Matta Damona, inak to nevidím ružovo. 70 % ()

Aniki

Teda ale vubec to neni spatny. Cekal jsem marnost a ejhle, slusny pokracovani i s vymenou hlavni role. V pohode ctyri stars. ()

cortez

Od tohoto filmu jsem čekal teda více (nebo alespon na úrovni předchozího bourna) a možná proto jsem byl zklamaný. Nemůžu říct, že by se na to dívalo špatně. Po technické stránce rozhodně dobrá práce, hercům nelze nic vytknout, nějaké napětí tam je, propojení s předchozími filmy taky jakštakš, ale zbytek pokulhává. Film je sice akčně laděný ale celý film se celkem táhne. Pořád jsem tak nějak čekal kdy už začne nějaká ta hlavní scéna nebo boj (choreograficky alespoň tak zvládnutá jako v předchozích bournovkách), ale ono pořád nic, pár šťouchanců ve fabrice, na motorkách a konec. Scéna když nasadili Ťonga z LARXu tak to vypadalo že do akce vstupuje terminátor, a budou se dít věci....ale zůstalo spíše u dramatické hudby než u nějaké zajímavé(ne 1000 krát ohrané) akce. Až na samotný začátek je to prostě taková nonstop honička. Podle mě příběh Aarona Crosse měl s Rennerem daleko větší potenciál, který ale tvůrci nevyužili. ()

C.B.Lister

Velice dobrej film. Jeremy na svém místě. Nesrovnávám to s předchozími filmy, tohle je trošku o něčem jiném. To, že je tam míň akce nevadí a pomalejší nástup už vůbec ne. Celou dobu jsem byl přikován do křesla a sledoval s napětím. Uteklo to hned a delší stopáž nevadila. Za mě jasný 4* a aspoň 76,514 % ()

KacHnAop

Dlouho jsem přemýšlel, jak „pokračování“ skvěle natočených bourneovek ohodnotím. První polovině, díky pomalejšímu tempu dávám 3*, neboť některé scény, ať se snaží sebevíc, byly neuspokojivě fádné. Na druhou stranu, to společně s obeznámením důležitých postav stačí na slušný průměrný film. Druhá půlka je daleko dynamičtější, napínavější a především záživnější. Honičky po střechách domů, mi místy připomínaly Greengrassuv třetí díl Bourneovo ultimátum. Závěrečná znělka, která pravidelně doprovází bourneovské zavěrečné titulky, mi opět již ve zvyku nahodila husí kůži. Jeremy Renner podává v roli nezničitelného agenta Aarona Crosse svůj kvalitní herecký výkon, avšak Matt Damon mi je stále o něco bližší. O půvabné Rachel Weisz se netřeba ani zmiňovat. Celkově jsem s pokračovním spokojený a konečné rozhodnutí je nakonec za 4*. Porovnávat s bourneovkami by ale nebylo důstojné. ()

oSiSko

Obycajny akcny film, ktory vas polhodinu uspava, lebo konverzacky su vazne nezazivne, potom zacne akcia, prislo mi to ako neskutocne hranie sa jeremyho na matta, co proste nema sancu, matt bol uplne iny typ a toto bol obycajny akcny hrdina, ktory vobec nemal tolko do seba ako matt, film na ktory skoro zabudnem a nikdy si ho nebudem spajat s bourneovou trilogiou, ktora je pre mna niecim vynimocnym, tento film zapada do sedeho priemeru. ()

Elvis1994

Pomalej nastup , ale excelentni vrcholení , prima rvačky,honičky,střílečky, konec stoji za starou backoru , neco jako kdyby vam pustili třetího Temnýho Rytíře a hnedka jak se ukaže kulhajici Bruce Wayne film vypli rekli ze je to konec filmu dali vam pusu na dobrou noc a zhasli. Zkratka konec z ničeho nic takze zklamani ()

HakuSaku

Este jedna cast s Damonom a Rennerom v spolocnom boji proti CIA a snad uz potom konecne sa ulozi Bourne na vecny spanok. Inak film obstal so ctou... Ajked tie posledne sceny neboli moc podla mojej chuti... 60% ()

gezper

Když dva (režiséři) dělají totéž, není to vždy totéž aneb ždímání osvědčeného tématu nedosahuje kvalit "předlohové trilogie", ač si na ně párkrát pomyslně sahá. Akce není úplně špatná, ovšem porovnání neustojí, navíc je to dost ukecané právě na její úkor vs. dost štědrá stopáž. Je to vlastně volná časová paralela na základní Bourne linii, která si jen tak mimoděk běží, jak nás neopomíjejí tvůrci často ve filmu informovat. O původním se téměř nic nového nedovíme, tak nám musí stačit osud dalšího ze super-žoldáků. Bohužel Cross vs. Bourne obstojí herecky (i když on zas Damon nějakou extra škálu výrazů nepoužil, že), ale jeho postava už tak zdaleka zajímavá není a to začínám mít Jeremyho jako herce docela rád. Chybí mi zde původní mystično, postupné odhalování. Norton jako záporák žádná sláva, snad mu dají scénaristi příště více prostoru a pustí ho z kanclu, protože je položen jasný základ na dvojku, resp. na pětku (jak kdo chce) a do 2-3 let očekávám další vymačkávání této látky. Damon se zde ale velmi pravděpodobně neobjeví (možná pro některé škoda), protože jak opakovaně prohlašoval: bez Paula Greengasse do toho znovu nejde. Tak doufám, že bude držet slovo a já nevím, jestli se vůbec na další film v tomhle stylu těším .. zatím jen tři hvězdy, které znači solidní nastavovanou žánrovku. [60%] ()

Lancer

Vlastně velmi, velmi špatné. Nefunguje totiž ani prostá akce, což celkem zamrzí. Pro mě jsou Bournové jen tři... ()

kverula

4. díl Bourna mě trochu odrazoval, naštěstí hlavního týpka nedosadili do role Jamese Bourna, ale jako dalšího agenta z vládní organizace. Akčňáky tohoto typu se superhrdinou-McGyverem mě vždycky dokáží pobavit, i když se u pár scén chytám za hlavu. Nebránila bych se dalšímu "dílu", vlastně se i docela těším. ()

meatball

Tony Gilroy se chopil volného pokračování s celkem nevídaným respektem k originální sérii a The Bourne Legacy je tak snad i víc než jen důstojnou tečkou za původní sérií. Téma je definitivně vyčerpáno. ()

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (více)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)