spaceboyCZ

Par vyraznych lekacek, obcas husi kuze, naprosto uchvatny zvukovy a hudebni podkres, ale... Jednak si myslim, ze filmu odkaz "Podle skutecnych udalosti...", dale udajne dochovane zabery z kamer jednotlivych ucastniku, ktere pouzili do filmu jakoze radobydokumentarni spolecne s jejich prolinanim do samotneho filmu, pouziti udajne realnych postav a jmen...vpodstate vykradani sebesama nechava v divakovi pocit, ze je to jen dalsi hra ve stylu Blair witch a jemu podobnych, jen s hollywoodskym pozlatkem. Jenze ono prave po filmech Blair witch a spol. uz podobne snimky nemohou tak drasat nervy, jak by samy chtely a bez Blair witch a jemu podobnych by jiste drasaly a to velmi ucinne. Holt to bude chtit najit jiny zpusob, jak podobnymi kousky zaujmout protreleho divaka... ()

schizmo

Na čtvrté či páté kouknutí už to není takovej mordor, ale napoprvé jsem se bál jak malej hajzl! Film, ve kterém je, jak já říkám, zachycena čirá hrůza, která je parádně dokreslena ekvivalentními prostřihy "jakože reálných" záběrů. Téma únosů mimozemskou entitou bylo zpracováno už tolikrát, že to snad ani nikoho nemůže zajímat, ovšem troufám si tvrdit, že tenhle snímek je vyjímečný pokusem skloubit klasický film s dokumentárními záběry (viz. Lake Mungo), a i když jim od začátku nevěříte, má tahle kombinace neskutečnou sílu. Ještě teď mám husí kůži při vzpomínce na levitujícího člověka, který paralyzován neznámou silou mluví jakýmsi před-sumerským jazykem o stvořiteli a konečné záhubě. Pokud máš rád mysteriózní / sci-fi tématiku a rád se bojíš, tak tohle tě zmasí!!! ()

Kryton

Jen dvě scény vzbudí jakousi atmosféru a zbytek je amaterské a chabé. Nejhorší je pak ta pseudoreálná doktorka, která vypadá jak z jiné planety paradoxně. Mille jsem ani vteřinu nevěřil. (Spoiler) Koukněte se po internetu, než budete hodnoti, protože je to celé fikce. ()

FFilipCZ

První film, u kterého jsem se skutečně a doopravdy bál a na některé scény doslova jen civěl s otevřenou pusou. První film, o kterém jsem se po jeho shlédnutí snažil najít detailnější informace o tom, co se vlastně v tom městečku Nome stalo a zda-li je to vůbec pravda. Často rozdvojená obrazovka způsobená prolínáním skutečných vs filmových záběrů možná bude místy rušit, ale podle mě vás to tím více vtáhne do děje a donutí uvěřit. ()

ledzepfan

Je tam pár občasných prvků(nálada, atmosféra, napětí)-To ale nepřebije fakt, že Jovovichová-ač předvádí svůj nejlepší výkon za posledních 10let-je herecké prkno bez naděje na nápravu.. Celá ta lingvistická linka je minimálně pochybná. Děj postrádá logickou soudržnost: Proč ufóni někoho unáší tak, že ho pracně odtáhnou dveřmi pryč, když se po čase dozvídáme, že jsou schopní někoho unést světelným paprskem skrze strop??? Proč se tam Jovovichová pořád dohaduje s tím policajtem a povídá mu, že na nahraném videu nic není vidět, když já jako divák na těch nahrávkách vidím dost na to aby to toho poldu alespoň naklonilo k její verzi??? atd atd..... Ke konci už je to utrpení a esence frustrace pramenící z neschopnosti postav navzájem věcně komunikovat.......... Už tohle téma kurva někdo natočte pořádně!!!! ()

fannah

Tisíckrát raději bych místo zrnivých skutečných scén viděl klidně natočené scény, aby bylo ve filmu alespoň něco vidět. Chápu že vzpomínky vyškrtnuté z paměti nejdou ani vybavit, ani natočit, ale ostatní trapně "nezachycené" by filmu dodali o něco více důvěryhodnosti (pokud vůbec lze o nějaké mluvit). Ta paní v rozhovoru s režisérem mi připadala jako hodně nevhodná volba a celá tato filmová linie byla pro mě komicky-nudná. To ostatní, zejména s Millou Jovovich, bylo víc než perfektní a vskutku mrazivé, a proto dávám 65% za dobrý nápad s nadprůměrným provedením a přesvědčivými herci "první linie" filmu, i přes nevhodně kombinované málo přesvědčivé zpracování "druhé linie" filmu. ()

nirvana91

Nuda, nuda + z tých pazvukov mi išlo hlavu urvať. Ani ten ťah na začiatku typu "som herečka Milla Jovovich bla bla bla vo filme hrám bla bla podľa skutočných bla bla bla" sa mi moc nezdal. Jediné, čo ako tak zaujalo, bolo vysvetlenie toho, prečo sa film volá Štvrtý druh. ()

baribal

O čem tohle mělo jako být? Nuda od začátku až do konce, která se snaží vypadat víc "kůl" než ve skutečnosti je. Milla neskutečně obyčejná a nezajímavá, snaha o vykládání nějaké skutečné události je neskutečný výsměch. Zbytečný film. ()

Krt.Ek

Musím říct, že i u mě tedy převažuje spíše zklamání. To víte: mám ty kluky (i holky) vesmírný opravdicky rád, a tak jsem se těšil, že se potěším! A? Inu, budu se muset potěšit někde jinde! ___ K samotnému "Čtvrtému druhu": mám dojem, že film popravilo právě to, od čeho si nejvíc sliboval, totiž ony "autentické" záběry. A to ve dvojím smyslu. a) Děsně mě iritovala ta snaha "prodat" tenhle film jako skutečný příběh. Abychom si rozuměli, nic proti ničemu, já tuhle strategii "based on real events" respektuji. Nevadí mi, když filmaři propagují své od A do Z smyšlené příběhy jako reál story. Už od dětství (dodnes se nic nezměnilo) zbožňuji Věřte nevěřte, aniž bych si o pravdivosti příběhů dělal iluze. Zde však ta umanutost (průvodní a závěrečný proslov M. Jovovich + rámec televizního interview s domnělé skutečnou Abigail Tylerovou), s kterou nás tvůrci prosili, aby filmu bylo uvěřeno, byla nesnesitelná, pokud ne směšná, minimálně nesmírně jednoduchým způsobem podbízivá. b) Hlavně však film skrz to, že si tvůrci řekli, že film bude strašidelný (dle jejich slov měl být znepokojivým) tím, že by viděné mohlo být reálným, něčím skutečným zážitkem, zapomněli zneklidňovat jinou cestou. Omlouvám se, ale zrnitý obraz a "of-sreen" křik mě nevyděsí! Když už točíte o "emzácích", tak už je chci vidět! Na sovy se můžu zajít podívat do zoo. ;-) 50% Apendix: Mohli byste protiargumentovat, že horory jsou strašidelné skrz pracující fantazii, skrz to, co nevidíme, skrz skryté nebezpečí. Ano, s tím nesouhlasím. A to je právě ta výzva. Někdo to holt zvládá lépe, někdo hůře. Abych uvedl příklad hororu, který si s tím poradil, dovolím si vás upozornit na letošního Neviditelného, to je pro mě příklad filmu, který mistrně pracuje monstrem, které se rovná "označovanému bez označovatele". ()

Z0oMb3E

Sú filmy o mimozemšťanoch, ktoré sa tvária síce vážne ale po konci si poviete: „To je blbosť“. Osunsanmi natočil film po ktorom si poviete: „Hmm, niečo na tom bude“. Prestrihávky na “skutočné“ zábery zo sedení vytvárajú dojem autentickosti, ktorá dáva celému filmu ten pravý mysteriózny cveng. Scény samotného interview sa mi zdajú celkom rušivé ale aj tak nepokazili celkový dojem. Čo sa tíka hlavnej predstaviteľky je príjemné vidieť Millu Jovovich v roli, kde nemusí nikoho alebo nič zastreliť. Milla svoju úlohu zvládla bravúrne a dokázala že vie hrať a nie len vysoko kopnúť. ()

frashmaker

Slabší 4 pro poměrně nadějný horor, který svým koncem utvrzoval diváka v tom, že nikdo neví jak to skutečně bylo. Asi ani nevím, co tomu vytknout a co bych udělal jinak. Z čehož by mělo vyvstávat nejvyšší hodnocení. To na druhou stranu nemůžu dát jen proto, protože nevím zda mi úplně sedlo to, že chvíli tam hrála skutečná psychiatrička a chvíli jenom herečka. Je tu éra nízkorozpočtových hororů a tenhle tím, že tam nebylo vidět skoro žádné použití efektů jistě patří mezi ně. Oproti Paranormal activity mi však nepřišel ani zdaleka tak děsivý, skutečný a byl poměrně lehce uchopitelný již po několika minutách. Rozhodně se však cítím tímto filmem býti obohacen. ()

mysiak

Lepšie ako celé Paranormal Activity..maximálne syrové, znepokojojúce a zároveň vynikajúce...Milla super zahrala..a kombinácia fikcie s realitou skvelo zachytená..oplatí sa vidieť...zanechalo to vo mne zimomriavky a premýšľanie nad tým príbehom ()

Praxis

Více lekaček a upřímně bych si asi na*ral do kalhot. Nápad s polodokumentem velmi zajímavý a člověka nutí přemýšlet, jestli se to fakt nestalo. Celkově vás téma sice chytne a po skončení filmu se neustále ptáte: "A co když je to pravda?", ale pak postupně prozříte a zjistíte, že to na nás Milla (která hrála naprosto famozně) a Olatunde celkem vtipně narafičili Velmi zajímavý námět těžící ze současné Paranormal activity vlny. V lekačkách mě fakt dost mrazilo v zádech, ale sezení a debaty atraktivitou příliš neoplývaly. Nejděsivější moment: Levitace a první mluvení sumerštinou u pokusného média. ()

sta odpad!

prozatím nejdementnější film roku.. sice je teprve začátek ledna, ale tohle se teda bude překonávat těžko.. i když vim, že čeští filmaři se určitě budou činit tejně jako loni.. btw: scary sova je velmi zabavna zalezitost a největší záhada je, proč mimozemšťani nemluví latinsky ()

Popluh

Solidní žánrovka se zajímavý obrazovými vychytávkami, které se snaží navodit pocit skutečnosti a většinou se jim to i solidně daří. Spíše než vyloženě horor je to mysteriozní thriller s lehkými prvky sci-fi, tedy žánr který mám velice v oblibě a musím uznat, že Čtvrtý druh patří k tomu lepšímu z poslední doby. Solidně se mu daří nahlodat diváka a nechat ho přemýšlet, jestli jsou ty pásky skutečné nebo ne. Kalkul na potenciální lehčeji oklamatelné teenagery tedy vychází 100 % čemuž pomáhá i většinu času neklidná kamera a podařený výběr herců, kdy z filmu většinou vytrhává jen hvězdná tvář Milly. Atmosféra je budovaná pozvolna, o to víc dokáže strhnout v momentech přímé konfrontace, škoda toho konce který vyzní naprázdno a nikam. 70 % a až do konce bez pointy by to bylo na 4* ()

Riddick77

Atmosféra docela dobře navozená,dokonce i husí kůže chvíli byla. Forma mi nevadila, i když to občas bylo krapet nepřehledné a místy ty rozdělené záběry rušily (třeba v Hulkovi je nenávidím). Nicméně celkem fajn zábava na pozdní večer, nejlépe někde na chalupě a bez jiného publika. Takže co jsem čekal, to jsem poměrně dostal. 7/10. ()

fremy

"Je jenom na vás, jestli čemu budete věřit" A já uvěřil. Nepředstavuji si nic konkrétního, jen vím, že mě velmi dlouho nic tak nevzalo jako tento film. Všechna nejneuvěřitelnější záběry ve filmu byly originálními nahrávkami. Přestože není nic jasného, má to mysteriózního ducha. Film pro mě působí důvěryhodně, napínavě od první chvíle. A v žádném okamžiku jsem si neřekl, tady přehánějí. Všechno hraje pro můj nejlepší film z posledních měsíců. Avšak na odkaz, že celá "PRAVDA" byla součástí ohromné reklamní kampaně, bych měl hodnocení přehodnotit. Spolkl jsem jim to i z navijákem? ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje