Guzo

Horory o mimozemšťanech nebo ty duchařské (tedy samozřejmě že ne všechny) mají tu výhodu, že nejspíš nikdo nedokáže vyvrátit či potvrdit, zda se něco takového může stát nebo ne. Tohle je jeden z těch případů. Autoři se snaží navnadit atmosféru se skutečnými záběry, o jejichž reálnosti se dá dost pochybovat (možná to je i někde uvedené, zda jsou nebo nejsou některé části pravdivé, nijak jsem se po tom nepídil). To ale nic nemění na faktu, že na film se dobře koukalo - některé režisérské kousky se mi sice moc nelíbily, ale jinak herecké výkony nebo třeba hudba byly na dobré úrovni. Naštěstí tu nejsou ani žádné lekačky nebo (pozor, možná lehký spoiler) záběry mimozemšťanů, které by výsledný dojem kazily. ()

Evandulik

Dokumentárne časti miešajúce sa s ,normálnymi, mi dosť vadili, sledujem film, zboku naskočí dokument, obraz sa začne posúvať doľava, o5 na obrazovku nabehne film, neskôr sa predelí na 4 časti (3 filmové, 1 dokumentárna, potom sa to začne meniť). Nápad SOVA je nepremyslený, veď keď na mňa niečo cez noc za oknom čumí, tak si zastrem žalúzie nie?! :D Len škoda, že ja žiadne žalúzie nemám, tak som sa pre istotu uistila, či ma nešpehuje za oknom niečo, napríklad sova s čudnými očami :-) Nebránila by som sa dlhším pasážam Abigail + deti mimo domu v noci (nejdem spoilerovat). Miera vystrašenia takmer nulová(a to verím na stretnutia všetkých druhov). ()

Warsheek

V tomto případě by bylo klasické filmové pojetí plusem. Proč se nám někdo snaží předhazovat něco o čem tvrdí, že se to skutečně stalo, ale přitom nemůže čekat, že mu to někdo uvěří? Jediné co fungovalo, byly lekavé scény. ()

Roseinka

Takže mám dost rozporuplné pocity, protože jsem včera večer, když jsem si to pustila, SPOILER neměla tušení, že kecaj s tím, že je to podle pravdy a celou dobu jsem jako debil věřila, že jsou to autentické záběry. Takže po shlédnutí jsem měla na krajíčku, protože jsem srab a takovýchto věcí se dost bojím (nevěřím na ně, ale jakmile se objeví relativně důvěryhodný důkaz, tak jsem v háji). Měla jsem pak problém usnout, protože jsem byla podělaná až za ušima. :D A říkala si, že tomu dám tak 2 hvězdy, protože mi to přišlo spíš jako dokument doplněný o ilustrační záběry. Dneska jsem se teda chtěla najít další důkazy o tom, že to fakt mysleli vážně a přišla mega úleva. Není to pravda. Na jednu stranu mě to strašně naštvalo, protože takhle děsit lidi, to by se až tak nemělo. Ještě slabší jedinci by z toho možná mohli i zkolabovat. Na druhou stranu jsem šťastná, že to není pravda a že tomu opět nemusím věřit a jen tak se trochu bát, co kdyby. Takže nakonec dávám tři hvězdy za to, jak perfektně mě to vyděsilo. Ale nikdy v životě to už nechci vidět. Bylo to fakt příšerný. Hrozně mi připomínalo tu dívku posedlou ďáblem, jak jsou k tomu ty nahrávky. Takže už nikdy víc jako. ()

Ravi

Docela dobrá ufounovina, která je dějem natažená mezi found footage a ufo únosy. Není to špatné, ale marně hledám něco, co by film povyšovalo nad jiné žánrovky. Řekl bych, že je to dobře zvládnutý televizní film a že rozhodně stojí za shlédnutí. 65% = 3/5 ()

Madlene

...nejenom, že jsem měla téměř pořád husinu, ale v jednu chvíli jsem málem vysypala zbývající popcorn na hlavu pána přede mnou (naštěstí jsem hrdinně udržela krabici). Ve finále je opravdu celkem jedno, jestli to je nebo není podvrh, záleží na tom, čemu uvěříme... ()

Philoun1

Film opravdu šokující, ale z tohoto námětu se dalo vydělat mnohem více, i když by si tvůrci asi museli spoustu věcí přiklášlit, jestli se chtěli držet pravdy se dá těžko posoudit, nicméně si myslím, že měli dát přednost formě dokumentární. ()

Josefin

Poněkud zvláštní příběh, který je hodně zhacen dokumentárním začátkem. Dalo se to v klidu dokoukat, ale čekala jsem víc, až se mi chtělo křičet to je všechno! Takže ty 3 druhy už znám:-) a abych viděla ten čtvrtý musela bych na Aljasku /Anchorange do městečka Omme/ a čekat až na mě bude koukat sova kukula:-). Tam nejedu brr. ()

ImNotThere

Sorry, ale na vařenou nudli se utáhnout nenechám, i když bych občas ráda. Můžu Millu sebevíc milovat, stejně to nezmění fakt, že tento 'film' je naprosté fiasko a slátanina nad slátaniny, která se pouze veze na nějakém tom úspěchu předešlých 'průkopnických' snímků. Olatunde Osunsanmi, nebo kdo to vlastně je, ať se příště vyhne snaze udělat z něčeho, co má dobrý potenciál, naprostou koninu, jejíž působivost podpírá 'skutečnými' záběry a vražedně trapným úvodním monologem (opravdu jsem se chtěla zabít). Pokud tím chtěl ohromit svět, nepovedlo se, ohromil maximálně duše nezralých puberťáků, kteří si rádi nechávají nakecávat nesmysly, aby bylo o čem plkat u cíga. Pro Olatundeho mám lepší radu - ať se na filmařinu vykašle nebo ať se angažuje v tvorbě českých filmů, má to totožný efekt. ()

jenik71

Pokud je to opravdu podle skutečné události, potom vás asi trochu zamrazí a jednu hvězdičku si přičtěte. Jestli je to kompletně vymyšlené a fenoménu UFO vůbec nevěříte, jednu hvězdičku si naopak odečtěte. Můj názor je někde mezi tím. Je pravda, že několik zajímavých a nevysvětlených případů zůstává ve složkách po celém světě a čeká na své objasnění. Pokud se něco takového stane jen jedinci, těžko mu to někdo bez důkazů uvěří. Jak si ale vysvětlit případy, kdy jsou události přítomni třeba i desítky svědků ? Podívejte se na tento film a názor si udělejte sami. ()

manonfire

Bohužel dnes již věta "podle skutečných okolností" má důvěryhost značně povadlou. Možná ne u ztvárnění kriminálních činů, ale u duchařiny či ufo tématiky? Nebylo třeba film takto lákavě zaobalovat, notabene proto, že prostřihy filmové a rádobydokumentární byly svým překrýváním a postupným kupením se, velice rušivé, stejně jako vnímání jedné osobnosti skrze dva očividné představitele. Na druhou stranu záběry záznamů hypnóz či spíš ufovymýtání, ač pochopitelně hrané, byly tou rouškou rádobyreálnosti a umělé rozostřenosti tím nejlepším z filmu. Nejlepším z filmu, ne však žánru. 60% ()

Soweek

Chápu proč tady tomu lidi dávaj bud pět nebo jednu hvězdu, záleží na tom, jestli tomu věříte či nikoli. Autentické videozáznamy jsou doopravdy velmi znepokojující, nechtěl bych je sledovat v noci. Čím více se ale blížíte ke konci, tím více otazníků se ale objevuje a zdá se, že i sám režisér nechtěl aby to působilo dojmem, že se vám snaží vnutit jakékoli závěry. Celkově 3,5. ()

Mr.Jackass

Je jasné, že film bude mít vcelku rozporuplné hodnocení. Já se řadím rozhodně na kladnou stranu tohoto filmu. Je to zřejmě vzhledem k mladické inklinaci k podobným paranormálním aktivitám, které mě přišli fascinující a proto jakýkoli podobný film, ve mě zanechá určitou stopu. Film bude mít rozporuplné hodnocení právě z důvodu věřit- nevěřit... nebo alespoň připustit něco paranormálního, či odmítat jakékoli transcendentno. Je to zajímavě natočené, neobviklost sloučení filmových záběrů s původními videi s pacienty také chválím, stejně jako hudbu. Pokud je film podle skutečné události, tak nemůžu chválit děj, pouze pochválím pozoruhodné životní příběhy zúčastněných. Pokud je to celé fake, tak dle mého názoru zdařeně udělaný...U mě za 4* ()

BMAJTZ

Hodně (ne)příjemné mrazení v zádech. Mě se tohle bání prostě líbilo a způsob odvyprávění. Jednu výtku bych však měl k Mille Jovovich, přestože ji mám jako herečku rád, pořád v ní vidím tu hrdinku z Resident Evilu než do takhle přímočarého hororu. ()

lulka5

Čtyři. Protože to bylo hodně zajímavé téma, které bylo i dobře zpracováno. Staré nahrávky filmu samozřejmě dodávají na strašidelnosti a já musím uznat, že jsem se potom v noci bála podívat ke dveřím... Film tedy parádní. Horší byly jen výkony některých herců, za což strhávám jednu z plánovaného maxima. ()

Lencha

No, po pravdě pořádně nevím, co k tomuhle dílu napsát. Když jsem se koukala, o čem tenhle film je, rozhodně jsem nečekala, že uvidím to, co jsem viděla. Už v momentě, kdy nastoupila Milla a plácala cosi o tom, že je to podle skutečné události a ať si každý udělá názor sám, jsem se lekla. Po pár minutách jsem si myslela, že jsem si asi spletla sál v kině nebo co. Moje drahá polovička mě ujistila, že jsme ve správném sále, tak jsem došla k závěru, že jsem si asi špatně přečetla, o čem že má tenhle film být. Čekala jsem Ufony a ne vykulenou doktorku (v podání Milly byla sice ta postava doktorky hezčí, ale ne o moc), která vypráví o tom, jak ve městě Nome na Aljašce unáší ufoni lidi. No páni. Ještě teď mám rozporuplné pocity z filmu. A pokud jsem si měla udělat názor na to, zda Ufoni existují a zda se tenhle příběh fakt stal, tak mě to nepřesvědčilo. Hrozně mě otravovaly skutečné záběry, protože mi nic neříkaly. Kdyby to bylo natočeno jako film, bez té vykulené doktorky a skutečných záběrů, brala bych to víc, jak tohle. No, dávám slaboučké tři hvězdy a to jen za snahu natočit něco, co mělo dělat jiný dojem, než ve skutečnosti udělalo. ()

Lukoboss

Zbytečná hodina a půl, kdy sledujete něco, co pořád nedává smysl a vlastně se nic nedozvíte ani na konci. Prostě jedna velká záhada, které chybí taková ta zvláštnost a vyjímečnost. Při sledování jsem si vzpomněl na dva snímky, jedním z nich je "Stalo se", ve kterém se v průběhu filmu paradoxně nic nestalo :) a tady je to podobné. Čekáte, čekáte a ono nic nepřichází... snad jenom zklamání. ()

Reanimated

Chjo, spousta dokumentů z Discovery Channel dokáže vyvolat intezivnější mrazení v zádech, než tento přepálený guláš. Potenciál Čtvrtého druhu bohužel končí u traileru. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje