My děti ze stanice Zoo

• Západní Německo Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo (více)

Hingis

Přečetla jsem knihu a hned pak zhlédla film. Knížka je daleko detailnější a brutálnější, ale ani film neztrácí nic z autentičnosti. Je to síla.. ()

MelissaBlack

Co se týče herců a jejich výkonů, nebyla jsem tak spokojená, nicméně některé scény a celý příběh je tak silný a hlavně skutečný, že to na ty 4 hvězdy bude stačit. (Na film jsem se odhodlala podívat až po přečtení mnohem lepší a silnější knihy, doporučuji přečíst! :)) ()

muti

ako, bolo to v pohode, na tu dobu urcite prevratne a sokujuce. to ze ide skutocny pribeh dava na autenticite, no bolo tam par neuveritelnych veci ako postava matky, ktorej bolo fuk co jej 14 rocna dcera robi, ale na konci jej nejak zazracne pomaha. tomu hovorim plot twist. kde sa nabrala? tak trochu neuveritelne... herecka to tiez velmi dobre nehrala, prakticky som jej to neveril. na to ze je to ustredna postava, tak sa mohla trochu aj snazit. snad je kniha predvedcivejsia... skoda ze film nema aj nejaku R verziu, celkom by sa to do toho spinaveho prostredia hodilo. ()

nattyxh

Velice silný a pravdivý film o tom jak jsou drogy špatný. Jo takovejch filmů je sice všude dost, ale tenhle byl prostě jinej... Celkem mě mrzelo, že jsem si ho pustila v němčině a proto jsem rozuměla jen každé 3tí větě co řekli, ale pak mi došlo :-) že si můžu zapnout titulky, takže jsem to shlédla ještě jednou. ()

Uroboros

Oproti knížce je to o mnoho, o mnoho slabší. Velmi divné herecké výkony. Všem doporučuji vyhnout se filmu a přečíst knihu. ()

DonBraso

Knižní předlohou nepolíben,tak jsem mohl jen čistě nahlédnout pod německou pokličku z jedné stanic,kde si každý rád dá svojí dávku.Je pěkný,že Berlín z jedné stanic je tu vykreslen jako ráj,kam zrovna nejdete pro rohlíky,ale spíše pro drogy či čekat,až nějaký kumčaft Vám zaplatí slušnou vejslužku na jeho sexuální hrátky.Nejlepší z celého filmu jsou samozřejmě dvě hlavní postavy,ale tím to nějak bohužel končí.David Bowie člověka vážně nevytrhne,ikdyž dělá snímku medvědí službu,tak je ten film neskutečně zdlouhavej.Jestli měl být 100% real,tak nejspíš byl,ale mě neskutečně nudil,protože se všechny scénky neustále opakují,jakoby někdo zapomněl vypnout pásku,která jede stále dokola.Do toho rodiče či spíše matka Christiane je asi nejvíc tupá osoba,která nepozná,že její dcera bere.Škoda,čekal jsem o mnoho lepší zpracování,protože vím,že knižní předloha byla hodně populární a známá,ale film jakoby si jen chtěl slíznout smetanu,tak natočil dvou hodinovku o tom,jak si píchnout jehlu do ruky a lásku v tom,že kluk by to byl fajn,jen by mohl mít rád zrovna jí a ne kluky pro prachy. ()

Eress

Jedno velké zklamání, asi už nebudu číst knihy, abych z těch filmových zpracování taky něco měla. Jedna velká nuda, kniha se četla jedním dechem, u tohoto jsem spíš čekala, kdy to skončí. Spousta hluhých míst, 5 minut se procházet na koncertě Davida Bowieho, 5 minut sledovat, jak hledá prachy, přitom se dalo vyplnit něčím daleko podstatnějším, co kniha popisuje. Nesedlo mi ani to, jak byla zahraná role Christiany, její povahu jsem si představovala jinak, měla být drzá, arogantní, hádavá, chvilkama to tak bylo, ale ona taková byla ještě předtím, než vůbec na heroinu byla. Oceňuju ale, že se tvůrci vůbec pustili do filmového zpracování a mohou to tak vidět i lidi, kteří nečtou knihy, i když tady unikají zásadní věci - její hlavní motivace, proč vůbec do těch drog spadla, to je všechno v knize popsané. Chyběl tu její otec, víc vykreslený vztah ke Klausovi, role ve třídě,... ()

Valenta28

Tento článek píši ihned po shlédnutí tohoto filmu.. ihned. To je něco, co vám zůstane zaryté v hlavě a celou jí zahltí. Vším a vše. ()

Elessar.

Knižku som čítala ako prvú, ak by sme hodnotili knihu a film, tak je to veľmi nevydarená adaptácia, ktorá ignoruje, alebo nedáva do pozornosti mnohé fakty, ktoré tam hrali zásadnú úlohu. Príbeh začal až kdesi v Sounde, nebyť predlohy, nevedela by som zrazu, kto je kto. Rovnako ako s koncom. Je to tak rozsiahle, že to do tých dvoch hodín nejako nešlo vtesnať, ale zas oceňujem filmárčinu ako na ukázanie toho ako to tam vyzeralo, skôr obrazová výpoveď, krátka sonda do života tých ľudí. Ale kniha je omnoho hlbšia... ()

cimrman2.

Jdu to zakoukat nějakým Feel - Good movie, protože tohle bylo hodně za hranicí diskomfortu! Jsem však rád že jsem tento v mnohém průlomovou zfilmovanou knihu viděl. Herecké výkony byly vystřihnuty velmi solidně. Jsme průměrem pěti lidí se kterými trávíme nejvíc času. Asi nejomílanější citát všech seberozvojových knih a přednášek. Tento film a ještě známější kniha nám to potvrdí! ()

Yetikuty

I dont like the drogs but the drogs like me!! Ale teď vážně.Hodnocení zde je naprosto přemrštěné...Nejsem zastáncem knih,ale tuto jsem náhodou četl a čekal jsem,že uvidím na plátně(monitoru:-) ) zfilmovaný průběh knihy a aspon trochu mých představ... Film se naprosto nedrží knižní podoby a nebýt názvu,který se shoduje se slavnou knihou ,hodnocení zde by bylo takové jaké si film zaslouží...a že je to jeden z nej filmů o drogách???L.O.L.. ()

HaBe odpad!

Asi nejsem sama, koho tenhle snímek hodně zklamal. Před pár lety jsem četla knížku, která mě opravdu sebrala. Nečekala jsem, že bude film tak úžasný, ale doufala jsem, že se na něj půjde dívat. Marně. Příběh byl zmatený a celkově to vůbec nevystihlo ducha té knihy. Nečíst knihu, tak pořádně nevím, na co jsem se vlastně dívala. ()

Zrsch3

Kdyby tento film byl natočen v současnosti, dal bych ze subjektivního hlediska tak dvě a půl hvězdičky, jelikož téma drog bylo od osmdesátého prvního roku propráno ve filmech tolikrát, že jako čerstvý divák tohoto filmu jsem nikterak mile překvapen nebyl. Nic nového pod sluncem. Ale vzhledem k tomu, že film už překročil ve svém věku čtvrt století, nemohu jinak než ocenit, jak dokonale se povedlo ztvárnit život soudobé zplodiny společnosti. Myslím, že to chtělo opravdu odvahu. Film je hezký a ve své době nepřekonatelný, ale dnes už by to chtělo mnohem víc, aby to v publiku zanechalo hlubší stopu. ()

TesterX

Na svůj rok poměrně drsné a autentické, bohužel ke konci přehnaně pitomé (viz. blicí scéna, nebo proslovy typu: "Vy jste přestali? Tak to zvládneme taky. Skoncujeme s tím.") Na promítání pro základní školy jako dělané. ()