My děti ze stanice Zoo

• Západní Německo Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo (více)

zette

Knihu, ktera byla v mem dospivani sklonovana ve vsech padech jsem nikdy necetl. Konecne jsem se tedy dostal alespon k filmu. Uli Edel natocil film s neherci a myslim, ze se vyplatilo, zvlast Natja Brunckhorst se sve role ujala se cti a jeji zavislost na heroinu je velmi uveritelna. Cely film pusobi hodne realisticky a znacne tomu prispivaji i ulice Zapadniho Berlina. Jako fanouska Bowieho me samozrejme potesila i hudba. Mozna se film malo zajimal o reakce rodicu... Velmi dobry film o drogove zavislosti, Trainspotting ci Requiem za sen je vsak jeste lepsi. ()

Ondatra

Pokud někdo uvažuje nad drogami, tak by se měl podívat právě na tenhle film, aby viděl, co to s člověkem může udělat. Osobně jsem knihu nečetl, takže nemůžu porovnat, jak moc je kniha podobná nebo naopak. Když beru ale samotný film, tak se mi líbil a furt nedokážu pochopit, jak je možný, že k těmhle věcem dítě přijde v pouhých třinácti letech. Celý film je ve znaku osmdesátek, takže aspoň při té hrůze vám tam hraje David Bowie :D Určitě bych tento film pouštěl třeba povinně ve školách nebo aspoň na nějakých přednáškách, protože to skvěle funguje jako varování před drogama a zapletení se do podobných skupin. 7,5/10 ()

Riley

Knížka byla samozřejmě mnohem lepší, ale jen málokdy se film knižní předloze, alespoň trochu vyrovná. ()

Mitzi

Naprosto věrohodné a skvěle zahrané téma problémů dospívání, potřeby zaujmout "za každou cenu", touhy někam patřit... a celé je to hodně smutné. Místy člověk opravdu bytostně cítí ten absťák a beznaděj. Ale přesto nemůžu dát 5*, protože nevěřím, že by tenhle film tak, jako zapůsobil na mě, oslovil i běžnou čtrnáctiletou holku, která by to všechno potřebovala pochopit, aby nedopadla stejně jako "Babsi" a mnoho dalších. Takže "jen" 85%. ()

Gavin87

Tak už to chodí. Rodiče tvrdě pracují, aby se děti měly dobře. A děti se skutečně cítí skvěle, jen to není zapřičiněním rodičů...A tak zatímco děti v té "zlé" západní části Německa krátily své životy heroinem, československé děti experimentovaly s Kodeinem a opavská Galena byla slavným leč tajným exportérem kvalitního LSD na Západ, aby způsobila nestabilitu tamních politických systémů... Velice se mi líbily herecké výkony mladých herců a těším se na konfrontaci s knihou. ()

Radiq

Prostě drsnej německej film, jeden z nejlepších německejch filmů. Hnus, drogy, mrd a socky a fetky a drogy a hnus. Je to prostě drsný a už jenom to mi stačí, že to je takovej dobrej hnus... ()

vesper001

„Jenom jednou.“ „To říkají všichni.“ „Umím se kontrolovat.“ Aneb láska umí být nejen slepá, ale i šílená. A výsledek? „Chci na tom být stejně jako ty.“ Kdo chce kam... ()

StanislachKo

Fuj, špinavo som sa z tohto cítil už od úvodných tituliek a ono tento pocit stále gradoval až po tie záverečné. Aj napriek tomu, že som to považoval za nemožné. Dokonalá nechutnosť a myslím, že sa na chvíľu budem vyhýbať všetkému, čo je z nemecka, čo je o narkomanoch, či prostitútoch. Brr. Samozrejme za výkon (ne)herečky Natji uznanlivo smekám klobúk, rovnež za zmaskovanie všetkých tých tragédov a malé plus za Bowieho. ()

trojtmberk

My děti ze stanice Zoo ve verzi pro ty co neradi čtou. Vůbec jsem nevěděl, že film existuje, tak jsem se připravil na to, že to může skončit nehoráznym průserem a dopadlo to tak, že se to snad v rámci možností povedlo. Nicméně by se zase tak moc nestalo, kdybych zůstal v nevědomosti a žil dál s tim, že světlo světa spatřila jen knížka. ()

Copacabana

K plnému hodnoteniu ma priviedlo to, že celková problematika je chrstnutá divákovi do ksichtu priamo, bez akýchkoľvek servítok, cenzúr či odvracaní kamery, z toho práve plynie autentičnosť a dôveryhodnosť podporená tiež príbehom, ktorý sa naozaj stal, čo je aj z filmu cítiť. Pri čítaní knihy som si Berlín aj deti presne takto predstavovala, všetka tá špina, odtiene šedej evokujúce beznádej a depresiu a vidieť tie chodiace tiene so strhanými tvárami, no mala som dosť a asi aj mám na dlhú dobu. Aj keď som mala spočiatku pochybnosti, či si film pozriem, a aj som to celkom dlho odkladala, nakoniec neľutujem, vyplatilo sa. Najlepšie scény boli útek na strechu, a je zaujímavé, že som sa dokázala tak vžiť (aj keď si myslím, že to nemal byť zámer), že SPOIL pri odvykačke som cítila bolesť s nimi, pri krádeži dávky som cítila hnev a pri scéne doma v kúpeľni som cítila neskutočnú úzkosť. Takže zaujímavé, už som len čakala, keď sa mi začnú triasť ruky..Ale nie, nebudem zľahčovať, to som nechcela dosiahnuť, pravda je, že život je príliš krehký a deti veľmi zvedavé. Heroes od D. Bowieho mi znie v hlave ešte teraz. ()

Estrellita

Snad poprvé mi zvuk němčiny nepřipadal rušivý, asi se k tématu nějakým způsobem hodil nebo nevím, ale filmu to neubralo. A teď k samotnému filmu: Protože jsem nečetla knižní předlohu, nemůžu soudit, jestli se jedná o zdařilou adaptaci, každopádně film je to vydařený velmi. Dvojice hlavních hrdinů hraje neskutečně, člověk jim věří všechno, atmosféra filmu - od začátku průběžně houstnoucí - by se na konci dala rozbít už jenom pořádným kladivem a dalším plusem je David Bowie na pozadí. Těch 140 minut uteklo docela rychle, ale myslím si, že si teď dám chvíli s filmy o drogách pokoj. 75% ()

Doudis19

Drogy jsou špatné, pokud o tom někoho nepřesvědčil Requiem za sen, pak ať si pustí tuhle ještě reálnější a špinavější depku. Nejhorší na tom všem je, že takovéhle osudy nejsou vůbec neobvyklé, ba naopak. O tom, jak těžký boj to je, svědčí i fakt, že se autorka knižní předlohy drogové závislosti nikdy úplně nezbavila. Promítání na školách by měla být povinost. Pátou hvězdu za hudební účast genia Bowieho! ()

RabbitX

Opravdu realisticky autentický film a popis narkomanů a jejich začátků! Přesně tak bych popsal tento film rozhodně je to trochu i poučný film o tom co se z Vás může stát ani nevíte jak!Tenhle film by měl být také něco jako varování pro naší dobu, kdy drogy na ulicích seženete na každým rohu! je to opravdu dost dobrý film!!! ()

Ivush

Musím říct, že i když byla knížka lepší, tak tenhle film stojí za to, hlavně postava Detleva byla dobře ztvárněna. ()