My děti ze stanice Zoo

• Západní Německo Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo (více)

Cannabis

působivá literární předloha a neméně působivý film... na nic si nehraje, je to realistické, surové, poučné... vřele doporučuji tento film shlédnout, především mladším generacím, které by si z tohoto filmu měli rozhodně něco odnést... jak je lehké tomuto zlu (drogám) propadnout, i když to chce někdo jenom zkusit... 5 hvězdiček ***** !!!! ()

Romadoor

Myslím, že to nešlo udělat o moc lépe. Kdo četl knihu ten jen koukal jak to asi vypadalo - mě to prostředí Berlína nadchlo, stejně jako výkony herců a kamera. Příběh samozřejmě utrpěl, ale na druhou stranu i motivace a jednání skutečných postav (předloh) bylo absurdní, nebo snad ne? To, že tam chybělo pár pohnutek a zvratů ve výsledku vůbec nic neznamená (do puntíku). Možná jen neměla být tak odbytá ta matka - ale ona přece ani ve skutečnosti nic moc neudělala, takže i to sedí. ()

kuduka

Mé obavy z toho, že mám k dispozici film bez titulků, se velice rychle rozplynuly. Bohužel. Jak už to tak bývá, film se s knihou nedá kvalitativně srovnávat. V tomto případě to platí na celé čáře, přičemž by stačilo tak málo - pokud by dění ve filmu doprovázely vnitřní monology hrdinky, film by byl zachráněn. Místo toho je však výsledek pouze vizuálně atraktivní (věrohodní herci, reálie - "čerstvé přímo z knihy"), chybí vnitřní pohnutky hrdinky, vztah k matce, otci...spíše 2/5 ()

PROTIVETRU

Nečítal som knižku, tak neviem o čo som bol vo filme oklieštený, ale aj tak som mal pocit, že sú tam niektoré pasáže nedopovedané. Napriek tomu ma to viac chytilo, než trebarsTrainspotting. ()

lubos.cermak

Jako je voda nedílnou součástí stravy, tento snímek je nedílnou součástí knížní předlohy. Ale vše postupně. Nejdříve knihu a až potom film. A pokud jste knihu nečetli a shlédli jste film, nebude Vám tak špatně. Pokud vám to jako lekce stačilo, máte vyhráno a ledový chlad stanice zoo vás bude navždy doprovázet a zaručeně nikdy neřeknete „Chtěla jsem vědět jaký to je“. ()

zbynacz

Jeden z nejvěrnějších filmů o drogách. Oproti např. Requem za sen je hlavní údernost filmu v tom, že vychází ze skutečného životního příběhu a navíc v něm figurují "nevinné" děti, což umocňuje už tak dost hutnou atmosféru. Pohled na 14ti letou Christiane, kterou touha zalíbit se Detlevovi a zapadnout do party, dohnala k činům, situacím, závislosti a zvěrstvům mi stačí, abych si připomenul, že chemické "dobředělátka" za ten risk rozhodně nestojí. Asi jedinou věc bych vytknul scénáristům a to nepříliš dobře rozvedený vztah mezi dcerou a matkou. Pokud matka najde zfetovanou dceru na podlaze v koupelně, tak bych čekal, že nám toho ukáží trochu víc, než následnou scénu... ()

pOne

"My děti ze stanice Zoo" je ten typ filmu, který i přes svoji depresivnost působí na člověka paradoxně pozitivně. Tedy aspoň na mě. Hrdinům opravdu není co závidět a proto je člověk po skončení filmu rád, že dělá, co dělá a že je tím, čím je.... Možná mi ve filmu trochu chybí zobrazení vztahu máma-dcera, který je postupem času úplně opomíjen. Ikdyž je možné, že to je záměrný tah. Každopádně musím uznat, že film je neuvěřitelně nadčasový a celkově výborný. Zanechá ve vás dojem a ještě dlouho se k němu v myšlenkách budete vracet. ()

Erichy

Tento autentický životní příběh německé narkomanky Christiany F. si 4* zaslouží i přes opravdu otřesné herecké výkony obou hlavních představitelů. ()

LoudlyMonk

Myslím, že nejen kniha Christiny F., ale i tento film dal pohledu na drogy jiný rozměr. Vynikající film, jen mi na něm vadí jedna věc - že to bylo natočené podle skutečnosti. ()

DooFooS

Mění se jen okolí a prostředí, ale svět tvrdých drog je stále stejný a je úplně jedno, kdo ho vypráví. Film mimo jiné velmi sugestivně vystihl fyzický rozklad závislého člověka, s čímž jsem se v tématicky podobných filmech v takové míře ještě nesetkal. ()

Beskydka

Kniha je samozřejmě lepší vždycky, ale v tomto případě se opravdu nedá hodnotit film, protože kniha má v sobě úplně něco jiného. Ve filmu jsou jen děti, v knize jsou "děti". ()

GoldenGecko

Jistě, příběh velice zjímavý - ale jakým způsobem byl převeden na filmové plátno, je už zajímavé v tom nejhorším slova smyslu. Kýčovitou afmosférou to začíná. Přes tak špatnou hlavní herečku, že si to ani nelze představit to pokračuje a scénář je výtažek momentů z knihy, které jsou však vytaženy z kontextu a zoufale špatně navazují. Film se snaží zobrazit peklo do kterýho Christiane spadla po hlavě, ale vybírá z knihy malé střípky - to působí jako směšná napodobenina a zakoktaný projev. A konec? Useknutý tak, že z filmu zbývá pouze pahýl. Zkrátka kapka do moře špatných filmů čerpajicích ze slavných literárních děl. ()

Starda91

Jak už tady bylo řečeno, Kniha je 100% lepší než film. Vytkl bych mu hlavně tu očesanost a změněné některé klíčové okamžiky. Chvílema mě trochu nudil. Těžko se mi snímek hodnotí protože jej musím srovnávat s knihou a film se mi v tomto případě moc nezamlouvá. Pokud ale knižní předlohu pominu tak to zase tak špatné nebylo, jen pro diváka který neví o co v knize jde, může být film trochu složitější. Každopádně pokud bych se chtěl k tomuto příběhu vrátit a vybrat si mezi filmem nebo knihou, určitě sáhnu po knížce i když nějak nadšený čtenář nejsem. Nakonec dávám 4 **** raději bych dal 3 z důvodu srovnání s knížkou, ale film je film a proto se pokusím takto nesrovnávat. ()

DJDVD

Nejprve zhodnotím film tak, jako kdybych nečetl předlohu. Na to, že film trvá dvě hodiny, v podstatě nevíte, proč a jak se Christiane dostane k drogám. Navíc film se moc vleče až se zdá, že se nic neděje, žádné výrazné dějové zvraty nebo emotivnější scény. Nic takového. Film působí dost neuspořádaně, jako by scénář napsalo nezávisle na sobě 5 lidí. K přihlédnutím, že jsem četl knihu, která mě dokázala oslovit, narozdíl od filmu. Zdá se mi, že film jen vybral nejzajímavější kousky a ty pak nesmyslně natáhl na 2 hodiny. Nedovíte se nic o Christiane a jejím dětsví, její talbetkové a hašišové začátky a následný přechod na heroin. Nemluvě o její snaze se lěčít. Myslím, že kniha by se dala zpracovat filmově znovu a lépe, pomohlo by i autentické vyprávění jako v knize. Pokud chcete kvalitní film, který pojednává o drogách, sáhněte po Requiem za sen nebo Trainspotting. ()

markettka

Pokud to nepůjde přes knížku (která mi v mládí dala víc než hodně), tak pustím svým dětem tento film. Perfect movie to realize how wonderful life we live. ()

honzic

Ne moc záživný, zato dobře vypovídající film o reálné situaci v Berlíně v 80. letech v oblasti narkomanů a mladistvých. Hodnocení: 55 % ()

Moni33

Četla jsem knihu, a podle mého, ve filmu chyběli některé informace, které by děj vysvětlily. U něčeho jsem si to musela domyslet z knihy, ale na druhou stranu si myslím, že některé pasáže zase dobře sestříhali tak,aby film měl rychlejší spád. Herci zvládli svou roli perfektně a vše co hráli jsem jim věřila. Někdo tu psal, že se mu nelíbil tak useknutý konec, naopak mě se tohle zakončení líbilo , takhle to dalo najevo, že se Christiane nikdy závislosti na heroinu nezbavila. Člověk se až diví, do čeho všeho se může zaplést třináctiletá holka v Berlíně. ()

Dolores Haze

Ve své době asi víc šokující než dnes...Jak to řekl PhDr. Douda v knižní předmluvě: "Když vyšly 'My děti ze stanice ZOO' před lety poprvé, byla tato společnost, co se drog týká, téměř panna." Otázka, proč mladí lidé berou drogy, zůstává stále nezodpovězená. Ze zvědavosti? Nebo chtěli zapadnout do party? I když se mi předloha líbila o něco více, ve filmu chybí spousta událostí z knihy (Christianino dětství, chození do evangelického centra, léčba v Narkononu, chození na Hasenheide, pobyt na venkově), přesto jsem byla hodně spokojená s hereckými výkony hlavních dvou představitelů, výborná je hudba Davida Bowieho, která dokresluje atmosféru šedivého Gropiusstadtu i špinavého centra Západního Berlína, skvělá kamera, proto dávám 5*. ()

Forum.

Za tu surovou, svým zvláštním způsobem víc jakoby anglickou než německou barvitostí a kamerou, atmosféru musím prostě těch pět hvězd dát. Natja to hraje výborně a já jí to sežral i s navijákem. Tento film se mi zaryl jak do hlavy tak hodně hluboko pod kůži. 90% ()