Jerkie

Tak tohle je opravdu věc pohledu. Pokud jste zarytě utvrzený, že Kajínek je prostě vinný, ať to bylo nakonec jakkoliv, tak se Vám tento film asi bude příčit. Pokud balancujete na hranici nerozhodnosti, nebo jste pro jeho nevinnu, přijde Vám to nejspíše k chuti. Ale na druhou stranu, film není dokumentární, takže bychom měli brát prostě v potaz to, jak se líbí a proč.. Na českou tvorbu, je film náramně vydařený. Je dobře sestříhaný, má v sobě i kousek vtipu, sem tam Vás přinutí zvednout nos opovržením a nebo prostě jen zavřete oči a modlíte se, aby to co vidíte, nebyla pravda a opravdu jste v tom nežili. Každopádně, Konstantin laťku filmu, bych řekla, zvedl.Velmi charakteristický, sympatický a ano i přitažlivý muž, co si jde za svým. A ještě s jakýmsi nevyřčeným tajemstvím vepsaným přímo v očích, no to už pomalu se a to podívat jen kvůli němu. Jinak bych ocenila efekty filmu, nic přehnaného, ale dost na to, aby si člověk řek „Páni, to bylo dobrý..působivý.“ Líbí se mi ráznosti postav, nenechají na sebe jen tak šlapat a díky tomu to pak šlape jako hodinky, každou chvíli tam daná postava dělá něco proto, aby si došla za tím svým. A jako by se dalo říct, že tvůrci počítali se vším, nechybí ani menší náznaky začínajícího románku, sice nic okatého, ale možná by některé zajímalo, jak to bude pokračovat dál. Každopádně když čtu na film Kajínek stížnosti, říkám si, co lidem vlastně vadí. Je tam akčnost, stejně jako propracovaný příběh, který svým způsobem napsal i v jistém ohledu sám život a herci své role hrají moc dobře. Vilhemová tu dobře hraje roli rozhodné právničky, dodává tomu takovou šťávu svým odhodlaným výrazem a s chutí jít do toho.. Já si nestěžuji, žádný zastaralý brak ani snaha o to překročit hranici nemožného nebo se už jen povýšit třeba nad americkou kriminálku.. Navíc se ve filmu docela prolnulo i samo Česko, žádný zazdívání, že jsme někde jinde, což by byla úplná blbost. Takže jak říkám, pokud nejdete film shlédnout proto, abyste ho mohli shodit z patra, co je to za blbost, tak Vás na těch 107 minut zaručeně vtáhne a zpříjemní chvilku. ()

Sekyn

Zvláštní jak se u tohoto filmu pohybuje hodnocení od jedné hvězdičky až k pěti. Podobné rozpaky mám i já. Není třeba debatovat o výborných výkonech herců. Co mi však nesedělo byla samotná postava Jiřího Kájínka. Jákl od začátku do konce příběhem Kájínka brání a dělá z něj oběť a zároveň jeho postavu vizuálně představuje přesně tak, jak je všem mediálně podbízena.A to jako nebezpečného vraha, obra s neuvěřitelnou silou co trhá železné skoby z betonů a musí ho doprovázet tucet strážných. Není to trochu rozpor? Už jen postavit oba Kájínky vedle sebe a uvidíte tu neuvěřitelnou podobu :-) Ale dejme tomu, chtěli stvořit akčního hrdinu. Dále mě trochu zamrzelo, že nebyl brán větší důraz na útěk z Mírova. Dle mého názoru to měla být nejdramatičtější část celého filmu, ale toto podání mě nechávalo naprosto klidným a přehnalo se jako voda.Skoro to působilo, že utéct z Mírova (nejstřeženějšího vězení u nás) není velký problém, obzvlášť, když jsou bachaři takový jelita, který jsou tam jen proto, aby mohli plivat vězňům do polívky a mlátit je Zlatýma stránkama (zřejmě mají české věznice malý rozpočet a nezbylo na obušky) :-) . Pochybuju, že za Kájínkem nevyběhla ihned stráž se psy. Určitě jen stáli všichni za okýnkem a koukali, jak zdrhá. "Máchale vrať se! Pamatuj si, tebe čeká šibenice! Vraťte séé! I přesto se mi film díky pěkným akčním scénám a hereckým výkonům (které tento film dostaly tam, kde je) celkem líbil. ()

shakeXL

Byl v kině. Jákl má s těmito filmy bezesporu zkušenosti se zahraniční produkcí, kde měl pár štěků ale prostě česká produkce není bezedný hollywood a jde to vidět. A za druhé co se týče Kájínka, nechápu proč to tu lidi x let stále řeší - stejně se nic nevyřeší. ()

bratr_jezek

Snaha "zlidštit" jednoho zločince selhává hned v několika rovinách. Hlavní představitel je snad ještě drsnější než samotný Kájínek, ve verzi o zlých poldech to skřípe víc než ve starých hodinách a nevýrazná právnička v podání Vilhelmové a její vsuvka o tom, proč do toho jde tak naplno, vás nepřinutí se zločincem sympatizovat. ()

kreyson13

Film má dobrou atmosféru a vzhledem k tomu, že nebude moc daleko od pravdy a že v tom opravdovým případu toho smrdí víc než dost, tak je to celkem odvaha. Navíc za herecký výkon bratrů Dlouhých i Konstantina Lavroněnka palec nahoru. Na český poměry víc než slušný akčňák s hořkou příchutí toho, že pravda nebude tak moc daleko. ()

Zavin

Víceméně se ztotožňuji s hodnocením od Malarkey. V daném žánru jednoznačně to nejlepší co může Česká kinematografie nabídnout. ()

Moravpat

Péťa Jáklů se nám asi kapánek pobláznil z těch halyvůdskejch filmů, protože se snažil předvést takovej malej Halyvůd, nicméně mi to přišlo spíš takový vtipný, neboť nám z Jiřika vytvořil takovýho trošku terminátora lízlého s Yurim Boykou, neboť prezentace jeho drsnosti a neústupnosti byla na mě áááž moc. Na druhou stranu to byla celkem p*del a určitě bych to nijak zvlášť nezatracoval, ale ani bych si z toho nepokecal kalhoty. S podzravem....počkejte si...Paťák. ()

resp8533

Jiná inspirace + jiný název = dobrá kriminálka. J.K. není hvězda a prostě filmu nesvědčí. Výborný Vladimír Dlouhý dostává dvě hvězdy. ()

Khotzilla

Pokus o thriller po česku vyznívá i přes vizuální atraktivitu místy trapně, vykonstruovaně a trpí všemi obvyklými klišé a u nás obvyklými předsudky (největší lumpové jsou cikáni, všichni policajti jsou zkorumpovaní, do té doby tuctová právníčka se rozhodne pro boj se státní mafií, aby se zjistilo, že za to může křivda z mládí) a co je asi nejhorší, celé se to tváří jako dokument, ačkoli to nemá s realitou zbla společného a srovnávat děj třeba s mrazivým příběhem Sametových vrahů může jen naiva. Okatá a až příliš romantická glorifikace hlavní postavy. Plus příšerná, kýčovitá hudba. Když si ale člověk odmyslí, že nějaký Kajínek existuje v reálu, tak má scénář vcelku spád a někteří zúčastnění předvádějí skvělé výkony (Hlavně Lavroněnko s Vladimírem Dlouhým). A na režijní debut jde o slušný průměr. ()

jakub.schejb

Technicky a řemeslně super, je vidět, že i v Čechách, v našem prostředí lze točit vizuálně poutavě a moderně. Příběh je velmi subjektivní interpretací známé kauzy a místy hodně naivní. Protože sám pracuji v oblasti justice tak je zde pro mě řada úsměvných momentů (třeba vězení opravdu nevypadá jako jeskyně se slamníkem na zemi či vězněm připoutaným řetězem k podlaze). Ale celkově je vidět, že tvůrci mají talent (což se o jiných českých filmařích bohužel říci nedá). Těším se na další věci. PS Chudák Klára Slámová, chápu, že ve filmu má být sex a napětí, ale toto si snad ani nezasloužila :-) ()

macherano

Výborná technická stránka filmu ako keby bol americký obsahovo je to už horšie ale Tatiana je výborná škoda že sa to viac nedotiahlo ()

andydufrsn

Natočit film o něčem, o čem nikdo kromě zúčastněných nic neví, a servírovat to jako film, podle příběhu Jiřího Kajínka, je dost trapnej pokus, odpovídající myšlenkovým pochodům vymlácené Judohlavy a jím vyslyšeného volání po senzaci… ()

Zacharod odpad!

Film v podstatě nemá rozumnému divákovi co nabídnout, je to silně upravená verze jednoho z nejznámějších českých trestních činů, kde se z násilníka a vraha dělá Hrdina či až dokonce vzor. Asi bych to mohl posuzovat trochu víc objektivně, ale i pak bych došel k závěru že Kájínek je prostě odpad. ()

Alagaesie

Jó, Češi nemít Koženýho, Krejčíře, ultrazmrda Havla, sráče Klause a – jaké překvapení – Kajínka, tak bysme si je museli vymyslet (i když první dva jmenované radši ne a o třetím ani neuvažuju). Kajínek bude vždycky téma a teď, po milosti, to zas rezonuje. Doměnky, doměnky, doměnky. Co je to za kokota ten píchač „Slámový" ? Jó, špatnej soudce může bejt problém. ‚Hele, vona nám ta červená ryba umřela?‘ Kajínek v lochu celkem nezmar… Bavily mě duely Lavroněnka a Vilhelmový. Ty vole fakt chudák ta Bendová. Takže pro Pokorovou je Kajínek vlastně bůh, když zabil ty dva… bachař Čermák alias Gangster Ka alias Afričan – to mě poser! Klempár byl srab. Vyhrožování v koupelně ale jinak celkem soudní nuda. Nicméně dílčí výsledek by byl. Volat kočičce za volantem - to je místenka... Aneb nehoda není náhoda. Křížkováááá!! - (neměla to bejt spíš Černá??) :-D U cely zas husto. ‚Tady není žádná talkshow!‘ - Čermák borec! A ani Lavroněnko nezahálí... Tyvole asi žiletkovej drát a bez rukavic?!? Řežba dobrá. ‚Teď mluvim já!‘ Lejčko dostal solidně. ‚Vypadáte úplně jinak… Než přes mříže.‘ Mnohde sentimentální hudba byla dost na piču. Lov... - A KURVA! ‚Vypadáte za těma mřížema uplně jinak.‘ Se poseru. Skvělý! ()

PanIncognito

Tomuto snímku s výbornou řemeslnou stránkou musím vytknout postsynchrony, jenž příliš nesedí. Tím však kritika končí. Jde o dílo s příjemnou atmosférou. Kamera skvěle funguje. Hudba je dobrá (skladatel je vskutku šikovný). Co se herců týče, jsou velmi schopní. Tatiana Vilhelmová je uvěřitelná. Představitel titulního hrdiny je charismatický. Michal Dlouhý a Vladimír Dlouhý hrají přirozeně... výkony osazenstva jsou zkrátka krásné (těším se i z účasti Jany Krausové). Nechybí zde akce ani zábava. Výsledný dojem je prostě více, než dobrý. :) ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý