nithiel

Řemeslně asi nejlepší akční film české historie, skvělá kamera i střih, navíc celkem kvalitní obsazení v čele s Vladimírem Dlouhým v jedné z jeho posledních rolí. Hlavní problém je, že k celkem zamotaným událostem, jimiž se insppiruje, ve ktrerých už dnes asi nikdo pravdu nenajde, nedává divákovi na vybranou a ukazuje prstem "ten to byl"...pak mi ještě trochu vadil konspirační závěr typu, je za tím ještě někdo jiný, tak důležitý, že si to ani neumíte představit. ()

dubinak

Tenhle film pro mě prostě nebyl. Kdybych se zajímala více o dění případu Jiřího Kajínka,asi by bylo mé hodnocení vyšší. Dvě * dávám ale za to,že zkrátka a dobře nemám ráda české kriminální thrillery. :-( ()

Dannysek4U

S adoraci nejslavnejsiho ceskyho odsouzenyho zlocince, ktera navic neprobiha ze zadnejch "slechetnejch" pohnutek, ale hlavne ve jmenu vydelku v kinech, s tou se nesmiruje snadno. A jeste vic boli fakt, ze Kajinek je naivni jak prvnicka, a to jak v dialozich, tak v celkovem pojeti pribehu, pricemz za obe by mel nekdo dostat bubenika. Ne, vazne ne, Kajinek jakozto smesice tajnyho agenta, supermana, mistra sveta v klikovani a zaroven nepochopeny obeti systemu, to je vazne trochu moc. Nicmene pravdou zustava, ze samotny tok vypraveni plyne velmi poutavym korytem a především pak co do formalniho zpracovani rozhodne ma co nabidnout. Jinak receno - na Kajinka se vazne dobre kouka a umi upoutat pozornost. A to i herecky, kde si to tahnou hlavne Lavronenko s hlasem Jana Stastneho a Vladimir Dlouhy (je mi lito, ale Tatiane Vilhelmovy to tady hlavne slusi - na jeji obhajobu je ale nutno dodat, ze podekovat za to muze hlavne tomu blbovi, co vymyslel a takhle zpitvoril jeji postavu), i hudebne. Kdo by to cekal, ze z kluciciho blbnuti a hrani si na velkej film nakonec vyleze sice ne giganticka, presto docela prijemna (a misty dokonce vtipna) podivana? ()

necisty

Je to dobré, ale ne nejlepší. Na bývalého kaskadéra je to natočené dobře, ale slyšel jsem chlouby na dokonalé akční scény, na jednu mega drahou scénu s rozbitým autem za milion korun a pak dokonce nějaké metody točení, které používají v Hollywoodu. Kdyby toho chvástání bylo míň, tak by jsem z filmu měl i větší požitek. Každopádně děj mě fascinoval a kdyby alespoň půlka z toho byla pravda, tak jsem rozhodně jeden z odpůrců Kajínka ve vězení. Ale kdo ví, co za tím vším stojí. Konstantin hrál tak věrně, že spíše on je ten pravý, ten náš originál je oproti němu takový ‘chcípák‘. Tatianě to s takovým hárem děsně sekne, Noid předvedl svůj um v hudbě a Alice překvapivě pobavila (super kombinace tetování). Film jsem si užil, po něm o Kajínkovi určitě neslyším naposled, ale mám pocit, že někdo jiný by ho natočil lépe. Souhlasím s názorem Enšpígl. ()

campix

To, co Petr Jákl v české kotlině se svou prvotinou dokázal je úctihodné. Natočil film podle nejnovějších trendů - rychlých střihů a nádherných panoramatických záběrů. Nevím zda je pan Kajínek vinen nebo není a tento film mi v tom moc nepomůže, jen vím že naše justice nefunguje jako na drátkách a chyby, které se událi stojí za vyšetření. ()

J0hny5

Nadprůměrný český film, to určitě. Nevim jestli bych hodnotil stejně, kdyby to nebylo z tak známého prostředí a kdyby nešlo o tady tak známou kauzu. Nevim do jaký míry se to zakládá na pravdě, do jaký míry do vykresluje správně Kajínka. Přišlo mi, že z něj dělají velký zvíře a velkýho bijce tak aby to bylo zajímavější a celý film tak trochu poameričtili. Tim neříkám, že to tak neni pro někoho koukatelnější. Mně se to celkem líbilo. 70% ()

Pajky3

Jak by glosoval Míra Bosák - A ono to pujde né, že né. Český film má opět kvalitního zástupce. Na Kajínka se musí koukat dvěma rozdílnejma pohledama. Jako film o skutečnosti se mi to sice úplně nezamlouvalo, protože to podle mě Kajínka až moc idealizovalo. Jenže jako akční film, navíc z českých luhů a hájů je to velmi, velmi povedené. Herci byly podle mě na výbornou. Tatiana byla skvělá, strasně jsem jí to věřil. Lavroněnko byl senzační záporák, jen tady se to asi trošku rozchází se skutečností. Z jeho Kajínka šel mnohem větší strach než ve skutečnosti. Na závěr bratři Dlouhý, Michal si odehrál svůj part kvalitně a Vladimír, který prošel všechny role od Máchala až po takovuhle svini si určitě nemohl přát nic lepšího, než aby jeho roli takhle ocenovali. Hrál totiž parádně, bohužel naposledy. Horší to bylo s Noidem a Bendovou, ty mi moc neseděly. Jinak si myslim, že si člověk výborně užije film, pokud zkusí myslel na to, že to není doslovný přepis skutečností. ()

zette

O Kajinka jsem se nikdy nezajimal, je mi lhostejny a nejsem jeho fanousek. Proto se mi spatne dela usudek, do jake miry je film zalozen na skutecnych udalostech. To ale asi nevi ani sam Jakl, ktery mimochodem velmi prekvapil, na svou prvotinu. Vybral si namet, ktery jiz davno predem avizoval velky divacky zajem a jeho zpracovani si myslim, prineslo opet neco noveho do nasi kinematografie. Film vylozene nema hlucha mista, take vsak postrada vetsi napeti. Ozdobou filmu zustava herecky vykon Lavronenka a Vilhelmove ( te to seklo naramne:-) ). ()

pakobylka

----- "Na každý prase se jednou najde řezník." ----- Bohužel smutným faktem zůstává, že některá privilegovaná prasata zajdou až sešlostí věkem. Neobjektivní a tím pádem i maličko sebedestruktivní příběh o bezmoci. Ale nebudu hodnotit jeho věrohodnost, od toho tady nejsem. Vyhrocené vězeňské drama kombinované s tou správnou akční řežbou à la Hollywood - to se v našich skromných podmínkách hned tak nevidí. Nemusíte mu věřit - koneckonců příběh Jiřího Kajínka ho pouze INSPIROVAL ... ale měli byste o něm přemýšlet. ()

Martrix

I kdyby byla režie i výkony všech herců excelentní, tak pro mě bude pořád stěžejní scénář, resp. zajímá mě, co se nám tvůrci snaží zprostředkovat. Je mi vcelku jedno, jestli Kajinek někoho zabil, nebo ne a nijak zvlášť mě nešokuje, kdo všechno v tom byl/mohl být zapletený. Bordel a korupce, která kvetla/kvete v české justici...to je realita, která mě sice sere, ale nic moc s tím nenadělám. A je vidět, že takové ambice neměli ani tvůrci Kajinka, protože i s odstupem x let, by při troše snahy, nějakou tu hlavu setnout mohli. Sice se snažili ukazovat na rozpory, které se v procesu Kajinka vyskytly, ale zbytek je "na motivy", "dle předlohy", "inspirováno"... . A právě ten "obleček", který scénáristi natáhli na kostru příběhu/nepříběhu o Kajinkovi, se mi vůbec nelíbil a nebýt toho, že bylo v médiích jednu dobu tak překajinkovano, že jeho story nešlo ignorovat, tak bych s opovržením ohodnotil celý příběh jako hooodně blbě vymyšlený. Tím, že dodnes není zřejmé jak to vlastně bylo, je film Kajinek jako nedokončený vtip. Pokud to byl záměr a tvůrci chtěli nechat prostor pro fantazii diváků...tak to je dobré tak pro pohádky. U takového filmu bych čekal standardně vystavený příběh s pořádnou pointou. Kajinek je pro mě jen další důkaz toho, že co se žánru krimi týče, tak od dob Záhad kriminalistiky vzniklo tak málo dobrých kriminálek, že to statisticky vychází tak na 0,007. ()

Juto

Zábavný, aj keď trochu chybný krimi-thriller, ale nie je to skutočný životný príbeh. Kvalita filmu je pre mňa prekvapením, vzhľadom na to, že ho režíroval bývalý kaskadér. 6/10 ()

DominikV

Není to žádný velkofilm světových kvalit, to v žádném případě. Je to ,,jen" slušně natočený a na české poměry solidní thriller se slušnými hereckými výkony, kde nejvíc zaslouží vyzdvyhnout Vladimír Dlouhý. Nic víc, ani mín. ()

c.tucker

Kamera a hrátky s ní (nájezdy, objezdy, podivné švenkování) bylo super cool, ale zabíralo a společně s adrenalínovou a dramaticky akční Noidovou hudbou z toho dělá velice poutavý a u nás nevídaný film. Herecky jen tak tak, ale Lavroněnko bomba - charismatický pardál s úžasným a sedícím hlasem Jana Šťastného je neuvěřitelně strhující a s ním jednoznačně Vláďa Dlouhý jako neskutečný padouch, který byl až monstrózně senzačně úlisný se svým vnoučkem (scéna v zahradě mi neuvěřitelně připomněla Kmotra). Na straně druhé tu je časová nezařazenost [v roce 2003 (podle zlatého hattrick v roce 2001), kdy se to podle uvedení ve filmu odehrává - vraždy 1993 a poté po 10 letech, nemohli být takové mobily u nás normálně přístupné, LCD televizory, Sony VAIO, NOVA s novým logem atd.], další věcí je levnost českého prostředí, která ale není na škodu, možná někde až ku prospěchu, ale horší to bylo s nehodou automobilu, protože mi přišlo, že nerozsekali to drahé Volvo, v čem jel, ale možná jsem špatně koukal. Ale nejvíc na prd byl totálně idiotské postsynchrony, na které si ale budu asi muset v českých filmech zvykat, neboť je to poslední dobou blbým zvykem. Dalším mínusem bylo to že Kajínek byl perfenktní v bojovém umění (jak kdyby byl od nějakých speciálních jednotek a ne zloděj bytů) a vykradení sejfu ani nebudu komentovat. Další věcí byl totálně dementní výslech Křížka s mlácením zlatýma stránkama, proč to bylo v českém filmu takového ražení. Buď to udělat trochu jako podle pravdy a nebo z toho udělat kovbojku jakou to bylo, ale přidat tam o hodně víc akce. P.S. Josef Klíma byl ale v tom roce 1993 prošedivělý jako starý paprika, to před 17 lety opravdu vypadal jako dnes, toho jsem si nikdy předtím nevšiml, budu si muset pustit nejaké staré Na vlastní oči, abych si to oživil. ()

Maty85

O příběhu a skutečnostech v něm zahrnutý nemá cenu polemizovat a vůbec mě to nezajímá. Po filmové stránce na český poměry vynikající a co se mě týče, tak i ta snaha a celková myšlenka vytvořit český rádoby akční film se mi zamlouvá aneb dost těch věčných hodinu a půl dlouhých tlachání o ničem, na což jsme byli ve většině porevolučních movie zvyklí! ( btw... R.I.P Vladimír Dlouhý ) ()

Ruuzha

Mno co k tomu mám vlastně napsat. Na první pohled extrémě zaujatý film, kterým se lehce kdekdo nechá ovlivnit a stavý Kajínka do role národního hrdiny. Nemyslím si, že by to bylo špatně natočené, bohužel je film těžce stlačovám dolů očividným amatérismem, který je vidět v průběhu celého filmu. Pokud se film opravdu měl odehrávat v roce 2000, jak se mohla po silnicích prohánět auta s novým vzorem SPZ, používat notebooky Sony Vaio, ploché LCD televize či MS Office 2007 a spousta, spousta dalších detailů. Velká smůla, že si tvůrci nedali víc záležet na detailech. Takhle díru do světa neuděláme. 60% ()

KajusaK

Jediné nad čím přemýšlím ohledně tohoto filmu je: "tak co, bylo to tak nebo ne? " 4* za pěkné zpracování .. ()

dr.fish

Otřesný střih a celková image kriminálek z Miami a Los Angeles- to mi naprosto zkazilo prtvotní dojem. Druhá polovina je snesitelnější, ale tempo je vražedně pomalé a ničím nevyplněné. V duchu jsem si přál, aby film režíroval Jiří Svoboda, pak by to mělo ty správné grády a ani by se nemuselo měnit obsazení. Takhle to bylo naprosto vyčpělé a bezútěšné. Pan režisér by se měl přestat koukat na americké filmy a vrátit se zpátky na zem. Nevyvolalo to ve mně vůbec nic. 40% ()

E=mc2

Nevyvážený film. Obzvlášť v prvej polovici. Najdôležitejší je motív tej ktorá ho chce obhajovať to je to najpodstatnejšie. Ten je však podľa mňa, objasnený až príliš skoro a tým pádom film samému sebe uberá určitý spád, gradáciu. A tak isto to že na tejto postave to viac padá, než stojí. Kajínek ako postava fajn. Aj americká šablóna je super. Mne ako divákovi však vadilo jedno. Dôkaz o tom že Kajínek je naozaj nevinný. Vtedy by si ma ako diváka získal úplne. A chápal by som dokonale pocity ženy ktorá bola znásilnená a chce zachrániť toho ktorý za ňu akoby vykonal pomstu. Lenže on sám povie že nestrieľal. V tej chvíli to je však už advokátke jedno. ľúbi ho a basta. A tým pádom mi tam chýba i jeho motív. Ak by naozaj zabil aspoň jedného, bolo by to fajn čo sa týka deja. Lenže, tu sa mi zdá akoby sám film nevie čo chce povedať. A berie si tri veci naraz. Nevinu, obžalobu systému a napokon motív lásky a odplaty. Ibaže, ani jeden nie je dotiahnutý do konca, tak aby vyznel silno. Inak príbeh Kajínka vôbec nepoznám ani jeho pozadie. Čo mi vadilo je technické prevedenie ustavičnej transfokácie a nevkusné strihy. Film stojí za pozretie. A ako debut je naozaj na dobrej úrovni. Som zvedaví na ďalší počin zúročených skúseností z amerických produkcií. Filmu chýba viac citu, ľudskosti. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý