Košoun

Nic víc než průměr. Byl tu pokus o jakýsi český akční velkofilm, bohužel je tu několik aspektů, které jdou přímo proti tomu. Co mi vadilo celý film, byla kamera a vůbec celý režijní koncept. Snaha natočit 1/3 artový vizuálně poutavý snímek, 1/3 hluboké téma a 1/3 akční áčko se bohužel projevila na celkovém výsledku. Kamera mi skutečně velice vadila, některé záběry byly pěkné, ale celkově prostě o ničem. Špatný je scenář, alespoň z mého pohledu mi vadí vykreslení vytrvalého a neústupného kriminalisty jako akčního hrdiny, který valstně strašně trpí. Vše nasvědčuje tomu, že v těch vraždách měl prsty někdo jiný, ale nelze opomíjet jeho další činny, které z něj žádného Mirka Dušína nedělají. A to že si jde vydobýt spravedlnost způsobem, že prohodí někoho skleněným stolkem, tak to je skutečně hrdinské... Ale ve filmu to tak je podáno, nebo to přinejmenším takto vyzní. Tristní byla i lehká vztahová zápletka mezi Kájínkem a obhájkyní ("Bez těch mříží vypadáte úplně jinak" - WTF?). Film slušně graduje v závěru, ale jak jistě víme, případ Kájínek je neuzavřený, nedošetřený a tudíž je takový i film. Co nám tedy dá jeho zhlédnutí? Zhola nic... Jen přetrvá pocit, který jsme věděli už před zhlédnutím, a to že s tímto případem není něco v pořádku, stejně tak, že s českou kinematografií také není něco v pořádku. Pozitivum jsou rozhodně výkony Vilhelmové (snad jen ta skutečně příšerná paruka jí to kazí), Dlouhého a Lavroněnka. Také hudba Vaška Bárty (jeho herecký výkon je zase jiná kapitola, pro film se moc nehodí). Těch pár efektů také ujde, ale v porovnání se západem to je sakra rozdíl. Prostě průměr, ve kterém si cením jen snahy o nějakou inovativnost i "západovost", ale naopak mě zcela irituje natočit film jako obhajobu kriminálníkovi, který by rozhodně neměl být opěvovaný jako hrdina. ()

Platom

Už úvodní představení partnerů filmu (NOVA, BLESK, Katka atd..) mi dávalo na vědomí, že film, na který se právě dívám bude pěkná "sračka". Pro začátek bych rád zdůraznil, že NOVA je jako televizní stanice naprosto pod mou úroveň (mohou za to hlavně večerní zprávy - aneb manipulační kovbojka) a bulvární plátky tipu BLESK se mi z celého srdce hnusí... Ale! Jak minuty Jáklova dílka plynuly, tak já byl svědkem celkem vyvedeného akčního snímku, který je na naše poměry velice zdařilý. Zvláště se mi líbily scény útěku z vězení a přípravy na útěk samotný, ale za hranicemi nic neobvyklého a něco podobného je k vidění v kde jakém Béčku ze zámoří. Děj je vystaven klasicky po "novácku", kdy divákovi nutí jen jednu možnou variantu a to i přes fakt, že případ Jiřího Kájínka zůstává nadále otevřený a z trestance je rázem národní hrdina a do kina jde celá rodina! ()

Caaslav

naprostá kravina, rádoby akční film snažící se napodobit západní produkci...jakoby se ale tak napůl inspiroval u Bollywoodu... btw. naprosto účelově natočený film obhajující člověka, který před onou neprůhlednou kauzou byl několikrát ve vězení za napadení policisty a vykrádání nemovitostí...film, který má společného se skutečností jen jméno hlavního "hrdiny" ()

edie sedgwic

Ako typicky americky thriller z prostredia skorumpovanej policie a mafie by to urcite obstalo, ale od nasich susedov som cakala viac. Cely cas som striehla na nejaku indiciu, co by mi naznacilo, ze pozeram cesky film, ale nic neprislo. Chybal mi tam taky ten zvlastny pocit, ktory vedia navodit len europske filmy. ()

jasanka

Ufff, no to teda byla nuda. České "thrillery" zkrátka nejsou nic pro mě. "Dramatické" pohledy, hudba, a záběry vůbec, jedna velká trapnost. Být jich ještě pár, dala bych nejnižší hodocení. ()

Chundys

Jelikož věřím a jsem si i 100% jistý, že Jirka, ty nechci být vulgrání romské občany zastřelil, hodnotím tento film kladně! Neni to svatoušek to neříkám, ale ke všemu se přiznal! Vraždu, ale to on neudělal, on ne! Prostě v tohmle směru je nevinnej a film mne o tom přesvědčil už na 100%... Bohužel ta léta strávená ve vězení, pokud ho teda někdy pustí, už nikdo neodpáře!!!! ()

El-Barto

Je příjemné v českých podmínkách vidět akční krimi film, tohle pojetí Kajínkovi sedí. Má to ale tu smůlu, že většina diváků přibližně ví, jak to s Kajínkem je a aspoň mě jeho případ vůbec nezajímá. Lavronenko dává hlavnímu hrdinovi víc charizmatu než, kolik skutečný Kajínek posbíral. Útěk z Mírova a pěstní souboj s Lejčkem jsou dost nepřehledné, soundtrack je šílený a srdceryvné drama nad smutným osudem nejznámějšího českého vězně se nekoná. To jestli film je vzhledem ke skutečným událostem objektivní nebo jestli je z důkazů vybráno jen to nejpotřebnější, nemůžu posoudit, protože mi to je fakt ukradený. Osobně mě Kajínek docela mile překvapil svým pojetím a provedením, myslel jsem si, že to v režii kaskadéra bude daleko horší. ()

adriane9

Jasně přiznám to, jsem zaujatá, děsně zaujatá. Nemám ho ráda odjakživa, je slizkej a odpornej a kdyby byl aspoň sexy tak se to dá nějak zkouknout jenže ani herec tomu moc nedal no prostě dodnes vidím jak utekl a já se nemohla hnout z domu protože bydlíme kousek od věznice a já zrovna chtěla na fajn kemping výlet. Jeho vina!!! Jasně pardon takže k ději nuda nuda šeď šeď.. Jediná Vilhelmová byla charismatická a líbila se mi její role a možná ten útěk byl dobře ztvárněný jinak mě vesměs samé trapné scény strasně znervózňovaly a já sem ráda, že tohle mám za sebou. ()

Bozvav

Téma, které má co nabídnout je zpracováno dosti nešťastně. Vizuálně dobře udělaný snímek s pěknou hudbou a vcelku přehledným dějem, jednoznačně zabíjí místy přímo debilní dialogy, mdlé herecké výkony (až na výjimky) a za mne odfláknutý, nebo řekněme nedopečený scénář. Akce ušla. Za mne slabší průměr. ()

Tom_Ass86

První půlka filmu se utápí jen a pouze v dialozích a nemá v podstatě žádnou gradaci ani spád. Jákl se to nejspíš snažil vykompenzovat rychlými přjezdy kamery při rozhovorech na detaily, ale když se to v 10-ti minutách opakovalo už asi ve třech scénách, tak mi to začalo silně vadit. Ovšem druhá půlka filmu začínající soudním procesem je už dobrým "akčňákem", dostává spád a film pěkně ubíhá. Lavronenko působí velice autenticky, avšak na Vilhelmovou jsem si nemohl vůbec zvyknout. Velice mě potěšila Bendová, která zahrála roli skvěle. Škoda, že se film neobešel bez poslední scény ve věznici Lavronenko-Vilhelmova. Bez tohoto dialogu by měl konec daleko větší šťávu.Ještě takové malé detaily : nové volvo?,sony vaio? atd....65% ()

bender666

Bohužel neznám podrobnosti Kajínkova případu, takže nemohu zhodnotit, jestli bylo s původním námětem zacházeno vhodně. Ale rozhodně jde o film velmi zdařilý a herecké výkony mi přijdou opravdu dobré. Zejména Vladimír Dlouhý a Konstantin Lavronenko své role zvládli výborně. Mimochodem, pozorný divák si může všimnout, že je ve filmu slyšet hitrádio s hláškami od Jana Šťastného, který zároveň dabuje pana Lavronenka, což je trochu úsměvné a zároveň nešťasné :-) ()

kacirek_

Solidní drama na české poměry:-). Dvě hodinky v kině utečou jako voda a člověk kouká na ty svinstva, který se dějou a dít budou. Co mě teda vadí, že z celýho filmu vychází Kájínek jako okvětí čisté lilie.... Vilhelmová hraje dobře až v druhé půlce filmu, ovšem ty příšerný vlasy nějak nechápu. Skvělý výkon Vladímíra Dlouhého, který si naposledy zahrál pěkně zákeřného záporáka, "viď Kristiánku?". Hudba také velmi překvapila, jak Noida nemám ráda, tak ho asi začnu trošku respektovat. Petr Jákl dokázal, že je šance jít do kina na český film a nebát se, že se bude jednat o přihlouplou komedii nebo podprůměrné drama, díky. ()

misa_laska odpad!

Herec je rozhodně charismatický oproti skutečnému Kájínkovi nesrovnatelný, protože ten skutečný je ošklivý s pichlavýma zlýma očima... Asi byl vybraný tak aby s ním lidé sympatizovali jako s hlavním hrdinou kladným záporňákem... Kolem filmu je humbuk a mnoho povyku pro nic, mediální šílenost.. Od tvůrců je cítit určitá sympatie s tímto vězněm. Film sám o sobě dost příšerný. Jediný důvod pro natočení mi přijde snad jen ovlivnit veřejné mínění. Verdikt = jednou stačilo a už nikdy to nechci vidět podruhý. FUJ ()

JirKrato

Když pominu ten fakt, že to je několikrát knižně, televizně, atd promleté téma.... Tak musím říci, že máme po dlouhé době konečně zase jednou dobrý akční film.... Musím vyzdvihnout i velmi zdařilý výkon Herečky Tatiany Vilhelmové.... Ostatní herci nezklamali... Ani ( pokud se nepletu ) nováček mezi herci Václav Noid Barta dílo nezkazil a zahrál pěkně... takže super a doporučuji shlédnutí.... hodnocení cca 80%. ................... Těžším se na další Jáklův počin, doufám, že již píše scénář.... ()

DHDV

Film stojí na dobře vykonstruované dějové linii. Ale to je tak všechno, bohužel akční scény a ani Lavronenko nedokážou zabránit mizérii, která otřásá českou filmovou tvorbou. Film je na poprvé velmi dobře stravitelný ale po druhém zhlédnutí konstatuju, že se jenom tak tváří- dobrá forma/žádný obsah. Docela zklamání, dávám 3 hvězdy (ale slabší). Film měl dobrou reklamu a je to poslední film Dlouhého, skoro takový Temný rytíř po česku. Ale bohužel Kajínek není Temný rytíř. (to srovnání zase neber až tak moc doslova) ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý