IvcaG

Kajínek je podle mě přesně typ filmu, který v naší kinematografii chyběl. Jeho kouzu zná celý národ, kdy pochyby z jeho viny či neviny má snad každý koho se zeptáte. Film skvěle poukazuje na to, že všechno řídí peníze a pravda, která má vítězit, jež je symbolem této země už po desetiletí je stále ta tam. Opravdu se mi velce líbila jak velice vyvedená režie či střih. Na to že tohle je první Jáklův počin klobouk dolů, (teď se jen nezaškatulkovat)! Další co zde nejde nezmínit je úžasný herecký výkon, který předvedla T. Vilhelmová. Jediné co mi kazí celkový dojem je dabing p. Šťastného. Nějak mi tam nesedl. 85% ()

Zaitsev

Můj spoludivák v kině mi to vysvětlil: dobrá hudba, dobré tempo, dobrá kamera, výborný démonický Vladimír Dlouhý (čest jeho památce) a hlavně asi opravdový první akční český film - když se nad tím zamyslím, nemám výhrad a dvě krásné hvězdičky jsou na světě :) Nicméně je tam takové množství umělých a nevěrohodných klišé, keců a dalších pitomin, že výsledně je to celkem sračka... ()

Rokle

Na jedné straně na české poměry slušně vizuálně natočené, na straně druhé vadí samotné téma "Kajínek". Kdyby to byl film o fiktivní postavě, bylo by to nesporně zajímavější. Komická (= absolutně nevtipná) Alice Bendová je zbytečnou postavou. Obzvlášť vyniká rozdíl mezi ní a výborným Vladimírem Dlouhým, který si svoji poslední postavu náležitě užil. ()

vojo

Viac než slušné na české pomery. Len by to chcelo vyhádzať aspoň 15 min. "hlušiny" aj keď na Slovensku nie sme zasiahnutí touto kauzou, boli niektoré scény zbytočné. Lavroněnko,Vladimír Dlouhý (výborne zahratá "sviňa") či Vilhelmová svojím výkonom tiež prekvapili. ...a pan Kajínek sa na záver tak milo spoza mreží usmieva . ()

Galahad

U mě spokojenost, na to, jak mi bylo nesympatické promotion celého filmu, tak jsem odcházel z kina spokojený. Skoro se ani nechce věřit, že to byl režijní debut, jak to bylo celé zručně provedené. Jednoznačně se povedla sázka na neokoukanou tvář, Lavroněnko byl skvělý a jak tu už několikrát zaznělo byl kajinkovitější než sám Kajínek. Slabší místa by se sice našla, třeba ta scéna s přivázanou paní ve mě spíš vyvolala smích, než cokoliv jiného, zato ale scéna lesní popravy byla kulervoucí. Sečteno podtrženo silný nadprůměr, i když si nakonec neodpustím dodat, že to byla sázka na jistotu a od začátku nebylo pochyb, že by tenhle film nevydělal ... ()

BathoryMan

Ďalší výrazný pokrok súčastnej českej kinematografie,ktorý sa nebojí konkurovať ktorejkolvek inej svetovej a vyspelejšej kinematografii.Čo ma ale na tomto "prekvapení" zarazilo najviac je asi to množstvo chýb a nelogičnosti,ktorých je tu bohužial tolko že sa nedá si ich nevšimnúť.Zato musím strhnúť bohužial * ale inak prevláda takmer absolutná spokojnosť umna!Jákl sa naozaj snažil a veru hanbu si neurobil.Lavronenko ako Kájinek skvelý a jeho postave budete držať palce takmer odzačiatku aj keď neverím že jeho útek z Mírova bol skutočne tak dramatický a akčný ako je popisovaný vo filme rovnako ako niektoré súvislosti,ktoré pôsobili skôr okato a na efekt ako skutočne a dôveryhodne.(Dopísaný dodatok:Dlho sa mi nestalo aby som nad filmom rozmýšlal ešte týžden po vzhliadnutí a tak zvyšujem aj napriek už spomínanému hodnotenie na plný počet). ()

sandis

Nechápu příliš nízké hodnocení některých respondentů. Proto hodnotím o jednu hvězdu více, než si myslím, že si film zaslouží. Podle mě pěkně řemeslně zpracovaný film, poukazující na palčivé problémy nejen 90. let. Jinak ale 8/10 ()

Hapretor

Pro mě docela milé překvapení. Na poli českých "thrillerů" patří tento mezi lepší. Vždyť to zpunktoval bývalý jud(a)ista. Místy je to sice nudné, málo akční, ale to tak úplně nevadí, aspoň má člověk čas načerpat nějaká ta "fakta". A nevypadá to levně. A herci nejsou úplně nemožní. Snaží se a většině to jde. Jen je zkrátka vidět, že ty největší esa našeho filmového plátna tu již nejsou s námi. Na první počin ale dobré pane Jákl. Ale že bych se u filmu zajíknul, to se říci nedá. ()

Joll

Špatná gradace, i průměrný americký sitcom má lepší tah na branku, ale je to jednoznačně krok dobrým směrem a to se cení, narozdíl od hořko sladkých komedií a dramat, kterých se tu točí nepočítaně. Takže na jednu z prvních vlaštovek to nedopadlo až tak zle.. ()

Rockerman

Není to špatný film.Trochu jsem se bál, že se stanu svědkem glorifikace gaunera Kajínka, ale nestalo se tak. Nejhorší na tomto snímku jsou ty akční scény, ty prostě naši filmaři neumí. Vyvažují to pak emocemi a psychologickými studiemi postav. Ale film je to zajímavý a rozhodně stojí za vidění. ()

Jakira

Na jednu stranu mi to na naše poměry přišlo jako dobrý Hollywoodský thriller, ale můj celkový dojem z díla sráží k zemi to, že nejsem schopná akceptovat děj, jako realistický příběh, který se tak opravdu odhrál. Po celou dobu sledování mi přemýšlení o tom, jestli to skutečně mohlo být takto na pana Kajínka narafičené kazilo zážitek z filmu, který byl jinak vcelku kladný. Je velká škoda, že se filmaři nechali unést představou jednoznačné nespravedlnosti a naservírovali nám černobílý příběh jednoho absolutního klaďase. Každý ví, že se v případu asi chyby staly, ale přijmout jednostrannou verzi o mučedníkovi je podle mého názoru značně krátkozraké. Ne, nemůžu si pomoct, ale prostě tomu nevěřím. Nevěřím, že by byl Kajínek jen ubohou obětí, takového spiknutí a tudíž nevěřím ani celému filmu. P.S.: Nejlepší na celém filmu je jednoznačně hudba ()

optimus0s

Zas úplný průšvih to není, a dokonce na české poměry opravdu exkluzivní film, který kopíruje americké akčňáky téměř ve všem...kulometný střih, špatný scénář, (občasné) napětí...jen ta akce chybí. A hlavně konečně role pro Tatianu Vilhelmovou, kde skvěle hraje a hraje kočku:-) ()

Raziel_cz

Popravdě nevím, jak tenhle film ohodnotit. Tématický polodokumentární snímek o případu Kájínek? Akční film? Jenže dohromady to nefunguje. Kamera jako celek je fajn, ale nejrůznější náhlé přibližování a oddalování od postav mě hodně rušilo, akční části jsou oproti tomu hodně dobré, ale bohužel jich je málo a celý film skončí v nejlepším. Chápu, že Petr Jákl chtěl natočit něco o Kájínkovi, ale kdyby si ho vzal jen za hlavní postavu a zrežíroval první pořádný český akčňák, dopadl by mnohem, mnohem lépe. Přestávám koukat na trailery, lžou. Mimochodem, Tatiana Vilhelmová jako právnička? No to sorry. ()

agassi68

No, neviem ako ostatným, ale mne sa to páčilo. Keby to bol film z nejakého iného štátu, tak by zmizli aj negatívne hodnotenia. Herecky bezchybné, akcie výborné, hudba tiež. Nič ma nerušilo a to nie je bežná vec v ostatnej cs produkcii. A klišé sa nájdu takmer v každom filme.. ()

sadlokan

Potíž je už v tom,že je to"na motivy" a voni ty motivy bejvají samy o sobě takový takový jednoduchý a musí se nastavit nějakou další zápletkou.Tak se tam vymyslí různý osobní msty,bla bla.A pak to nějak nefunguje dohromady.To si raději mohli pohrát třeba s atmoškou v krimu,pardon,ale že mu bachař 2x flusne do ešusu?Bu bu bu.A pak na něj nastoupí největší BUBUBU z Bor Vašík"Zloid"Bárta.haha.Roubal,manželé Stodolovi,tady hnijou zavřený nevyužitý"pokladi"s těma to mohli krásně fliknout.Nemluvě o tom,že Jájínek se tváří, jako by měl tak dvě vysoký školy a Wilhelmová?Ta možná hraje dobře,pokud jsou advokátky takovýhle suchý větve,žádnou osobně neznám. ()

Eluin

Film mě vůbec nebavil, akční scény mě nezaujaly, příběh - stokrát ohrané a všeobecně známé téma. Kamera a střih připomínaly více hudební klip, než celovečerní film. Novodobý Babinský Kajínek není. ()

Kolssteyn

Jeden z nemnoha českých filmů, co taky vypadá trochu profesionálně. Z Kajínka byla vytvořena trochu větší hvězda akčního filmu než je (což nijak neškodilo) a z advokátky Slámový zas namísto vypočítavý exhibicionistky kontroversních kauz charakterní postava na pozadí zakoušeného osudu. Jen nevím, jestli byl podmínkou hlavních aktorů, jejich stříbrošedý melír ke sladění visuality filmu, zvýraznění nečernobílosti problému nebo šlo jen o shodu okolností. Je trochu škoda, že to, co bylo na skutečném příběhu zajímavé a znepokojující, bylo odsunuto na vedlejší kolej a upopředněn především příběh mladé právničky zmítající se mezi pomstou a spravedlností. ()

huko

Zooom, nezooom, zooom... o čem ten film vlastně byl? Každopádně Vladimír Dlouhý zahrál oproti ostatním velmi dobře... ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý