Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

KoleckoR

Film, na který se nesmí člověk dívat ve dvou. Sám si ho vychutná nejlépe. První čtvrthodinka, než se duchařina trochu rozjela, byla nudná, ale pak běhal mráz, nejen po zádech, až do konce. Konec jsem tak nějak odtušil, jak dopadne a že se vlastně nic nedozvím. ()

El-Barto

Silvestrovká oslava končila a my jsme se chtěli bát, tak jedna slečna přinesla Paranormal Activity na domáci kino. Po těch zavírajících se dveřích, vzdouvající se peřině a nějakém tom šramotu jsem se začínal víc bát při pomyšlení na právě probíhající hokejový zápas naší dvacítky s Rusáky - dostali jsme 8:3, to byl teprve horor :( Film mě při čekání až nastane noc neskutečně nudil, lekačky nefungovaly. Takže dávám jednu hvězdu za poslední scénu, při které jedna slečna zapištěla tak nahlas, až jsem málem spadnul z gauče. ()

johnymdoe

Tak vám to řeknu asi tak.. film Paranormal Activity má 1 hodinu 26 minut a bylo to nepředstavitelně nudný:( Hlavní hrdinka je tak nesympatická kráva že bych jí být manželem odpravil po třech nocích.Tato "hrdinka" nakonec zabije manžela (který se aspoň choval jakž takž normálně,až na to natáčení kamerou..jen debil by po nějakých zhruba 5ti dnech v tomto ještě pokračoval).No taková slátanina už tady dlouho nebyla,nedivím se že mi trvalo 4 roky než jsem se uvolil na to podívat.Napsal bych že jeden z nejhorších hororů všech dob.ale to by na tom muselo být alespoň něco strašidelného nebo hororového (že se samy zavřou dveře a manželka prohodí chlapa pokojem nepovažuju za stašidelný,maximálně vtipný).Třikrát fuj a na Čsfd.cz tomu dávám jednu hvězdičku jen za ten Micahův let vzduchem při čemž konečně poškodil kameru abych se na to nemusel dívat dál. ()

Venous666

Trochu přitažené za vlasy. Herci nejsou sympatičtí, kamera rádoby home produkce, ale skutek utek. Scénář ještě více postavený na hlavu. Celé je to chaotické a divák vlastně krom lekání nic nedostane. Ještě zkusím si pustit druhý díl a budu doufat, že to má od základů jiný náhled ... Celkově první díl je pěkná slátanina ()

Chundys odpad!

Úvodí titulky úžasné! Potom nuda, nuda, nuda! A pozor konec filmu pořádná nuda! Žádný lekavý místo, ticho jak v soudní síni! Jedniné dobré je to, že ten film stál 15 tisíc dolarů a vydělal 200 milionů! A to už jde do kin 3! Jestli zvládnu 2 tak už možná pujdu i na tu 5 :D ()

jasanka

Horory, při kterých se klade důraz hlavně na divákovu fantazii, mám ráda. U Záhady Blair Witch jsem byla strachy bez sebe. Ale tohle mě tedy moc nechytlo. Zbytečně dlouhé, spousta nudných prázdných míst, a na můj vkus moc nelogičností (proč nespí s rozsvíceným světlem? proč nepátrají víc po někom, kdo by jim mohl pomoct? proč nezkusí na pár nocí někam odjet?). Za několik málo leknutí dvě hvězdičky. Další díly si ale nejspíš nechám ujít. ()

Meteorista

Když bychom se na Paranormal Activity dívali, jako na normální film, vyšel by z toho asi s velmi špatným hodnocením. Proto musíme tento pseudodokument brát jako typickou duchařinu, která se snaží vybočit od žánru a přijít s něčím trochu jiným, novějším. Pokud ho budem takto brát, je to docela slušný a místy mírně napínavý počin, který sice občas mírně nudí, ale tím také nastoluje atmosféru amatérského filmu (a tím podporuje dojem autentičnosti). Soustředění se převážně na noční scény a jednu kameru dává snímku na přehlednosti a divák má šanci i ústřednímu páru začít fandit. Konec pak dává tušit, že autoři si pojistili splnění nálepky horor, kterou tento film má. Celkově film není zklamáním, současně ale žádným průlomem. Je to průměr hodný zhlédnutí, když se po nocích nudíváte. ()

LordBeeDoO odpad!

Horor, u kterého nejděsivější okamžik je popis lidské blbosti a na hlavu postavené chování hlavních hrdinů. Naprosto nezáživný paskvil bez smyslu, průběhu a konce. ()

ASSBURGER odpad!

Jeden z najhorších hororov ktorý som kedy v živote videl proste to čo tam oni robili by sme dokázali aj doma. Proste tento film odpad! neminol. Proste film o démonoch ktorý tahajú ľudi po podlahe a stene a tak podobne už len trailerom som vedel že to bude o ničom a videl som to aj tie ostatné štyri a musím vám povedať že je to jedna možno aj najhoršia séria ktorú kedy stvorili.... ()

mh.mail

40% - Problém těchto filmů, které se tváří jako „reality show“, je ten, že kvůli příběhu musí protagonisté držet kameru a natáčet i za situací, kdy by to žádný normální člověk opravdu nedělal, např. když někoho hledá, bojí se o život apod. Ačkoliv mi je jasné, že to, co se ve filmu děje, není opravdové, přesto tím příběh ztrácí část autenticity a aspoň na mě to působí rušivě. A navíc, co v Záhadě Blair Witch vyznívalo jako neotřelý a originální nápad (ačkoliv tomu tak zdaleka nebylo), to už tady vypadá spíše jako surfování na aktuálně populární vlně. Navíc chování hlavních protagonistů, především manžela, je poměrně nelogické a vypadá to, že je vedeno pouze tím, aby příběh mohl dále pokračovat. ()

Bozvav odpad!

Dementní,  nudné, strašidelná je jen stopáž a šance, že u sledování této kokotinky zemřete na zoufalství. herci nesympatičtí, děj nulový a bubu nikde. atmosféra žádná, absemce jakéhokoliv logického počínání. Za mne totální propadák. ()

Aurus

Tenhle horor není vůbec špatnej. Tenhle horor stavý hlavně na atmosféře,což je dobře. Příběh je dobrej, postavy jsou docela sympatické a hudba je dobrá. Atmosféra tu je hustá,temná a velmi dobrá, napětí zde je a je hodně dobré. Lokace je zajímavá a docela i dobrá. Kamera není vůbec špatná. Za mě 5,5/10. ()

fixaman

Pro mě největší zklamání za hodně dlouhou dobu.. Nuda, nuda, nic než nuda.. Skoro celou dobu divák čeká na to, až skončí rozhovor hlavních postav a bude se něco dít (tedy přijde řada na noc), pak nám tvůrci ukážou nějakou rádoby strašidelnou scénu, která ale bohužel vůbec nefunguje a nejakčnější moment z traileru ve filmu ve skutečnosti vůbec není.. No prostě shit :-/ Srovnání např. s Blair Witch není vůbec na místě :-/ Hodnocení odpad si šetřím na případné druhé pokračování či diskutovaný remake.. ;-) Trefný a výstižný komentář: Isherwood ()

Ferelen

Až na jedny zimomriavky to bola strašná nuda. Presedel som to s notebookom na kolenách a surfovaním na nete. Ešte, že som na to nešiel do kina. ()

Wargoo

Priznám sa, že som mierne dosť sklamaný... Na základe obrovskej "scary" kampane som to bral síce trošku z odstupom, ale v hlave mi behala myšlienka, že prečo nie, prečo by som sa aj ja už nemohol konečne poriadne báť ? Asi som psychoš, ale ešte som nevidel poriadny horor, ktorý by ma pohltil a poriadne vydesil. Tu som niečo také čakal, ale zostal som sklamaný... Nevravím, že film nemal skvelú atmosféru, tá sa mi páčila, aj prechod medzi dňom a nocou, kedy cez deň sme videli život Micaha a Katie, ako žijú, čo robia a pod. a noc nám zasa ponúkala Démona v jeho "plnej kráse". Atmosféra tmy a zvukov sa mi páčila, ale inak to bol len ďalší horor, ktorý sa ma pokúsil poriadne vydesiť... MÁRNE !!! 3*** za chvíľkové mrazenie (tieň na dverách, odťahová služba)... 62,028% PS: Kde bola tá scéna z traileru, kde do objektu kamery letí ľudské telo ??? ()

MarleyCZ

Výborný hororový a napínavý film. Aktivita tajemných sil postupně narůstá a to dává filmu velké plus. Největší obdiv má tento snímek v kinech, kdy jsou lidé schopni kolabovat viz. premiera v USA. Neznámí herci a skvělá režie. Dávám 5 hvězdiček 96% ()

dj.kouba

Absolutně nechápu některá hodnocení....Vždyť to nebylo vůbec strašidelné, dobře, až na ten konec, za který si film tu jednu hvezdičku zaslouží, ale pokud to porovnám s obdobnýma filmama, například s RECem, tak to je sto ku jedné. Nevim, možná by z kina byl silnější zážitek, ale silně o tom pochybuji....Maximálně bych se lekal ostatních lidí v sále, kterým by to přišlo strašidelný (a to sem fakt silně lekavý člověk). Pro mě velký zklamání. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech