Kouzelná školka je cyklickým a inspirativním pořadem pro děti předškolního věku. Důraz je zde kladen na jemnost, „hladivost“ a především srozumitelnost nejmenším divákům (3-6 let). Jeho posláním je děti zaujmout, navázat s nimi dialog, povídat si o světě, který vidí kolem sebe, seznamovat je se základními etickými hodnotami a přitom jim nebrat dětství a pomocí her a „hraní si“ v nich rozvíjet jejich fantazii. Pořad je doplněn dvěma až třemi pohádkami a snahou je, aby jedna byla zahraniční provenience a druhá z tradiční české školy. (oficiální text distributora)

RedHot

Snad jediný Nesvadba mě jako dítě opravdu bavil a dokázal z Kouzelné školky udělat zábavnou, poučnou a komickou show. Pokaždé na děti vytasil něco nového (případné pubertální asociace si prosím nechejte pro sebe), pobavil svými neskutečně ulítlými vynálezy a nezřídka skončil na zemi zamotaný lepenkou nebo paralyzován pod hromadou smetí. A to nás ve školce bavilo. Později se však začali přidávat různí přestárlí herečtí penzisté, kteří toho dětskému divákovi mohli nabídnout už jen málo. A to i ve společnosti milého tupce Františka, který v jednom kuse otravoval dotěrnými dotazy. Pohádky se také modernizovaly, nejspíš ne k horšímu, ale celé školce najednou chyběl nějaký vtipuschopný moderátor, který dokáže caparty spolehlivě rozesmát. Snad jedině kdyby se nechal přemluvit pan Kraus... :) ()

jasanka

Dřív docela dobré, postupně pořad kvalitu ztrácí, ale na obrazovkách se už drží hodně dlouho, takže je vidět, že své diváky si pořád drží. ()

sgt.paper

Každej kdo tomuhle dá míň jak 3 hvězdičky je pokritec. Kdybych to měl hodnotit ze strany puberťáka tak to má odpad ale správně to musíte hodnotit z pohledu dítěte a jako dítě sem to miloval takže **** ()

misa_laska

Pozor, jdou k vám novodobá kuřátka. Narozdíl od ostatních si myslím, že je to srovnatelné. Těžko budete hodnotit a srovnávat srdcovku a pořad, na kterém jste vyrůstali s tím novodobým objektivně. To k těm negativním komentářům. Je skvělé, že nějaký takový pořad pro děti je! ()

helloween93

Jako kid jsem koukal každý den ve školní družině, Michal byl snesitelný, ale creepy František mě bude strašit ve snech do smrti. ()

Martinka21

"Když školka, tak kouzelná.".. Bývávaly tam dobré pohádky...Jinak souhlasím s Casablancou,... japonské pohádky bych u nás zakázala... ()

Drom

Nemám problém sledovat dětské pořady. Je pravda, že dnešní tvorba pro děti dost za svojí historií zaostává, ale oproti zhovadilosti jako například Animáček (nebo jak se to pásmo oblbování dětí jmenuje) to pořád ujde. Jednak je tu interakce s (dětským) divákem ve studiu, takže jen nečumí na jeden příběh za druhým, jak to má televize ve zvyku, navíc dávají ucházející pohádky, ač musím bohužel konstatovat, že kvalita jde poslední dobou povážlivě dolů. Ale věřím, že dokud tam je Michal a František, je to nezávadný. ()

papaguy

Když to srovnám se všemi těmi Kuřátky, Klubíčky a Teletubbies... je tohle v pohodě. Viděl jsem ale jen díly s Nesvadbou. ()

greigor

Nejlepší telvizní pořad mého dětství. 4 hvězdičky kvuli Patrasový, která mě neuvěřitelně iritovala už jako malýho a přišla mi vyloženě debilní. Zato MIchala sem úplně žral :) ()

angar

hovorte si, čo chcete, podľa mňa je to pre deti fajn a tie rozprávky sú úžasné... teda pre tých drobcov určite. a niekoľkokrát dokonca ukázali aj Františkove nohy!!! ()

tančísvlky

Nekonečné vtipné nápady Michala Nesvadbu a samozrejme nemožno zabudnúť na milú Jitku Molavcovú , kvôli tým dvom dám dve hviezdičky ... ()

Hashirama

Už v útlém věku patnácti let u mě zakotvila Kouzelná školka s čarovným Michalem, těžkým frajerem, jenž by si dokázal i z hovna vymodelovat jachtu na solární pohon, která jede v noci líp než ve dne. Když jsme pak se školou jeli do divadla, vybral si mě na pódium a za mé husarské kousky, které ho velice upozadily, mi věnoval chutný lepenkový párek v rohlíku. Michal pro mě byl vždy vzorem nekonečných možností. ()

ZnalecH

Když se na to dneska koukám, tak si říkám, jak jsem tím mohl strávit tolik času. A je pravdou, že jsem tím strávil dětství. Nechápu to. Ale na druhou stranu je to pro děti určené a když jsem se tím bavil já a baví se tím moje malá sestřička, tak to nemají asi zas tak špatně vymyšlené. ()

Dzvandzi

Asi Takhle:Michal a František dobrý :D Ale ta stará kráva a uřvaná fanynka se nedají poslouchat -.- Pohádky taky celkem dobrý jako dítěti se mi to líbilo ale tento pořad si nezaslouží více jak slabší 3* :)...50% ()

kukkik

Tohle hodnotit na tomhle serveru, kde se (doufejmež vespolek) nevyskytuje cílovka tohodle pořadu, tedy děti do 7 let věku, nemá valný smysl. Dětem se to líbí, mě se to líbilo když jsem byl dítě a tím bych to asi ukončil. Já můžu v tuhle chvíli hodnotit pouze objektivně a z toho hodnocení je více než 20 leté působení tohoto pořadu na naší scéně podle mého soudu rozhodně přínosné. Především ze srovnání se zahraničními pořady podobného typu vychází Kouzelná školka jako vítěz na poli přínosu pro rozvoj dětského diváka, což je ostatně její hlavní a jediný cíl, z tohoto pohledu není moc co vytknout a už za to si čtyři hvězdy pořad zasluhuje. Pátou hvězdu přidávám zcela neobjektivně z nostalgie a za pana Michala Nesvatbu, který pořadu věnoval valnou část života a který je pro mě osobou velice sympatickou a v rámci české herecké scény významnější, než by se mohlo na první pohled zdát. 5/5 ()