Kouzelná školka je cyklickým a inspirativním pořadem pro děti předškolního věku. Důraz je zde kladen na jemnost, „hladivost“ a především srozumitelnost nejmenším divákům (3-6 let). Jeho posláním je děti zaujmout, navázat s nimi dialog, povídat si o světě, který vidí kolem sebe, seznamovat je se základními etickými hodnotami a přitom jim nebrat dětství a pomocí her a „hraní si“ v nich rozvíjet jejich fantazii. Pořad je doplněn dvěma až třemi pohádkami a snahou je, aby jedna byla zahraniční provenience a druhá z tradiční české školy. (oficiální text distributora)

Astrebleue

Mě to přijde jako vymývání mozku. Ale když před to strčíš děti, za půl hodiny je tam najdeš sedět, tam kde předtim, tak ten pořad má svý výhody. ()

Judy24

Jak já ten pořad milovala, když jsem byla malá! Když se začala Kouzelná školka vysílat, byla jsem právě v tom ideálním věku a vyrůstala jsem na ní. Po letech to ale zmizelo. Nemyslím si, že by to byla moje vina, že bych už moc vyrostla, ale změnou moderátorů (či jak jim mám říkat) se to strašně pokazilo. Na pana Zindulku ani Kostelku se (při vší úctě) prostě nedá ani zdaleka tak dobře koukat a tři změny interiéru a stylu (copak nikomu pořád nedochází, že děti chtějí všechno pořád stejné, aspoň dokud to funguje?!) to strašně shodily dolů. Škoda, protože jako předškolní a školní holčička jsem ten pořad vážně zbožňovala. ()

montenegro

Na to, aby se někam na chvílo odložilo dítě, je to asi dobré, ale fakt nechápu, kterého chytrolína napadlo, že je dobré na předškolní děti v televizi šišlat- patlají i tak samy dost. Jednu hvězdu za Michala, který je schopen něco i sám vymyslet. Pravda je, že se mě to již několik let netýká, takže všechny ty hodné babičky dědy a jiné hodné strýčky a tetičky neznám, ale občas někde letmo zahlédnu a zaslechnu- a zdá se mi to pořád stejné= trapné. ()

johhny007

Tohle jsem měl moc a moc rád boužel sem od toho upustil hrozně brzo asi tak v 7 (?) jinak sympatičtí lidi vyrželi do ted :) ------80%--------- ()

dewil21

Tento pořad oceníte zejména ve chvíli, kdy už vás další "a proč?" motivuje ke skoku z okna. Je úplně jedno, kdo to uvádí a co se tam řeší, hlavně, když malí šklebáčci zanechají své sofistikované hudební produkce na plechový bubínek - škodolibý to dar prarodičů, usadí se a s otevřenými mordičkami sledují obrazovku. ()

snebka

V dětství jsem docela často sledoval , ale moc pohádek mě nebavilo a taky mi vadilo že se pořád měnily babičky a dědové .... 45/100 ()

Megynka

Chce se mi z toho brečet ... když si vzpomenu, jak krásné pohádky a všechno byly dřív a teď??? Trapnost sama ... a o těch pohádkách ani nemluvím ... ()

IvonaK

Ty čtyři hvězdičky dávám za kouzelnou školku v mém dětsví. Protože v současnosti už opravdu neví co by a jde vidět že jedou podle vzoru amerických režisérů. Co tak najednou tam třeba přibyl duhový a trochu postižený skřítek Filípek? Hm.. A jsme u toho. František už asi nestačí tak jako kdysi. Ten teď asi zastává úlohu přirozeného heterosexuála a na základě správné genderové vyváženosti, tam tím pádem musí být i nějáký cizí Filípek co reprezentuje LGBT. No a Františka je jasná. Feministky si taky musí přijít na své. Načež jenom čekám, kdy tam přibyde černo-hnědý trans maňásek aby ten pořad ještě nedejbože nezrušili. Včetně toho přeplácaného interiéru studia. Za mého dětství bylo takové elegantní. To už je holt všechno pryč. ()

pe3czech

Úroveň dětských pořadů jde, bohužel, stále z kopce. Co z těch prcků může vyrůst, když koukají v jednom kuse na Michala a Jitku?:-) Leč zřejmě to nejkvalitnější, co momentálně české "klasické" stanice nabízejí. 29% ()

McMastamind

Jako malé dítě jsem to žral. Michal byl můj hrdina a až na Patrasovou (když tam byla, tak jsem to vypínal) to bylo úžesné. I když to, co se ze školky stalo v posledních letech je hrůza. To se nelíbí ai mojí tříleté sestře. ()

slowfox

Komentáře tipu "František je idiot" a "pro děti asi dobrý, ale mě se to nelíbí" mě fakt dostaly. Kouzelná školka je pořad pro nejmenší děti a ne pro fajnšmekry nebo pro intoše, podle toho by se měl taky hodnotit. Michal Nesvadba je dobrej blázen a do pořadu pro děti se perfektně hodí, jeho moderování pořadu je nápadité a pro děti zábavné a poučné zároveň. Ale na CSFD zrejmě všichni od plenek sledovali filmy od Kurasawy. ()

Guran

Byly mi tři roky, pak čtyři, pět, šest a já koukal na tento pořad. Mám na něj hezké vzpomínky, tam uzika ve mě vždycky probudí klid a pohodu. Dnes na to samozřejmě už nekoukám, ale v hlavě to stále mám. Jeden z nejlepších pořadů pro děti, který děti jako já fantasticky vychová. ()