Predátoři

• USA Predators (více)

V novém pokračování série Predátor se Adrien Brody představuje v roli Royce, žoldáka, jenž se neochotně ujímá vedení skupiny elitních bojovníků, kteří se nedobrovolně ocitají na planetě pokryté džunglí. Když se ale tihle chladnokrevní “predátoři” s lidskou tváří ocitnou ve válce s novým druhem skutečných vesmírných Predátorů, začíná rozhodující utkání mezi lovci a jejich kořistí. (Magic Box)

sskrblik

V žádným případě se nemůžu u nového filmu Predators ztotožňovat s vyšším hodnocením. Řekněte mi, kde je napětí a kde sakra jsou ve filmu zajímavé postavy? Brody na mě působí naprosto chladným dojmem a jeho hra na drsňáka mne vůbec nezaujala. Nevím kdo jiný z členů podivuhodného týmu by stál za zmínku. Danny Trejo to ze začátku raději zabalil a šel natáčet Machete (myslím, že udělal jedině dobře :-) ). Fishburne trochu překvapil svou schizofrenní rolí, ale jakmile se na chvilku objevil tak i hned zmizel. Velká škoda! Co se týče samotného pojetí filmu tak si dejte dohromady Lost (ztracené lidské kořisti) + Saw (samotný lov) + Pc hru Worms (instatní balíčky nových lidských kořistí) a ve výsledku máte stejně šíleně znějící kýč jaký jste si pod touto kombinací představili. K tomu všemu ještě úděsný konec, aby toho nebylo málo. Kdepak, na tomhle filmu je dobrá možná akorát tak hudba (ikdyž okopírovaná z původního Predátora) a pár světlých chvilek. Rozhodně necitím potřebu se k filmu někdy vracet, to i AvP mi přišel slušnější. Tohle bylo laciné! Věřím hodnocení dvě hvězdy a míň v tomhle případě ()

Aven

Naprostá spokojenost. Snad jen ten Fishburne se mohl na plátně ohřát trošku déle. Jinak jsem bez výhrad - film šlape, akce je povedená a ještě na řadě míst vzdává poctu prvnímu Predátorovi (hudební motivy z prvního filmu stále fungují). ()

Timak

Mně se to líbilo. A dokonce po velkých obavách z hlavní role jsem si nakonec "sedl na prdel" Adrien byl naprosto skvělej. Odvážím se tvrdit, že nemohl být lepší představitel. Je zde vidět pěkně hluboká stopa prvního dílu, což není rozhodně na škodu. Upřímně jsem rád, že tu stopu neudělal druhý díl. Trochu mi tam pár věcí nehraje, např. kam se poděli "psi" při těch bitkách Predator vs. Predator (mimochodem hodně povedené) a hlavně Brody vs. Predator. Jinak teda spokojenost s herci, hudbou, jednoduchým dějem (ale co taky by kdo chtěl - tam není prostor na filosofování a hlavně se to ani nehodí) a vizualizací. Další díl by se mohl poučit z chyb a dostat možná víc peněz a pak by to mohlo být i za plnej počet * ()

Tereza666

Film má hned několik mínus. 1. Broodymu vůbec nesedí role drsňáka. 2. Film má obrovský potenciál, režisér to všechno zastínil rádoby akcí. 3. Nesrozumitelné dialogy. 4. Alice Braga je příšerná! Nesympatický, drsná, škaredá. 5. Bitky byly hodně odfláknuté. 6. Příšerný konec! ... Volila jsem mezi 3 až 4 hvězdičkami. Konec to dorazil. 45% ()

Danny F.

Tak konečně jsem se dočkal opět překrásné zelené džungle coby utočiště predátorů (oproti dvojce ve městě!). Tento film měl být druhým pokračováním, které velmi dobře sedí jako nástupce. Brody mi zde vůbec neseděl, ten Arnoldovi nesahá ani po podrážky. Co mě v tomto pokračování však vadilo: vykrádání prvního dílu: rotační kulomet - díra v hrudi - samovyzývatel na paloučku čekajíc na souboj s predátorem. Samotný začátek filmu však taky nebyl dokonalý a co pak to kamaráčovství se samotným predátorem? To bylo trochu moc. Fishburne se vůbec nemusel uráčit objevit se na tu krátkou chvíli. Pominu že vetřelce z vesmíru umlátila houžvička sekerou, oproti svaloušovi, který musel lstí a silou tvrdě dorazit silného protivníka těžkým pařezem. Co mě ale potěšilo byl jakýsi základ děje podobný prvnímu predátorovi. Film je jakoby 'light' a v ničem nepřeháni a není přebušený efektama, aniž by to citelně ovlivnilo celý film. Toto je plnohodnotný bratříček, který se vážně povedl. 85% ()

zdenny

UPOZORNĚNÍ: V tomto komentu budu spoilerovat, protože i tupý divák odhadne hned v úvodu, kdo zemře a kdo bude žít. Celou tu frašku jsem si říkal, že to je spíš parodie na kultovní postavu Predátora. A když jsem viděl v titulcích jako producenta Roberta Rodrigueze, podezřívám tvůrce z úmyslu toto téma odlehčit a trochu si zaparodovat. Protože to, co jsme mohli vidět, nemůže být seriozním pokusem o oživení legendy. Takováto jakoby pokračování by se měla točit až po tom, co vymřou fanoušci prvního filmu. Což počítám, může být asi tak za padesát let. Do té doby si tvůrci (a zjevně ne moc zkušený režisér) koledují o malér. Taktéž si myslím, že vysoké hodnocení je zapříčiněno především hodnocením mladých diváků, kteří snad ani první film neviděli anebo ještě nejsou schopni tyto dva naprosto rozdílné filmy kvalitativně rozeznat. Začnu partičkou: V prvním filmu máme sympatické komando supervojáků, zde máme lidi, kterým prostě nemůžeme přát přežití, protože jsou zaprvé celkem nesympatičtí a zadruhé jsou to až na výjimky samí zločinci. I proto jsem byl spíš na straně predátorů, protože ti zůstali stejní jako před dvaceti třemi lety. A narozdíl od těchto lidí měli dodržovali i nějaký ten kodex, kdežto lidé se bez skrupulí podráželi až to pěkné nebylo. Film začal být zajímavý až s příchodem L. Fishburna (konečně pořádný charismatický chlap). Ale co z toho, když za chvilku zemřel a s ním i jeho desetisezónní účinkování na predátoří planetě. Bylo to to samé jako s D. Trejem, kterého filmaři také obětovali, protože jeho jméno bylo jen návnadou pro diváka. Když opomenu tupé chování postav v úvodu, kdy všichni svorně drželi skupinu pohromadě, aniž by věděli, kde vlastně jsou (protože v případě takové nejistoty by se tito vrazi pohádali hned v úvodu), nemohu odpustit opravdu hloupé dialogy, které si nedovolili ani kluci v osmdesátkových béčkách. Co se týče castingu, tak to byl opravdu horor. Brody a zabiják? I Arnold dnes by to zahrál desetkrát lépe a hlavně uvěřitelněji. Brody by se hodil tak možná do nějaké francouzské vetřelec sci-fi. Stejně i ta malá holčička A. Braga. Čím mě má asi tak okouzlit šedesátikilový Brody v takovém akčním filmu? Tím, že totálně dobije predátora v závěru? Totálně neuvěřitelné. Stejně tak ta panenka. No nic. Toto pro mě zklamání nebylo, protože jsem opravdu nepředpokládal, že by to mohlo oprášit slávu starého Predátora. Spíš se trochu zlobím, že někdo má tu drzost se o to s tímto materiálem pokusit. Jednu hvězdu dávám za opravdu nádherné exteriéry. Takže shrnuto: Jako spořič na PC dobrý, jako film nikoli. ()

hroubek

Od prvního Predátor nejlepší film ve kterém se objevuje postava Predátora. Je pravdou, že tam mohla být nějaká větší akční scéna, ale na druhou stranu s tím rozpočtem toho zvládli dost. Adrien Brody je sympaťák, ale Arnold to není, přesto je dobře, že se mu nesnaží vyrovnat a ani nějak k němu odkazovat. Bohužel na ostatní postavy moc času nezbylo, takže jsou buď celý svůj čas ticho nebo hned zemřou, což je škoda. Ale rozhodně se těším na další díl, jestli tedy vznikne. PS: Nevznikl a je to škoda, protože nový Predátor: Evoluce je hrozný paskvil.(PS je napsáno ve dne 16.9. 2018) ()

greghouse

I když to nemělo příběh ani východisko z daný situace, já se bavil...trochu mi to připomnělo kostku....ale něčeho tam bylo moc ( moc druhů predátorů- malý, velký, jejich debilní čoklove- nemám rád čokly ) a něčeho tam bylo málo ( toho děje ) ()

Tomatáš

Pro predátory jsem vždy měl slabinu. Musím říct, že jak už to u volných pokračování bývá, čekal jsem mnohem horší zážitek, než který nakonec přišel. Myšlenka velmi zajímavá, hůře zpracovaná, ale ve finiši stále ucelená a přítomná. Takže nakonec všem, kteří mají chuť si prodloužit sérii s predátory a jejich příběhy, mohu tento film s klidem doporučit. ()

Andreas83

Pokračování naprosto bez nápadu a překvapení. Z Predátora jde podle mě vymačkat rozhodně víc než jen bezduché pobíhání bandy lidí v lese kteří kam se hnou tam zanechají hromady prázdných nábojnic. ()

Beatle

Nesmírně jednoduché a hloupoučké sci-fi, o one-way-ticket výletu na jinou planetu, s návštěvou místní vegetace a blízkým seznámením s (ne)místní faunou. Spousta nelogických chyb, smutný souboj mezi Predátorem a Upgrade-predátorem (smutný proto, že to vypadá bohužel jako takové "behind the scene"), a psychopatický Lawrence Fishburne, který je opravdu, ale opravdu velký magor. Čekala jsem jen, kdy se objeví Pan Wilson. Adrien Brody, žoldácký pianista, který má v očích asi tolik zabijáka, jako Tarbík egyptský, Danny Trejo, který to v tomhle filmu hold všechno nepokosil, a zlý doktor, co tráví bezbranné, nevinné elitní vojačky :) Uznávám, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Bylo to zábavné, a srandovní. Ale dívám-li se na to jako střízlivě hodnotící, nad 60 % jít nemůžu. ()

pravdovravny

Dámy a Páni. Tento film natrhne riť všetkým svojím Predátorským predchodcom. Brody je v roli žoldáka úžasný. Privítal by som dlhšiu stopáž, tento film by si ju určite zaslúžil. Nič ma nenapadá v čom by tento film mal byť horší ako Predátor 1987. Jedinou chybičkou sú v úvode troška medzery v scenári, jedinci sa chovajú nereálne. Ale aj tak ,, Ty si ale šeredný skurvisyn".:) mi tu nechýbalo. ()

Sany33

Musím sa hneď na začiatok priznať, že som predchádzajúce filmy z Alien a Predator univerza nevidel a tento bol mojím debutom, tak asi aj moje hodnotenie nebude založené na predchádzajúcich častiach, ktoré mohli byť kvalitnejšie ale to usúdim až neskôr, keď sa k nim dostanem. K predátorom môžem iba povedať, že ja som sa bavil. Od nezmyselného začiatku, kedy nám do džungle napadali rôzne exempláre z ľudskej rasy až po neukončený koniec (teraz som spomenul najväčšie slabiny) som sa bavil. Akcia striedala akciu a dochádzalo aj k pomalému odhaľovaniu dejovej pravdy, čo sa mi celkom páčilo. Andy Brody sa pre mňa prvý raz predviedol v nijakej akčnej úlohe a musím povedať, že mu to išlo veľmi obstojne. Až na pár pasáží, ktoré by som asi vynechal, ako napríklad scénu z Laurenceom Morpheusom Fishburnom a ešte nenormálne obrovské masky predátorov sa mi film vážne páčil. Ako som povedal po zhliadnutí predchádzajúcich filmov možno zmením názor, ale zatiaľ je to vo hviezdach. 75% ()

lykan9

Musím opět uznat, že na co Rodriguez sáhne, tak to se mu povede. Sice jsem před shlédnutím byl skeptický k obsazení A. Brodyho, ale i ten se své role zhostil na výbornou a vůbec se nemusí stydět podívat se do očí Arniemu nebo Dannymu. Predátoři jsou sice pojati trochu jinak, než jeho předchůdci, ale to není vůbec na škodu. Ovšem tím nejlepším jsou odkazy na původní Predátory, a to ať se jedná o hudbu nebo samotnou bezbolestnou. ()

VanTom

Začátek v džungli byl super – vynucené spojenectví nesourodé skupiny zkušených zabijáků unesených neznámo kam neznámo proč (jen to hrdelní megadrsoňství všestranného superprofíka sklouzávalo v podání Adriena Brodyho až k lehké úsměvnosti). Pak už scénář úplně nevěděl, kudy z planety pryč, a až na zábavně mimózní intermezzo s šíleným Laurencem Fishburnem prostě rozjel standardní vybíjenou s trojicí (nezkušených?) Predátorů, prošpikovanou zbytečnými zvraty a "na sílu" citacemi nedostižného originálu. Na větší efekt (a lepší efekty) mu ovšem nestačil rozpočet; přesto víceméně fajn [dříve za 4 *]. ()

MI-380

První polovina - odvar akčních dobrodružných stříleček nedávných desetiletí - parta rádobydrsňáků sesbíraných ze všech světadílů chodí s těžkými zbraněmi sem a tam rozmanitými lesními porosty (jako by během jednoho dne prošli všechny vegetační pásy), kecá blbiny a střílí nekonečné množství nábojů, skoro jako v Komandu. Pak chvíli sedí a pak zase chodí. Občas někoho z nich zlikviduje vy víte kdo. Jenom hudba se snaží udržovat napětí. Naštěstí se v polovině filmu objeví Fishburne a od té doby to začíná být nejen díky němu, ale i díky obratu ve scénáři, zajímavější, skoro až detektivní, takže za pointu by se nemusela stydět ani Agatha Christie. Vtipné je, když při závěrečných titulcích zpívá Little Richard i z prvního dílu známé we´re gonna have some fun tonight. 60%. ()

blackJag

Staromódní akční pochoutka bez očividných kudrlin. Minimum zbytečného kecání, žádný bullet time, žádná nadbytečná práce pro specialisty na digitální efekty. Banda vysazená v mimozemském lovném revíru možná není tak charismatická a zásadní jako u prvního PREDÁTORA (asi šlo volit i lépe), přesto jde celkově o potěšující kousek, u kterého zaplesá nejedno srdce fanouška poctivé (především osumdesátkové) akční filmařiny. 80% ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel