Predátoři

• USA Predators (více)

V novém pokračování série Predátor se Adrien Brody představuje v roli Royce, žoldáka, jenž se neochotně ujímá vedení skupiny elitních bojovníků, kteří se nedobrovolně ocitají na planetě pokryté džunglí. Když se ale tihle chladnokrevní “predátoři” s lidskou tváří ocitnou ve válce s novým druhem skutečných vesmírných Predátorů, začíná rozhodující utkání mezi lovci a jejich kořistí. (Magic Box)

Mrkvič

Postavy predátorů mi přišly vždycky hodně charismatické. Takže už jen nový film s nima je velké plus. Chvíli bylo potřeba zvyknout si na drsňáka Brodyho, ale dal mi aspoň vzpomenout na svoje mladší rebelantský role. Bohužel posledním kladem filmu je už jen hudba. Jinak je často nechtěně směšný a trocha vysvětlování navíc by taky neuškodila. ()

DJ Rocco iNc

Rozpočet $40,000,000 // Tržby USA $52,000,688 // Tržby celosvetovo $127,234,389 // Otváraci víkend $24,760,882 // Predaj DVD $21,396,166 Ja ako fanúšik Predátora, som troška sklamaný, napriek môjmu hodnoteniu filmu . Hoci táto časť je voľným pokračovaním predošlých dvoch častí, zdalo sa mi, že je to trošku odkopírované od prvej časti s Arnoldom. A neviem ale Danny Trejo, Laurence Firshburne či Topher Grace mi tak nejako nepasujú. Tvorcovia si mali dať viacej záležať na zostave hercov a nie to takto odfláknuť. A Alice Braga. V tomto filme hrá drsňáčku. Čo mi tiež nepasuje. Hudba od Johna Debneya (to sa im celkom ne/vydarilo). Ale aspoň, že tak. Lepšie, akokeby mal celý film na starosti Chuck Norris. ()

Freefinger

Pomineme-li prvoplánovost při sestavování týmu, který je různorodější než Spice Girls a bohužel nepůsobí ani o moc drsněji, neboť jediný tvrďák zemře na začátku filmu, nemohu si nerýpnout do hlavního hrdiny. Kdybych v noci potkal v průchodu Arnolda Schwarzeneggera nebo Dannyho Glovera, zahodím peněženku i mobil, za běhu sundám pásek a na nejbližší lampě se na něm oběsím. Potkat tam však Adriena Brodyho, těžko budu odolávat pokušení nenastavit mu nohu, nesebrat svačinu a neschovat přezůvky... ()

skrblik007

Volné pokračování / restart nebo co to vlastně je, je důstojným pokračováním predátorské ságy. Predators se snaží držet schématu svých předchůdců, od dynamického, akčního začátku, po pomalejší, napínavější závěr. Herci, výprava, kostýmy i děj jsou slušné a opět skvělý soundtrack těžící z jedničky. Samotný námět se může zdát jako podivný, výsledné zpracování však rozhodně stojí za to. ()

Avathar

Mohla to byť krásna pocta, namiesto toho sme dostali nudný klišovitý akčňák. Zachrípnutý Brody to nakoniec uhral najlepšie, ale to nič nemení na tom, že sa na tento typ postavy absolútne nehodí. Fishburne pôsobil dojmom, že by tam neprežil ani tri hodiny. Ale tento pocit som mal pri každej postave. Skrátka som im nič neveril, už na prvý pohľad bolo vidieť, že hercom ich party nesedia a ani nemajú čo hrať. Dialógy z 90% vysvetľovacie. Dôjde na plytké filozofovanie o tom, kto je vlastne väčší predátor, dementné zvraty. PREDÁTORI nemajú ani štipku dusnej atmosféry (a pôsobia mimoriadne komicky, keď sa o ňu snažia). Ale HLAVNE! - z Predátorov nejde žiadny strach. Absolútne žiadny. Vlastne sa im celkom čudujem, že ich baví doťahovať sa na nejakej džungľovitej planéte s niekoľkými padavkami. Ale každý máme svoje záľuby. Extra palec dolu za tie odporne digitálne prasopsy. ()

Lachtaan

Dobrodružný thriller, který utvrdil mé přesvědčení, že nemám zapotřebí zhlédnout všemi uctívanou akční přihlouplost jménem Predátor. Každý mě sjede s tím, že nelze tento sequel srovnávat s údajným klenotem s Arnoldem Schwarzeneggerem, zde mi ale stačilo vidět, kolik času bych s tím ztratil, jako jsem vlastně ztratil i s Predátory. ()

KitFisto

Moc jsem nečekal, takže nějaké výrazné zklamání nepřišlo. Akce střídá akci, možná trošku méně napětí, protože hned od začátku bylo jasné jak to dopadne. Hlavní chyba byla, že ve mě Adrien Brody nevzbuzuje pocit nějakého drsného hrdiny a Dannyho Treja tak málo. :( ()

MiCM

Mezi těmi dnešními akčními sci-fi filmy hodně povedené. Navazuje to na první díl. Podstatně lepší než Alien vs Predator. ()

Raven0

Přímočará akce navracející se ke kořenům, odkazujíc hlavně k prvnímu dílu této "série". Antal si nehraje na novátora, drží se zažitých postupů, nesnaží se o nějaké šokující zvraty a to je dobře. Kdo ví ale, jak by film vypadal kdyby byla místo predátorů použita jiná, nová monstra. Sázka na nostalgii funguje... Bez predátorů by to byl poloviční zážitek. ()

Redi

Fajn predátorský akčňák, který předchůdci ostudu neudělal. Narozdil od průjmů AvP serie je to špica. ()

ivan bohatyr

Možná proto, že to bylo hodně podobné původní verzi s Arnoldem (taky v džungli, nejlepší vojáci se stávají kořiští apod.) sem to s touto první verzí hodně srovnával a proto my to přišlo slabé. Přece jenom původní verze nasadila laťku hodně vysoko a tak sem čekal od tohoto remaku víc. Každopádně snaha o oživení, např. predátorskými psíky nebo zabijáckým doktorem, který hraje jen na sebe atd., přinesla do filmu určitě světlé chvilky. Na jednu stranu sem čekal od tohoto filmu víc než 3*, ale na druhou 3* není zas tak málo. ()

Javad

< HUNT IS REBORN > PREDATORS má dve zásadné chyby: 1. malý rozpočet (pri tomto druhu filmov platí: čím väčší, tým viac akcie) a 2. záverečný súboj (dalo sa tam toľko báječných vecí vymyslieť, ale nevymyslelo). Zvyšok sú len detaily, v ktorých ak sa divák priveľmi nepiple, tak si to pekne užije. P.S. Soundtrack je neskutočná pecka! ()

Maki89

pre mna celkom podarene, hlavne prva polka filmu velmi dobra, potom to uz trosku kolisalo + kopirovalo povodneho predatora, lawrence fishbourne a ta jeho postava na mna posobili rusivo a nejak sa do toho filmu nehodili, ale budiz... na postavu Royca by som dal niekoho ineho ako Adriena Brodyho, Alice Braga bola fajn... pacil sa mi suboj yakuza vs. predator a hudba to cele potiahla o desatinku vyssie..8/10. ()

ywo666

Môžem potvrdiť, že predators dopadli podľa očakávania. Nimród Atal si splnil povinnosť. Spočiatku mi Adrian Brody prišiel ako nevhodný kandidát, ale počas filmu som zmenil názor. Presne hentak má vyzerať super zabijak. Žiaden kulturista. Vyziabnutý vyrysovaný a húževnatý. každopádne nemôžem povedať, že by to bolo dokonalé, ale... Čo viac od snímku ktorý až ako piaty využíva tému predátorov čakať. Proste akčný masaker. Nekonása tu síce žiaden ultragore fest, ale drsné je to dosť. ()

lennyd

Na Zemi by každý z nich dokázal zabít desítku protivníků. Ale na této planetě jsou jen předkrmem pro tlupu krvežíznivých predátorů, kteří si (po dvojím neúspěchu s pobytem na Zemi) uvědomili, že jednodušší bude kořist ze Země unést na svoji planetu. I když si na Zemi mohou být obávanými protivníky, zde se musí všichni spojit dohromady a spolupracovat, jinak nikdo z nich nepřežije ... Hodně dlouho mi trvalo, než jsem přijal ten fakt, že Adrien Brody je zde jako akční hrdina - nevím proč, ale do takového role jsem si ho nějak nemohl zařadit. Ale postupem času jsem si na to zvykl, a bylo to fajn :) Jinak celkově první půlka mnohem lepší (možná i na maximálku), ale s příchodem Laurence Fishburna na scénu a několika scénáristovými veletoči mne Predátoři začali trochu nudit a až do konce filmu jsem se toho nezbavil. Docela bych chtěl vidět, jak probíhal casting na roli Dannyho Treja (bacha možný spoiler!): -Pane Trejo, chtěli bychom, abyste hrál mexického zabijáka v našem novém filmu Predátoři. - Hmm, nabídka je to velmi lákavá, ale víte, já bych měl teďkonc natáčet nějakou Mačetu. - To ale vůbec neva, my vás potřebujem jen do titulků, tak vás necháme sežrat hnedkonc ze začátku. ()

neoBlast

Slušný casting (Brody překvapil svým "drsňáctvím" a žádám více Gogginse mimo TV) a snaha Antala se musí ocenit. Není to zázrak, ale to nebyl ani druhý Predator a všichni jsme ho přežili. 70 % ()

tomxxx

Nebýt toho, že tvůrci vykradli původního Predátora do mrtě, tak bych hodnotil výše. Kdyby si půjčili něco ze scénáře, z hudby, dalo by se to pochopit, ale když vezmou celé scény, natočí je úplně stejně, jen s jinými herci, je to podvod na diváka (př.: scéna, kdy najdou stažené mrtvoly v pralese, nebo legendární pasáž, když všechny predátor sleduje z úkrytu). Jediní herci a decentní triky film zachraňují. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel