Vzduch, Oheň, Země, Voda – čtyři živly a jejich vládce, samo Slunce, jsou rozezleny zkušeností, kterou na své pouti pozemským světem učinila Dešťová víla. Lidé už myslí pouze na majetek a peníze. Láska a pomoc bližnímu jim neříkají vůbec nic. Mezi takové patří i nejbohatší hospodář v kraji - sedlák Lakota (M. Donutil). Jeho syn Ondra (J. Gottwald) miluje chudou Květušku (V. Kerekes). Jenomže ta by nepřinesla na statek žádné věno, a tak Lakota nutí Ondru do sňatku s bohatou dědičkou pivovaru. Když se živly vrátí ke Slunci, žádají pro lid tvrdé potrestání. Slunce váhá - i přes chyby je má rádo, ovšem je přehlasováno. V poslední chvíli mu pomůže Dešťová víla (L. Vlasáková). Požádá Slunce, jestli by nemohla lidi potrestat sama a vezme lidem déšť. Kraj sužuje sucho. Lidé nemají co sklízet, obilí neroste, sena jsou skoro spálena. Lakota využije situace a slíbí Ondrovi, že si může vzít Květušku za ženu pod podmínkou, že Květuška zařídí déšť. Ta se pak vydá za Dešťovou vílou a musí splnit tři úkoly. Úkoly to budou těžké, přetěžké a ani po jejich splnění nebude mít Květuška s Ondrou vyhráno. Lakota je nenapravitelný... Ale nebojte, nakonec dobro a láska zvítězí, jak už to v pohádkách bývá... (Česká televize)

Adiemus

Pobavil mě pohled na dokonalou manikůru Vicy Kerekes. ačkoliv prošla půl světa a pohrály si s ní všechny živly; k jejímu podivnému (pseudo)kostýmu se radši nebudu vyjadřovat. Na rozdíl od většiny komentářů se mi herecké výkony zdály buďto přehnané (Sedláčková, Stašová - nebo naopak nedomrlé (Gottwald, Kerekes, Vlasáková). Palec nahoru za standardně kvalitní Hapkovu hudbu, za výběr exteriérů i vizuální efekty. ()

Acrobat

Tak takmer došlo ku klasickému trejdu film-divák. "Nejedol, nepil, umáral sa!" Presne takto pôsobí stavebný pilier tejto rozprávky. Vica udržuje takú hladinu sympatií, odovzdaného herectva a charizmy, že sa som pristihol pri dúfaní, že sa nestane modrou. Má to muchy. Námet je skvelý, miestami potemnelý a takmer osudový, ale osadenstvo a režisér netlačí na temnosť, gradáciu. Radenie scén a strih pôsobí na mnohých miestach chaosne, ale Island to vynahradzuje. Povedzme to v skratke, obetu akú prináša Vica je opojná, ale množstvom bočných línií môže vychádzať navnivoč. Ondrášek však hájí mužskú stranu a dobre robí. My máme vodu, ona šťastie. Dokiaľ sakra ! (videné 29.12.2015, CT1) ()

Wyrdas

Kdo by nechtěl Vicu Kerekes. A vy proti ní postavíte všední, vzhledově podprůměrnou Anetu Krejčíkovou? Ondra neměl jinou možnost, než trvat si na svém. Ten rozdíl mezi dívkami je naprosto drtivý. A nejen co do krásy, ale i co do herectví. Jinak obsazení na naše poměry velice dobré (Dejdar, Donutil, Kerekes(ová), Stašová...), ale pohádka trpěla na scénáři. Oproti tomu opět (jak to u nás bývá dobrým zvykem) nádherné prostředí malebného venkova. První úkol mi přišel neuvěřitelně triviální a nikdy nepochopím, proč Květuška nevylila rovnou celý džbánek na rozžhavený klíč - bylo to přeci tak logické a hlavně nasnadě ani nebylo jiné volby. Než se začaly plnit úkoly, pohádka se vezla na čtyřech hvězdách, pak to šlo svou jednoduchostí dolů, ale i tak to nepadá dál, než k průměru. Naštěstí stopáž podala záchrannou berličku. ()

DadysGirl

Nárožný je jednoznačně nejlepší postava celé pohádky... :) jinak už to není co to bejvávalo, ale nejhorší t taky není... Chtělo by to ale kvalitnější dorost... Princové a princezny jsou poslední dobou takoví nijaký... Ze "starších" postav nemám námitku snad proti nikomu... ()

lord-artoo

Je to takové zvláštně unylé, přestože atmosféra české vesnice není vůbec marná. Hodně mi také vadila počítačová stylizace, která působila jako pěst na oko - jsem příznivcem rukodělné práce a netajím se tím. Hvězdička za atmosféru a druhá pro Vicu Kerekeš. ()

topi80

Tajemný fantasy příběh zkřížený s typicky českou uslintanou kýčovitou pohádkovostí bohužel dotáhl pohádku pouze do podoby jakéhosi nedotaženého paskvilu. Předchozí věta sice vyzní hůře, než jaké je mé hodnocení filmu, ale přesto vystihuje pocit, který jsem z toho měl. Celý svět živlů byl zbavený kouzla a trochu mně připomínal těžkopádnou Sůl nad zlato (nezaměňovat s Byl jednou jeden král). Příliš mě to nechytlo, jedním z mála kladů byla Vica Kerekes. ()

spagat5

Já si nemůžu pomoct, ale zjistit, že světu vládne Slunce (krásná Labudova role, abychom těch maďarů neměli málo), připadal bych si jako debil, kdybych pak měl svatbu v křesťanskym kostele. ()

Linzi

Pohádka Dešťová víla má v sobě zvláštní kouzlo. Myslím si, že nejkouzelnější je v této pohádce ta překrásná a podmanivá hudba Petra Hapky spolu s písní, kterou na danou melodii zpívá Květuška při plnění úkolů Dešťové víly /viz "zajímavosti"/. Další aspektem, který se mi na pohádce moc libí je to, že pohádka je o živlech a tom, jak si lidé neváží přírody, potažmo mezilidských vztahů. Vždy aktuální. Herecké výkony, hlavně Miroslava Donutila, Simony Stašové a také ,,rodičů Bětky" zcela excelentní! Suma sumárum herecké výkony a hudba jsou tažnou silou této pohádky. Pohádka mi, rok od roku, stále více přirůstá k srdci a rád se na ni znovu podívám... :-) ,,Jestli některé lidi nenapraví sucho, tak je napraví voda!" ... 26.12.2021: Teď už je to moje srdcovka! ()

darthhokro odpad!

Tuhle nuďárnu jsem stahoval, jen proto že tam hraje pornoherečka Kelly Norton alois Kačka Hovorková. Na pohádku jsem se díval jako na seriál, bo jsem spolehlivě vždycky do 10. minut usnul. ˇčeská pohádka je už definitivně mrtvá, když dešťovou vílu hraje škaredý chlap a typickou vesnickou česku pasačku zrezivělá maďarka. Muslima Donutila od jisté doby bojkotuji, takže uděluji odpad a příště si radši pustím S čerty nejsou žerty. ()

TaNya_

Pokud pominu pár ojedinělých výjimek jako Anděl Páně, tak česká kinematografie tvoří pohádky způsobem sériové výroby součástek do aut. Hnus a humus bez nápadu, sympatických hlavních postav a s otravnou písničkou o beráncích. ()

pekas

Další film co mohl dopadnout o moc líp, kdyby některé věci nebyly nedotažené (hlavně dějově). Pár dobrých chvilek má, herci jsou taky solidní, ale jako celek to nestačí. Slaboučká čtyřka 70%. ()

Renie42

Po dlouhé době novější pohádka, na kterou se dalo dívat. Je to takový průměrný snímek, který nenadchne, ani neuškodí, tak se žádná filmová katastrofa nekonala. ()

Guinivieve

Achjo. Doby charismatických Měsíčníků, Větrníků a Mrakomorů jsou nejspíš definitivně pryč. Nahradily je příšerné karikatury bez emocí, bez výrazu, hlavně že s audiovizuálními efekty. Také mám dojem, že štáb se prostě chtěl podívat na Island - sice krásné, ale zbytečné záběry. Navíc mi záporné postavy byly mnohem sympatičtější než kladné. Chválím hlavně pana Donutila, díky němu jsem vydržela do konce. ()

maoc

Scénář naprd, logické lapsy a otevřhuby (např. házení mincí) častější než bobři na Dyji a v druhé polovině se vkrádá nuda, ale povedený vizuál, exteriery i interiery a nádherná Květuška (Éva Kerekes) to vytahují mírně nad průměr....Ne, kecám. Ten scénář tak práská dveřmi, že to víc než 2 hvězdy neustojí. Bylo mi líto všech herců, kteří jinak hrají dobře až výborně, jak jim ty dialogy kazí čísla. Těžkopádný střih a přepálená stopáž to zazdily úplně. ()

Kubi21

Dám za tři, ikdyž to bylo o fous. Přišlo mi to zdlouhavé a nevyvážené. Hlavní hrdinka je v celku přirozená a neokoukaná. Co se týče osvědčených herců, tak mi dost vadil Miroslav Donutil. Všichni byli typově v pořádku, ale panu Donutilovi jsem toho sedláka prostě nevěřil. Další problém jsem měl s plněním úkolů. První byl v pořádku a třetí v rámci pohádkovosti také, ale splnění druhého úkolu mě dosti nasr... To jako mělo být vše? Naštěstí konec byl pěkný a trošku napravil ty lehké obavy v mé mysli. ()

unrocker

Snaha byla, Island udelal hezkou atmosferu ale celkove to tak nejak nehralo spolecne dohromady... Par skvelych hereckych vykonu a zbytek nijaky... ()

jprmusic

Slušná práce. Exteriéry za 1, Květuška za 1, Lakota za 1 (nemám Donutila rád, ale tentokrát dobrý). Vynikající je postava Květuščina dědečka - při jeho vyprávění pohádky jsem se mohl potrhat smíchy. Snad jen Ondra se sebou nemusel nechat tak orat. ()