Vzduch, Oheň, Země, Voda – čtyři živly a jejich vládce, samo Slunce, jsou rozezleny zkušeností, kterou na své pouti pozemským světem učinila Dešťová víla. Lidé už myslí pouze na majetek a peníze. Láska a pomoc bližnímu jim neříkají vůbec nic. Mezi takové patří i nejbohatší hospodář v kraji - sedlák Lakota (M. Donutil). Jeho syn Ondra (J. Gottwald) miluje chudou Květušku (V. Kerekes). Jenomže ta by nepřinesla na statek žádné věno, a tak Lakota nutí Ondru do sňatku s bohatou dědičkou pivovaru. Když se živly vrátí ke Slunci, žádají pro lid tvrdé potrestání. Slunce váhá - i přes chyby je má rádo, ovšem je přehlasováno. V poslední chvíli mu pomůže Dešťová víla (L. Vlasáková). Požádá Slunce, jestli by nemohla lidi potrestat sama a vezme lidem déšť. Kraj sužuje sucho. Lidé nemají co sklízet, obilí neroste, sena jsou skoro spálena. Lakota využije situace a slíbí Ondrovi, že si může vzít Květušku za ženu pod podmínkou, že Květuška zařídí déšť. Ta se pak vydá za Dešťovou vílou a musí splnit tři úkoly. Úkoly to budou těžké, přetěžké a ani po jejich splnění nebude mít Květuška s Ondrou vyhráno. Lakota je nenapravitelný... Ale nebojte, nakonec dobro a láska zvítězí, jak už to v pohádkách bývá... (Česká televize)

Fabrinka

Neskutočná nuda - vlastne teda až príliš skutočná. Česká rozprávka s Evou Kerekes? Noazaj? A chudera ešte aj tak katastrofický dabing dostala.. Nevedela som sa dočkať konca, ktorý bol ale ešte tragickejší než celá "rozprávka". 1* by som priradila krásnemu prostrediu, a druhú len kvôli tomu,lebo si v komparze zahrali moje kamarátky.. čiže nehodnotím objektívne, inak by to bolo maximálne na 1*. ()

katasta

Říkám to pořád, ale bohužel stále je to pravda, nové české pohádky stojí za velké kulové, a možná ani to ne! Nemá to žádný příběh, všechno je jenom ohromně patetické, slaboduché, povrchní, přímočaré, jakoby to vymýšlelo pětileté děcko, a i to by možná mělo více fantasie. Celé je to nuda, občasné vložené rádoby písničky jsou strašné a otravné, charaktery jsou k pláči....jednu hvězdičku dávám za těch velmi málo úsměvných momentů, co se tam našly. ()

Sandiego

Poměrně zbytečná pohádka. Slabý scénář, který sice staví na klasickém odkazu českých pohádek, ale nedokáže jej ničím obohatit. Navíc tři úkoly dešťové víly jsou tak odbyté, že nevzbuzují ani napětí, ani překvapivé rozuzlení. Samotný děj je podivně roztříštěný a zkratový, postavy velmi ploché a nesympatické a výprava a triky spíše dávají vzpomenout na nechvalně proslulé štedrovečerní pohádky České televize. Obohacující je akorát exotické prostředí Islandu, který uměl nadaný kameraman Faraisl využít a jediné opravdu komické momenty má na svědomí lékař v tradičním podání Petra Nárožného. Zbytek stopáže má pak dost uspávající účinek. ()

UncleG

Byl bych ještě ochoten mávnout svým kouzelným prutem nad skutečností, že je Dešťová Víla k uzoufání nudná, klišovitá kaše bez špetky nápadu. Za hranici nekoukatelnosti ji ovšem posouvá obsazení. Nevím, v jakým dřevníku vyhrabali polínko jménem Jakub Gottwald... Nejzásadnější problém ale nastává, když Aneta Krejčíková vypadá jako prima holka, co hraje nafoukanou čůzu, zatímco Vica Kerekes je od pohledu nafoukaná čůza, co se "snaží zahrát" prima holku. Škoda... ()

Pierre

Poměrně pěkná pohádka. Dominuje především nádherným prostředím. Má krasné záběry na přírodu. Vím, že je to tenhle výrok klišé, ale vážně se na to příjemně kouká. Co se týče vizuálu postav (ohně, slunce, vítru, dešťové víly) tak ten už není tolik ohromujicí, ale do očí vás to určitě nebije, což také není pravidlem. Scénář má určité díry. Úkoly jsou vyřešeny hrozně rychle a nesmyslně. Závěr jsem také tolik nepobral. Ale jinak mi to připadá jako poměrně obstojná hezká pohádka, ve které se nechci moc pitvat, protože by to bylo nezbytné, kruté a celkově necitlivé. Prostě fajn pohádkový počin, který rodinně zpříjemní večer. Už jsem Vílu dlouho neviděl, až teď po dlouhé době. Ale hodnocení není potřeba měnit. Čtyřku si to zaslouží. ()

blackrain

Nové česká pohádka mě překvapila, ale v dobrém. Hudba Petra Hapky byla příjemná. Líbila se mi i slovenská herečka Eva Kerekes, protože působila tak nějak jinak než ostatní pohádkové hrdinky a to vidím jako velké plus. ()

SarumanKo

Nenávidím drvivú väčšinu českých (ale aj slovenských či spoločných) rozprávok, pri starých ma neovplyvňuje nostalgia a pri nových sa na ne dívam kritickým okom, čo je trochu netolerantné vzhľadom k našim rozpočtom, ale čo je veľa, to je dosť. Dešťová víla nevyniká v ničom, fakt v ničom a hľadať nejaké pozitíva je náročná úloha. Možno by som vyzdvihol "manželské" duo Donutil-Stašová, ktoré bolo príjemným a zriedkakedy i vtipným odkazom na Pelíšky. Toto je tak všetko, chváliť krásnu prírodu a pridávať vďaka nej na hodnotení zmysel nemá. Inak je to nuda na skapanie, v mnohých ohľadoch neskutočne lacná a trápna. Tvorcovia mali špeciálne efekty vynechať úplne, keďže tie robia z Dešťovej víly brak na úrovni amatérskych školských filmov. Nie že by celkové spracovanie bolo lepšie, bolestivo patetický scenár a absolútne nezaujímavá réžia film nikam neposúvajú, najmä ak v ňom účinkujú trápni, farbami hýriaci a stužkami obvešaní, nesympatickí herci. Uľútostilo sa mi najmä Mariána Labudu, jeho vystúpenie a lá Teletubbies ho v mojich očiach definitívne odrovnalo. Číry filmový humus. (20%) ()

kaylin

Je vidět, že nejlepší roky českých pohádek jsou přece jen pryč, ale zrovna tahle pohádka má ještě celkem dobré postavy a hlavně zajímavý příběh. Co nesedí, to je zpracování, které je díky digitálním trikům jednoduše podivné. Nevypadá to pěkně a myslím, že ani dětem seto místy nemusí líbit. Je ale hezké celkem standardní rozdělení dobra a zla a zápletka, která musí dopadnout dobře, ale chcete vědět, jak se k tomu dobrému konci dojde. ()

ABLABLABLA

Jediné, čím se tahle pohádka liší od těch typických televizních v poslední době je to, že tam jsou záběry islandské krajiny. Bylo to moc zdlouhavé, v pohodě by se tato pohádka vešla do 60 minut a možná by si tak vysloužila 3*. Ty písničky tam byly strašné. Nechápu, proč tu nejhodnější ze všech tak trápili, aby potrestali pět lidí z celé vesnice... spravedlnost nade vše co? Ten Ondra byl taky pěkný debílek, když si jde tančit s Betty a nechá se od ní líbat, jak kdyby Květuška neexistovala. Co mě naprosto dostalo a fakt jsem se zasmála byl ten "olymp aka sluneční hrad" a jeho "obyvatelé" - Dejdar jako oheň, Labuda jako slunce atd... nemohla jsem.. a nejlepší ze všeho byla scéna, kdy žrali sorbet a koukali se na to, co se odehrávalo ve vesnici jak na plátno v kině:) P. S. Zajímalo by mě, kde vzali tehdy v českých zemích nějakcí kočovníci meloun. ()

Dont

Díval jsem se jen kvůli Vice, která se mi líbila i tady, stejně jako vtipní Miroslav Donutil nebo Petr Nárožný. Hudební složka není špatná, zpívané písně tolik nezaujaly, ale Petr Hapka složil příjemný doprovod. Rozhodně to bylo hudebně daleko stravitelnější než Tři bratři, které jsem viděl před pár dny. Trochu chybí napětí, mohlo to být v několika momentech daleko dramatičtější. Vůbec pak nechápu obsazení Jakuba Gottwalda, to byl krok hodně mimo. ()

kajas

Na téměř nulový děj zbytečně dlouhé, hlavní hrdina Ondra není příliš sympatický, Květuščiny "ultratěžké" tři úkoly působily spíše směšně.. zkrátka žádná extratřída, znovu už vidět nemusím. ()

easaque

docela slušná pohádka svým příběhem, ale nesedli mi moc herci a některé triky a dekorace mi přišly moc vyumělkovaný. A mohla by tam být trošku víc humoru. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Martin741

Tak tieto novodobe filmy ceskej kinematografie idu absolutne mimo mna, sem tam sa nieco kvalitne vyplodi /Obcansky Prukaz ...../, ale celkovo taketo priemerne zvachance nemam rad. 36 % ()

rakovnik

Překrásné filmové lokace, hezké kostýmy a až na hlavní mužskou roli i skvostné herecké obsazení a stejně je dojem z této pohádky téměř nulový. Může za to jistě již zde mnohokráte zmiňovaný téměř nulový děj, neschopnost tvůrců pocitově spojit diváka s hlavními postavami (úkoly neúkoly Květušky) a opravdu jednoduchý, natahovaný scénář. Mnoho postav je navíc téměř k ničemu. Pro mne pohádka na jedno použití, příště v "souboji" programů rozhodně zvítězí na všech frontách kvalitnější "Honza málem králem". ()

bourec

Jak tady už někdo napsal,nekterý části pohádky/tři úkoly,závěr/byli docela špatný,ale celkově mě to docela bavilo.Pohádky už sou vcelku vyhynulej žánr,ale tahle se myslim povedla,a nebejt těch několika chyb,šel sem na pět.70%. ()

Nach

Mezi moderními pohádkami se jedná o lehký nadprůměr. Ale stále tomu něco k té dokonalosti chybí. 70% ()

Elyssea

Nezaslouženě podhodnocená pohádka. Sice nepokládám za nutné točit ji na Islandu (i když je tam opravdu nádherná příroda), ale to není žádné minus. Je pravda, že logika jde občas stranou, zvláště u Ondrových rodičů. Absence humoru mi nevadí, protože lepší poetika a pěkný příběh než hromada trapných vtípků. Nemyslím si, že pohádka by měla být hlavně vtipná. Povedených pohádkových scénářů je dnes jako šafránu, takže ze současného průměru Dešťová víla vyčnívá. ()