Dobové drama přináší pravdivý příběh problémového dětství Johna Lennona. Malý John je bystrý, ale jízlivý kluk, žijící v 50. letech v Liverpoolu se svou tetou Mimi a strýcem Georgem. Johnův otec opustil rodinu a přestože jeho matka Julie stale žije, byla jeho výchova svěřena Mimi. Přestože Mimiina pedantská povaha často koliduje s Johnovou neukázněnou osobností, mají se zjevně rádi, domácnost se ovšem po Georgeově náhlé smrti ocitá vzhůru nohama. Na pohřbu se dospívající John setká s Julií a překvapeně zjistí, že bydlí jen pár bloků od Mimi. Její osobnost je Johnovi daleko bližší než Mimiina a Julia podporuje jeho lásku k psaní a hudbě a učí ho hrát na banjo. Johnův oživený vztah k Julii ale přináší řadu nezodpovězených otázek a vyvolává mezi Johnem a Mimi napětí . A když se rytmem dne stává rokenrol, John se do téhle drzé hudby zamiluje a spřátelí se mladíkem, který by chtěl založit skupinu – s Paulem. (oficiální text distributora)

Flamik

Asi jako každý génius byl i JL ovlivněn svým dětským prostředím. Nowhere Boy ukazuje jeho dvě "matky," jejich lásku k němu a přitom různé pohledy na jeho výchovu. Žádný extra snímek z toho ale nevznikl . ()

girasollle

Nenáročná biografie o dospívání Johna Lennona, jeho dvou "matkách" a raných začátcích Beatles. Vynikající Kristin Scott Thomas! ()

klapqua

Herecky obsadené to bolo fajnovo, najmä hl.ženské role. Na Aarona sa fakt krásne pozerá, je veru škoda že tak mladý zakotvil v manželstve s režisérkou tohto snímku, ale tak čo už... Natočené je to fajn, hudba super, ale predsa len mi tam čosik chýbalo. Nedokázala som sa do toho filmu proste "dostať" a z toho dôvodu "len" three staaars baby ()

unclejack

John Lennon a jeho začiatky, takže samozrejme očakávania boli vyšponované vysoko. A film Sama Taylora-Johnsona ich podliezol ako tá najposlednejšia myš, ktorá opúšťa vašu špajzu až tesne nadránom. Nečakal som, že režisér zvolí taký odtažitý štýl a že nechá vzbudiť divákove sympatie k Lennonovi aby ich vzápätí zrazil na zem. Niekoľkokrát som sa prichytil pri tom, že by Lennon v podaní Aarona Taylor-Johnsona potreboval prefackať aby som ho vzápätí ľutoval ked plače. Ako hovorím, režisér zvolil akýsi striedmy odtažitý štýl, ktorý zlomil jedine v scénach súvisiacich s kapelou alebo akokoľvek s hudbou. Film nepobral veľa vtipných miest a dramatické miesta sa kupia jedno na druhé, takže človek v tom pomaly stráca prehľad a už ho hádky s Kristin Scott Thomas jednoducho nebavia. A tu sa dostávam k hereckým výkonom - Aarona Taylor-Johnsona som nikdy nepovažoval za nejakú extra triedu, hoci miestami je ako Lennon uveriteľný, miestami však pôsobí ťažkopádne a hrá len stereotypného drsňáka. V Kick-Assovi ho herecky prebila Chloe Grace Moretz - o tom sa nebudem baviť, je to proste tak - a Nicholas Cage a tu mu pre zmenu dáva svojím výkonom na frak skúsená Kristin Scott Thomas. Suma sumárum, ide o priemerný film, ktorý vo mne, dostatočne dlhú dobu po ohodnotení nezanechal žiadnu výraznejšiu citovú odozvu. ()

The_Misfit

"Why couldn't God make me Elvis?" / "'Cause he was saving you for John Lennon!" || Snímok zachytáva život Johna Lennona, zakladateľa britskej rock'n'rollovej skupiny The Beatles, ktorá sa preslávila v 60. rokoch minulého storočia a dodnes patrí medzi neprekonateľné hudobné skupiny vôbec. Myslím že túto skupinu netreba veľmi predstavovať. Až na pár detailov je to môjho názoru celkom podarený snímok s famóznymi hereckými výkonmi. 80% ()

Paokara

zprvu jsem si nedokázal představit pana "kick ass Johnsona v kůži Johna Lennona",ale nakonec to zmákl se ctí a byl jsem mile překvapen..solidní procítěná podívaná. ()

Tomulka

Zda byl snímek podle pravdy a jedna z legend (nejen) hudebního světa se zrodila takto-nevím - nejsem až takový fanda brouků, ale jedno vím jistě. Aaron Johnson předvedl výborný herecký výkon. A také Kristin Scott Thomas předvedla velmi dobrý herecký výkon její role byla opravdu famozně zahraná. ()

1892

Úprimne, čakal som od toho trošku viac. Na druhej strane, nikdy by som nepovedal, že John bol taký akého ho zobrazuje tento film. Pevne verím, že je to pravdivé zobrazenie a to akého ho poznal svet v jeho neskoršom veku, teda aj ja si neskutočne vážim. Takých ľudí je málo... ()

Ant_Envoy

Tam moc, TAK MOC bych si přála dát pět, nebo alespoň čtyři hvězdičky. Všechno super, scénografie, kostýmy, hudba (pochopitelně), herecké výkony (Aaron brilantně vzdorný a divoký, Thomas roztomilý a samozřejmě legendární Kristin.) Námět má tak obrovský potenciál, že až skoro pláču nad výsledkem. Všem těm výborným jednotkám - herci, hudba, kostýmy...- chybí jeden rámec, který by je svazoval dohromady, tedy scénář. Příběh je špatně vystavěný, negraduje a dialogy jsou skoro směšné. Jednu chvíli jsem se usmívala nad Johnovým šarmem, další nahlas vykřikovala "pane bože ne!", to když se všichni ti skvělí herci shromáždili, aby odříkaly špatné, trapné dialogy, popisující dramatické rodinné zvraty. Ano, ty zvraty skutečně byly dramatické. A o to víc mě mrzí, že ve mě filmové zpracování nemohlo zanechat větší stopu. Vlastně ani nevím kam dílo zařadit. Pro mě nepatří do složky "zábavné a odpočinkové", protože obsahuje ty iritující rodinné rozpravy, ani do "vážné a dramatické" protože na to je moc barevný. Jsem ráda, že jsem film zhlédla, herci a písničky za to určitě stáli. Ale větší poznatky, nebo poučení si z něj bohužel neodnáším. ()

Vlkopec

Původně jsem chtěl dát 3 hvězdičky, ale pak jsem se rozhodl to hodnotit tak, jak bych to hodnotil, kdyby to byl film o anonymním klukovi Johnu Jonesovi, který to s rodinou nemá zrovna lehké, a který se skamarádil s šikovnými kluky Paulem (Smithem) a Georgem (Brownem), kteří hrají dobře na kytaru. Jako takový film to (pro mě) moc nefungovalo (i když je samozřejmě zajímavé dozvědět se nějaké reálie z Lennonova života). ()

Pecca007

Velice příjemný film o začátcích Johna Lennona, ale že by mě nějak chytl za srdce to říci nemůžu. Herecké obsazení se ovšem velmi povedlo! ()

nataska

Film nám ukázal "menej známu časť" Johnovho života. Dlho som sa nemohla vyrovnať s tým, že ho hrá nejaký "hezoun", no potom to prekonal jeho herecký výkon, ktorý vykryl tú nepodobu. Dejovo trochu pomalšie plynúci, no vôbec nie zlý. Ale samozrejme najviac ma "dostal" výkon Kristin Scott Thomas, ktorá sa zhostila svojho charakteru perfektne. = Nie až tak výrazný dej vykrytý skvelými hereckými výkonmi. ()

Jurge

Nie je to zlý film, ale ani výborný. Taký lepší priemer. Keby bol americký, dopadlo by to isto horšie. Je to vlastne skôr mozaika ako nejaký ucelenejší príbeh, väčšiu dynamiku a dramatickosť to dostane až v druhej polovici filmu. Výprava a kostýmy sú skvelé, človek si fakt pripadá, že sa ocitol v 50. rokoch. K tomu ten fantastický rock´n´roll, ktorý to všetko zdvihol na vyššiu úroveň. Herci sú kvalitní, predstaviteľ Johna Aaron Johnson je herecky výborný, aj keď v niektorých častiach ( zvlášť keď je nahnevaný ) mierne prehráva. Na mladého Lennona sa výzorovo vôbec nepodobá, zato keď spieva, má podobný hlas ako John. Od oceňovanej Kristin Scott-Thomasovej som očakával trochu lepší výkon, ale nakoniec myslím, že odviedla dobrú prácu. Trochu ma prekvapilo, že vo filme má len veľmi malý priestor postava Paula McCartneyho. Čakal som, že vzťah Lennon - McCartney tu bude mať pomerne veľký priestor, ale nie je to tak. Talentovaný Thomas Sangster tak nemal možnosť predviesť svoje herecké umenie. Zato dobre spieva a treba oceniť aj fakt, ako dobre sa vysporiadal s tým, že sa ako pravák musel naučiť držať gitaru opačne a hrať na nej. Sčítané a podčiarknuté, ide o dobrý film o dospievaní jednej hudobnej legendy. Dá sa tu prísť na kĺb otázke, prečo bol Lennon neskôr tak posadnutý Yoko Ono. Pretože bol naozaj taký Nowhere Boy - necítil sa úplne ako doma ani u tety Mimi ani u mamy Julie a u Yoko cítil konečne oporu a teplo domova. ()

honza.g

Film je určitě dobrý, hodnocení je více než u jiných snímků záležitostí osobních emocí - na někoho tento trošku dokumentární styl nedokáže tu emociální stránku příběhu dobře přenést. A bez ní ten film má jen malou hodnotu. ()

Jan00

Po shlédnutí filmu se už nedivím, proč se spoluhráči Lenona nechtěli dát po letech znovu dohromady. Příčinou byl jednoznačně Lenon a jeho arogantní chování. ()

Parisienne09

Pro nekritické fanoušky Johna Lennona může být film nepříjemným překvapením vykreslující poněkud komplikovaný charakter pozdější hudební celebrity. Dílo dobře popisuje komplikovanou upnutou dobu, následně komplikované dětství a dospívání Johna s odloučením od matky a následně její tragickou smrt, ale také některé jeho nepěkné osobnostní vlastnosti. Kdo by čekal detailnější popis hudebního vývoje beatlesovské star, bude nejpíš zklamán, nicméně velká hodnota díla spočívá v dobře vykresleném vztahu dospělých, kteří Johna v jeho vývoji ovlivňovali. ()

Sejkorka

Cokoli o Beatles mě zajímá. Je to moje No1 skupina, forever. Kde Nowhere boy končí, začíná v podstatě Back beat (ten je hlavně o Hamburku, hodně i o Stuartovi a Astrid). O dětství Johna Lennona známe dost na to, aby nás cokoli ve filmu nějak překvapilo. Dávám 4* , proč ne 5 ? Narozdíl od podobných filmů se moc nepovedla "reálná" hudba. Aaron Taylor-Johnson je v tomto směru nevýrazný. Druhá věc, Paul McCartney. Thomas Brodie-Sangster je podle mne krok mimo. Vůbec se na roli Paula nehodí, je i znát, že neovládá kytaru. Ale budiž, 75 % to dá. Velkou oporou jsou výkony sester Julie a Mimi (Anne-Marie Duff a Kristin Scott Thomas) ()

kaladze77

Film verne podáva vtedajšie Anglicko, veci dejúce okolo Lennona, jeho vzťah s mamou aj s tetou Mimi. Dve veci by som poznamenal, ktoré sa mi len neľúbili vo filme 1. Keď Johnova mama umrie a dá facku Paulovi McCartney-mu, nemyslím si že sa to takto stalo, aj keď možno že sa mýlim...Z toho vychádzam že kto čítal Beatles Antológiu ten vie že špeciálny vzťah bol medzi Paulom a Johnom, konkrétne myslím na taký vzťah (nielen hudba) ale že oboch matka skoro umrela a vedeli precítiť to čo zažíva ten druhý, je aj to pravda že hneď po facke John objíme Paula...ale aj tak je čudné že ho udrel.. 2. mne len sem tam príde tá láska čo Lennon v 70tych a v roku 1980 hlásal. Je pravda aj to že už bol skôr dospelý muž a sem tam aj vo filme sa objaví aj jeho citlivé ja. V jednom interview povedal že staval stenu okolo seba, hlavne po tom čo mu umrela mama a bol divoký. To fakt bol, ale z filmu mi príde len to že je arogantný, šéf, namyslený (čo zas na Lennona nebola úplne pravda, možno v roku 1956 ale v ďalšom interview z roku 1964 povedal že nemá rád ak ho niekto nazve géniom a že iných by mali tak nazývať). Čiže kým bol ešte mlaďas, ešte divoký, bol tvrďas, ALE AŽ TAKTO prerobiť jeho postavu že "kto som, čo som ja" aby tak bola zobrazená jeho postava vo filme je veľa. Zoberme si že keď Beatles sa už stali slávnymi aj on bol milší a zdržanlivejší a v 70tych rokoch a v roku 1980 to ani už nevravím - láska, svetový mier atď. Čiže ako keby sa otočil o 180 stupňov. MOŽNO TROCHU mali ubrať z tej figúry a nie ukazovať ho ako namysleného - to je subjektívny postoj k filmu, ale možno niektorí aj budete súhlasiť so mnou (možno aj keď len z časti). ()