Paranormal Activity: The Ghost Dimension

• Česko Paranormal Activity: Jiný rozměr (více)

Než se nastěhujete do nového domu, zjistěte si, kdo v něm bydlel před vámi. Pokud to neuděláte, tak se alespoň nedívejte na videozáznamy, které po sobě vaši předchůdci zanechali. Právě tyhle školácké chyby spáchal herní vývojář Ryan. Ten se s rodinou (poněkud upjatá manželka Emily a šestiletá dcera Leila) a se svým lehce neschopným mladším bratrem nastěhoval do domu, který je divákům předchozích dílů série důvěrně známý. Stejně tak znají i „strašidelné sestry" Katie a Kristi, aktérky podivných záznamů na nalezených videokazetách. To, co diváky hluboce znepokojuje, protože vědí své, začne Ryana děsit až ve chvíli, kdy holčičky na dvacet let starých záznamech začnou reagovat na to, co se v domě právě teď odehrává. Pak ještě Ryan nalezne kameru, která umí zaznamenávat paranormální jevy, a záhy mu dojde, že s ním v jeho novém domě bydlí také síly, s nimiž by se nikdo normální nikdy setkat nechtěl. Seznam obětí, které mají na svědomí, je už pořádně dlouhý, otázkou zůstává, zda na jeho konec přibude i jméno Ryana a členů jeho rodiny. (Cinemart)

t.mon

Není co řešit. Po tom, co po čtvrtém dílu utichl hype a průměrný spin-off sérii zakopal, Ghost Dimension zároveň vykopává a zároveň ukončuje za mě dobrou a přinejlepším celkem děsivou sérii Paranormal Activity, která si jakožto ukončení žádala trošku větší kvalitu...která dorazila a Mr. Plotkin sic lacinými, nýbrž fungujícími lekačkami vyjebává s haterama a parádním koncem dokončuje kousky skládačky z posledních dvou dílů + spin-offu. S touto sérií se se skvělým kinozážitkem a husí kůží loučím. 90% Edit k 24.10: Koment byl napsán včera v 22:00, v tu dobu bylo hodnocení v červeném (!!!) alias 72%, dnes ráno o 7% míň :D ()

peetriss

Uznávám, že k mému překvapení se na pošesté (či na popáté, jak se to vezme) série Paranormal Activity trochu zvedla, napětí funguje, na nervy se hraje, občas nějaká ta lekačka dokáže být účinná, přesto už to začíná být docela otrava - tady se už prostě nedá nic světoborného vymyslet. Na čase tyto "aktivity" ukončit. ()

Magika82 odpad!

Bohužel, k mému vlastnímu překvapení se u tohoto snímku zcela rozcházím v názoru s těmi, jenž mám přidány jako dobré hodnotile/kritiky filmových děl... Od závěrečného dílu jsem zkrátka očekávala mnohem více. Více lidských i duchovních "soubojů" s "démonem Tobbym", lépe provedené vysvětlení, a také lepší dialogy a herecké výkony. Jestliže se já, která chce mít u filmu tmu, ticho, kafe a cigaretu, opakovaně zvednu z křesla, abych umyla nádobí, a poté nachystala manželovi svačinu do práce, zatím co film běží, je něco opravdu velmi špatně... Nemám tu co ocenit. Nevidím konec pomyslné "Ariadniny nitě", jenž by měla poutat všechny díly. Leknout se? A čeho, pro Kristovy rány?! Nečíst děj o minuty dopředu, jako znát několik tahů dopředu v šachu? Pardon, dějová linie byla průhledná jako právě umyté okno. Herecké výkony? To už by mnozí mí sousedé sehráli ono "divadlo" lépe... Ne, tentokráte zkrátka nemohu jinak: Nedostatečná, a tím pádem letí celá práce tvůrců z méh subjektivního pohledu do Odpadu. ()

ProgLaney

Návaznost na relativně solidní 3 potěšila, ale už je to prostě vaření z vody a trochu vyděsit dokážou jen lekačky, atmosféru prostě v šestym díle nevybudujete originální... je to takovej mišmaš, kousek PA, kousek REC, kousek Insidious, není to nejhorší, ale prostě okoukaný. Slabší 3* ()

qxkamo

Po predoslej casti je film ako taky urcite posunom vpred, aj ked zmysel povodneho Paranormal Activity sa uz davno stratil a vhupol do sveta satanskych ritualov. ()

MiaMahoney

No, takže je to úplně stejné, jako předchozích asi 80 dílů. Nová rodina v novém domě objeví staré véháesky ve staré kameře... chjo, to už je recyklovanější, než naše mumie Helenka! A furt to někoho baví točit a ždímat už vyždímaný hadr! Abych ale nebyla zase moc přísná, uznávám, že jsme se obdivuhodně posunuli od stacionárních kamer k smysluplnějším, pohyblivým záběrům, to je ale posun tak maximálně za půl hvězdy a rozhodně to tomu filmu trn z prdele nevytrhne. Opět totiž ději kraluje naprosto iracionální chování všech protagonistů. Tak zaprvé, chtěla bych vidět rodiče, kteří by i po průkazném strašení v pokoji jejich drůbeže nechali to kuře dál tam samo spát. A že je dítko pod vlivem démona a trousí hlášky typu “on mě vezme pryč”? Na to asi serem... Démonickému kouřobubákovi tedy nezbývá, než terorizovat tu partu vypatlanců dál. Ale měl by si každopádně dávat sakra majzla, neboť tu hezkou, ale očividně jak tágo blbou matku napadlo -a teď se podržte- zavolat policii! Kurva, to toho kouřáka jako přijedou zatknout?! Nasadit mu klepeta a přečíst “máte právo nestrašit!”?! Fuckt k popukání! Nelogičnost střídá nelogičnost a klišé střídá klišé, za všechny uvedu to nejotřepanější, a sice světla. Na to, jak jsou Emeričani ve své megalomanii natolik pokročilí, že zavlažují trávníky i když prší, tak kurva když dojde na blbé rožnutí (rozsvícení, pozn. pro Pražáky) světel v baráku, stanou se z nich žiďáci jaxviňa! Ukažte mi jedinýho vola, kterej by si při takové paranormální pasivitě nerožnul v celém bububaráku! Je to co? Pičovina! A film to dělá čím? Nerealistickým. A to Miu co? Nasírá a nudí. Takže opět za dvě a další exkurze do tohohle domu už, doufám, nebude. ()

Flopik

Neviem prečo ale nepáčilo sa mi to tak ako by som chcel.A to ten film mal dosť kladného.Napríklad hlavne to že konečne sme bubáka aj videli a treba uznať nevyzeral najhoršie.Takisto aj ľakačky sa celkom podarili.Bohužiaľ dosť ma srali hl postavy.Straší im v dome , ešte to dokonca aj vidia na kamere.Ale trvá im to 45 minút kým im to tak nejak dôjde.Postava kňaza mi tu prišla zbytočná, prišiel a umrel.Koniec mi ale absolutne nesadol.Ostatné diely mali aspoň kvalitný koniec pri ktorom som bol v napätí čo sa stane.Tuto za 2 min Toby zabije všetkých.Nebolo to ani zlé ani dobré, ako som spomenul na začiatku čakal som trošku viacej. ()

Heero

Nutno podotknout, že nejlepší díl ze série paranormálních aktivit. Démon to tu rozjede na plný obrátky. Není to tak, že jednou za půl hodiny spadne hrnek ze stolu a druhou hodinu se rozhoupe lustr. Takže za mě dobrý. ()

DavidHolub

70% Mnohem lepší, než předchozí dva díly, hezky to do sebe začalo zapadat. Je to skvěle a napínavě natočeno. Lekačky na mě sice moc nezabíraly, ale to je fuk. Seřazení všech šesti dílů podle kvality od nejlepšího po nejslabší: PA 3 - PA 1 - PA 6 - PA 2 - PA 5 - PA 4 Jestli bude 7. Díl, tak ho určitě zkouknu. ()

HonzyR

Kamarád, s kterým jsme byli v kině mi před projekci řekl ze jsem na horory moc přísný :)) Okey tak dnes je to za 4! Před vstupem jsme si řekli jak budeme zklamaní a rádi jestli dame jednu hvězdičku. Nakonec to bylo vážně fajn. Po strašném 4 díle a divnem mexickém známém jsme se vrátili konečně zpět k slušnému strachu. Lekačky fajn, často ani nebyly úplně předvídatelné (jednou to se mnou slušně škublo). Jen škoda, že duch v posledních 15 minutách šel vidět až moc a to CGI až tak povedené nebylo. Za mě jako závěr ovšem spokojenost. Ale už konec! PS: Nejlpší hlášky: "Příště se raději nastěhuju k máme." a "Něco právě vyletělo z bazénu" :D :D __70%__ ()

Game90

Videné v kine 3D: Nemal som veľké očakávania, aby som nebol sklamaný. Manželia s dcérou sa nasťahujú do nového domu. Kde objavia starú kameru a videonahrávky. Starý motív, ktorý ale stále funguje. Bavil som sa, aj vďaka niektorým slabším pasážam. Ľakačky boli fajn......**** ()

Junys

Zase trailer vypadal jako vždy dobře ale film ? Byl taky dobrý, stálo to za to. Ale jestli to bylo lepší jak trojka to si říct netroufnu. Lepší 4* 80% ()

TaanStari

Tleskám! Tuhle značku jsem měl už dávno za odepsanou. Lekaček je tam sice jak nasráno (jako by nám chtěli vynahradit předchozí čtyři filmy), ale vtipné scény jsou vtipné a lore se začíná ubírat zajímavým směrem. Jako guilty pleasure to funguje. ()

fisus

Začalo to celkem slibně,nabralo to potřebné grády a ..... stala se z toho úsměvná blbost.Pořád lepší než dva předchozí díly,ale už to fakt nemá,co nabídnout. ()

Bozvav

Na to jaká je to blbost, to má docela dobře budouvanou atmosféru, nějaké to bubu bylo a i jsem se jednou lekla, takže za mne docela ok. Asi jediný díl, co není úplná sračka ()

Aurus

Buď 2 nebo 1 nejlepší díl této série. Příběh je docela dost dobrý, postavy jsou docela sympatické, hudba je výborná, atmosféra je velmi povedená, napětí je zde hodně časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je velmi dobrá. Za mě velmi povedené pokračování a 7-7,5/10. ()

SidneyP

Pokusím se napsat tento komentář (bez spoilerů) pro všechny, kteří stále tápou nad tím, zda-li jít do kina a utratit těch 150 káčé... stejně jako já ještě včera. Jakožto fanoušek celé téhle série jsem byl - sice s dosti velkými obavami - docela zvědavý na to, co nový režisér vytasí do popředí a jak nám zkusí vysvětlit všechny ty otázky, které padly v předchozích pěti dílech. Narovinu vám můžu říct, že pokud čekáte, že každých 10 minut na vás scenáristé vyrukují s nějakým ultra-mega-výborným rozuzlením, které vás totálně posadí na prdel, tak to jste na velkém omylu. Místo toho dostanete nějaké převyprávění příběhu co-jak-kde, které stejně ani s předchozími díly nijač nepracuje (viz. vysvětlení, jak byl zapálen dům od K&K v 90. letech, ale v prvním díle je nám to stejně odhaleno trochu jinak). Když vemu v potaz to, že čtyři (!!!) pisálci toto psali dva (!!!) roky, tak je mi normálně do breku. Pokud se už autoři dokopali k východisku nám dát tedy nějakou odpověď, tak je vzápětí nahrazena dalšími otázkami (ano, množné číslo, protože na konci zjistíte, že máte v hlavě opět více otázek, než kolik vám bylo sděleno odpovědí). Bohužel ani lekačky nestály za moc, taková polovina z nich už byla ukázána v traileru, což je totální škoda. Ve filmu dále můžeme zahlédnout několik známých prvků z předchozích dílů - např. padající kamera (aby samozřejmě nebylo vidět do středu baráku, protože další projevy CGI by prodloužily práci autorům), nevysvětlení osudů postav z minulých dílů, nebo třeba tupost samotných hrdinů, kdy je jim sice sděleno, že démon nechodí po barácích, ale po lidech, ale být já na jejich místě, tak už do svého domu volám televizi, národní gardu, vědce a hordu SWAT agentů, kteří by mi sice asi nijač nepomohli, ale taky bych se tam necítil tak strašně bezbranně. Jestli tohle tedy měl být ten pomyslný konec PA, tak to opravdu neberu, protože jak už jsem upozornil - vysvětleno bylo tak 20% všech věcí, a to možná ještě přeháním. Klidně bych si dokázal představit další tři díly o tom samém... ne, že bych je chtěl, protože po té dnešní projekci jsem opravdu zklamaný. PS: Vysvětlení a samotné provedení cestování v čase byla naprostá koko*ina... a konec, !SPOILER! kdy se Toby stal člověkem mě taky naprosto dostal (ale zase ne, že bych nebyl zvědavý, jak vypadá). !KONEC SPOILERU!.... PS2: Olivia Dudley mě uchvátila, schválně můžete hádat čím, hehe. Pápá a šáteček navždy, démone, hodnotím tě finálně na 65%. ()

Warlukyn odpad!

Film jsem neviděl a ani nechci, slyšel jsem že tenhle film se může skutečně líbit jenom potratům. Samozřejmě těším se na díl 21, tvůrci se z toho snažej udělat final fantasy asi....první díl ušel, bylo to něco nového, teď už je to ten samej humus dokola...člověk co dá 5* musí mít opravdu velice pěkně vyjebáno. Jak zajímavosti značí Snímek byl natočen za 45 dní...je vidět, že takový rychlokvašky nemaj prostě šanci, jak u kritiků tak u znalců... ()

fixaman

Jednoznačný odklon od Paranormal Activity k Poltergeistovi. Ale kupodivu to celkem baví. V rámci série je to spíš nadprůměr a po trojce asi druhý nejlepší díl. Ale další pokračování asi už netřeba, nic originálního už tvůrce nenapadá a tak je na čase to zabalit. ()

hororwatch

PA Ghost demention není daleko od kardinální kokotiny, kterou byl první díl a kterou jsem,jakou jedinou krom tohoto dílu, viděl. Pánové naprosto ěvidentně správně pochopili, že při natáčení filmu nestačí pouze vybíjet baterii aparátu. Čili z dokumentu o průměrném americkém bydlení se stal amaterský dokument o tom samé pouze s tim rozdílem, že je natáčen velice citlivou kamerou s prachovym filtrem. Noví majitelé si dokonce objednali přístavbu do dětského pokojíku, ale vzhledem k silným účinkům barbiturátů byli z obliga. Co se týče hororových prvků(zejména ghost subžánru) byly tam snad všechny, bravo. V překladu to bohužel znamená, že to bylo přeplácany,až to připomínalo spíš duchařskej kriminál. Nejsem žádnej obrubník na tohle, ale taková koncentrace duchů/démonů několika typů na jednom místě je prostě nesmysl. Z mýho pohledu to prostě nemůže jít výš nad 3* a necenim si to dost ani na 2*. ()

Kdo napíše G. I. Joe 3?

Kdo napíše G. I. Joe 3?

05.07.2014

Studio Paramount připravuje na rok 2016 spoustu pokračování. Zatím se chystá premiéra pro Jeníčka a Mařenku 2, Star Trek 3, Policajta z Beverly Hills 4, Paranormal Activity 5, Transformers 5 a… (více)