Popluh

Do třetice jiný osobitý režisér, do třetice jiný Vetřelec. Po Scottově hře na schovávanou, Cameronovu militantním nářezu přichází "komorní" deprese debutujícího Davida Finchera, který mě režisérskou verzi definitivně utvrdil ve svém režisérském mistrovství (právě jeho debut byl posledním filmem, který jsem od něj neviděl). Skvělá atmosféra, výborné kulisy a skvělý závěrečný masakr tak od maximálního hodnocení dělí snad jen možná příliš zbytečné délka a příliš rychle stárnoucí vetřelec. ()

aluna

Hodně důstojný pokračování, ale mám s ním 4 problémy - 1. Ripley je až moc drsná, takže chlapa nepřipomíná jen tím sestřihem, 2. Počítačovej Alien vypadá hrozně dodělávaně, 3. Několikrát jsem se musela ptát "proč / jak sakra..?" 4. Nevím jak to, ale vůbec jsem se při těch hrůzostrašnejch honičkách nebála. Tam, kde jsem v jedničce i úžasný dvojce ani nedejchala, jsem tady byla v klídečku, a to mi vadí nejvíc. Ale zase závěr byl úžasnej, celkově taková důstojná práce. Silný 3*. ()

Laxik

Věřil jsem, že mistr temnoty a temných příběhů posune Vetřelce zase někam dál. Posunul, ale že by ono dál bylo dobrým směrem, to se říct nedá. Skoro dvě. ()

PKD

Pro mě, už 25 let, nejdokonalejší a psychologicky nejpropracovanější přírůstek do ságy Cizince. Hudba 300% Výprava 200% Obsazení 100% Kamera 200% Střih 100% Režie 333% Námět 200% ()

numi

Skvěle natočený brak, který ukáže vztyčený prostředníček všem fanouškům předchozího dílu hned v úvodu, ve kterém popře a rozmetá celý napínavý závěr ve druhém dílu tak odporně odfláknutým způsobem, že vám je až smutno. A ani ve zbytku se lacinými konstrukty ve scénáři, který je v každém detailu prvoplánový až hanba, nešetří - těžká úloha pro Finchera film natočit, ještě těžší pro fanouška série ho dokoukat. ()

Vojcl

Fincherův celovečerní debut ještě nedosahuje kvalit jeho pozdějších snímků jako je Sedm nebo Klub rváčů.. přesto velice děsivá podívaná, při které běhá mráz po zádech... A ten závěr??? Opravdu mistrovský.. Škoda, že to tímhle dílem producenti nezabalili a nenechali Aliena jako trilogii!!! ()

buldock

Nejslabší díl celé quadriologie , ve kterém se režisér snaží navázat na díl úvodní a co si budeme povídat , prostě se mu to vymklo kontrole. Snímek není špatný , atmosféra odlehlé věznice byla zvolena dobře , ale vadí mi zde velká spousta náboženských řečí , naprosto nevhodně zvolená kamera při útocích vetřelců , velká předvídatelnost scénáře a málo rozvinuté vedlejší postavy. Sigourney Weaver si zde svou roli splnila opět na výbornou a film jednoznačně drží nad vodou. Po dvou úvodních dílech (hlavně Cameronovo pokračování je excelentní) jsem byl zřejmě asi moc namlsaný a o to je moje zklamání větší. 67% ()

Ender66

Mohli sa mu radšej dať všetci rovno zozrať hneď na začiatku. On by po čase skapal a oni by si ušetrili námahu a mali by umieranie rýchli za sebou... ()

Macejko

Toto už nie je ten pravý Votrelec. Zatiaľ čo v prvých dvoch dieloch to bola skrytá a neskutočne fascinujúca hrozba (a stále nechápem, ako Cameron dokázal túto jeho charakteristiku udržať celý druhý diel aj napriek tomu, že sa to tam nimi len hemžilo), v trojke som ho vnímal ako nejaké skackajúce, otrasne digitálne monštrum, ktoré má s Votrelcom len málo spoločného a jeho pôsobivosti, danej z časti aj pôvodným vzhľadom, nedosahuje ani za mak. V jednotke aj v dvojke každý ďalší votrelcov útok vytrhával z kresla, v trojke sa tento pocit vôbec nedostavuje. Je to len rutinné vyvražďovanie, ktoré mnou absolútne nepohlo. Na druhej strane film obsahuje pár sympatických postáv v čele s Charlesom S. Duttonom ako väzňom - kazateľom a slušnú atmosféru väzenia. To je ale sakra málo. Zhrnuté a podtrhnuté, je Votrelec na tretiu zabitou šancou, ktorá prvým dvom dielom nesiaha ani po chvost facehuggera. ()

Lum3n

Třetí vetřelec je asi neslabší díl vetřelčí kvadralogie. Prostředí věznice je dost jednotvárné a za chvíli začne nudit, navíc napětí vyvolané vetřelcem tu v podstatě chybí, protože Ripleyovou zabít nemůže a kolik sežere delikventů vám bude v podstatě jedno. Po trikové stránce je to naprostý děs, nechápu, proč se snažili udělat vetřelce digitálně, když jsou schopní vytvořit jen takovýhle směšný paskvil, to už by byla lepší loutka. Zbytečnější film jsem už dlouho neviděl, 50%. ()

zipper111

Hodnocení SE verze: Po shlédnutí SE verze, která mi připadala jako úpně jiný film než zkrácená verze, musím zvednout na 5*. Třetí vetřelec dostal úplně jiný rozměr, mnohem více zde byla znát geniální ruka Finchera a atmosféra byla taky mnohem hutnější, konec bez klubajícího se veřtelce důstojnější a celkově se mi to líbilo mnohem více. Čtyřka už je někde mimo...ale neskutečně se těším na Scottův prequel, doufám že to bude minimálně tak dobré jako první tři díly. ()

erased

David Fincher dokázal, že i z nejlepšího hororu se dá udělat lidské drama. Lidské osazenstvo jeho filmu má konečně plnohodnotné duše stejně jako Vetřelec, jehož potenciál se tímto filmem neskutečně rozšířil. Zdejší "býčí" xenomorf je sice zobrazen pomocí podivných efektů, ale jeho spíše nepřímo zobrazená osobnost spolu s fyzickými vlastnostmi a původem posouvají celé univerzum zase o kousek dál. Film už není ani tolik nervy drásající horor ani áčková sci-fi akce, oproti ostatním dílům je však nejcelistvější a po všech ohledech nejvíce vymazleným kouskem. Holohlavá a těhotná Ripleyová, návrat Bishopa a kamerové nájezdy z pohledu vetřelce jsou pak jenom třešničkou na dortu nejvydařenějšího dílu ságy. ()

Freemind

David Fincher je jeden z mála režisérů, kterým to opravdu myslí a prvky jeho sílícího talentu neubily ani monstrózní problémy, které doprovázely vznik tohoto filmu - ještě během natáčení se scénář stále přepisoval (jako mnozí jiní moc lituju, že nakonec nevyhrála verze s dřevěným klášterem), Finchera pravidelně buzerovali producenti, kteří ho nakonec nepustili ani ke střihu. Ale co, stejně dobrý - Vetřelec se vrátil ke kořenům, je to krásně natočená, chytrá, minimalistická a syrová podívaná, která neohromuje palebnou silou, ale fortelem. A tak to má být. Všechny další díly stojí za starou belu. ()

gogos

Dil s podivnou atomsferou a mozna drobatko vareni s predchozich uspechu.... Presto je to solidni pokracovani s vybornyma efektama. Ovsem nedokazu si predstavit film, este o pul hodiny delsi, jako v SE. Myslim, ze 114 minut je optimalni.... ()

blackrain

Po několika různých verzích scénářů nám další díl vykrystalizoval do této podoby. Ripleyová se zachrání a ocitne se na planetě obývané zločinci, kteří se dopustili těch nejtěžších zločinů. Většina z nich má svém kontě i znásilnění. Proto její přítomnost způsobí velký rozruch. Brzy se začnou dít podivné věci a naší hrdince dojde, že se sem s ní dostalo i slizké zvířátko. Opět jí nikdo nevěří a co je horší, vezni nemají žádné zbraně. No, ale to je to nejmenší. Ripleyová zjistí nemilou zprávu. Má v sobě zárodek nechtěné příšerky. Zástupci společnosti se ji snaží přesvědčit, že vetřelce vyoperují a zabijí, ale ona jim nevěří. Dobře dělá. Rozhodne se dobrovolně skočit do ocelářského kotle v okamžiku, kdy se z její hrudi klube nová zrůdička. Ovšem, to ještě není konec. ()

Bat55

Na to, že to je pokračovanie legendárných Aliens to je viac než solidné. Mne bolo hneď jasné, že sa to Aliens a Alienovi nevyrovná (a kto áno, nie je normálny). David Fincher parádne vsádza na jedného Votrelca (rovnako ako v legendárnej jednotke) a na strach ľudí z neznámeho (nám divákom už nič neznáme nie je). Taktiež geniálne nájazdy chodbami väzenia a ak k tomu prirátame solidné prvé CGI efekty, opäť výbornú Sigourney Weaver a deprimujúcu atmosféru, vykúzli sa z toho všetkého parádny sci-fi horor, ktorý série Alien rozhodne neuškodzuje a neberie na svojích kvalitách. /85%/ ()

Tony.cs

Fincher je vynikající režisér a svým snímkem vpodstatě skládá hold Scottovi i Cameronovi. Od všeho trochu. Samozřejmě se tím řadí mezi hollywoodskou elitu po boku právě obou Vetřelčích režisérů. Ale otec Ridley podle mě stejně natočil nejlepší díl. ()

raimi

BACHA SPOILERY. Nelíbilo se mi to už kdysi v kině, a nelíbilo se mi to ani teď. Kouknul jsem po letech na prodlouženou verzi a názor jsem nezměnil. Pár věcí se mi líbilo víc v "prodloužené"- zrod z krávy, delší ohnivé inferno, zabití Clemense. V kinoverzi mám zase rád závěrečný skok Ripleyové s líhnoucím se Vetřelcem. Delší verze je ovšem neskutečně ukecaná, až k nepřežití. To prázdné tlachání mě ubíjelo. Tady zas měl někdo pocit, že když se bude víc mluvit, bude film (a tvůrci) hned vypadat chytřeji. Směšné je taky objevení se zástupců "Společnosti", ten outfit mně přišel trapnej už v kině, natož teď, a na konspirace jsem nikdy nebyl. Lance Henricksen se ve své miniroli taky moc nepředvedl. Ale co mně vadí nejvíc a co nemůžu překousnout, je nedůstojné zabití postav Hickse a Newt, to je prostě ta největší prasárna a podraz na fanoušky. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?