Kroupa

Já tenhle film miluju a nenechal jsem si ho zkazit ani těmi šemi lidmi, kteří ho označují za propadák a podobně. Zcela mi vyhovuje komornější atosféra větší pozornost, věnovaná postavám. Měl jsem pocit, že předchozí (hlavně Cameron) se jimi nezabývali prostě proto, že stejně brzo umřou. Taky nevyhnutelná vybíjená ke konci má trochu víc smyslu, protože vězni udělají ze sebe dobrovolně návnadu. Trochu mě zarazilo jenom to, jak se linie odstřihla od minulého dílu smrtí všech ze dvojky. Zajímavý je postoj filmu, který říká, že i ti největší vyvrhelové a náboženští fanatici jsou lidé. Ale záverečná smrt, která je spíš vykoupením a symbolický "porod" za letu, to je vážně síla, která mě mrazí pokaždé. ()

CamperCz

Musim rict, ze muj Alien zebricek se ma nasledovne: na prvnim miste stoji druhy dil Aliens, na posledním Alien Ressurection, na predposlednim prvni Alien a třetí díl tím pádem zaujímá místo druhé. Perfektní atmosféra zoufaleho boje s nesrovnatelne silnejsim organismem, znama jiz z prvního dílu, na mě působila ve velkém i v díle třetím, zde navíc vetřelec díky počítačové animaci vypadá o mnoho lépe a tím pádem o mnoho hrůzostrašněji. To vše je okořeněno typicky fincherovským psycho nádechem, prosyceno zoufalostí plynoucí z Ripleyové v roli hostitelky a depresivního prostředí opuštěné vězeňské kolonie. Některé scény, jako např. zrození vetřelce v prostřihu s pohrebnim proslovem Charles S. Dutton mi právem naháněly husí kůži. Je mi záhadou proč někteří považují tento díl za nejslabsí, já dávám dle mého zaslouzenych 4/5. ()

Emzet

Vetřelce na třetí jsem viděl už mnohokrát a pořád ho nedokážu tak docela uchopit. Fincher dodává třetímu dílu opět zcela jiné vyznění a přístup, s mírným opakováním jedničky a hutnou atmosférou deprese. Výroba tohoto dílu prý byla peklem, kde scénář střídal scénář, režisér režiséra a finální výsledek s Fincherem nemá mnoho společného. Trochu to je poznat - trojka je každopádně divná (ač rozhodně ne tak divná jako čtverka) a mírně nekoherentní; zároveň její dynamická struktura není úplně perfektní - pomalý rozjezd jednička a dvojka unesly, tady je trochu nadbytečný - a délka je trochu přestřelená, na to, jak se toho tady málo děje, ale jako celek třetí díl rozhodně neurazí. A "holý" sestřih Weaverové sluší snad ještě víc než vlasy. P.S. - nechutně digitální vetřelec je holt daní za pokrok - přesto možná mohl být vidět trochu méně. [Assembly Cut]: Přestože jednou z mých hlavních výtek původního sestřihu je jeho délka, tato ještě o něco delší verze mi připadá… stejně natahovaná. To znamená ne víc. Delší sestřih nám dovolí seznámit se víc s postavami a dost pomáhá se s nimi ztotožnit (což je konkrétně zde vážně docela potřeba), scéna s býkem je lepší než se psem (minimálně rozhodně víc fyzická) a větší důraz na náboženskou mentalitu komunity jenom utvrzuje svébytný ksicht trojky… na druhou stranu to zbytečné polapení-propuštění uprostřed filmu si tvůrci vážně mohli odpustit. Poprvé v sérii je asi skoro jedno jakou verzi uvidíte, s menším příklonem k Assembly Cutu. ()

Deywid

Ako samostatný film výborné. Ako pokračovanie - zlé, fakt zlé. Hlavným problémom je začiatok - tak lacno zabiť Hicksa a Newt (vlastne VOBEC zabiť Hicksa a Newt), veď to je niečo také ako na začiatku Star Wars: Epizóda 3 zabiť Obi Wana Kenobiho. Ono to úplne degraduje dvojku, ktorá je najma o tom, že Ripleyová, ktorá stratila dcéru chce zachrániť novo objavenú dcéru - Newt. A Fincher ju nechá zabiť - toto si može robiť v Sedem ale nie v pokračovaní Votrelca...Ďalší problém - urobiť z hororovej jednotky a akčnej dvojky PSYCHOLOGICKÝ film?!!! Fincher natočil jeden výborý film - Sedem a bohužiaľ mám pocit, že Votrelec 3 bola akási psychologická príprava na tento film. Bohu vďaka Jeunetovi, ktorý natočil 4 (ktorá má tiež vážne veľa ale veľa chýb) ale určite je to lepšie zakončenie série ako Fincherova trojka.... Fincher sám sa od tohto filmu neskor dištancoval.... lepšie by bolo, keby ho vobec nenatočil....Ako povedal James Cameron pred premiérou filmu Terminátor 3 - " Nič čo mi urobia s Terminátorom 3, nebude také ostudné ako Votrelec 3". ()

stankub

Původně jsem dával Vetřelec 3 na poslední místo ze série Vetřelců, ale po shlédnutí Speciální Edice jsem rychle změnil názor. ()

Carodej_pes

Škoda, že si Fincher musí špinit jméno s něčím takovým. A taky škoda, že Vetřelec dostal tak nedopečené pokračování. Je jasné, že film dopadl úplně jinak, než byl zamýšlen (sám režisér odstoupil před koncem). Víceméně nudná a bezatmosferická záležitost s trapnýma akčníma scénama (alespoň s českým dabingem, kde každý po útoku Vetřelce řval i dlouho po tom, co už se rozkládal v jeho břiše) a na dnešní dobu s lacinými speciálními efekty. O nějaké psychologii postav navíc nemůže být vůbec řeč. ()

masiko

Fincherův vetřelec je důstojným pokračováním prvních dvou dílů, není o nic horší, ale je opět výrazně jiný. Fincherovo styl je z něj cítit, není ale tak vypilovaný jako u jiných mistrovo kousků. Slabší první polovinu vyrovnává perfektní druhá, problémy celé série (často si protiřečící zdůvodnění něčeho má za následek spoustu nelogičností + silně nesympatická Sigourney Weaver, která je zde sice zase o něco přesvědčivější než v předchozím dílu, ale u mě už si to prostě zkazila) bohužel přetrvávají. Přestože se jedná celkové o dobrý film, rozhodně se jedná o nejhorší Fincherův film. ()

Gulde

Po vynikající dvojce docela pád dolů, absence Camerona je více než patrná. S prvním dílem by se mohl dle mého i docela rovnat, ale na druhý díl prostě nemá. Postavy jsou nezajímavé, a vlastně až docela nesympatické, a celý film je tak nějak odlišně pojatý, než první dva díly. Fincher se snažil jak mohl, ale tohle byl již od začátku boj s větrnými mlýny. ()

Andresito

Vznik vetřelčí trojky provázely obrovské tvůrčí potíže, a nakonec dostal šanci natočit svůj první celovečerák David Fincher. A nevědět, že je to od něj, asi by mě to nenapadlo. Pro něj tak typická tíživá atmosféra tu není skoro vůbec, Alien na třetí je mnohem spíš - ano říkají to všichni, ale je to prostě tak - úchylný. I když na to v jakém prostředí se odehrává - ve vězení plném sexuálních deviantů, kteří už pěkných pár let neviděli ženskou, si Ripleyová musela připadat jako rakvička v cukrárně plné diabetiků - to ještě celkem jde. A pokud jde o vetřelce samotného, budí asi nejmenší hrůzu ze všech vetřelčích filmů. A to nejen kvůli tomu, že vypadá až moc digitálně, ale hlavně kvůli své, ehm, simpatii k Ripleyové. Průběh filmu je hlavně kvůli této skutečnosti dost nudný a zachraňuje ho hlavně sekvence nahánění vetřelce v potrubí (skvělá kamera) a úplný závěr (skvělý obecně). 70% ()

Kratoc

Návrat ke kořenům? Proti akcí nabité dvojce se série vrací zase na začátek. Jedno skoro nesmrtelné zvířatko, proti bandě drsných odsouzenců, kteří nejdříve nevěří, pak sice už věří, ale to už vetřelec je v plné práci. Pocit není tak hororový jako v jedničce, ale napětí by se zde dalo krájet, protože zlo je sice viditelné, ale o nic méně horší. Obzvláště klaustrofobické naháněčky v úzkých vězeňských chodbách patří mezi scény, na které člověk dlouho nezapomene. A samozřejmě také totálně stylový Dutton v roli kněze a šířící svaté písmo s požární sekerou v ruce. ()

JM87

Tak sem po pár letech znova koukl na Vetřelce trojku a mužu říct, že jak mě to jako děcko nebavilo, tak teď mě to baví. Jasně, to naprosto genialní prostředí je pryč. Prostředí někoho kdo přesně věděl jak podat vizi budoucnosti - tak aby nás bavila. Jenže tady je to jiný, tady jsme ve věznici, už nemáme palný zbraně, vlastně se tam nic moc neděje, ale tou Fincherovou atmosferou nás to furt tak nějak drží. Jedno obrovský mínus, který mě na filmu sralo byla neúčast Michaela Biehna... zabít ze začátku tak skvělej charakter jako byl Hicks je pěkná blbost. Ale dobře, přes to se přenesu. Výborná třešnička na dortu byl android Bishop a celá ta "společnost" v pozadí byla výborná. Myslím, že je škoda, že jsme se o ní nedozvěděli víc. Jinak atmosféra je hodně depresivní, ale bohužel to občas nudí. Proto o hvězdičku míň. Konec je taky dost dobrej. ()

M1k9

Boj s vetřelci beze zbraní. Napínavý boj o život, který vám okamitě zvedne adrenalin. Pro mě se řadí na druhé místo ALIEN série. 9/10 ()

RomeroIsGod

Alien bez zbraní? Jo, jde to! A má to sakra dobrej feelin - špinavá vězeňská planeta, odpad společnosti v podobě těch nejhorších vězňů, hnusnej obří výrobní areál a náš vesmírnej kamarád číhající ve tmě. Fincher nezklamal, udělal perfektní atmo a vzal to po svým. 90% ()

LukyNike

Třetí díl Vetřelce nepřináší nic nového a je to víceméně stejný námět jako v předchozích dílech. Jediné co se zlepšilo jsou herci, ti už alespoň nedělají ostudu. Konečné zpracování mě ale utvrdilo, že tuto sérii nemám rád. U tohoto dílu bych ještě vyzdvihl hudbu, ale to je tak vše co se mi líbilo. ()

wampire23

Pokračovanie Votrelca, kde štafetový kolík prebral po Scottovi a Cameronovi ďalší velikán David Fincher. Každý z režisérov nechal vo svojej verzii Votrelca svoj jasný rukopis a u Finchera to bola jeho depresívna atmosféra a skľučujúci príbeh spolu s nepríjemným záverom. Votrelec kombinuje akciu z dvojky a atmosféru z jednotky a darí sa mu to takmer dokonale. Votrelci dokážu behať po stenách, po stope, vyliezať hore šachtami a podobne. To snímku pridáva na ,,reálnosti" a k piatim hviezdám chýbalo len málo. ()

Erik7595

Tak sa vo mne bijú dva protichodné názory. Ten prvý je, že čo sa týka atmosféry a napätia je Alien 3 naozaj výborným snímkom, z každého jedného záberu na Vás dýcha tá správne špinavá atmosféra, napätie sa v mnohých situáciach dá krájať, depresia a beznádej z tohoto snímku na Vás jednoducho kričí. Ale na druhej strane mi prekážalo najmä to, že napriek tomu, že film si udržuje neustále konzistné napätie, nedokázal ma presvedčiť, že sa mám báť okrem Ripleyovej o niekoho iného resp. o nejaké postavy. Nové postavy mi neprišli príliš sympatické (okrem postavy väzenského lekára/ patológa) , takže mi bolo v celku jedno, že Votrelec v priebehu pár minút zlikvidoval päť väzňov. Smerujem tým, že niekedy je menej viac. Mali tam šupnúť menej postáv a následne ich trpezlivo postupne likvidovať. Nie vopchať ich vyše 30 a zabíjať ich štýlom masovej vyvražďovačky. Takže mám v hlave menší zmätok, zatiaľ dávam 3*, uvidím po prípadom pozretí Direction´s Cut... 65% ()

Ad4mson

Veseldaa.! neví co plácá, je to depkoidní atmosférická pecka....a navíc, Dillonův proslov k muklům spolu s Goldenthalovym soundtrackem za zády, to se nezapomíná :) ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?